Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

29. listopad 2010 | Diety | Top diety | Diety na hubnutí | Dukan | Fáze | komentáře: 18009
salat


Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandě,...
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),
libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,
max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,
koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.
Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub.
Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chlebu, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,
dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,
jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,
nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Kupte si knihu Dukanova dieta zde a knihu s recepty zde.
Přidejte se na naši Facebook stránku. Chystáme soutěž o ceny!

 

Komentáře k článku (celkem 18009):


starší komentáře

Kudrlinko a Olí díky... A víš Olí , že s tím dietologem jsem jí to řekla dost podobně jako ty mě :D. Pomluvil jí prý i Stop obezitě... Ona o tom nechce moc mluvut, takže kdoví jestli jí necpe i nějaké drahé prepáráty k tomu.... Přála bych jí, aby za ty peníze opravdu něco shodila... Ono je vlastně nakonec jedno jak, ale aby také dosáhla svého cíle:D Boj o udržení kil bude náročný po jaké koliv dietě...

Pavlína - 14. duben 2014 16:58

Jak dlouho trvají jednotlivé fáze?

Bambuolka bambuolka@seznam.cz - 14. duben 2014 18:34

Holky tyhle dietolog.poradny jsou tahače peněz z lidí,kteří si s hubnutím neví rady.Pěkně se na tom vydělává,to mi věřte.Tato diskuse by se mohla platit velkýma penězma,protože to co se dozvíme tady,se v poradně nikdy nedozvíš:)))A ještě tu poznáš super partu lidiček:))))

Zuzka - 14. duben 2014 18:37

Bambuolka,
AHOJ,PROSIM.Tahle slova znáš?

Zájina - 14. duben 2014 18:55

Bambuolko,
tak přesně to, co ti napsala Zájina mě ihned napadlo po přečtení tvého příspěvku!!
Pochopitelně, že ti všechny holky určitě budou nápomocny, pokud budeš mít zájem.Je to tu parta super holek!!

Hanči - 14. duben 2014 19:02

Ahoj Záji :D

Kudrlinka - 14. duben 2014 19:06

Ahoj Kudrlinko:D
Taky jsem nemohla reagovat jinak.Bylo to impulsivní.

Zájina - 14. duben 2014 19:12

V pohodě Záji, myslím že jsme stejné :D

Kudrlinka - 14. duben 2014 19:12

Ahoj Holky, přeju vám všem krásný podvečer :-)

Dnešek byl vskutku aprílový : déšť, slunce, kroupy, slunce, déšť :-)
Stále bojuju, na váhu nelezu, cítím se fajn

Jinak nebyla jsem tedy dnes 100% :-( ..... slupla jsem cca 5
sušených meruněk, šla jsem kolem nich v obchodě a i přes to, že normálně ovoce vůbec nejím, jsem od narození jen zeleninová, měla jsem takové nutkání, že mi to nedalo. Mno a po těch pěti kouscích, které mi tedy opravdu víc než chutnaly, mi bylo pěkně těžko, takže jsem z podobných akcí vyléčená :-)

Jinak, co se týče vážení, úspěšně se mu vyhýbám, ale v pátek na to hupsu :-D a podám hlášení .

Zatím pa a shazování zdar :-)Ladee - 14. duben 2014 19:30

Ahoj holky:)Tak jsem cestu domů přežila bez úrazu,ale modlila jsem se,aby počasí vydrželo:)Protože kdybych šla v tom,co bylo v 19 hod.,tak bych to asi nepřežila:))))Opravdu Apríl,tak jak má být:)Ladee,váze se také úspěšně vyhýbám:)))

Zuzka - 14. duben 2014 20:38

Zuzi to já šla z práce v 5 a strašně jsem zmokla, deštník v tom větru nešel použít ,tak místo cvičení jsem šla do sprchy,napařit se a pod peřinu se zahřát. ještě že jdu z práce
30 minut,mám dukansky splněno aspoň chůzi

Monča - 14. duben 2014 20:46

Zuzi, já v tom šla v 11 do města! Deštník na hadry, cestou jsem do košů odhazovala dráty. A měla jsem to místo posilování - prala jsem se s větrem aby mi ho nevyrval. A pak jsem přišla do obchoďáku a tam v koši asi pět polámaných deštníků :-). Přiznám se, že zpátky jsem jela trolejbusem. To se ještě navíc dost ochladilo. Jsem zvědavá, jak zítra - do práce budu vycházet v 8.30 a vrátím se tak v pět. Musím se podívat na mapu srážek, jak to bude vypadat.

Olina - 14. duben 2014 20:47

No, tak jsem se koukla :-(. Jedu trolejbusem, nejsem blázen! Aspoň ráno, odpo. uvidím.Když přijdu promoklá domů, tak se aspoň můžu převlíct.

Olina - 14. duben 2014 20:51

No vidím holky,že jsme si užily všechny.A zítra to bude to samé.Do práce jedu autobusem,ale zpátky to bude zajímavé.Máme odchozíno i odposilováno:))))U nás to vypadalo opravdu jako konec světa.Padaly kroupy jako hrom.Jsem nějaká hotová,na zítra nemám nic připravené k jídlu.No to jsem na sebe zvědavá:)

Zuzka - 14. duben 2014 21:04

Dobrý večer všem tak jsem doma z práce a zase jsem tu asi poslední. Holky tady byla bouřka ale jaká no hrůza. A jak píšete sluničko modrá obloha pak déšť bouřka pořád se to tu střídalo dokola. Já jsem byla jednou u dietologa musím se smát vážila jsem 65 kg a byla jsem napsal mě jídelníček mohla jsem i uzeniny ale ne jogurty. Taky mě napsal nějaké prášky co se připravovaly no sajrajt něco s kofeinem a ješte jedna látka. Na imunologii mě doktorka řekla že kolikrát dávala holky dohromady potom kolik měsíců. jen tahají peníze. I v D knížce píše že to není 100% zdravá dieta ale máme se prý zamyslet co je zdravé velká nadváha tloušťka nebo být hubený.

Hel@ - 14. duben 2014 22:02

Helo,líp si to napsat nemohla:D

Oli,taky jsem dnes přišla o deštník,když jsem běžela k zubaři.Takový aprílový počasí nepamatuju!

Zájina - 14. duben 2014 22:15

No když jsem pak Zájino viděla ty polámaný deštníky v tom koši, tak jsem se musela smát. Jen jsem si celou dobu do města říkala : psa by nevyhnal! Jen šílenec, jako já jde v tomhle pěšky, když mu jede trolejbus! Zítra už to bude horší. Buď pojedu celou cestu a budu riskovat, že mi ujede spoj nebo půjdu kus pěšky. A jestli to bude, jako dneska, tak tam budu celý den promáchaná, až do večera. Protože v tom vichru je deštník na dvě věci. Už aby to přešlo!
Holky, dobrou noc!

Olina - 14. duben 2014 22:24

Jo já jsem to cítila nemohla jsem pořádně se hýbat stačilo si jen obouvat boty a hned jsem byla rudá v obličeji a nemohla dýchat. Tet se pěkně ohnu. Holky moc mě mrzí ta fotka ale já jsem hrozný pose.., je to jako stou váhou. prostě jsem hrozná já se všeho bojím

Hel@ - 14. duben 2014 22:24

Když jsem vstávala , chumelilo, pak sluníčko, teď tak na půl , 3 stupně.Ale vypadá to, že tak nefučí, jako včera, tak to snad dám pěšky :-).
Už se těším za váma na večer! Tak se mějte krásně, holky jedny dukanský :-)!
A Heli, ostudo jedna - hned se půjdu podívat na fb a jestli tam ta fotka nebude, jedu do Hořic, uvidíš :-)!

Olina - 15. duben 2014 07:37

Psala jsem to po druhý, poprvé mi to zmizlo ,ale tam jsem vás pozdravila - takže krásné ráno!

Olina - 15. duben 2014 07:39

Dobré ránko.Taky doufám,že dnes aspoň nebude tak fičet,jako včera.Ale zimní bunda to jistí:)
Já jem s dietoložkou špatné zkušenosti neměla.Necpala mi žádné preparáty,napsala jídelníčky,mohla jsem všechno,strava byla pestrá,ale mini porce.A byla levná,Ale je to 10 let,teprve začínala,chtěla bych vidět,jak je na tom teď:)))Jinak když vidím jak u nás v Písku odchytávají před Zdraví Fit,nalákají lidi a pak chtějí 10000,nakopala bych je do pr..!!!

Zuzka - 15. duben 2014 07:50

Ahoj holky,
děkuji za nározy na dietologa…. Máte pravdu, každý si hájí to svoje - svůj produkt ,to ani jinak nejde. My jsme spokojeny s dukanem a víme že to funguje :D
Taky vám ale okolí tvrdí, ať toho necháte, že je to nezdravé? Já už ale nemám potřebu někomu něco vysvětlovat, je to zbytečné, holky navíc četly asi nějakou jinou diskuzi, kde se dost řešila ta ketoza… tak proto ty obavy o moje zdraví… ach joo.

Počasí je strašné… ráno u nás 4C.
Mladší dítě mi kašlalo celou noc… musím se s ním odpo stavit u doktorky , vůbec nevím co mu mám dávat… Má suchý dráždivý kašel. Bere stopex junior. Jinak mu ale nic není, takže chudinka musel do školky :( Zítra si pro něj odpo má přijet můj táta, budou čt+pá na chalupě, tak snad se tam nedorazí… I když má to s přestávkama 14 dní. Problém je, že vše na kašel se má užívat 3x denně. My to bereme většinou 2x… Ráno a pak až po 16 hod, když jsme doma...

Helo, s tím že se nechceš fotit, tomu i rozumím. To že se nevážíš, ti závidím :D Já jsem závislák :D Ráda bych tě viděla, ale tak holt až budeš ve finále :D Držím palečky

Pavlína - 15. duben 2014 08:44

Holky jsem na mrtvici.Celý balkon mám posetá takovýma malýma muškama,normálně invaze.Vůbec nemůže otevřít okno!Jak byla teplá zima,tak se to všechno vyrojilo.Mám uplně černý balkon.Se z toho po...!!!:(
Pavlí stkávám se hodně s negativními reakcemi,kvůli ledvinám,prý?Já piju kopřivový čaj a čaj z břízi na lepší funkci ledvin.Zatím žádné potíže nemám:)

Zuzka - 15. duben 2014 08:56

S focením Helu taky chápu,jsem to samé.I když bych ji chtěla moc vidět.Změna je určitě obrovská a my bychom ji povzbudily:)))

Zuzka - 15. duben 2014 08:58

Zuzi,
tak je mi tě moc líto. To bych chtělo nějak vystříkat, ale aby ti to nalítalo domů… Počkej na manžela….A asi vás bude takových balkonů v paneláku víc, to chce řešit nějak celkem… Nám se takhle občas rojí lítací mravenci…lezli nám po fasádě, ale co je zatepleno je zatím klid...

Já myslím že DD to až tak nezdravá není, pro toho kdo přebytky sundá rychle… ale mám starostlivé kamarádky, držím to dlouho s malým výsledkem, proti vám. Já sama jsem spokojená i tak… Už jsem s dukanem víc jak 9 měsíců… úbytek je 13,5 kg… ale je fakt , že jak to držím dlouho, občas nějaký malý hříšek proběhne, bohužel… Asi kdybych si pestřeji vyvářela, jako to umí Naďa a Pemi, to by byla jiná!!
Včera jsem dala hodinu rotoped.

Pavlína - 15. duben 2014 09:17

Hezké ránko všem.

Pavli chtěla jsem se zepta,jak jsi psala o své kamarádce,že zaplatila za dietologa 10tis.,bylo na ni vidět nějaký posun?...myslím tím zhubla?

Květuš - 15. duben 2014 09:37

Taky si myslím,že diety nejsou moc zdravé...ale co se dá dělat pokud člověk má kila navíc.Geneticky nemá dané být hubený a pokud nechce,aby na něj sedla cukrovka,vysoký tlak a problémy s kloubama,tak rozumná dieta je ta cesta jak to napravit.Jak jinak shodit....?každý třeba nemůže cvičit,může k tomu být řada důvodů...
A taky je velká motivace,že jako ženské se chceme líbit a na vzhledu záleží,netvrdím že je to to nejdůležitější ,ale záleží.:o)

Květuš - 15. duben 2014 09:43

Dobré ráno. Musíme to vydržet a neposlouchat okolí, taky mě přijde že někteří závidí a nemají sílu hubnout tak to kritizují, mě když se někdo zeptá tak říkám že to chce pravidelně jíst a vyhýbat se tuku cukrů víc neřeším s nimi. taky nemám chuť poslouchat co je zdravé co ne. včera jsem byla u doktora zase mě poslal na nějaké vyšetření budu mít nejakého woltra na sobe 24hodin.

Hel@ - 15. duben 2014 10:28

Květuš, já nevím myslím že právě zatím nezhubla… nechce tentokrát ani řícz kolik váži, ale to neí podsstané. Spíš si nejsem jistá její motivovaností…asi si myslela, že když zaplatí, že jí to dokope. Nevyšli jí moc dobře krevní testy. našlí jí snad tuk v krvy- i když ot jsme slyšela prvně…
Klidně si dá jídlo v MC Donaldu a někde venku Langoše, semtam zákusek, protože ona přece nedrží dietu jen jí pravidelně a zdravejí :D :D.
Moc často se teď nevídáme, a já jí ani nechci dělat černé svědomí, taky nejsem dokonalá - malinké hříšky se občas najdou… Ale když spolu někam jdeme ,dám si kafe, kolu light a nosím si sebou svačinky… Pokud tam nemájí pro mě jídlo dle zásad DD.
Popravdě jí asi nejvíc leze na nervy, že já to vydržím i díky vám…. Sice nemám rychlé úbytky , a raduji se i s -0,20 dkg… Sama jsem zvědavá jestli to nenaberu zpátky… nakonec jsem vlastně nabrala vždy, to bych tu nebyla… :D :D :D

Pavlína - 15. duben 2014 10:46

Tak Vás aspoň pozdravím děvčata, i při sebevětší snaze nedokážu pročíst všechny vaše příspěvky , vy jedete :D :D :D Květuš já osobně neznám nikoho kdo by nějak výrazněji zhubnul s dietolžkou a už vůbec ne dlouhodobě .... PAVLINO já sem s DUKANEM už přes dva roky (už nehubnu,ale vyhovuje mi) a zatím žádné problémy nemám - dokonce se mi stratila dna, nemám bolesti a nemusím užívat surgam :D Prášky na tlak už vůbec neberu ( to sem užívala ráno 2prášky a na noc 1prášek) ,takže u mně DUKAN je jednička ...

marie - 15. duben 2014 11:36

Ahojky děvčata,jak tady píšete o dietoložkách,tak u nás odchytává kočka u natury,já osobně vím že známá dala s nimi 13kg dolu a nalákala švagrovou a ta má prý 30kg dole nevím za jak dlouho a vůbec podrobnosti,ale budiž jim přáno a ať jim to vydrží,já se tam nechala jen přeměřit a za měsíc uvidím,ale jak píše Maruška já osobně na Dukana nedám dopustit,ikdyž na po druhé to není až taková sláva/musím vydržet,ty kila nahoru taky nebyli přes noc,tak bohužel musím počkat/jinak všem hodně úspěchů a kila dolu přeji

Focusca - 15. duben 2014 12:32

Holky,uz jsem se jednou ptala na sojove maso..a zadna odezva.V receptech co jste me poslaly,zadny recept se sejou neni.Tak me napadlo,ze bud se nesmi,nebo ji nejite..?Pritom je v ni kolem 50% bilkovin.Docetla jsem se,ze lusteniny se u DD nesmi,ale soja je lustenina..a pritom v povolenych potravinach pro 2 fazi je napsana?!..tak jsem z toho jelen.Dekuju za reakce.:-)

Kvetus - 15. duben 2014 12:34

Kvetus,soja je povolená potravina,takže můžeš,ale omezeně.Už si nepamatuji kolik přesně,ale já bych si dala tak 150g za týden:)Obsahuje sice hodně bílkovin,ale i sacharidů,takže tak 50 na 50.Já ji zatím nepoužívám,dávám přednost masu,ale jestli se dohrabu do 3F,určitě si ji někdy dopřeju.Mám z ní ráda čínu se zeleninou:))))

Zuzka - 15. duben 2014 13:52

Květuš sojovou drtinu já osobně moc nemusím,ale míchám s hovězím mletým, vejci,cibulkou,pepřem a česnekem a peču na plechu vyloženém peč.papírem ... pak nařežu na čtverečky a baštím cca 2hodky (je to výborný řešení do práce pro mně) ...Takže tolik k té soji :D

marie - 15. duben 2014 14:38

Mělo být co 2 hodky a ne cca

marie - 15. duben 2014 14:41

Já už jsem si Maruško říkala,že si k tomu sedneš a 2 hodiny v kuse baštíš a baštíš:)))))

Zuzka - 15. duben 2014 14:50

Ja to pochopila Marusko.:-) ..tvuj recept dobry napad urcite ho taky zkusim.Ď.:-)

Kvetus - 15. duben 2014 14:50

Jeste jsem chtela napsat,ze misto kavy piju uz 3 tyden Caro,doufam,ze se smi?..a kava me vubec nechybi a to jsem pila 3 denne.Caro vlastne neni nic spatneho..pohanka ,zito...to by snad nemelo vadit?

Kvetus - 15. duben 2014 15:23

Kvetuš píši ti svůj názor.Caro podle mě,má vysoký obsah sacharidů,Podle mě je káva lepší.Nepochopila jsem,proč ji nepiješ.Dukan ji nezakazuje.Caro je určitě zdravý nápoj,ale nejsem si jistá,jestli je to pravé při naší dietě.Už jenom z čeho se vyrábí-obiloviny,které jsou zakázané:)Nevím no,uvidíš, co ti napíší ostatní holčiny:)

Zuzka - 15. duben 2014 15:57

Zuzanko,ja jsem rada za kazdy nazor.Jsem na zacatku,moc zkusenosti nemam,proto pisu,abych nedelala zbytecne chyby,rada se necham poucit a poradit.

Proc jsem prestala pit kavu?Ja nevim,asi jsem tak nejak sama usoudila,ze nebudu zatezovat organismus latkama,ktere kava obsahuje.A teky se mi zda jestli jsem tady i necetla,ze se kava nesmi,ale nejsem si jista,hodne se to tady prispevkama toci.:-)

A Zuzi dekuju za reakci.:-)

Kvetus - 15. duben 2014 16:06

Kvetuš,kávu Dukan povoluje,můžeš i s mlékem.Dokonce ji počítá do pitného režimu.Kdysi mi ji dovolila i dietoložka.Já si kávu Velveta s mlékem dopřávám asi 2x denně.Samozřejmě je to na tobě.Nemyslím si,že by ti Caro nějak ublížilo,ale nejsem si jistá tím složením.Kolikrát může drobnost zpomalit hubnutí.Uvidíš,jestli budeš pěkně hubnout i s Carem,tak proč ne:)

Zuzka - 15. duben 2014 17:06

Ahojky!
Odchozeno, odcvičeno a přečteno :-). Ráno jsem teda přišla do práce zmrzlá, jak preclík a celá mokrá, ale vzala jsem si kalhoty na přvlečení, takže dobrý. Odpoledne už jsem šla na sluníčku, to už byla paráda. Zima je teda pořád, ale aspoň že už neprší.
A teď se jdu juknout na fb, tam toho taky asi zase přibylo!

Olina - 15. duben 2014 17:22

Caro v žádném případě! Obsahuje ječmen, žito a čekanku, šílená sacharidová bomba.

Aja - 15. duben 2014 17:45

Ahoj Dukanečky,
už od února pročítám Vaše příspěvky. DD jsem začala 3.3.2014. Ty Vaše příspěvky mi docela pomáhají, ale přiznávám že moc vzorná nejsem-

zatím :váha -5 kg, pas - 7 cm.ostatní jsem neměřila. Ale myslím, že je to celkem úspěch, alespoň já se cítím už fantasticky.. Mám v plánu dát dolů ještě 7-9 kg abych se dostala na svou váhu a normální BMI.

Patřím mezi ty starší 61 roků. Přibrala jsem nějak nenápadně po menopauze v 55 letech a pak tento poslední rok to šlo opravdu nahoru hodně (jako čerstvý důchodce jsem zasedla ke knihám, začala doma vyvařovat .......... a tak byl můj start 3.3.2014 na 76 kg/161 cm.Je to má první dieta, takže zkušenosti žádné. Dost cvičím, chodím. Moje největší mínus- strašně málo piji, musím se nutit a hlídat, ale víc než 1,5 - 2 l tekutin do sebe nedostanu.
Obdivuji Vás, jak to perfektně zvládáte, jak se navzájem podporujete.
Budu Vás i nadále sledovat a brát od Vás tu Vaši krásnou podporu.

Dita - 15. duben 2014 17:47

Ahoj Dito.1,5-2l bohatě stačí,je to tak akorát.Máš teď váhu,jako já po zhubnutí 12kg:)))Mě stačí na těch 70 a budu celkem spokojená.Žádná modelka,ale ani obezita:)))Tak se drž a občas sem na nás jukni,jak jsi na tom:))

Zuzka - 15. duben 2014 17:53

Ahoj Dito, vítám tě mezi námi! Máme stejnou výšku a skoro i věk. I to přibrání po menopauze - to je ale potvora, co?! Tak držím palce, ať pokračuješ stejně dobře, jako teď. Tvoje velké plus je, že jsi nikdy nedržela dietu. To půjde dobře, uvidíš -:)!

Olina - 15. duben 2014 18:01

Vítám Tě, Dituš, máš krásný úbytek. Jen se drž a ať Ti to jde tak nádherně dál

Krásný, i když stále pravý aprílový, den přejeme všem :-)

Pemi - 15. duben 2014 18:24

Teda, tady je dneska ,,živo,,!

Olina - 15. duben 2014 20:31

Oli nic moc,asi velikonoční přípravy:)))Já teď dorazila z práce.

Zuzka - 15. duben 2014 20:42

A jak Zuzi? Pršelo u vás? Tady tak od šesti zase :-(.

Olina - 15. duben 2014 21:05

ahopj jsem doma jsem úplně hotová, dneska výplata čekala jsem ty daně no nic moc ani 1000 kč to nebylo , nebyl žádný příjem není žádné daně

Hel@ - 15. duben 2014 21:55

Jojo, Helo, oni se dneska nikde nepředají :-(. A jak se ti točilo? Je to tenhle týden lepší?

Olina - 15. duben 2014 21:59

ne je to hrůza a nikdo s tím nic neděla dřív jsme stáčely měsíc odelžené navlhlé oplatky dneska stáčíme 7 dní staré a to se fakt nedá

Hel@ - 15. duben 2014 22:44

Dobré ránko děvčata
doufám, že dneska bude lepší počasí než včera , už mě to nebaví být zalezená doma.
Vítej Dituš mezi nás!!!
Včera jsem měla fofry, řešili jsme dveře a byl tu měřit sklepní okna, konečně plastová.
Dneska jsem myslela ,že se pochválím s váhou a nic moc. Pondělí 60,6 kg, včera 61,5 a dneska 61,2 kg, takže do 3F půjdu nejdříve za 14 dnů
Dneska čeká malého očkování a ráda bych se vrhla na okna ať máme krásně čisto ale to počasí nevím nevím , navíc tu máme jen 4 stupínky, zase odpoledne zatopím.
Květuš kafe normálně pij , četla jsem že to zrychluje metabolismus, já bez kávy bych ráno nevylezla ani z pelechu :D:D

Kudrlinka - 16. duben 2014 06:57

Dobré ráno tak me dneska zbudily tatka musel z kusu dřeva vytahovat hřebík a mlátil mě pod oknem. A vůbec nemusel. Holky u nás v lidlu nemají už jogurty s tím méně tuku jenom s 3%. Ale snad to tak nevadí než seženu s méně tukú.

Hel@ - 16. duben 2014 08:29

Ahoj Dukanky!
Helo, to bych ho snad zabila :-)!
Kudrlinko, takhle jsem to měla já, před třetí fází. Jeden Týden jen 40 deka a taky jsem si říkala, že tímhle tempem se tam nedohrabu. A pak to najednou další týden poskočilo a byla jsem tam :-)! Je fakt, že jsem trochu přitvrdila s chůzí.Ty máš pohybu až až, ale s tou chůzí je to s malým dítětem těžký, já vím. Tak leda malýho šupnout do kočárku a utíkat :-).
Tady je to s počasím od rána jak na houpačce - ráno pršelo, teď svítí a než to dopíšu, kdo ví, jak bude. V 11 jdu do školky, tak jsem zvědavá.

Olina - 16. duben 2014 09:39

holky tady už svítí sluníčko, ale chladno byla jsem zaplatit pojistku na barák a ještě jedna mě čeká to je hrůza co se musí platit na jaře, ještě dan a bude to snad všechno. Aby člověk začal krást. Jo kdyby měl člověk peníze tak si pořídi svoje bydlení, a by byl klid ale z čeho šetřit. Koupila jsem si žluté kuřátka do trávy jo al dlouho tam nevydržely kocouři je kradou.

Hel@ - 16. duben 2014 11:26

Ahoj holky,já se radši pořád nevážím,myslím,že u mě jsou to taky jenom deka:)))
Helo mě teď čekají popelnice,to je 1200 a daň z bytu.Do toho velikonoce,něco pro koledníky a nějakou flašku pro chlapy,ještě chlapovi něco navařit,upéct velikonoční sekanou.Letos beránka nepeču,nikdo kromě mě ho nejí,ale udělám míša řezy,ať mám co nabídnout:)
Teď jsem holky uklízela ten balkon od těch mušek,vystříkala jsem to biolitem,točí se mi hlava,asi chcípnu s těma muškama:)))

Zuzka - 16. duben 2014 12:07

Helo,to placení je nekonečný,my oba potřebujeme denně auto do práce,včera jsem platila 8tisíc jen zákonný pojištění.Kde máš gumy,benzín,údržbu atd.Synáček na intru vyjde na 6 tis.měsíčně.Příští měsíc daň z nemovitosti,pojištění baráku,obecní poplatky.Je to furt dokola,hrůza.A když si řekneš,hurá,poplaceno,něco pošetřím,tak tě odejde třeba lednice,takže je to nekonečný příběh.A ty jogurty si klidně kup,já teď ujíždím na řeckým bílým,8%tuku,ale ten je:D

Zájina - 16. duben 2014 15:12

Ahojky! Treperenda odjela, tak jsem trochu poklidila a aspoň na chvilku sem. Teda, řeknu vám, že o co míň je tady, o to víc na fb a to jsem ještě neotevřela maily. Honem jsem si vypila aspoň trochu podmáslí, od snídaně jsem měla jen dvě jahody a patku z velikonoční hrudky. Masíko si nechávám k večeři. A připravit jídlo na zítra do práce ještě musím.
Holky, taky mě čeká zaplatit popelnice a daň z bytu. Syn narozky, mamina, velikonoce - já ty prachy snad začnu tisknout!

Olina - 16. duben 2014 17:33

Kudrlinka: slintám nad tvou váhou …. Ty a Olinka jste moje motivační koučky :-D

Ladee - 16. duben 2014 19:12

Ladee, jsi hodná, děkuju! Ale pro mě jsou zase koučky Holky, co tady shodily 20 - 30 kg - to bych nedala! Mají můj nekonečný obdiv! Já jen 13 kg :-).

Olina - 16. duben 2014 19:22

Oli,tiskárnu bych měla:D

Zájina - 16. duben 2014 19:25

Tak jdem do toho, Zájino :-)?!

Olina - 16. duben 2014 19:35

Olina: Oli, jen 13 kg ???? To je rouhání !! :-) Já chci pro začátek jen 8, ale asi to na mě nějak nezabírá. Je fakt, že se fyzicky i psychicky cítím výborně, ale oblečení mi neplandá, míry nemizí a na váhu nelezu v zájmu zachovaní zdravého rozum. Je fakt, že si už 14 dní posunuju své dny, aby mi to pak nevyšlo v létě na dovču, tak se upínám ke dni, až to dostanu a splasknu, doufám !!!

Ladee - 16. duben 2014 19:43

Ladee, myslela jsem proti nim ,, jen,, třináct. Jinak jem samozřejmě spokojená :-).
O váze mi nemluv, zvážím se v pátek ráno a pak v pondělí, po té oslavě, abych věděla, jaké škody jsem napáchala . A pak budu muset asi přitvrdit. Sice už mám povolené ,,slavnostní jídlo,, , ale zatím jsem to nevyzkoušela. Nebudu sice sladké, ale určitě si nedám jen jednu skleničku vína :-)! Bude to poprvé, co budu hřešit.

Olina - 16. duben 2014 19:50

Zdravím holčičky.Nějak mě zlobí počítač.Nevím,kdy mi vypoví službu uplně.Kdybych se neozývala,tak jsem na vás nezanevřela,ale počítač je v opravě:)Teď jsem byla s kámoškama na kafi a následující dny budou hektické,budu hlídat drobotinu,vařit a péct na velikonoce a ještě celou neděli v práci.Tak všechny moc zdravím,užijte si hezké velikonoce.Pěkně držte dietku a když zhřešíte,neklesejte na mysli:)))Papapa

Zuzka - 16. duben 2014 20:15

Oli, oslavu si hezky užij, ale bacha na to víno, aby rychle nešlo do hlavičky :-)

Ladee - 16. duben 2014 20:25

Zuzi, taky ti přeju krásné velikonoce :-)! přes víkend tu taky nebudu.
Ladee, budu si dělat a brát i nějaký dukan. jídlo , tak snad ne :-)!

Olina - 16. duben 2014 20:31

dobrý večer všem

Hel@ - 16. duben 2014 21:46

Ahoj Helo :-)!

Olina - 16. duben 2014 21:53

Krásné sluníčkové, u nás však mrazivé, dobré ránečko všem přejeme :-)

Pemi - 17. duben 2014 06:33

Dobré ráno. U nás také svítí sluníčko, ale v noci mrzlo.

Monika - 17. duben 2014 07:10

Dobré ráno přeju všem, dneska se mě nechce ani vstávat

Hel@ - 17. duben 2014 09:04

Hezky den vsem.

Mam otazku.:-) Jatra se muzou jen drubezi,nebo i veprove?

Jinak vsem preji vesele pohodove Velikonoce!:-)

Kvetus - 17. duben 2014 14:18

Ahoj Květuš, určitě jen drůbeží…. vepřové nesmíme - kromě šunky 98% masa…

Pavlína - 17. duben 2014 14:44

Ahojky Květuš, nejsem si jistá, ale už jsem dělala kuřecí, krůtí a srnčí. Ale holky Ti určitě poradí...

Jinak Tobě taky krásné prožití svátků :):):)

Pemi - 17. duben 2014 14:48

Květuš, také jsem se jednou ptala která játra můžeme. A holky řekly zásadně kuřecí,tak jiné nejím.

Monika - 17. duben 2014 15:21

Květuš můžeš játra kuřecí,krůtí a králičí a z divočiny:)

Zuzka - 17. duben 2014 16:13

Já dělala zatím jen kuřecí.Lžičku oliv.oleje,játra na kousky,chilly,barevný pepř,ke konci sůl.lžička hořčice a kečupu bez cukru.Když mám BZ den,nakrájím do nich papriky a rajčata a trochu podusím.Lahůdka:)

Zuzka - 17. duben 2014 16:15

Zuzka má pravdu na králičí ,krůtí a játra z divočiny jsem zapoměla. ;-)jsem zapoměla .

Monika - 17. duben 2014 16:49

Pomóóóc mám dva opary na rtu co s tím?!

Monika - 17. duben 2014 17:32

Moni namaž si to zubní pastou:)Ušetříš peníze za drahou mastičku a pomáhá to stejně:))))

Zuzka - 17. duben 2014 17:39

Zuzi děkuji,tak to udělám až večer. Venku bych s tím vypadala divně ;-). Ale sakra svědí to,bolí to jáá to nechcíííí.!!!

Monika - 17. duben 2014 17:52

Je to hnus já vím,ale ať to mažeš jak chceš,stejně to trvá týden,než se to trochu zahojí.Je to jako s rýmou.Léčená i neléčená trvá týden:))))Mě se taky občas vyrazí,tak 1x ročně,stále na stejném místě.Většínou,když jsem vyčerpaná,nebo mám oslabenou imunitu.Mám koupenou i matičku z lékárny,ale je to stejné ať mažu nebo ne:)Tak se drž.

Zuzka - 17. duben 2014 18:31

Ahojky! Ještě, že jste se dneska moc nerozepsaly :-)! Domů jsem dorazila před šestou. Byla jsem v Kauflandu - dlooouho tam nepůjdu! To byl teda masakr, lidí, jak kdyby dávali něco zadarmo, když jsem odcházela, tak už venku nebyly dokonce ani koše!.
Ještě musím projít, co mi doma chybí , ráno pro to skočit, koupit kytku a odpoledne bude vyvářecí - 2 sýrový rolády a hlavně ten dort. A na ten jsem teda fakt zvědavá! Snad to bude poživatejný, to co z toho já stvořím. Ingredience za hafo peněz, tak snad to nevyhodím a nepoletím ho do města koupit.
Opar jsem měla naštěstí jen jednou v životě. Ale taky jsem slyšela, že se na to dává zubní pasta.
Játra jsem zatím dávala jen do knedlíčků, kuřecí. Zuzi, já je teda nerada, ale ten recept, co jsi psala, na ten se mi sbíhají sliny :-)!

Olina - 17. duben 2014 19:02

Oli já dneska taky V Kaufu,přesně jako ty katastrofa!Vylezla jsem uplně durch:)Hrozný,ale musela jsem nakoupit na svátky.Ještě,že už to mám za sebou:)
Ty játra s tou zeleninkou jsou opravdu moc dobrá,táta mi minule sežral přes půlku:)))Dělám si je dost často.
Dneska jsem v rychlosti hupsla na váhu.No děvčátka za 14 dní 40dkg!Jsem fakt dobrá:)Jestli to takhle půjde dál,tak budu ve 2F do konce svého života:))))

Zuzka - 17. duben 2014 19:59

Zuzko, třeba se jen vážíš v blbý dny, jako já. Teď jsem znovu pročítala Dukana a on to tam píše - je to každý den jinak. Byla jsi po BD? Ta zelenina fakt dělá v tom vážení paseku.Jinak to není možný, vždyť ty to dodržuješ tak poctivě!
Mě čeká zítra taky vážení :-(. A pak v pondělí, po oslavě - to bude masakr! Ale to s tím budu počítat.

Olina - 17. duben 2014 20:11

Oli byla jsem po BZ,ale i kdyby,tak nic moc.Ale já to tak mám,jde mi to prostě strašně pomalu a teď i míň chodím,nějak není čas.Ale v poho,tak budu ve 2F,dokud se tam nedohrabu:)))Možná jsem i trochu polevila,občas mezi jídlem strčím do huby plátek 20% sýra,občas zobnu víc kustovnice:)))

Zuzka - 17. duben 2014 20:18

To by nemělo mít snad takový vliv. Zkus se zvážit po BD, uvidíš ten rozdíl!

Olina - 17. duben 2014 20:24

Zuzi, fakt je to různé, jak píše Olinka. My jíme sýr téměř běžně, což by se asi nemělo, ale nemůžeme si pomoct, míme ho rádi. Vybírám aspoň s co nejnižším obsahem tuku. A to mě taky v obchodě mate, páč neumím rozpoznat co je směrodatné. Jestli tuk nebo tuk v sušině. Jsou to rozdílné hodnoty...A navíc si dáváme i to vinánko, takže mi to jde taky pomaleji než miláčkovi. Určitě je to i tím, z jaké váhy vlastně hubneme. Drahá sfičel dolů už téměř 14 kg a já 8 kg. Takže to můžeme srovnávat. Ale nezoufej, hlavně, že to klesá, ne? Mi to taky pár dní lítá nahoru a dolů mež se to ustálí... Třeba ses zrovna trefila do blbého dne. Taky mi to některý den stoupne i o víc než kilo a pak to zase po BD spadne. A dost mých nářků...musíme vydržet, kočenky moje...:-)

Pemi - 17. duben 2014 20:37

Holky je to divné,ale jsem uplně v klidu:))))Nějak věřím,že to všechno dám dolů.A jestli pomaleji,nevadí už teď mě všichni chválí,že mi to sluší.Jsem šťastná,že jsem se vůbec rozhoupala a jde to dolů.aspoň něco.Možná po velikonocích zase na pár dnů přitvrdím.Potřebovala bych,aby se zase oteplilo,abych lítala po venku a nešounila po bytě,kde co zobnu:))))

Zuzka - 17. duben 2014 20:43

Máš pravdu, aspoň se nám formují těla. Ta váha ubyde posléze :-)

Pemi - 17. duben 2014 20:50

O tom žádná, že to dáš! Vůbec o tom nepochybuju :-)! Myslela jsem to tak, že to zrovna nemusela být tvá správná váha a taky , málo platný, člověk potřebuje nějaký povzbuzení, co si budem povídat! Vím, že to dáš , o tebe se nebojím :-)! Zkus se ale fakt vážit pokaždé za optimálních podmínek, jen tak budeš mít přehled, jakou váhu opravdu máš.
A jak píše Pemi, každý to má jinak. Ta moje kámoška hřeší každou chvíli a jede dolů. A někdo to doržuje a jde to pomalu. O chlapech ani nemluvím! Je to holt nespravedlivý.

Olina - 17. duben 2014 20:57

Holky,čauky,nemám vůbec čas,v práci masakr,lidi dělají zásoby jako každé svátky.To nikdy nemůžou sežrat!!!
V rychlosti Pemi u těch sýrů se to počítá sušina krát tuk v sušině to celý vydělit stem.Tak zjistíš tučnost sýra:D
Letím spát,jsem utahaná a vstávám ve 4 a až do večera v práci,pa:D

Zájina - 17. duben 2014 21:15

Záji, děkuji, pokusím se to spočítat :)

Pemi - 17. duben 2014 22:34

Zájino, tak to jsem nevěděla - díky za info !

Olina - 17. duben 2014 22:35

Takže - 20% eidam ( tuk v sušině 20% , sušina 49%) má 9,8 tuku ? Já doteď žila v domění, že 20 ! No, tím lépe :-)! Nebo jsem zase něco blbě pochopila?

Olina - 17. duben 2014 22:46

Dobré ránko děvčata
Díky Záji, vzoreček jsem si opsala :D
Moniko, myslím, že opary jsou z toho , že Ti chybí vitamíny. Dříve jsem mívala i 4 do měsíce, poslední 2 roky ani jeden, v těhotenství jsem jedla více zeleniny a teďka při dietě taky :D
Holky dneska ráno bomba na váze !!!!!!!!! Ani jsem v to nedoufala a ani nevím jak jsem to dokázala!!! 59,9 kg !!!!!!!!Je to možné když v úterý 61,5 kg???Dieta od 13. ledna , tedy 3 měsíce a 5 dnů !
Dneska bude ze mě hříšnice:D, včera jsem si vyvařovala i na dnes kuřecí nudličky na porku a zapoměla , že se dneska nesmí maso :D, no nevyhodím to :D
a můj chce ražničí ze zvěřiny takže další hříšník :D
Všem ženským tady přeji ať Vám manželé nebo přítelé vypráší kožíšky , a hlavně držme se od dobrot :D:D

Kudrlinka - 18. duben 2014 06:35

Holky vtip dneška , možná týdne :D:D
Všem jsem Vám popřála k velikonocím jen drahé Monči na email krásné prožití svátků vánočních :D:D:D
čím to je, čím to je :D:D

Kudrlinka - 18. duben 2014 07:16
starší komentáře

Aktualizace článku a komentářů

Přidat nový komentář:

Jméno: Email: