Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

29. listopad 2010 | Diety | Top diety | Diety na hubnutí | Dukan | komentáře: 21765
salat
Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.

Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandě,...
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),
libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,
max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,
koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.
Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub.
Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chlebu, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,
dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,
jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,
nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Kupte si knihu Dukanova dieta zde a knihy s recepty zde a zde.
 

Komentáře k článku (celkem 21765):


starší komentáře

Dano,zkus večer u televize si lehnout na koberec a šlapat jako na kole,nejdříve jednou nohou,pak druhou a na konec oběma.Poznáš že je to pěkná makačka a bříško to ocení.Jarka

Jarka - 11. listopad 2014 08:13

Ahoj Dukanečky :-)

Dito, běhá mi mráz po těle od paty k hlavě, velmi s vámi všemi sdílím tu radost a štěstí a přeji, ať je to tak navždy!!!!!

Dani, já mám tu rotanu někde z nějakého sportissima, je plastová, bílooranžová a má takové výstupky v místekch, kde jsou chodidla - že to prý nějak zároveň masíruje akupunkturní body a byla asi za 200kč, už nevím přesně...a když se podíváš tady na stránkách do oddílu cvičení a najdeš rotanu, tak je tam hodně podobná i vyfocená a je přidané video, jak se má cvičit.

Zuzi, o té soli jsem psala já, ne Růženka a já pořád opakuji a je to pravda, že jsme v mnohém velmi podobné, a s tím návratem na původní váhu by to u mne bylo také na to šup....jak o těch křtinách, tak teď na oslavě - kousek sladkého, trochu vína a kilo nahoře...ale vím, že to zase srovnám a to je důležité....

U nás je dnes také sluníčko a 15 stupňů, ještě nosím lodičky, no paráda...tak děvčata, hezký a úspěšný den :-)

Romana - 11. listopad 2014 08:15

Především jsem chtěla popřát Ditušce hodně sil,jak jí ,tak i celé její rodině.Nesmírně ji obdivuji,hlavně její dceru,která tak statečně bojuje.Přeji hodně a hodně zdraví,které je to nejcenější,co na tomhle světě máme.
Jinak k té nadváze a jak s ní kdo bojuje a nebojuje.Já jsem zase k takovým lidem shovívavá.Sama moc dobře vím,jak se člověk vypapká lehce a kolik sil a odhodlání člověk potřebuje,aby se odhodlal s tím něco dělat.Taky jsem chodila několik let s obezitou a nenašla sílu s tím něco dělat.Ať to byly zdravotní,rodinné,nebo pracovní problémy,pořád mi něco v tom bránuilo.Pořád jsem říkala,až po tomhle,až tohle vyřeším atd.A najednou tu byla ta správná chvíle a šlo to,jako po másle.Ale musel přijít ten správný čas.Takže bych přála každému,aby ta správná chvíle nastala i u něj.Protože s obezitou se opravdu nežije lehce a i když to tak někdy nevypadá,každý se tím trápí.

Zuzka - 11. listopad 2014 13:50

Zuzko,
přesně to píšeš, je to přesně tak.
Já jsem se cpala po večerech a bylo mi to jedno a najednou jsem měla pocit, že ted je ten pravý čas a jsem za to ráda.
A nejvíc jsem ráda za Vás všechny milé Dukanky, takhle se podporovat napříč celou zemí to je fakt paráda!!!

Já běžím na rodičák a pak na noční kouknu jaky jste měly den, tak písněte at se podporujem.

Jo a k vaření, dnes jsem dělala špenát s nudlema a dobrůtka.

Míša - 11. listopad 2014 15:50

Já dnes byla u zubaře,dělal mi takový zákrok.Udělala se mi taková cysta pod korunkou,mám antibiotika.Myslela jsem,že nebudu moct jíst :)Ale ouha můžu a dokonce mi chutná.Dnes jsem dojídala od včerejška nudle s jatýrky.Taky dnes ráno kontrolní vážení.68,5 :) Tak se váha docela drží i když jsem dnes po zubaři spapala půl linecké kytičky.To za odměnu,že jsem byla tááák statečná :) :)

Zuzka - 11. listopad 2014 16:36

Danuš já mám doma rotanu už 45 let.kovovou a pořád je jako nová.A že jsem se jako mladá na ní něco nakroutila.Teď už bohužel po té operaci nesmím.Holky pozor,vy co máte problémy se zády.Je to nejhorší,co může být.Jinak je to super věc,ale docela náročná.

Zuzka - 11. listopad 2014 16:38

Ahoj všem dukankám,
Nemám žádné novinky, chtěla jsem jen pozdravit :-)
Zrovna dělám dukanovy moravské koláče, tak mi přítel slintá u trouby, tak snad se zadaří a udělala jsem na oběd kuřecí masíko narychlo se zeleninou, tak máme zítra co jíst.
Dito, moc gratuluji, ať máte co nejvíce takových dnu. :-)

Tak hezký večer všem a držte se.

Majtetka - 11. listopad 2014 19:54

Ahoj holky,jen zdravím a pročítám.Dito já se taky přidávám a gratuluju a snad už bude vše jen dobré

Káťa - 11. listopad 2014 20:19

Romčo,Zuzko,Jarko,moc děkuji za informace o Rotaně a cvičení.Všem přeji hezký den a hlavně nevzdávejte to,výsledek se 100% dostaví a s ním i pocit vítězství nad vlastními chutěmi.

Dana - 12. listopad 2014 08:20

Ahoj holky, také nemám žádné noviny :-))), ale je pravda, že ač váha ukazuje, co ukazuje, tak se cítím úplně splasklá, tak se o víkendu i přeměřím...vím, že se to všeobecně doporučuje, ale přecijen to žádá více času a brýle na oči :-), tak jsem se zatím měřila jen dvakrát a to na začátku.
Zuzi, po operaci páteře je asi rotana opravdu tabu, ale jinak naopak posiluje i zádové svalstvo, , břicho i nohy a zadek, protože se vrtí v mírném podřepu.Já na ni semtam vlezu, ale ta pravidelnost mi chybí....takže Dani, jestli nemáš žádná omezení, tak do toho jdi.....:-)...já mám dnes BD, tak na oběd jen kostky lososa (jako filé), nějak jsem ještě nezkusila tu dukanovskou tatarku, tak to budu žvýkat tak nasucho s plackou :-)...tak se mějte všechny moc hezky,papa

Romana - 12. listopad 2014 11:55

Ahoj Fífo, jsem spokojená s hubnutím, jen že teť už dlouho stojím na stejné váze, asi dělám něco špatně. Chci shodit aspoň 10 Kg. Snad to půjde

Holky, zácpu jsem řešila tím, že hned ráno, když jsem vstala, vypila jsem 3-4dcl teplé vody, než jsem se nasnídala, tak jsem musela jít.
Já dnes měla kuře na paprice s nudlema
Dito, také se připojuji a držím palce ať je to všechno už jen lepší :)

Růžena - 12. listopad 2014 12:09

Ahoj všem,
jsem tady nová ale dd jsem už držela, trochu jsem ujela tak se chci dat do latě nikdy jsem nepouživala šmekoun nudle
poprosim o radu od které fáze se mužou a v jakém množství za den děkuji

Marcela - 12. listopad 2014 12:12

Marcel, Šmakounovy štíhlé nudle jsou pouze z bílků, takže jich můžeš sníst, kolik jen chceš a hned od 1.fáze. :-)
Hezký den všem a Dituš držím palce.

Blanka - 12. listopad 2014 12:29

Ahojky,já bych se Šmak.nudlemi počkala do 2:f.,protože obsahují bramborový škrob.

Dana - 12. listopad 2014 13:34

Holky,teď čtu štíhlé nudle,nejsem si jistá,jestli mám ty samé!!! Blani,kde je kupuješ?

Dana - 12. listopad 2014 13:38

Ahoj Dani, já ty nudle kupuji v Kauflandu, mají je tam v těch vanách naproti mléku, je na nich napsáno šmakoun a pod tím, štíhlé nudle. Dobrou chuť, R.

Růžena - 12. listopad 2014 14:05

Dani, já je ještě také neměla. V návalu horlivosti jsem zakoupila takový balíček s nápisem šmakoun ve zdravé výživě, ale prošel lhůtou, než jsem ho stačila zpracovat...pak tady psaly holky, že to jsou ty nudle, že to jen nějak provaří ve vodě a oddělí na nudle...pak jsem hledala přímo na stránkách šmakoun a tam se mi zdálo, že to balení je jiné a že je tam přímo nápis nudle, nicméně píší, že je to čistá vaječná bílkovina, 0tuků a 0 sacharidů, což by bylo správně už pro 1F,tak nevím, jak píšeš o bramborovém škrobu, jestli to zase není něco nového...už bych je také ráda zkusila, ale zůstávám zmatena :-)

Romana - 12. listopad 2014 14:29

Růženko,děkuju

Dana - 12. listopad 2014 14:51

Romčo,já jsem měla Šmakoun nudle,ale ty obsahují bram.škrob.Děvčata je jedla od 2.f.,dělily je na 3porce.Já jsem je koupila v Bille,to už jsem byla ve 3.f.,ve slevě za 40Kč,jinak stojí 60Kč,no nijak mě nenadchly.Udělala jsem z nich šunkofleky a na sladko s tvrdým tvarohem,to mi chutnalo víc.Takže ty štíhlé budou jiné.

Dana - 12. listopad 2014 15:00

...aha, tak prosím o informaci - přesný název a třeba trochu popis balení....já tady nemám ani Kauf ani Billu :-(...tak poraďte, nebo i e-shop, kde je mají, koukla bych na fotku a třeba i objednala....díky

Romana - 12. listopad 2014 15:04

Děkuji zaradu, kouknu jak budu kupovat co to obsahuje

Marcela - 12. listopad 2014 15:17

Děvčátka.Šmakoun- štíhlé nudle,bez tuků a lepku.tuky-0,3g.sacharidy-9,2g z toho cukry 0,2g, bílkoviny 14,3g.2,5x nižší energet.hodnota ve srovnání s běžnými těstovinami.Obsahují sušené brambory v malém množství.Já je používala až ke konci 2F a teď ve 3F.Je jich 270g,sním je na 2x.Ale já jsem jedlík :) :)

Zuzka - 12. listopad 2014 19:14

Kupuji je v Tescu,tak je mají vždy za 59Kč,někdy ve zdravé výžive za 65 Kč.Když jsou v akci,nakoupím,dám do mrazáku.Pak jen vytahuju.přitnám se,že já na nich dost ujíždím :)

Zuzka - 12. listopad 2014 19:15

Je to obdélníková krabička bílo-žlutá.Já je propláchnu v horké vodě,promnu,aby se rozdělily a dám na minutku do mikrovlnky,pak promíchám s masovou směsí,nebo zeleninou,nebo na sladko s oleš.tvarohem a sladidlem.Dávám je do vývaru místo nudlí,nebo jako přílohu,nebo zapékám na všechny způsoby.Jiné přílohy zatím nejím.

Zuzka - 12. listopad 2014 19:25

Ahoj holky,tak já už si pomalinku dávám 2 plátky celozrnneho chleba,20% sýr a dia sůšu a zatím se mi váha drží,je teda pravda,že to zatím jím takto 5 den,tak uvidím jak to bude pokračovat,ale ten chleba mi vážně fakt chyběl.

Káťa - 12. listopad 2014 19:35

Ještě jsem našla pro porovnání.šmak.nudle:živočišné bílkoviny 9,3.sacharidy 5,9,tuky 0,3,ener.hodnota 64Kcal. Běžné těstoviny: rostl.bílkoviny 4,6,sacharidy 31,7,tuky 0,5.energ.hodnota 150Kcal.Je to na 100g.Jsou vyráběny z vaječného bílku,vody a bramborového škrobu.
Tak Romanko snad už o nich budeš vědět všechno :) :)

Zuzka - 12. listopad 2014 20:09

ahoj všem, zdravím Marcelku, taky patřím mezi začátečnice-teprve zítra 14 dní.
nudle mám ze zdravé výživy a zatím jsem je jen přidala k špenátu a zahustila vajíčkem, varianta na sladko mě nenapadla, ale je to dobrý tip.
Osobně bych řekla, že patří až do druhé fáze ale každá jdeme tak nějak svou trochu upravenou verzi.

Míša m - 12. listopad 2014 21:43

Ahoj holky, zahlédla jsem někde ve starých příspěvcích zmínku o guarové gumě. Můžete mi, prosím, poradit, jak se používá a kde se dá koupit? A ještě jsem se chtěla zeptat na sladidlo, do teď používám fan, ale začíná mi padat na jazyk, tak přemýšlím o změně. Jaká sladidla používáte vy? Myslím, že se někde Zuzka zmiňovala i o nějakém přírodním, jen jsem si nenapsala název a z hlavy se mi vykouřil. Jinak já teď ujíždím na aspiku všeho druhu, jak na slano, tak s bolerem a na kyselých okurkách. Až mě všichni podezírají, jestli nejsem těhotná. :-)

Míla - 12. listopad 2014 22:24

Už se těšim až nudle vyzkoušim mám je děsně ráda a docela mi chyběj,polivku snim i bez nudli, jinak jsem zavisla na otrubové kaši mam ji každý den na snidani pek ještě v placce nebo dneska palačinky a Oo mám naden splněno,
dneska máme docela dost práce tak snad vydržim dovečera se zásobama, ...

Marcela - 13. listopad 2014 04:12

Marcel, já je kupuji ve zdravé výživě. Dej tedy spíš na děvčata a jez je od 2. fáze.
Hezký den všem. :-)

Blanka - 13. listopad 2014 05:21

Mílo,já ji používám,krásně zahustí,ale musíš ji sypat přes cedníček a hodně málo,sladidlo používám tekutý kandisin,nemá tu pachut,nemá některá zkušenost s mandlovou moukou?Jarka

Jarka - 13. listopad 2014 07:15

Hezké ráno,nejraději používám Cukropur,červený dia chrom v tabletách a tekutou stévii se zeleným víčkem-kupuji v Tescu,ostatní v lékárně nebo zdravé výživě.Cukropur je chuťově nejlepší.

Dana - 13. listopad 2014 08:47

Ahoj všem...

Zuzi, děkuji za vyčerpávající odpověď :-), to, co jsi popsala odpovídá vyobrazení na stránkách přímo šmakouna(váha, barva balení), jen se tam nikde nepíše, že to obsahuje bramborový škrob, píšou jen o zvláštní technologii a tepelné úpravě vaječného bílku, ostatní je asi přímo na krabičce...tak by mne zajímalo, co jsem to tehdy koupila já :-)))...takže kouknu do Tesca či zdravé výživy, pokud neseženu, objednám z netu, těším se na změnu.
Jinak já tedy obhajuji 6 na začátku, takže 69,5kg, snad to už je na déle, tentokrát po tom oslavovém víkendu jsem to srovnala za 4 dny, takže myslím, že se to hýbe a možná i tělo bojovalo s těmi hormony a už si zvyklo, ono přece ani po těch hormonech se nemůže nabírat bez přestání, že? Tak mi holky držte palečky, ať už se na tu 7 nemusím dívat :-)...já vám všem držím také...pěkný den.

Romana - 13. listopad 2014 09:34

...sladkého dělám minimum, ale také s Cukropurem, je opravdu chuťově jako cukr.....manžel si vždy naředí do přiložené plastové lahvičky koncentrát a pak si kapkami sladí kávu....

Romana - 13. listopad 2014 09:36

Ahoj holky,mě taky umělá sladidla padají na jazyk a já používám sladidlo Canderel a to jediné mi nevadí.

Káťa - 13. listopad 2014 10:12

Tak já za éru svého hubnutí vyzkoušela kdejaké sladidlo.Teď momentálně mám doma Cukropur, Cukren,Xylitol(ten jsem koupila nedávno ve zdravé výživě) a tekuté Fan sladidlo.Chuťově nejslabší je Fan,ale zase má 0kcal na rozdíl od ostatních :)Guar.gumu jsem koupila ve zdravé výživě před rokem a ještě půl pytlíku mám.Zahušťuji tím jen maso v kapustě.Já dám na kraj kávocé lžičky,rovnou sypu do kapusty a míchám,nijak to neředím.Stačí jen trošičku :)

Zuzka - 13. listopad 2014 15:17

Holky prosim o nejaký recept s kuřecími játry,chtěla jsem nějakou ymenu tak jsem si koupila jatra a ted nevim ,jak je mohu udelat?Děkuji za radu....
Janča

Janča - 13. listopad 2014 16:36

1č.l.oliv oleje,1cibule,játra na kousky,sůl pepř,horčice,kečup se stévií,orestovat.Buď samotné,nebo se šmak.nudlema.Moc dobré :)

Zuzka - 13. listopad 2014 16:45

Zuzy moc dekuji za recept na játra,pravě jdu na to.
Děkuji

janča - 13. listopad 2014 18:12

Zdravím,
Tak jsme dnes zase byli na nákupu a bohužel, stále bez nízkotučného sušeného mléka :-( našla jsem si, že ho dělá Bohemilk a jak vypadá, ale v obchodech prostě není :-( Nepřestali ho vyrábět? Ani na internetu se mi nepodařilo najít, že bych ho mohla koupit online. Neporadíte někdo? Jediné, co jsem našla je nějaký sólový zajíc - zelený obal :-(

Děkuji moc za rady a popř. Nápady nebo odkazy.

Majtetka - 13. listopad 2014 22:40

Ahoj Dukanky, děkuju za typy na sladidla a informace o gumě. Budu muset vyrazit dokoupit zásoby a zařadit opět nějakou inovaci. Romčo, moc gratuluju, že se váha konečně hnula. Vyplatilo se ti vydržet a teď už to určitě půjde hezky dolu. Já zatím zdolala kilčo ze svého víkendového hřešení a ještě mi půlka zbývá, ale tu dám brzy taky. :-) Když tady čtu ta vaše krásná čísla, tak mě to vždy pěkně nakopne a dodá sílu. Tak se všechny držte, my to těm špekům nandáme. :-)

Míla - 13. listopad 2014 23:34

Ahojky děvčata,od pondělí chci začít.měla jsem v úmyslu koupit si plec a uvařit.Teď jsem si přečetla,že vepřové NE.Co a jak jste jedly v té 1 fázi.
Děkuji za rady Milka

milka miladlabacova@seznam.cz - 14. listopad 2014 08:15

Milko, vítám tě mezi námi. Trošku se nám představ- věk, výška, váha, tvůj cíl.... to jsme dělaly všechny.
Co jíst- nejlépe pročti si starší komentáře- tam je toho haba kuk!!
Jinak -maso kuřecí, hovězí , králík, krůta, ryby, jogurty (ne nízkotučné- ty jsou zahuštěny škroby a jsou hnusné) tvaroh, vejce, kvalitní šunku.......
Přeji ti krásný start a hodně úspěchů.

Dita - 14. listopad 2014 08:51

Ahoj děvčata,
Mílo děkuji za podporu a věřím, že dříve či později se ke svému cíli dopracujeme všechny, které to nezabalíme, ale vydržíme a ustojíme i případné momentální neúspěchy.

Milko, také Tě vítám, Dita píše o jogurtech, ty nízkotučné opravdu převážně obsahují škroby, které nesmíme a chuťově nejsou dobré, ale teď jsou na trhu (já kupuji v Albertu) bílé jogurty ,, řecký s 0% tuku,, od firmy MILKO, jsou vyrobeny pouze z mléka a kultur a jsou opravdu dobré, husté, už nekupuji jiné...dále nezapomeň na 1,5 PL ovesných otrub denně a hodně pít :-)...

Majtetko, to je divné, že nemůžeš to mléko sehnat, já si nepamatuji výrobce, ale koupila jsem v Albertu...ten zajíc, to je mléko sojové, to v tuto chvíli asi ne...

Tak se všechny mějte a statečně bojujte :-)

Romana - 14. listopad 2014 09:42

Majtetko,suš.odt.mléko jsem koupila ve quantu.Jarka

Jarka - 14. listopad 2014 12:47

Děvčata, kde je vám všem konec? :-)

Zuzi, opsala jsem si tu kávovou buchtu od Maruškay a ty jsi potom psala, že jsi ji dělala - prosím, jakým způsobem dáš do náplně tu želatinu? Já s ní totiž nemám absolutně žádnou zkušenost, nikdy jsem s ní nepekla sladké, ani nedělala aspiky, tak prosím o trochu rady a poučení, děkuji :-)

Romana - 14. listopad 2014 16:06

Romi asi půl pytlíčku rozpustím v trošce vody,odhadem a mírně zahřeju za stálého míchání a nechám trochu vystydnout a ručním mixérem zamíchám do tvarohu,do 2 hod.to v lednici stuhne :)

Zuzka - 14. listopad 2014 16:42

Děkuji Zuzi :-)...jak se jinak držíš, co váha?

Romana - 14. listopad 2014 16:52

Romi je to boj.Musím se zase pořádně nastartovat.Tělo hltá všechno a ukládá na zimu.Váha docela dobrá.je tam od léta asi + 1-2kg,žádná trága,ale to co mi bylo volné,je tak akorát.je na čase začít :)Občas někde ujedu no :) Musí mě to zase chytnout a mám dojem,že to do vánoc nebude :(

Zuzka - 14. listopad 2014 17:10

Já to Zuzi naprosto chápu, teď je opravdu důležité nenabrat do vánoc a od nového roku se pěkně nastartovat...já se také snažím seč mohu, ale do Vánoc mě čekají dvoje narozeniny - moje a dcery, samozřejmě jednou to oslavíš s rodinou, podruhé s kamarády, pak nějaký pracovní vánoční večírek, to samé v hospodě na vsi, tak je to takové hloupé...tím nechci říct, že budu nevybíravě jíst a pít, ale také nehodlám každému vysvětlovat, že to a to nemohu.Doma si nachystám pro sebe přiměřeně dle dukana a v terénu se holt přizpůsobím možnostem.....

Romana - 14. listopad 2014 17:26

Mám to přesně tak :) Na vánoce si to chci trochu užít.jak píšeš,přiměřeně,ale užít a pak ě nic moc nečeká,tak začnu.Dokope mě i blížící se jaro :)

Zuzka - 14. listopad 2014 19:04

Holky tak jaky jogurty když ne nizkotučné, Romčo pišeš o jogurtu z albertu a ten má 0%tuku, ja jim z lidlu Linessa sice ovocny ale jeden deně je povolený a pak pravě nizkotučny bily

Marcela - 15. listopad 2014 10:43

Marcelo já jedla ze začátku nízkotučné z Kaufu zn.Milbu.Mě chutnaly a dál jsem to neřešila.Až když jsem se spojila s holkama zkušenějšíma tak mi doporučily jakékoliv jogurty bílé kolem 3% tuku,tak kupuji ty,různé druhy,na jaké narazím.Dobrý je klasický bílý jihičeský ve skelničce a stáhnout tuk usazený nahoře a hned máš nízkotučný a dobrý.Ovocný jsem nejedla,je to tolerovaná potravina a hůř se s nima hubne.Dej si do bílého Bolero a máš to vyřešený.dávám ho i do zákysu.Vyjde to levněji a máš různé příchutě.Jestli ti můžu poradit,nevím teda v jaké jsi fázi a kolik chceš dát dolů.Ale vyhýbej se toler.potravinám jak to jde,půjde ti to rychleji dolů.

Zuzka - 15. listopad 2014 10:55

Marcelo,Linessa ovocný je pro tuto dietu nevhodný,obsahuje moc sacharidů.Přesně jak píše Zuzka,záleží v jaké fázi jsi.Ty 0% mají v Tescu,Bille,jsou výborné,ale bohužel drahé,Dobrá je Holandia nebo v Lidlu 3% bílý a také Valašský bílý.

Dana - 15. listopad 2014 11:54

Ahoj holky.Všem přeji krásný víkend.U nás sluníčko,tak je hned lepší nálada :) Dnes trochu vyvařuji pro sebe :) K obědu pečená zelenina na oliv.oleji.Dýně,kedlubna,cibule,česnek. A k tomu maso kuřecí na kari.Jdu péct chlebík a uvařím si tvaroh s pudinkem.Takže dneska hody :)Tak se mějte všechny krásně a pěkně dukaňte,papa

Zuzka - 16. listopad 2014 10:54

ahoj Zuzko a ostatní Dukanky

dyni jsem ještě nikdy nedělala, já zas ujíždím na cibulce šalotce ,včera jsem si s ní dělala kuřecí játra s nudlema a byla to bašta, dnes mám BD tak nudle s vajíčkem a šunkou.
Jinak mám za sebou dva týdny, střídám většinou 1/1 úbytek váhy 4,5kila, trávení se začíná srovnávat, snažím se cvičit.
Tady dnes od rána zataženo a zima, tak budu cvičit doma.

Tak všem pěkné volno a písněte jak Vám to jde

Míša - 16. listopad 2014 17:32

Míšo moc pěkný úbytek,jen tak dál :) To,že cvičíš je moc dobře,to ti půjde jako po másle.Tak hodně sil :)

Zuzka - 16. listopad 2014 17:48

Ahoj hlohy, přeji pěkný sváteční den. Byla jsem si dneska v Lidlu nakoupit kuřecí stehna a kuřecí řízky. Hned jsem nakoupila zeleninu a kuřecí v aspiku/ na tom ujíždím zase já/. Už se mi posunula váha opět o půl kg, tak je mi hned líp. U nás je pořád mlha. Mějte se všechny hezky a ať se vám to také posouvá směrem dolů), ) R.

Růžena - 17. listopad 2014 13:20

ahoj Růženko,
gratuluji k úbytku-každý posun dolů je príma!
Kuřecí v aspiku neznám a to do lídlu chodím, to je konzerva?
Tady taky akorát tak na svařák a k telce, to zas bude boj přinutit se večer cvičit

všem krásny zbytek svátku

Míša - 17. listopad 2014 16:00

Ahoj holky,já byla dneska u nás v Lidlu a hledala jsem ten sýr Linesu jak psala Dana a nenašla jsem ho,to je plátkový sýr a nebo mazací?Jinak já si dneska udělala kuřecí směs na kari a k tomu poprvé celozrnné těstoviny.

Káťa - 17. listopad 2014 16:50

Ahoj všem.Tak já dnes byla v ČB v bazénu s vnučkou.Krásně jsme si zadováděly a zbyl čas i na pár velkých bazénů.Odolala jsem všem nástrahám,po cestě domů snědla bílý jogurt a teď hovězí na grilu a tvarohový dezertík.Mňam :)

Zuzka - 17. listopad 2014 19:28

Míšo kuřecí v aspiku z obchodu je podle mě v průhledné krabičce.Já to nekupuju,co jsem já koukala,obsahuje to dost sacharidů.Holky si ho dělají doma.Ale nevím,třeba jsem nenarazila na ten správný :)Linesu ti neporadím,já ho nekupuju.Sýrům se snažím vyhýbat,když tak kupuju 20%, pečivo mažu tvarohovými pomazánkami,které si dělám doma :)

Zuzka - 17. listopad 2014 19:32

Ahoj Káťo,také už se mi stalo,že je neměli.Je to strouhaný tvrdý sýr,toustový sýr,žervé v krabičce 2druhy,cottage.Dokonce mají i uzeniny Linessa,ty jsem nechutnala a jogurty,ty mi nechutnají.Dnes jsem si koupila bezlepkové párky,tak jsem zvědavá.

Dana - 17. listopad 2014 19:35

BROKOLICOVÝ salát- 1brokolice/500g/,3kyselé okurky,1cibule,15dkg šunky,2vařená vejce,jogurt,1lžíce zakys.smetany,1lžička majolky/,nemusí být/,záleží v jaké jste fázi.Brokolici uvařím,tak,aby byla na skus jako brambory na salát,pak už je postup stejný jako bramborový salát.Nechám,alespoň 2hoďky uležet a pak si pochutnávám.Pokud vydrží uležení do druhého dne,je lahodnější.

Dana - 17. listopad 2014 20:01

Krásný večer, dámy :)
Po měsíci odhodlávání jdu teď hned ma svůj první Dukanovsky zaměřený nákup a od zítřka s chutí do toho. Ještě, že existuje tahle diskuze, další odhodlávání by mne určitě stálo další kilčo nahoru :/
Tak od zítřka táhneme za jeden provaz, musím se přiznat, bude to pro mne těžký - jsem totiž cukroholička :/, nicméně krásně se tu podporujete a to mě snad bude držet zkrátka :)
Jinak jsem jedna z mladých, které kila navíc vadí. Jmenuju se Eva, je mi 21 let, vážím 55 kg a vysněná váha je 43 kg (nenechte se klamat nižšími čísly, jsem hroznej prcek) a jsem okrajově Pražanda.
Těším se na Vaše další úspěchy a samozřejmě i na ty svoje. :)
Dobrou noc.

Ewcza - 17. listopad 2014 20:14

Evi a kolik měříš? Tvá vysněná váha mi opravdu přijde alarmující.

Zuzka - 17. listopad 2014 20:17

Danuš,díky za info ohledně těch sýrů,Evi,mě to teda taky nepřijde,že by jsi vážila nějak moc.

Káťa - 17. listopad 2014 20:34

Evi jestli miluješ cukr tak Tě snad uklidním já jsem byla zvyklá sladit všechno a hodně, do kafe i čaje 3lžičky cukru jako nic a několikrát denně a mlsala jsem to bys koukala a přestala jsem a vůbec mě mlsná nehoní a cítím se skvěle.Přidávám se ale k Zuzce,43 KILO JE OPRAVDU MÁLO!

Zuzi, bazén -to je paráda, já se nutím cvičit doma a zatím kazdý den cvičím, tak se drž, odolat je asi těžké čím díl se hubne tím těžší.Mě zatím nic neláká ale já jedu teprve třetí týden to ještě nic není.

Tak všem hodně sil a kila at se tesou my s nima zamáváme!

Míša - 17. listopad 2014 20:37

Já jsem sladké nikdy nemusela a teď bych se po něm umlátila.Ale Dukan myslí i na to.Cpu se dukanovským sladkým a zatím mi to stačí.

Zuzka - 17. listopad 2014 20:41

Holky,jaké cviky děláte doma,pokud teda nemáte stroje,já nemám doma žádný stroj a kromě sedů lehů mě nic moc nenapadá

Káťa - 17. listopad 2014 20:42

Já nedělám žádné :) Jen chodím,občas plavu :) Mě se chůze osvědčila nejvíc.

Zuzka - 17. listopad 2014 21:01

Ahojte, holky,
ono 43 kg není málo, když má člověk necelej metr a půl :)))
Jsem jak Míša Kulička, musí to jít dolů. :)

Domácí cvičení mimo sklapovačky zabírají na bříško cviky vleže s nohama ve vzduchu, třeba tzv. nůžky, nebo protahování kolen k bradě a natažení do přímé polohy bez položení. Na prdku a stehniska neni vážné nic lepšího, než dřepy a s výskokem a nahoru nataženýma rukama i na bříško a ruce. A když jsme u skákání, švihadlo dělá zázraky. :)

Ewcza - 18. listopad 2014 00:34

Dobré ráno.
Tak a dnes začínám znovu dietu. Startovací váha 68,5 kg, výška 164, věk- no hrůza-dost přes 60!!
Po sobotní oslavě , kdy jsem se neskutečně přežrala a pak jsem celou noc nespala se sice váha posunula jen o +0,2 kg, ale začít znovu musím- chce to dát dolů 5 kg!!. Budou vánoce a to bude taky mazec. Zatím po mém celkovém zhubnutí- od jara -13 kg u mne jo-jo efekt od porušování (od července) nenastal, ale mám strach, že to může začít.
A jak zjišťuji, je nový začátek diety daleko těžší, než ten první.Dlouho jsem to odkládala, pořád porušovala, porušování se vždy nějak zdůvodní no a to je chyba.
A taky musím znovu začít pravidelně chodit.
No děvčata, já důchodkyně (sice ještě částečně pracující) neustále bojuji s časem- a to vstávám v 5 hodin. A tak obdivuji vás zaměstnané a dětmi- k tomu ještě dieta- to je určitě hodně náročné. Ale vydržte- stojí to za to!!!!
Tak budu hlásit, jak se mi dodržování daří.

Dita - 18. listopad 2014 06:31

Všem přeji krásné ráno a hlavně vytoužené číslo na váze.Holčinky,ještě k brokolic.salátu,přidávám sůl a pepř,to jsem včera pozapomněla.Já jsem sladké také nikdy nejedla,mohla jsem zajídat řízek řízkem,který jsem teď od dubna nejedla,smažené jsem zatím vůbec neochutnala,dám si až na Štědrý den kapříka,a po měsíci poctivě držené diety jsem si sladidlo dávala snad do všeho,pak to zase přešlo.Vyplatilo se mi dávat si toler.množství čokolády,nesahla jsem po zakázaném.Přesto se mi vlivem diety pozměnily chutě,máte to také tak?Jinak si váhu držím,jím podle druhé poloviny 3.f.,samozřejmě mnou upravené,dle chutí a možností.Takže vydržte,jak píše Dita,stojí to za to!!!!

Dana - 18. listopad 2014 07:36

Všem krásný den, Míšo, kuřecí v aspiku kupuji v Lídlu, je mezi šunkami, v průhledném obalu. Energetická hodnota 317 KJ/75 Kcal, bílkoviny 14g, Tuky 1g, cukry 2g z toho sach.1g. -/na 100g.
Jinak také nemusím sladké, takže to mám jednodušší. I ovesnou kaši se dělám naslano. Doufám, že to nezakřiknu.
Mějte se hezky. R.

Růžena - 18. listopad 2014 10:05

Ahoj děvčata, tak jsem si vás pročetla,mám pracovně naspěch, ale jsem ráda, že tu jste...já bych k tomu sladkému měla možná to, že se všude píše, že právě umělá sladidla a všechny ty výrobky ukojí chuť na sladké, ale mozek že se nedá ošálit a vyžaduje sladké stále víc, což by vysvětlovalo i to, že píšete, že jste dřív sladké nemusely a teď ano a já to cítím také...já ujížděla spíš na slaném zobání, ale v rámci nějakých oslav, či návštěv jsem nikdy sladkým nepohlrdla,teď jsem párkrát udělala pudink či bábovku dle dukana s umělým sladidlem a je pravda, že v průběhu té doby, co DD držím, jsem měla dvakrát opravdu nezvladatelnou chuť na sladké a také spořádala, co jsem našla - oplatky, čoko atd........takže kdo sladké nemusí, možná lépe ani se sladidly nezačínat...ale to je jen můj dojem na základě článků, které jsem v poslední době četla...neberte to jako 100% názor.
Dani díky za recept na brokoli salát, určitě zkusím...
Mějte se všechny moc pěkně

Romana - 18. listopad 2014 12:53

Zuzko a dukanky které používáte gril k dietě,prosím o radu,jaký gril máte? Je to jen nastavení grilu v elek.troubě, nebo máte gril zvlašť a pak tedy jaký?
S tím sladkým je to fakt hrůza. Taky jsem nikdy nějak netrpěla na sladké,ale teď je to dost často. Dělám si roládky s míchaným tvarohen a bolerem. Než pudink s tvarohem ,tak zase ujíždím na vyšlehaným tvarohem s jogurtem a bolerem. Ani želatinu nedávám,ale je tam taky super. Nechce se mi čekat až ztuhne chichi. Mějte se holky a držme se - Majda

majdinka - 18. listopad 2014 16:46

Majdinko já mám kontaktní gril.Koupila jsem ho v Lidlu v akci.využívám ho dost často.
Danuš já se váhově docela držím.Dnes jsem si šla kupovat halenku a kalhoty na ples a byla jsem docela nervozní.prostě jsem se cítila poslední dobou nějak tlustě :)Ale stále číslo 40 jak kalhot,tak halenky.Tak jsem stále stejná i když pocity mám jiné.Stále držím,přílohy zatím nejím,hodně ty nudle a tepelně upravenou zeleninu.Začala jsem ale péct dukanovské sladké.Pořád je lepší nacpat se sladkým dukanovským,než pak zhřešit čokoládou :)

Zuzka - 18. listopad 2014 17:25

Dito,je to skvělé těch 13 kilo od jara.Já se taky bojím že těch 10 kg neudržím.Zatím zkouším kam až mohu jít.Zkus napsat jeden den ve 4 a jak jsi hřešila.Jarka

Jarka - 18. listopad 2014 18:10

Dobré ráno,
Jarko, no já den ve 4 napsat nemůžu- do 3 ani do 4 jsem se vůbec nedostala- začalo to jahodami na ovesné kaši, pak se to úplně rozjelo a dorazila to dovolená a starosti- a protože musím denně vařit a o prázdninách ještě i vnoučatům a neumím jídlo vyhazovat byla to pak pohroma. (snacha mi říká- pejsci taky chtějí něco dobrého- tak zbytky budou zase jejich)
A tak od včerejška začínám úplně znovu (včera s malým prohřeškem) ale moc doufám, že to do vánoc vydržím a dám pár kilo dolů. No bude to boj- sice jsem přibírat nezačala, ale vůbec se necítím tak jako dříve- jsem tak nějak pořád nafouklá a i ten knoflík na riflích jde už zapnout těžko. Musím si zvyknout zase na pravidelný pohyb ,přestala jsem cvičit a tak čekám kdy se ozvou záda, musím obnovit pravidelné procházky.
Jedno je jasné- vina je pouze na mně, prostě na nás všech záleží, jak se ke svému tělu zachováme. No ale ta vůle!!!
Mám sice dobrý pocit, když potkávám bývalé spolužačky (tak přes 100 kg a chodící o francouzských holích) no a já zatím zvládám svižnou chůzi a po těch kilech dole vypadám docela obstojně.
A mám radost z každé z vás, která se na dietu dáte, dost mě to motivuje.
Tak Jaruško a všechny ostatní- držte se.!!!!
Na snídani jsem měla ovesnou placku s tvarohem a plátkem šunky- druhou placičku si dám na sladko na svačinku, na oběd kuře..... musím si ale zase udělat zásoby, ať mám co jíst.

Dita - 19. listopad 2014 06:15

Dito,dík za odpověd,držím palce at vydržíš.Jarka

Jarka - 19. listopad 2014 07:27

Zuzi,to je prima,že si váhu držíš,moooc Ti to přeju.Já se právě snažím,co nejméně používat sladidla,po dukansku už nepeču.Touhu po sladkém se snažím nahrazovat ovocem nebo si vezmu kousek sýra,když je chuť obrovská a silná,dám si kousek hořké čokolády nebo si vezmu žvýkačku.Doufám,že ty chutě zmizí.

Dana - 19. listopad 2014 08:16

Ahoj děvčata .-)....
Dito, držím také palečky, ať se dostaneš, kam sama chceš, beztak jsi úžasná....

Dani, když jsem psala o nezvladatelné chuti, bylo to opravdu něco, co jsem nedokázala udržet, tam nepomohl jeden čtvereček čokolády, já se prostě musela dorvat....a to se mi v minulosti se sladkým nikdy nestalo...

...ale jak píše Dita, udržet silnou vůli a nepodléhat, to je na každé z nás, to za nás nikdo neudělá....
Já se teď od víkendu nevážím, vím, že prohřešek byl, o tomto víkendu přijde rodina slavit mé narozeniny, tím to neskončí, zajdeme si s mužem na večeři, přijdou kamarádi...prostě se musím snažit eliminovat množství nedovoleného a mezi tím si dávám pouze BD, snad to takto do konce roku ukočíruji.
Pěkný den všem :-)

Romana - 19. listopad 2014 12:51

Romčo,ta chuť na sladké je určitě z nedostatku sacharidů.Podle mě to dostihne každého,pak záleží,jak to ukočírujeme.Když se ujede,zase se to napraví,hlavně,že víme jak.Užij si narozky,BD to zpraví.

Dana - 19. listopad 2014 17:43

Romi všechno nejlepší k víkendovým narozeninám :) Pěkně si to užij,nic si nevyčítej,pak to zase pěkně napravíš.Se sladkým to mám jako ty.Nestačí mi kostička,sním čokoládu celou.Neumím se zastavit.Proto ji radši vůbec nekupuju.
Dana dělá dobře,že omezuje sladidla.Není to pro náš organismus nic dobrého.Říkám to od začátku.Já to zatím nedokážu.Chuť sladkého zatím potřebuju.

Zuzka - 19. listopad 2014 18:58

Ahoj všem,
Romanko přidávám se s gratulací! Užij si pohodu s rodinkou všakty už víš jak na to, tak dáš potom ase vše do normálu.
Já jsem dnes byla v lékárně a nechala se zlákat na proteinové tyčinky.Celý den jsem cestovala a neměla nic sebou takjsem jednu snědla no byla výborná, podle složení dobrá ale ikdyž málo tali s cukrem tak nevím, máte to holky vyzkoušené jako krajní svačinku na cestách?
Pokud jde o slaidla, taky se snažím radši je nepoužívat.
Všem pěkné dny

Míša - 19. listopad 2014 20:50

Ahoj holky,
prosím můžu se zeptat jak jíte ty otruby? Já si to zamíchala do jogurtu, ale rostlo mi to v puse. Nevím jestli to ještě někdy dám. Děkuji moc za radu. Jsem úplný začátečník, tak se v tom plácám a budu vděčná za jakoukoli radu.

Petta - 20. listopad 2014 08:52

Ahoj holky,děkuji za gratulace...ten čas tak hrozně letí...
Já včera měla to mé cvičení - aspoň hodina týdně, ale dostaneme vždy do těla a to nás má 60ti letá instruktorka, ale ta jak vpluje do sálu, tak celá září a nás dostává do varu, je to fakt super a zase jeden důkaz, že datum v rodném listě je jen číslo :-)))))
Pett, jde asi o zvyk, když ten jogurt ještě ochutíš třeba skořicí, přimíchneš trocho goji, event. sladidla...ale je spousta dalších možností - v první řadě placky, tam máš dobře přehled, kolik lžic těch otrub sníš, otrubová kaše, pak třeba přidávám do mletého masa, když dělám karbanátky,pak ale sním o jednu placku méně....no, holky jistě ještě rady rozšíří...v jaké jsi fázi a napíšeš ještě něco o sobě? :-)

Tak Dukanečky, příjemné a úspěšné dukanění

Romana - 20. listopad 2014 10:26

Míšo s těmi tyčinkami zkušenost nemám - jaké mají nutriční hodnoty? tam by měla bý odpověď... :-)

Zuzi, já také úmyslně sladké nekupuji, ale sem tam člověk něco dostane, v období oslav se to obzvlášť nahromadí, pak to leží celé měsíce a jak to na mne přijde, je průšvih .-)...naštěstí je to opravdu ojediněle...tak papa

Romana - 20. listopad 2014 10:30

Míšo,proteinové tyčinky jím,přesně jak píšeš,jako svačinu na cestách nebo,když se cítím vyčerpaně a musím ještě dlouho fungovat,dodá mi energii.Občas mi zažene chuť na sladké,ale to už cítím jako hříšek.Vybírám si ty s nejnižším počtem sacharidů.

Dana - 20. listopad 2014 13:03

Proteinové tyčinky patří podle mého názoru až 3-4F.Brala bych to i tak jako Dana za hříšek :)

Zuzka - 20. listopad 2014 14:19

ahoj děvčata,

díky za odpovědi k tyčinkám asi jako nouzovka dobrý ale zvykat si na ně taky nechci
Petto, vítám tě mezi námi a neboj plácat se dlouho nebudeš, já taky teprve začínám a vždycky jsem tu našla rychle radu a podporu.
Pokud jde o otruby, jím je bud samotné jen tak na lžičku, s jogurtem nebo je vmíchám do jídla nijak je moc neřeším mě docela chutnají.
Já zítra končím 3 týden tak uvidí´m co na to váha.Cítím se dobře, hlad nemám jen pořád bojuju s tím jíst 5 krát denně, nemám čas a sklouzávám k tomu jídlo vynechat.

Všechny zdravím at se daří

Míša - 20. listopad 2014 16:06

Ahoj holky,všechny vás zdravím.Mě se ted nějak nedaří držet si pevnou vůli co jsem se dostala na váhu kterou jsem chtěla.Ochutnala jsem dia sušenky a vzhledem k tomu,že to s mou váhou nic moc neudělalo,dopřávám si je každý den,po té dlouhé době bez sladkého je to pro mě jako závislost a nějak mi s tím nejde přestat,dneska jsem doslova sežrala 3 sušenky a to už mám výčitky a nemůžu se dokopat k tomu abych přestala .

Káťa - 20. listopad 2014 16:40

Míšo na téhle dietě je super.že nijak extrémně neřeší jak často jíš,v jakých intervalech,kdy naposledy a kolik toho sníš.Pokud to všechno děláš s rozumem a jíš jen povolené potraviny nastává hubnutí.Proto mě tato dieta tak vyhovuje,že mě ve spoustě věcí nijak neomezuje.Nic nevážím,nepočítám ani si nehlídám čas.Jím tak,jak si tělo řekne.Klidně i v 9 večer :)Ale pouze povolené,tj. hlavně bílkoviny

Zuzka - 20. listopad 2014 17:38

Dobry vecer damy, konecne jsem nasla dietu, ktera by me vyhovovala. :-) Momentalne vazim 79kg a chtela bych se dostat na cca 60kg. Vezmete me do party? :-)

Ruzovka - 20. listopad 2014 23:33

Ahoj Ruzovko,to víš,že tě vezmem do party,klidně se ptej a všichni ti rádi poradí - já sama osobně asi moc né,jím jen základ,jsem líná něco vymýšlet a vařit,tak ti přeju hezký start:-)

Káťa - 21. listopad 2014 12:34

Diky moc :-) mam toho docela dost nacteno, ale nevim, jestli se muzou takovy ty vlasovy ryzovy nudle a jestli ano, tak v ktery fazi. Dekuj

Ruzovka - 21. listopad 2014 19:25

Ahoj,já bych řekla,že se nesmí jsou vyrobeny z rýžové mouky.Zkus šmakounovy štíhlé nudle,ty můžeme,já osobně jsem je teda začala jíst až ve druhé fázi,ale jak jsem psala já jedla pouze ten základ maso,vejce,otruby,jogurt,zelenina a pila jsem vodu a zero colu.

Káťa - 21. listopad 2014 20:12

Jasny dekuji moc za odpoved

Ruzovka - 21. listopad 2014 22:24

Zdravím všechny Dukanky,
Tak jsme se odvážila na váhu, v pondělí to bude 3 týdny a mám dole 3,8 kg, což není zlé, přítel je na tom samozřejmě lépe, 5kg dole.
Otruby si dávám buď ráno do jogurtů, ale jen jednu lžíci (víc bych s ním nesnědla) a šlo hodně o zvyk. Nebo je dává do chleba, placek, kaše, muffinu a pak máme celkem problém uhlídat, aby jsme jich zase neměli moc :-)
Snažím se celkem vařit a péct, aby jsme neměli stále to samé, hlavně přítel, mne by to asi tak nevadilo, sebe bych nějak odflákla.
Dnes mám v plánu ptáčky a zítra je na řadě segedýn, tak jsem zvědavá. Hodně nám také chutnají šunkofleky ( uzená kuřecí stehna, šmakoun. Nudle a vajíčko).
Také jsem už dělala pečená krutí stehna se zelím a zbytek jsem udělala jako míchanici také s nudlema a bylo to super. Nebo jsme udělala svíčkovou a dala tam bílý jogurt a také to chutnalo. Hodně jsem začala dělat husté polívky a masem, takže je to jako hlavní jídlo a když jsem mohla zeleninu, tak jsem si udělala květákový mozeček se šunku a to jsem si dala do nosu :-)
Převážně pro přítele se snažím péct, protože je mlsnej ke kafíčku. Teď jsem dělala muffinu bez otrub a místo obyč prdopeče jsem tam dala prdopeč do perníku a krásně to provonělo a chutná to také dobře a při větší krizi jsem tam nakrouhala trochu hořké čokošky 85%.
Jdu zase něco dělat, dnes mě čeká praní, vaření, pečení a již také nazdobení a udělání advetnich věncu pro celou rodinu :-)

Zdravím a přeji krásný a pohotový víkend.

Majtetka - 22. listopad 2014 11:39
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno: Email: