Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

29. listopad 2010 | Diety | Top diety | Diety na hubnutí | Dukan | komentáře: 21054
salat
Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.

Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandě,...
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),
libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,
max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,
koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.
Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub.
Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chlebu, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,
dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,
jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,
nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Kupte si knihu Dukanova dieta zde a knihy s recepty zde a zde.
 

Komentáře k článku (celkem 21054):


starší komentáře

Dano, myslím tím u povolených a tolerovaných potravin ty sacharidy… abych se vyjádřila přesně.

Pavlína - 9. září 2014 12:33

Pavlíno,vyčetla jsem to z diskuze,nejen z této.Některá z Dukanek to spočítala v rámci používání tolerovaných potravin a sladidel.Když jsem přestala hubnout,stagnace byla opravdu dlouhá.Pátrala jsem,kde dělám chybu,přečetla jsem si tuto informaci,začala počítat,vyloučila jsem některé potraviny a váha se opět rozjela.Má to i logiku,tato dieta je založena na přijmu bílkovin a absenci sacharidů.Každé tělo je jiné a proto si každá musíme vychytat,kolik sacharidů můžeme sníst,abychom hubly nebo nepřibíraly.Proto jsou ty jednotlivé fáze a pro mnohé z nás tato dieta napořád,i když si ji v závěru každá upravíme podle svého.Moc hezky to tu napsala Marcelka s Lenkou.

Dana - 9. září 2014 13:51

Hezké odpoledne :) chtěla bych se zeptat, co si dáváte jako svačinu před cvičením. Moje tělo by v posilovně bez nějakých sacharidů asi nefungovalo a je mi pak na zvracení. Díky za radu :)

Andy - 9. září 2014 14:54

Dano, tohle je ale dukanova dieta a né bílkovinová dieta ve které se počítají sacharidy… Ty to tu pořád dokolečka opakuješ - máš to vyzkoušené - ale obávám se že tím zbytečně ubíráš holkám co ty knížky nečetly - povolené a tolerované potraviny ( např. mléčné výrobky) . Prosím nepleť nás, jestli to máš opravdu podložené stránkami z knížek od dukana, budu ráda. Ale takhle je v tom zbytečně zmatek, na tuhle diskuzy si každý může svobodně napsat svůj názor, ale bohužel né vše musí být pravda. Já sama si vše nepamatuji a ráda se nechám poučit zkušenostmi od ostatních, ale ocením když jsou i podložené knihou.
Jinak holky nemusíte se nechat tímhle nazorem rozhodit, nebo na něj reagovat… Bývala jsem na této diskuzy pravidelně od 07/2013… Teď opravdu nakouknu jen občas. Vyzkoušela jsem hodně diet a tato funguje a navíc mě i baví.
Přeji všem hodně úspechů

Pavlína - 9. září 2014 15:14

Pavlíno,nikoho nepletu,píši,co jsem vyzkoušela.A věř,že vím,že je to Dukanova dieta.Určitě nikomu nic neupírám,ale myslím,že i mé zkušenosti někomu pomohou.Nemohu psát,že když jsem hubla,mohla jsem jíst mléčné výrobky dle chuti,když to není pravda.Nebo denně tolerované potraviny.Proto jsem ocenila.že sem někdo ten denní počet sacharidů napsal,jinak bych neměla to štěstí a přebytečných kil se nezbavila.

Dana - 9. září 2014 16:18

Ahoj Marcelo, po delší době jsem se podívala na diskuzi. Píšete o kuchařce, moc by se mi hodila. Prosím také o zaslání. Je super, že se můžeme takhle podporovat, sama dost tápu a nemám s kým pokecat o úspěchu nebo chybách:-(. Pomohla mi diskuze i rady od Dany, jsem taky typ, který asi po mléčných výrobcích co nehubne. Je to pro mne dost těžké, maso moc nemusím. Ale kila jdou dolů a to je moc fajn. Zkusím vepřovou šunku, tu jsem zatím neměla.
Díky a přeji hodně úspěchů v dukanění:-).

Elli hertael@seznam.cz - 9. září 2014 17:14

Dukanova dieta je střídání dnů s čistými býlkovinami a dny,kdy k bílkovinám přidáváme zeleninu a té smí být 1/3. Čím více bílkovin sníme,tím lépe hubneme.To jsem vyčetla z knihy.To jen,že vím,že držím dukanovu dietu.

Dana - 9. září 2014 17:17

Ellí,přeji Ti hodně úspěchů.

Dana - 9. září 2014 17:29

Ahoj Dano,tak já jsem zase ten typ co hubne pokud sní více zeleniny než bílkovin.Jedla jsem to tak jak tu píšete vy a váha se zastavila a když jsem se poradila s kolegyní,která mi tuto dietu doporučila,řekla mi ať jím více zeleniny při zeleninových dnech,takže u mě převažuje spíše zelenina,kolikrát za ten den jím jen samou zeleninu a zase se to nastartovalo a jedu dál a jde to jako po másle.Jak říkáme stále dokola u každé z nás to funguje jinak.

Káťa - 9. září 2014 18:01

Káťo,přesně tak,každá máme jiný metabolismus.Moje kamarádka má vždy úbytek váhy po BZ dni,proto jich zařazuje více než BD,ale poměr zeleniny dodržuje a jí pouze syrovou.Po vařené jí váha leze nahoru.Proto je dobré se podělit o své poznatky,někomu to určitě pomůže.Důležité je,dojít k vytouženému cíli a váhu si udržet.

Dana - 9. září 2014 20:26

Čauky,
já už taky nevím co mám vyzkoušet, aby to hubnutí bylo každý měsíc tak nastejno. Nějak mi to opět nejde. Zkoušela jsem tu radu od tebe Danuš po těch 10 dnech 3B. A žádná sláva. Tak ted tu čtu tu radu se zeleninou asi to taky vyzkouším. A nebo se budu muset smířit se šnečím hubnutím, ale to je pro mě blbé neboť potrebuji do ledna hodně kilíček dolů. Věra

Věra - 9. září 2014 21:59

Ahoj Věro a ty jíš i tolerované potraviny?Pokud ano,zkus je vynechat,já je nejím,teda do teď jsem nejedla,občas si udělám puding a šlo to dobře.

Káťa - 9. září 2014 22:16

Ahoj Věruš, tak jak radí Káťa,vynechej tolerované potraviny,vařenou zeleninu,ta také někomu vadí.Piš si,co jíš a dělej vylučovací metodu,tak to dělám já.Někdy i troška prášku do pečiva udělá neplechu.Já si teď ve 3.f.vše píšu a některých potravin se vzdám napořád.Držím palečky,ať se Ti hubnutí hezky rozjede.

Dana - 10. září 2014 08:21

Andy,bohužel nikdo z mého okolí,co drží dukanku,do posilovny nechodí.Ty co cvičí,běhají si dávají po proteinový nápoj.Jinak žádné problémy nemají.

Dana - 10. září 2014 08:47

Dani, moc děkuju. Mě jde spíš o to, co si dát před páč hroznový cukr asi tolerovaný nebude :)

Andy - 10. září 2014 09:20

Mě to šlo celý rok v pohodě. Píšu si taky co jím. Ale asi jak tam v knížce píše, že tělo se pak začne bránit a nechce ty kg pouštět. Tak to bude můj příklad. Je to boj. Pokusím se zpřísnit, ale už to jde hůř a pořád být jen na bílkov. taky není moc dobré pro naše zdraví. Kyselost mám v poho to si hlídám vitam. baštím, ale začínají mě šíleně bolet nohy hlavně v noci. Věra

Věra - 10. září 2014 09:22

Věruš,kdyby to se zeleninou nevyšlo,co zkusit na chvíli třeba dělenou stravu nebo nějakou jinou dietu,která by Ti vyhovovala a pak se vrátit k dukance.Tělo by vyšlo ze stereotypu,dostalo šok a třeba by pak zase kilča pustilo.

Dana - 10. září 2014 12:37

Ahojte Dukanky...po dlouhé době sem nakukuji. No je Vás tady jako máku...některé i znám. Dukanovu dietu jsem začala loni v březnu, do června cca 15 kg dole, stále si to s menšími výkyvy držím. Baštím jak zeleninu, i dýni, o které jste se tu zmiňovaly, též mléčné výrobky... hlavně hodně masa. Malou výhodu mám, sladké moc nemusím, i když můžu říct, že co jsem s Dukanem, chuť na sladké mne přepadává častěji. Řeším to proteinovýma čokoládovýma tyčinkama a gumovýma bonbonama bez cukru. Dle mého je základ hodně pít a nevynechat ovesné otruby. Diet už jsem prošla hodně, ale tahle je opravdu nejlepší a shozená kilča se dají dost dobře ukočírovat.

Přeji Vám všem bojovnicím pevnou vůli, hodně úspěchů a úsměv na tváři, protože s ním jde všechno líp. Laďka

Laďka - 10. září 2014 12:49

Ahoj Laďko moc děkuju za tip se sladkým. Jaké tyčinky přesně kupuješ?

Linda - 10. září 2014 14:26

Danuš to už jsem taky zkoušela pohnulo se to o 5kg. A ted zas bojuji. no nedá se nic dělat musím to zas nějak vychytat hold to půjde pomalu. Nebudu se stresovat, když do toho ledna zhubnu kolik potřebuji bude to paráda, když né věšet se nebudu. Snad se tělo umoudří a začne zas spolupracovat. Je to boj tak jdu do boje hurá. Věra
Věra - 10. září 2014 14:43

Ahoj Laďko,taky by mě zajímalo jaké jíš bonbony a tyčinky aby jsi zahnala chuť na sladké.

Káťa - 10. září 2014 17:03

Věruš,přeji Ti,ať boj vyhraješ.Věřím,že se Tělo umoudří a zase něco pustí,tak jako to už udělalo.Je fakt,že pomáhá i pozitivní myšlení,takže s úsměvem do dalších dnů dukanění.Hezký den.

Dana - 11. září 2014 08:50

Pavlíno,najela jsem si na příspěvky,které jste řešily s dukankama v březnu,o to víc mi vrtá hlavou,proč ten tvůj příspěvek.Trošku jsem si vzpomněla na Květuš.No nic,píši své zkušenosti a tak to i zůstane.Hezký den.

Dana - 11. září 2014 09:43

Ahojte, kupuji proteinové tyčinky v Rossmanu, jmenují se WEllMix SPORT, já tedy čokoládové, jinak mají ještě vanilkové, banánové a citronové.

Bonbony mi koupila Naďa, musím najít tu značku, z hlavy si to nepamatuji, tak prosím strpení.

Přeji všem pěkný den.

Laďka - 11. září 2014 10:50

Dano , já opravdu nejsem Květa… Admin ti to potvdí… A za svůj názor se nestydím … Mám ho právo vyjádřit, stejně jako ty… Nakouknu opravdu jen občas…a tebe je tu na mě až moc plno a pořád to samé dokolečka… pro nové asi přínos… pro mě utrpení, jestli to chceš teda bez omáčky slyšet...

Pavlína - 11. září 2014 14:17

Pavlíno,díky za odpověď.Myslela jsem si,že Ti vadím.

Dana - 11. září 2014 14:47

Dano , není zač.. Nenech se mnou vyvézt z konceptu… Já jsem opravdu jen divák…A příznivců zde máš dost… Však oni se tě snad zastanou :o)
Holky, přeji Vám hodně sil, není to při dietě jednoduché a podpora od ostatních je opravdu potřeba. Výměna zkušeností ještě víc. Držte při sobě. Přeji Hodně schozených kil!!!

Pavlína - 11. září 2014 14:56

Zdravím Dukanky, jsem zpátky z dovolené a protože jsem si dovolenou opravdu užívala, stálo mne to +2 kila. Ale hned jsem si naordinovala 4 dny 1. fáze a přidala pohyb a po týdnu už jsou pryč. Pročítala jsem si zpět diskuzi a potěšilo mne, že stále úspěšně dukaníte, že se objevila nová jména. Tak holky s chutí do toho!
Pavlíno, souhlasím s tvým názorem. Znovu (po kolikáté už?) jsem vzala knihu a hledala, kde Dr. Dukan píše, že se má něco počítat. Kdyby tomu tak bylo, ani bych s touto dietou nezačala! Heslo pro každý den diety je: Máte bez omezení povoleno vše, co je uvedeno v seznamu povolených potravin. Počítají se pouze tolerované potraviny a pak je všude uvedeno pouze doporučení, např. počet vajec a pod. Počítání sacharidů je skutečně princip bílkovinné diety. A jak zmiňuje Pavlína, mate to ty Dukanky, které nemají možnost si přečíst knihu. Dano, argument, že jsi to četla na diskuzi a funguje to, takže je to tak, neberu. Ale i já jsem možná něco přehlédla. Jestli sem napíšeš citaci nebo číslo stránky, budu moc ráda. A prosím, nezlob se za můj názor. Já totiž všem říkám, jaká je to úžasná dieta, že můžu z povolených potravin zbaštit co se do mne vejde, že se nic nepočítá a funguje to. A to je na mně i vidět, tak tomu všichni také věří. Počítání čehokoli by mi totiž tůze vadilo a o tom tato dieta skutečně není. Nebo se pletu? A Dano, já také nejsem Květuš. Mám jenom jiný názor než ty a nic zlého v tom není. Dukanění zdar! ať už na to jdem každá po svém.
Já si vždy, když se mi zdá, že hubnu málo nebo vůbec říkám: nejím cukr, tuky, sacharidy, pitný režim dodržuji a hýbu se v mezích mých možností, tak proč bych neměla zhubnout? A po čase se ta rafika na váze opět pohne. Matabolismus máme každá jiný a proto i výsledky se liší. Ale chce to pohodu a slunce v duši :-)

Fífa - 12. září 2014 09:23

Ahoj holky,já si teda také nic nepočítám i když knihu sice nemám,ale většinou jsem si dost četla na netu a tam taky nic o počítání není a jak říká Fífa,každému kdo se mě zeptá v čem tato dieta spočívá,říkám,že může sníst povolené potraviny v jakémkoliv množství a zároveň v jakýkoliv čas,že se nemusí omezovat.

Káťa - 12. září 2014 09:46

Holky,vše,co jsem napsala,mám vyzkoušené.Zhubla jsem,30.9.končím 3.f.,takže pohoda,jsem spokojená.Čerpala jsem z knihy,ale také hodně z této diskuze,Tím děkuji holkám,které tu napsaly o počítání sach..Přeji všem,ať dojdou úspěšně do cíle a váhu si udrží.Holky,že jste Květuš jsem si nemyslela,jen mi to připomnělo,co se tehdá dělo vůči Zuzce.Mějte se fajn

Dana - 12. září 2014 09:57

Milá Dano, se Zuzkou se prosím vůbec nesrovnávej!!! Tu já mám moc ráda,velmi si jí vážím, a navíc je to velká bojovnice a fkat holka :D
Myslela jsem , že už sem nic psát nebudu…ale to se fakt nedá… moc se holky omlouvám...

Pavlína - 12. září 2014 10:05

Fajn holka!!! Je Zuzka...

Pavlína - 12. září 2014 10:06

Holky a kdo je Květuš?Nějaká rejpalka jo???

Káťa - 12. září 2014 10:29

Káťo, Květuš se sprostě navážela do Zuzky ale pod jiným nickem. Adminovi se to také nelíbilo, tak ji zakázal přístup do diskuze a nám pak prozradil její jméno, které před tím používala. Příspěvky Pavlíny jsou normální a věcná výměna názoru a já s ní jenom souhlasím. S úrovní komunikace Květuš to nemá nic společného takže jsem překvapaná, že to v této souvislosti Dana zmiňuje.
Jo, a Zuzka je fajn holka :-) a i mne hodně motivuje.

Fífa - 12. září 2014 11:04

Ahoj holky, tak ,,jiskření ,, bylo dost :-)) Co tak kdyby jste mi poradily jak udělat džemík z goji? Dělám si ty roládky co tady napsala Zuzka s Danou a dělám si je buď s ochuceným tvarohem nebo s dušenými rajčaty. Chtělo by to změnu a myslím že Zuzka / nevím to jiště/ dělala s gujou. Tu jsem taky už přimíchala do tvarohu,ale chtěla bych zkusit ten džemík. Jo a moje váha stagnuje už 3týdny. Čekám podle vašich rad,že se umoudří:-))) Mějte se hezky a dost už třenic.Majda

majdinka - 12. září 2014 11:26

Ahoj Majdo, netřem se a ani nejsme ve při, doufám. :-). Jak udělat džemík z goji netuším. Vždyť jsou to suché bobky skoro bez chuti. Snad je nechat namočit do silného sirupu z Bolera a pak zahustit želatinou? Ale to bude zase jenom želé s gojou. Nechat rozvařit goji a pak dosladit sladidlem, je, myslím, škoda surovin a vitamínů. A co se týká tvojí stagnující váhy, to zatím neřeš. Pokud nelumpačíš tak, logicky, nemůžeš přibrat. Tělo jenom vzdoruje, ale jednou zase povolí. S tím se všechny tady pereme. Je to každodenní boj, ale důležité je, že zase tak moc netrpíme.

Fífa - 12. září 2014 11:57

Dík za odpověď,nikdy jsem nebyla na sladké ale co jsem začala s dukanovou dietu se chutě objevují.:-)) Tak zkusím udělat džemík z bolera. Recept jsem našla v kuchařce co nám poslala Marci.
Chtěla jsem jen změnit téma od diskuse co tu nastala. Nikomu to nepřidá. Každá jste mi pomohla a poradila. Je na mě co si vyberu. Ale to se tu už psalo.M

majdinka - 12. září 2014 12:15

Zdravím vás tady všechny,také moc nepíšu,ale čerpám inspiraci a chtěla bych poprosit Marcelku o recepty...kuchařku:-)Inspirace by se hodila.:-)Držím dukana 2 měsíce a mám 10 kg dole.Děkuji za super tipy a podporu.Držte se všechny,jste tady úžasné:-)

Milu milu.folejt@seznam.cz - 12. září 2014 12:44

Ahoj,doporučuji koupit knihu Dukanova dieta 2014,jsem už 1/2 roku ve čtvrté fázi a jsou tam perfektní doporučení na bílkov.čtvrtky a také rady co dělat,když váhu neuhlídáte.Ještě k Zuzce: obdivuji,jak se začínajícím Dukankám věnuje i když by nemusela jako to udělaly ostatní,když dosáhly svou vysněnou váhu,odešly na FB.Hanči,jsi už určitě doma z lázní,napiš,jak skladuješ Hokaido.Díky tvým radám k pěstování jich mám celkem dost.Zdravím a přeji veselé hubnutí.

Milada - 12. září 2014 17:09

Děkuji za recepty ,email dorazil Marcelko:-)...to bude mlsání...

Milu - 12. září 2014 17:55

Krásný páteční večer dukanky :-)

Jdu vás pozdravit vespolek. Spíš si vás jen pročítám, než píšu. Držte se tu navzájem, pomáhejte si a vyvarujte se nepříjemnému tření!..... si myslím, že je to spíš hodně o nedorozumění. Tady bojujete přeci s kilama a ne se sebou navzájem!
Na každou ta dieta zabírá trochu jinak, tak to vychytejte každá podle svého sama a pište své názory a postřehy dál a hlavně v klídku :-)

Milu, nemáš vúbec zač :-) ...ráda přepošlu - receptů není nikdy dost :-)

...joo a jinak mám v troubê syrečkovej koláč a doma teď taky puch jak od ropuch :-) :-)
Už se na nêj moc těším - obložím ho pomazánkou z makrely :-)

Tak se držte všechny a kilům dolů třikrát ZDAR ZDAR ZDAR :-)

Marcela - 12. září 2014 19:37

ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli ve druhé fázi můžu jíst i ovoce, nebo je taky zakázané ? :)
děkuji :)

Lenka - 13. září 2014 14:39

Ahoj, chtěla jsme se zeptat, jestli ve 2. fázi můžu jíst ovoce, nebo je taky zakázané ? :) Děkuji

Lenka lenkaberkov@seznam.cz - 13. září 2014 14:40

Lenko, ve 2. fázi je ovoce zakázané, bohužel. Taky mi schází.

Fífa - 13. září 2014 18:29

Ahoj Dukanky, pročítám Vaše příběhy a moc Vás obdivuji jak si předáváte zkušenosti a vzájemně se podporujete, taková velká rodina. Mám celoživotní problém s nadváhou. Teď jsem na vrcholu. Věk 54, výška 158 cm váha 85 kg. Od února jsem v neschopnosti bolesti zad(cysta a plotýnka).Takže moc pohybu nemám. Do toho přechod a tak musím užívat hormony a v kombinaci s vitamínem B a dalšími léky na bolest jsem nabrala kila na 93 kg. Na neurochirurgii v červnu pan doktor pravil, že jsem tlustá a když nezhubnu tak nemůžou operovat. Podařilo se mi 8 kg a teď ani deko. Tak chci zkusit DD. Prosím Vás o radu jak začít i pár receptů pro začátek. Budu moc ráda za všechny zkušenosti. Knížku jsem už objednala .
Moc Vám držím palce a díky za všechny rady a těším se

Scharkule sarkapr@seznam.cz - 14. září 2014 00:05

Scharkule, vítej do rodiny! Zítra ti pošlu recepty a ostatní. Dnes mám napilno, ale neboj se, že by ti někdo neporadil.

Fífa - 14. září 2014 10:23

Ahoj všem:)
majdinko já džem z goji nedělala.Používám ji namočenou na 1 hod.do vody a přidávám do pěčení,rolád a na kaši.Džem jsem jednou zkoužela z mrkve dala jsem to do misky do lednice a pak dala na palačinky a na koláče z otrub,ale nijak mě to neuchvátilo.Od té doby jsem to nedělala.
Scharkule,vítej.)))Podivila jsem se,že ti pan doktor řekl,že ti záda nebude operovat,dokud nezhubneš.Mě je operovali při váze 89kg a nikdo mi nic neřekl.Ničeho se neboj.Měla jsem stejné problémy jako ty,operace zad,přechod,málo pohybu.A při téte dietce,kdy jsem jedla opravdu dosytosti a celý den jsem dala 22kg dolů.Nynější váha 66kg.Necvičila jsem,jen chodila.Najeď si na stránky Dukanova dieta a vše si podrobně nastuduj,já to tak taky udělala.2Dny jsem hltala informace na netu,nakoupila základní potraviny,pak přečetla knížku a pustila se s pomocí ostatních Dukanek do toho.Tak hodně sil:)A ptej se,rádi všichni poradíme.
Jinak těm,co se mě zastali moc děkuju:))))))

Zuzka - 14. září 2014 18:28

Zuzko i já Ti děkuji za rady.Zase se ozvu po 22.a dám moje zkušenosti dalším.Jarka

Jarka - 14. září 2014 19:00

Leni bohužel ve 2F ovoce nesmíš pro vysoký obsah sacharidů.Taky jsem si myslela,že to bez něj nedám a nějak jsem si zvykla.Nahradila jsem ho gojou.uďobávala jsem ji i u televize.Bohužel jsem si tak odvykla,že tomu ovoci nedám moc ani teď,když už ho můžu.
Pro Scharkuli:První týden si dej 1F,jez hodně masa,tvarohy,vejce,bílé jogurty,syrečky,ryby,makrelu,zavináče v umělém sladidle.vysokoprocentní šunku.Já si třeba upekla celé kuře,sundala kůži a během dne jsem ho snědla,prokládala tvaronem se sladidlem a skořicí.Jez dosytosti,ať nemáš hlad,jak často chceš a kolik chceš.Jen mléčné výrobky do 3/4l na den.Nezapomínej na 1,5PL oves.otrub.Já si z ní dělám kaši se sladidlem a posypu skořicí.A upeč si Dplacku,na to šunku a zapéct v toustovači.Ještě můžeš Šmakounovy nudle s masem,tofu a Šmakouna.Nebo si udělej hemenex se šunkou.Pročti si starší komentáře,jsou tam i ukázky,jídelníček,jak jsme jedly v 1F.Ve 2F už to bude daleko veselejší,1F je náročná,ale čím na sebe budeš přísnější,tím rychleji a lépe se ti bude hubnout.A hodně pij,hlavně zelený čaj,obyč.vodu a já pila dost i light colu,i když to není nic zdravého,mě hrozně pomohla.

Zuzka - 14. září 2014 19:46

Ahoj holky tak jsem tu po male pauze,mela jsem tablet v oprave a na telefonu jsem vas jen cetla blbe se na nem pise. Vitam vsechny nove dukanky a zdravim i ostatni holky. Tak jsem se dohrabala do 3f. ale dalo to fusku ty posledni dve kila se branila zuby nehty:O,ale jsou pryc:-). Tak potrebuju trochu poradit. Jak je to s otrubama v 3f jsou to porad 2pl na den? A taky jsem se nekde docetla ze misto tolerovaneho prdopece je lepsi soda, vite o tom nekdo neco. Taky jsem si koupila ve zdrave vyzive otrubky je to takova mlska nahrazka za krupky. Musim s nimi opatrne neni to na to aby se snedli na posezeni. Tak jestli je nekdo znate pisnete jestli je muzem, stoji 19Kc. Diky a brzy zase cauky.

Ala - 14. září 2014 20:12

Ahoj Alo,já jsem ještě ve 2f,ale myslím,že ve třetí jsou 3PL otrub denně.

Káťa - 14. září 2014 20:15

Já bych řekla,že stále 2,5PL otrub.3 jsou až ve 4F.Otrubky neznám,ráda bych poradila,ale nevím.Přečti si složení,jestli tam není moc sacharidů:)Ale ve 3F si myslí,že když si dáš jen na chuť,tak by ti neměly ublížit:)))

Zuzka - 14. září 2014 20:21

Zuzko máš pravdu,3PL až od začátku 4F,omlouvám se:-)

Káťa - 14. září 2014 20:27

Ahoj Holky, děkuji za všechny rady. Jsem moc ráda, že jsem Vás objevila. Hned mám lepší náladu a jsem dobře nastartovaná jak s Vaší pomocí s kily zatočím. V Dukan tabulce mám cíl váhu 63kg dosáhnout 27/2/2015. Tak zítra nakoupím všechny potřebné suroviny a s dietou začínám od úterý a už se těším jak budu štíhlá.
Dukanky díky

Scharkule - 14. září 2014 22:58

Ahojky,
poraďte holky jedu na týde na seminář a bude tam ken vegetar. strava( no pro mě hrůza bez masa) co já budu jíst? Věra

Věra - 14. září 2014 23:10

Zdravím Dukanky a doufám, že se konečně dočkáme babího léta.
Věrko, tady je každá rada drahá :-). Podle toho, že si nevíš rady usuzuji, že se nebudete stravovat někde v restauraci, že do obchodu bude daleko, že asi budete zavření v nějakém rekreačním středisku s plnou penzí. Doufej, že zelenina, vejce, mléčné výrobky a možná ryby? tam budou, tak si budeš muset s tím vystačit a ten týden nějak přežít s modifikovanou dietou (nezapomeň otruby). A pak naordinovat 1.fázi a nastartovat dietu. Za týden se toho tak moc nestane. Bude to jako dovolená, kde také nejsme 100%ní. Já jedu příští víkend na burčákový volejbalový turnaj na Valašsko a moc si nevěřím, že to tam zvládnu. Včera syn přišel domů s jedním džbánkem na ochutnání, celý den jsem byla vzorná Dukanka, ale neodolala jsem a dala dvě sklénky a ráno + 1,2 kg. Tak musím sednout na kolo a vyšlapat to. Burčák a babí léto na Jižní Moravě miluji, ale bohužel to není ani tolerovaná potravina, chjóóó.

Fífa - 15. září 2014 08:48

Věrko, určitě tam budou mít tofu. Pro vegetariány je to náhrada za maso a tofu můžeš. Určitě bez příchutě a nebo uzené. Takové ty různě ochucené či marinované obsahují o hodně více sacharidů než ty dvě první co jsem ti napsala. Takže si na ten týden vjeď do třetí fáze (jak doporučuje dukan), tím pádem máš povolen jeden kousek ovoce a zeleninu denně. A až se vrátíš, zpátky třeba jen na dva dny do 1. fáze a pak zase do dvojky. Já vlastně nevím v jaké jsi fázi. Ale tohle bych udělala já a je to určitě správný postup jak vydržet někde kde nemůžeš plně dodržet to své i kdybys chtěla :-). A neboj, to zvládneš.

Naďa - 15. září 2014 11:04

Díky za rady, budu muse. Jsem ve 2f. Placky napeču sebou a uvidíme co nachystají. Nebude šance někde něco schánět a připravovat. Program začína v 8hod a končí v 22hod. Hold, než odjedu tak do čtvrt. si dám 1.f. a pak znova. třeba to nastartuje ty moje problémy, že hzubnu třeba 5kg a pak se zastavím na dlouho a pak zas hubnu. Věra

Věra - 15. září 2014 11:22

Ahoj, tak jsem zacala tuto dietu drzet pred 10 dny, z toho jsem byla v utocne fazi 7 dni, v ktere jsem ztratila 2 kg. Nasledne jsem zaradila zeleninu, ale zatim jen hlavkove zeli a houby. Nicmene, hned za dva dny se mi ty dve kila vratila zpet. Co myslite, nemela jsem utocnu fazi drzet dele? Jeste uvadim, ze bych rada z puvodnich 66 kg spadla na 56 kg, tudiz si myslim, ze 2kg pryc z celkovych 10 kg je v utocne fazi akorat. Meli jste nekdo podobny problem?

Fňfň - 15. září 2014 12:00

Ahoj,
vždy když se tam přidá zelenina jde něco nahoru, neboť zadržuje vodu. To se podá. Věra

Věra - 15. září 2014 12:48

Zdravím Vás děvčata:-)Chtěla bych poděkovat za inspiraci a rady.Prosím taky o zaslání receptu.Držím dietku 14dní a mám dole 3kg,ale o víkendu jsem taky zhřešila.
Burčák tékl průdem,ale prohnál mě natolik,že jsem ztratila 1kg.Dál co vím a mám zkušené vůbec bych se nebála dyně hokajdo,úžasně umí pročistit tělo.Stací povařit se špetkou soli a rozmiksovat.Jinak na otrubky pozor,obsahují mouku!!!OO většinou dávám do jogurtu.
Kač

Kač kacenkamasinka@seznam.cz - 15. září 2014 12:59

Fňfň,přečti si zpětně mé příspěvky,třeba si z nich něco vezmeš.Hubla jsem skoro ze stejné váhy.Uvidíš,že se váha brzy pohne a budeš mít radost.

Dana - 15. září 2014 16:09

Zuzko,ve zdravé vyživě jsem se dívala na ty otrubky,do 3 určitě ne.Jarka

Jarka - 15. září 2014 16:18

Věro a Danko díky.

Fňfň - 15. září 2014 16:59

Zuzko,ted koukám že jsem to napsala špatně.otrubky podle mě až ve 4.Jarka

Jarka - 15. září 2014 17:40

Jo Jaruš v pohodě.Já hned říkala,že je neznám.Nevím,kdo se tu na ně už ptal.Mě vůbec nenapadlo,že obsahují mouku.Já takové věci zatím vůbec nejím.Myslela jsem,že jsou z otrub.Ale je fajn,že to vím.Já si nedala otrubky,ale o víkendu jsem na Slovensku vypila 2l burčáku:)))))Tak opět 2 dny Bden:)I když si myslím,že když si dám ve 3F při slavnostním jídle ke kávě 2 otrubky,tak nepřiberu:)

Zuzka - 15. září 2014 18:24

Ahoj holky, tak jsem před čtrnácti dny začala s Dukankou, z mých 100,3 mám 93,4, celkem slušný. Jen mi nějak dochází inspirace (kuřecí maso už nemůžu ani cítit), :-(. Mohla bych taky poprosit o recepty ?

veveruska73 veveruska73@seznam.cz - 15. září 2014 18:33

No Zuzi já na chalupě dala švestkovou buchtu,i boruvkovou.To prostě jinak nešlo a malou štamprličku koňaku.ale jsem už ve 4.Takže nikoho nenavádím.A váha, ,.I když bych už nemusela pořád to jde ještě dolu.Jarka

Jarka - 15. září 2014 18:50

To se máš.Já ve 3F ještě do ledna.Ale statečně ji prokládám 1F.Tak ti nevím holka,jestli já se někdy do 4F dohrabu:)))))
Veveruško nádherný výsledek,jen tak dál:)

Zuzka - 15. září 2014 18:56

Díky, snad to půjde :-)

veveruska73 - 15. září 2014 18:59

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,když jste začaly se 3F,nabraly jste něco zpět?Přemýšlela jsem nad tím,že bych zkusila zhubnout radši ještě o pár kil mín,než jsem měla v plánu,protože myslím,že něco přiberu zpět.

Káťa - 15. září 2014 20:05

Káťo ve 3F se většinou ještě hubne,protože metabolismus je nastartovaný.Akorát já mám občas slabou chvilku a zhřeším,tak to prokládám Bdny:))))Ono jak se dostaneš na svou vysněnou váhu,tak ta vůle už není tak silná.Teda aspoň u mě.

Zuzka - 15. září 2014 21:35

No na to jsem právě taky zvědavá,jaká bude ta vůle až se dostanu tam kam chci,mám teda před sebou ještě 8 kil,než budu na váze kterou chci.

Káťa - 15. září 2014 21:42

Pěkný večer Dukanky,
hlásím maso, otruby nakoupené a placky upečené. Mám je trochu světlejší a to jsem je pekla 18 min. při 180C asi je to tím tvarohem. Dle rady Zuzky jsem na zítra upekla pěkné kuřátko odstranila kůži, kostičky a vynesla do popelnice. Zítra jsem na cestách tak masíčko rozdělím do krabiček. Ještě nedorazila knížka a tak nevím jestli teď můžu kefír nebo acidofilní mléko a co zelené bylinky?
Díky a přeji nám krásné babí léto

Scharkule - 15. září 2014 22:10

Souhlas se Zuzkou. Jěště nemém zdaleka takovou váhu jakou chci a taky občas zhřeším. Jak to člověk drží dlouho vůle polevuje. A já mám jěště ten problém, že se to dlouho nehýbe dolu pak skok a zase dlouho nic. Tak bujuji. Prostě jen to nevzdávat. Ted začal držet i můj syn tak jsem zvědavá jak mu to půjde dolu. Prý chlapům to jde rychleji. Věra

Věra - 15. září 2014 22:12

Věrko, to je také můj problém. Shubla jsem, okolí si všímá a chválí, mám najednou co na sebe a cítím se dobře fyzicky i psychicky ale začínám polevovat. A to ještě zdaleka nejsem na své vysněné váze! Teď se musím vážit každý den a jak rafika skočí nahoru, hned si naordinuji Bdny, ale dolů se jí nechce. Já to ale nevzdám! Vím, že v tom nejsem sama, že to není zadarmo ale zase - nebolí to. A také chci zažít ten pocit až budu v cíli a říct si: trvalo to dlouho, ale dokázalas to.
Všem držím palce v dukanění a jedeme dál

Fífa - 16. září 2014 15:18

Holky jste všechny moc šikovné a krásná postava vám bude odměnou.Já celou dietu byla opravdu poctivá,nehřešila jsem.Teď už je to horší,ale snažím se,aby to nelezlo nahoru.Bude to boj na celý život,protože jídlo je má vášeň.Vařím si stále dukanovsky.Zvykla jsem si a chutná mi to,ale přijdou situace,kdy prostě neodolám-oslavy,dovolená,různá setkání.Už tam prostě nechodím s krabičkama,ale dám si,co tam je a pak hned najíždím na Bdny.Takže se vlastně stále motám 2-3F a mezi tím Bdny:)Vím,že to není dobře,ale nějak se z toho nemůžu vymotat.

Zuzka - 16. září 2014 17:14

Ja mam v 3f to stejny obcas ujedu,mlsna me honi tak jsem to chtela resit otrubkama,ale Kac ma pravdu ono to ma ve slozeni mouku potvora:( tak zase nic. Na vaze jsem kazdy den musim to mit pod kontrolou:-) je to porad boj, ale holky mi to dame:-) :-) :-)

Ala - 16. září 2014 18:07

Já se váze radši vyhýbám a řídím se podle oblečení.Pořád je mi všechno tak,jak má být,tak jsem docela klidná.Mě váha lítá kilo sem a tam a pak se zbytečně nervuju.Takže na váhu skáču 1-2x do měsíce.Zatím se držím,ale je fakt,že si jídlo hlídám.Když ujedu,hned se snažím o nápravu.

Zuzka - 16. září 2014 18:23

Teď jsem si všimla, že jsme ještě neodpověděly Šárce na otázku. Šárko, předpokládám, že jsi v 1.F a tam jsou povolené, mimo jiné, nízkotučné mléčné výrobky a zelené bylinky také. Acidofilní mléko nebo kefír (nízkotučné) tedy můžeš i s bylinkama.

Fífa - 16. září 2014 19:40

Ahoj holky,tak jak to jde?Já si pochutnala na dýňové polévce a kuřátku s novým zelím.Tak to byl hezký den.S vnoučátky jsem byla cvičit v sokole,tak byl i nějaký pohyb.Tak pěkně dukaňte,ať jsou brzy vidět výsledky a pište,pište a pište,ať se vám dukaní líp:))))))

Zuzka - 17. září 2014 20:11

Zdravím, děvčata, ve třetí fázi zatím nic moc, trochu se s ní peru. Váha mi hodně skáče, spíš leze směrem nahoru, i když jsem ještě vůbec nepřidala vše, co Dukan povoluje a snažím se vše dodržovat. A to někdo ve 3. fázi ještě hubne, nechápu.

Lenka - 17. září 2014 22:12

Zuzko souhlas s tebou taky mě ta váha nervuje, když to skáče nahoru, dolu. Tak jsem si taky řekla, že se nebudu vážit každý den. Držte palečky zítra jedu na ten seminář a jen ta vegetar. strava ( jak já to přežiju bez masa já maso žrout) Věra

Věra - 17. září 2014 22:22

Ahoj Lenko,já jsem vyřadila jako první ten vakuovaný celozr. chléb,pak je hodně zákeřná 20%cihla,obsahuje hodně soli.Stále si hlídám,abych neměla překyselený organismus-piji čaj.Uvidíš,že si to vychytáš a váha se ustálí,jen to chvilku trvá než zjistíš,co Ti sedí a co ne.

Dana - 18. září 2014 14:51

Je pravda,že se sýrem se celou dietu musí opatrně,ale nezříkám se ho.
Věrko mě váha skáče celou dietu.Já mám všechno oblečení tip top,tak podle něj poznám každé kilčo tuku navíc.Takové to kilo sem tam už neřeším,protože oblečení je mi stále dobře.Je to jen voda,nebo plná střeva.A nemíním se stát otrokem váhy a nervovat se kvůli každému deku.Začala jsem žít zase běžný život,jídlo si hlídám,ale zároveň si života užívám se vším všudy.Když jsem hubla,žila jsem jenom tím,teď už ne:))))Vařit a jíst podle Dukana mě baví a chutná mi,ale prostě občas si dám něco z běžné stravy,ale nedělá mi problém hned to napravit Bdnem a funguje to.Na semináři to zvládneš neboj,z veganské stravy si určitě vybereš,to bych strach neměla.Tak hubnutí zdar:)A držte se všechny holky.

Zuzka - 18. září 2014 16:55

Ahoj holky,mě se to hubnutí teď taky nějak zastavilo,ale je pravda,že je to poprvé za celu tu dobu a myslím,že to bude i tím pudinkem,poslední dobou mám chuť na sladké,tak jsem si ho dopřávala,ale co zase se to jednou pohnout musí,holt si musím počkat:-)

Káťa - 18. září 2014 17:22

Dano,prosím tě jaký sýr když ta 20 nic moc?

Jarka - 18. září 2014 17:26

Jaruš,kupuji si 10% Fitnes v Bille nebo Albertu a 16% Linessu v Lidlu,občas si dám i plátkový sýr pro děti se sníženým obsahem soli,ale ten má více tuku.

Dana - 18. září 2014 18:46

Káťo,děláš to dobře,lepší puding než to,co nesmíme,až si ho užiješ natolik,že ho přestaneš jíst,tělo zase kilča pustí.Stagnaci zažil asi každý,no a ty máš,co vyloučit.Také jsem měla pudingové období.

Dana - 18. září 2014 18:58

Danuš,přesně jak říkáš ty,až si ho užiju,tak ho vypustím,dlouho jsem neměla nic sladkého,dalo by se říct,že tohle je jediná věc,nepeču si.No a jak se mi to zastavilo,tak jsem si řekla,že ho nebudu jíst, aby jsem co nejrychleji dosáhla váhy,které chci,ale dneska už jsem si zas udělala pudink:-),je to takové jediné ukojení chuti na sladké,poslední dobou už totiž pocituju chut na cokoliv,ale řekla jsem si,že to ještě nevzdám,tak snad to vydržím.

Káťa - 18. září 2014 19:08

Káťo,já ty chutě na sladké taky měla,ještě jsem si dávala 85%-90% čokošku,v knize,co mám patří ten jeden malý díleček k tolerovaným potravinám,v té nové ji neuvádí.Díky ní jsem nesahla na zakázané a vždy si ji lahodně vycucám.Neboj,to vydržíš,ona se ta chuť zase přeorientuje na něco jiného.Jednu dobu jsem ujížděla na zavináčích,měla jsem je denně.

Dana - 18. září 2014 19:30

Káťo,ještě mi pomáhalo uvařené kakao.

Dana - 18. září 2014 19:37

Danuš,když já toho právě moc nejím víš,takže skoro pořád jím dokola jedno a to samé a už jsem měla takový ty deprese,jako že už vyloženě sežeru:-)něco co nesmím,ale udržela jsem se byla bych pak na sebe naštvaná a pokračuju dál,docela mi pomáhají i reakce lidí kolem.

Káťa - 18. září 2014 19:37

No já si vždy dala zero colu,když jsem měla chuť na sladké,ale tenhle týden to nemá nějak účinek,ale ono to muselo už přijít,celou dobu jsem byla v pohodě,až jsem se tomu divila.

Káťa - 18. září 2014 19:42

Káťo,to je úžasná motivace,počkej jak budou čubrnět až budeš v cíli.

Dana - 18. září 2014 19:45

Už aby to bylo,já se strašně těším na ty dva plátky toho chleba,to mi strašně chybí.A hlavně já třeba nesním rybu samotnou a s tím chlebem,jí dám.

Káťa - 18. září 2014 19:51

Uvidíš,že to uteče a dáš si vytoužený chlebík i jiné dobroty.

Dana - 18. září 2014 20:10

Já vím,jen jsem si potřebovala trochu postěžovat:-)

Káťa - 18. září 2014 20:35

Ahoj holky, tak dnes jsem poprvé zkoušela udělat domácí kuřecí šunku s umělým sladidlem. Musím říct, že předčila moje očekávání. Byla super a ještě k tomu dietní :).

veveruska73 - 18. září 2014 21:42

Dano, chleba jsem ještě nepřidala, ani žádnou hostinu. Bojím se, že by váha šla ještě více nahoru . Přidala jsem ovoce, množství dodržuji, sýr a zeleninu jím jen občas. Ale ubrala jsem určitě maso. Jaký prosím piješ ten čaj proti překyselení?

Lenka - 18. září 2014 23:42
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno: Email: