Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

29. listopad 2010 | Diety | Top diety | Diety na hubnutí | Dukan | Fáze | komentáře: 20854
salat
Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.

Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandě,...
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),
libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,
max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,
koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.
Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub.
Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chlebu, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,
dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,
jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,
nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Kupte si knihu Dukanova dieta zde a knihy s recepty zde a zde.
 

Komentáře k článku (celkem 20854):


starší komentáře

Přeji také krásný den,dnes je to měsíc co jsem ve 4,dala jsem dolu ještě 0,50.Kombinuju 3 a normál.Zkusila jsem těstoviny,brambor,kuskus,chlebík i kousek obyč.rohlíku,pivko, zmrzku..Bylo by mi to líto zahohodit to co jsem už dala dolu.Opravdu je to ale na celý život.Napište mi nějaké rady který bych mohla použít.Vydržte,stojí to za to.Za měsíc dám zase vědět.Jarka

Jarka - 22. srpen 2014 09:04

Zdravím vás, děvčata, našla jsem tuhle diskusi a ráda čtu vaše příspěvky, názory a zkušenosti. Já dukaním od 28.3. s úbytkem kolem 13 kg. Teď už mi to jde velmi pomalu, někdy ráno přidávám ovoce. Někdy v září přejdu asi do třetí fáze úplně. Dukanku jsem objevila, když jsem přestala hubnout s obezitoložkou, váha už prostě dolů nešla, i když jsem vše dodržovala. Před několika lety jsem vážila přes 100 kg, teď mám 82,5, takže jsem celkem spokojená, i když bych ráda viděla sedmičku. Bude mi 52, takže v přechodu už hubnutí jde pomaleji, starší mi rozumí. Hlavní pro mě bude váhu si udržet, z toho mám největší strach. Vezmete mě do Dukanovy rodinky?

Lenka - 22. srpen 2014 11:20

Dukanky zdravím a Zuzku vítám z dovolené. Přibrat 2 kg na dovolené, kde sis užívala, nic neznamená. Ty to se svou disciplínou budeš mít dole raz dva. Lenko, vítej do rodiny, tady jsi mezi svými. Já, starší (59), ti velmi rozumím. Dala jsem dolů od 24. 2. 15 až 17 kg, ale nyní to jde čím dál pomaleji. Mám zkušenost, když někdy zhřeším, že to tolik nevadí jako když se přestanu pohybovat. Když počasí dovolí a můžu jezdit na kole, váha jde dolů. Teď, když stále prší, se ta rafika nechce pohnout. Zítra konečně odjíždím na dovolenou, budu si jí určitě užívat, co by to taky bylo za dovolenou, kdyby ne, a uvidím, co se stane. Ale nebojím se, protože my Dukanky už víme, jak na to. Tak se tady mějte, hubněte a mějte se rády.

Fífa - 22. srpen 2014 12:23

Zuzko a Danuš,udělala jsem tedy ty roládky a to každou ze 3vajíček. Jednu naslano se šunkou a tvarohem s cibulí a tu druhou s trošku kakaa a vymíchala jsem tvaroh se sladidlem a troškou bolera. Myslím ,že se mi povedly:-))) Mám je v alobale v lednici. Tak snad se mi nezkazí. Moc děkuji jak jste mi poradily. Super. Danuško jen rajčatové pyré neznám ale to nevadí i tak to je dobrota která pomůže když mě dohání mlsná:-)).M.

majdinka - 22. srpen 2014 12:36

Leni,jen pojď mezi nás.Jsme stejně staré,takže vím,o čem mluvíš.Já si váhu vždy držela,přišla nemoc,léky,přechod a za dva roky 10kg nahoře.Myslím,že 3kg byla voda,zbytek tuk,který byl hlavně v bříšku,ještě také v prsou,no už je pryč!!! Ale dietku už neopustím,jak píše Jaruška,budu držet něco mezi 3.a 4.f.Já počítám sach.,abych mohla chutnat jídlo,které vařím a občas si dopřát nějakou lahůdku,jsem gurmán.Uvidíš,že tam 7brzy bude!!!

Dana - 22. srpen 2014 13:53

Fífo, děkuji za přivítání i za radu, zkusím přidat pohyb, tam mám určitě rezervy. A ty si užij dovolenou!

Lenka - 22. srpen 2014 13:56

Majdi, rajčatové pyré-spařím,oloupu a nakrájím rajčata,rozvařím,trochu zahustím guarovou gumou nebo rezistentím škrobem,sladidlo dle chuti a je to jako džem.Někdy si tam přidám skořici a hřebíček.To už si dochutíš podle svého.

Dana - 22. srpen 2014 14:07

Danuško,hurá jdu zkoušet a dám vědět. Holka ty jsi fakt dobrá,já nemám vůbec takové nápady a zkušenosti. Jsem ráda,že tě - vás tady mám. Majdik papa

majdinka - 22. srpen 2014 14:21

Dano, děkuji za přivítání. Kolik sacharidů maximálně sníš za den, když je počítáš?

Lenka - 22. srpen 2014 15:02

Leni,když jsem chtěla zhubnout,tak max 50g sach.,když jsem vlezla do 3.f. zvýšila jsem na 70g,nyní se držím mezi 80-100g.A jeden den v týdnu,většinou čtvrtek jím jen ryby,maso,kuř.játra,vejce,takže úplně bez sacharidů.

Dana - 22. srpen 2014 15:21

Dano, děkuji, zkusím také chvíli počítat, ono 50g se najde hned,že? Když vezmu jen otruby, mléko, sladidlo, tvaroh, jogurt...

Lenka - 22. srpen 2014 16:31

Hezký den milé Dukanky, tento týden jsem narazila na vaši diskuzi a srdíčko mi zaplesalo. DD držím od 14.7. a zjistila jsem, že i když se moc snažím, přesto jsem dělala dost chyb. Je pravda, že jsem dala dolů pouze 4 kg a chtěla bych se zbavit 10 kil. Pořád jsem si říkala, že je to tou menopauzou. Asi jsem podcenila tvarohy!!! dost mě vyděsilo, když jsem si přečetla, že je potřeba si dát pozor na PILOS tvarohy. Ty jsem jedla každý den, nejsem moc masová:-)) Pohyb budu muset taky přidat více, i když cvičím každé ráno cviky z poslední vydané knihy.
Dle rad( které jsem si tady přečetla) jsem před třemi dny znovu nasadila 1.fázi a zítra začnu 2.fázi. Musím říct, že mě nakopla vaše diskuze a rady:-) a hlavně recepty. Jsem hodně časově vytížená, ale uvařím si co potřebuji. Už se těším, až si zase přečtu něco zajímavého a inspirujícího:-) Hezký víken všem....

Elli - 22. srpen 2014 16:53

Leni,ovesné otruby jsou dány,ty se nepočítají,ale musíš dodržet jen dané množství.Používám také pšeničné otruby,ty se už započítávají,1PL-3,22gsacharidů.Nejhorší jsou mléčné výrobky,ty obsahují dost sach.,já si vybírám ty,které mají hodně bílkovin a minimum sach.-řecký jogurt 0%tuku,ten je nejlepší,pak Holandii a tvaroh.Volím raději více tuku,méně sacharidů.

Dana - 22. srpen 2014 17:26

Ahoj,vítám všechny nové a začínající.Danuška má pravdu,že sacharidy jsou horší než tuky.Já jogurty téměř nejím,převažují u mě tvarohy.Dočetla jsem se,že na hubnutí jsou daleko lepší než jogurty a na mě to teda platí.Koukám,co je tu holčin kolem mého věku.Mě je 53 a jsem už 10 let po umělém přechodu.Dietku držím od ledna a mám dole 22kg.Jen chodím,jinak necvičím, jsem po operaci páteře.Za tu dobu jsem uplně přehodnotila svůj vztah k jídlu.Nežiju proto,abych jedla,ale jím,abych žila:)))Mám zafixované určité návyky a těch se držím.Je dobře,že čerpáte z našich zkušeností,každá si z toho vyberte,co vašemu organismu vyhovuje.Danuška třeba nemusí mléčné výrobky,já na nich žiju.Je to na každé z nás a každé vyhovuje něco jiného.Já třeba téměř nepeču,ale dělám si různé dezerty,některé holčiny vyvařují,že až koukám.Já to tak nemám,třeba vůbec nedělám přílohy,jen zeleninu,nebo saláty,masíko k tomu.Ale miluju otrubovou kaši,bez které bych nezačala den.Tak holky s chutí do toho,nebojte se chyb,dělala jsme je každá,vždy jdou napravit a ponaučit se z nich.Přeji hodně úspěchů,čas rychle uteče a výsledky vám budou odměnou.Mě to přijde jako včera když jsem poprvé napsala na tuto diskusi a za chvíli máme s holčinama,s kterýma jsem tady začínala sraz,staly se z nás kamarádky.

Zuzka - 22. srpen 2014 17:43

Já jsem po mléčných výrobcích nehubla.

Dana - 22. srpen 2014 18:37

Holky kolik teda těch sacharidů za den můžeme ?

Marcela - 22. srpen 2014 19:58

Dano,prosím,jak si jedla bez mléčných výrobků?
Jen maso a vajíčka?Myslím ve dni bez zeleniny.
Já už 10.dní stojim na váze :-( (jsem v f2).
Včera jsem měla den f1,dneska taky a ještě budu zítra a uvidim,jestli se to pohne.
Dnes:Snídaně tvaroh+Bolero,oběd hovězí vařené,svačina jogut+bolero,večeře pečené kuřecí stehno b.k.
Ale nálada je nula nula nic.
S.O.S

Míša - 22. srpen 2014 20:03

Já vím Danuško,proto to tu píšu,že si každá z děvčat sama musí vyzkoušet,co na ní platí a co jí vyhovuje.myslím si,že třeba někdo mléčné výrobky má rád a zbytečně by se jich vyvaroval.Proto sem holčinám píšu,že tomu tak nemusí být.Já je jedla a zhubla jsem tolik kilo.Dukan je nezakazuje a povoluje je do 750ml.tak to prostě je.To,že to někomu nevyhovuje,nebo nehubne je věc individualní.Já jsem na fb asi s 30 holčinama,všechny mléčné výrobky jí a všechny neuvěřitelně zhubly a některé z nich už jsou opravdu zkušené Dukanky a mají to zmáknuté.Samozřejmě nesním 10jogurtů nebo tvarohů denně,ale každý den si dopřeju zákys,nebo nějaký dezertík z tvarohu,základem samozřejmě zůstává maso,které neobsahuje žádné sacharidy.Já si koupila papírky na ketozu.8dní jsem byla jen na mase a ketozu jsem měla minimální.Holky mi psaly,že si daly víno a ráno měly ketozu jako řemen,pro mě zvláštní a nepochopitelné,protože víno je plné sacharidů.Pak jsem si dělala test po dnech,kdy jsem jedla tvarohy a výsledky naprosto stejné,jako když jsem byla jen na mase.Tak ketozu od té doby neřeším a jím,jak mi to vyhovuje.
Pro Elli:Ahoj kočko:)A kolik by jsi chtela zhubnout za 4-5 týdnů?4kg se ti zdá málo?Pamatuj,že pomalejší hubnutí je trvalejší a zdravější.A hlavně při této dietě se hubne skokově.Kolikrát se stane,že 2týdny nic a pak šup,2kg dole.Schválně jsem si to spočítala.Já za 32 týdnů shodila 22kg,takže necelé kilo za týden.

Zuzka - 22. srpen 2014 20:08

Míšo a kde máš ovesné otruby?Neplaš,hubnutí se může na chvilku zastavit.Mě se to stávalo běžně,tělo prostě bojuje o každé kilčo.Zbytečně se netrap a vydrž.Jez tak jak máš,zbytečně tam necpi 1F,tělo zbytečně vysiluješ.Prostě se uklidni a jeď ve svých kolejích,uvidíš,že tělo se nakonec poddá a kilečka půjdou dolů.Přijde mi,že tam máš málo jídla.Ráno si udělej otrub,kaši se skořicí a kustovnicí,nebo hemenex se šunkou,k svačině tvaroh s bolerem.k obědu to masíko,k svačině zákys a večer to kuře,klidně víc než jen stehno(já osobně jsem byla schopna sezobnout půl kuřete)Pořád jsem přesvědčená,že úspěchem hubnutí je,že strava je pestrá a můžeš se najíst dosytosti.Také mi chvíli trvalo, než mi to zkušené Dukanky nacpaly do hlavy.Opravdu měly pravdu:)

Zuzka - 22. srpen 2014 20:17

Zuzko,otruby jsem nepsala,už je beru jako jasnou věc.Dávám je ráno do jogurtu nebo tvarohu.
Ráno bych hemenex nedala,to fakt ne a když mám ranní a snídám v práci před šestou,tak jsem schopná max.ten jogurt s OV.
1/2 kuřete bych nesnědla ani omylem.
Tu kaši bych zkusila,napiš mi,prosím,jak si jí mám připravit.
A ještě něco,mě stačí minimální pohnutí ručičky dolu,klidně třeba po 3.dnech,ale tohle je pro mě hrozně demotivující a já hned házim flintu do obilí :-(

Míša - 22. srpen 2014 20:28

Zuzko,otruby jsem nepsala,už je beru jako jasnou věc.Dávám je ráno do jogurtu nebo tvarohu.
Ráno bych hemenex nedala,to fakt ne a když mám ranní a snídám v práci před šestou,tak jsem schopná max.ten jogurt s OV.
1/2 kuřete bych nesnědla ani omylem.
Tu kaši bych zkusila,napiš mi,prosím,jak si jí mám připravit.
A ještě něco,mě stačí minimální pohnutí ručičky dolu,klidně třeba po 3.dnech,ale tohle je pro mě hrozně demotivující a já hned házim flintu do obilí :-(

Míša - 22. srpen 2014 20:28

Míšo takhle jsem plakávala holkám já před půl rokem,můžeš si najet na starší diskuse:)))))Taky jsem zezačátku jedla takhle málo jako ty a holky mě naučily,že se nemám bát pořádně nadlábnout povolených potravin.Tolerov.potraviny jsem uplně vynechala.Tím tě samozřejmě nechci nabádat k přejídání:)))))Já jsem velký jedlík,proto jsem také byla tlustá že:))))Takže jsem ráda,že se můžu napucnout:)
Otub.kaše:2PL oves.otrub,špetka soli,sladidlo,200ml mléka.Buď do mikrovlnky na 2min,ale pozor je nutné v půlce zamíchat a kypí!!!Nebo do kastrůlku na vařič,stále míchat do zhoustnutí.Posypat skořicí a předem namočenou kustovnicí.Lepší než ovesná kaše:)))

Zuzka - 22. srpen 2014 20:39

Zuzko,díky,ráno vyžkouším,jen bez té kustovnice,tu nemám a ani nevim co to je a kde to pořídit.
Ještě se zeptám,můžu hořký kakao?

Míša - 22. srpen 2014 20:43

Kakao je toler.potravina,já ho nepoužívám vůbec,ale když ho máš ráda,tak můžeš asi 1č.l.denně.Ale toler.potraviny zpomalují hubnutí,musíš s tím počítat.Kustovnice čínská,neboli goja je nejzdravější ovoce na planetě.Můžeš 2PLdenně,obsahuje všechny vitamíny a minerály.Já ji přes noc namočím,ráno má konzistenci jako rozinky.Je to taky toler.potravina,ale tu jedinou si dopřávám každý den.Dá se koupit v každém supermarketu mezi sušeným ovocem.100g asi za 30Kč.takové drobné červené sušené plody v průhledném pytlíku.

Zuzka - 22. srpen 2014 21:03

Zuzko děkuju moc.

Míša - 22. srpen 2014 21:05

Zuzko, bez kaše a bez tvarohů si svoje hubnutí vůbec neumím představit. Stejně jako ty mám mnohem raději tvaroh, než jogurt.
Děvčata, proč pozor na Pilos tvarohy, někdy je jím, jsou z Lidlu, že?
Odpověď bude určitě někde v diskusi, ale dočítám vás pomalu a ještě jsem na to nenarazila.

Lenka - 22. srpen 2014 21:07

Leni ahoj!Asi obsahují víc sacharidů než ostatní.Já kupuji tvarohy v Kauflandu,Milbu,ty jsou výborné,mají 1,1 tuků.ale přiznám se,že nevím kolik mají sacharidů:)A hodně kupuji Olešnický tvaroh,ten má 1%tuků,lehce ho posypu cukrenem a je to taková rychlovka a hodně nasytí.Nebo miluju Šmakounovy nudle,posypu Oleš.tvarohem a cukrenem.připomíná mi to nudle s tvarohem.Já jsem jako malé dítě.Na zítra si chystám k obědu kuřecí prsa v kapustě a večer kapustové karbanátky.

Zuzka - 22. srpen 2014 21:15

Zuzko, děkuji za tvoje tvarohové zkušenosti. Šmakounovy nudle jsem také nikdy nezkusila.

Lenka - 22. srpen 2014 22:04

Ahoj holky:),vidím že je tady taky ještě jedna Míša:).Tak já jdu zítra do 2F.Mám dole necelé 4kg.Jsem štastná!!!,Už se těším na zeleninku.Držte mi palce:).zatím se cítím fajn.Všechny vás zdravím:).Jen mm ještě dotaz...zadala jsem si výpočet váhy,vše vyplnila,napsala email a pak to po mě chtělo heslo.To jakékoliv?napsala jsem tam něco,ale žádná odpověd mi nepřišla.Poradíte prosím?Dobrou noc,zítra i v neděli mám denní,jdu do hajan.Díky za radu:)

Míša - 22. srpen 2014 22:34

Ahojky, tak jsem byla týden s vnoučaty a zhřešila jsem určitě obden měla jsem hrůzu, až vlezu na váhu a byla jsem mile překvapená 2kg dole. Takže je lepší to nehrotit a být raději v klidu a říkat si, že to zvládnem. Jinak souhlas se Zuzkou každá jsme jiná a musíme si to vyzkoušet na sobě. Já jsem vůbec něřešila množství ml. výrobků ani jídla jedla jsem i po 22hod ty sacharidy jsem sledovala a taky jdou ty kila dolu. A pohybu jsem měla málo. A souhls, že je to už napořád. Tak at se daří kilča schazovat. Věra

Věra - 23. srpen 2014 00:01

Ahoj holčičky, Zuzi vítám tě z dovolené.
Pročítám vaše příspěvky a jsem nadšená, že se to zase rozepsalo. Já dietku dál držím, tak po svém. Máte naprostou pravdu, že na každou to působí jinak. Já teď už přes měsíc hřeším- vnoučata a to se prostě nedá!! Ale dávám si malé porce příloh (tak 1/4 toho co jsem dřív jedla)- no já dřív spíš žrala. Jsem na své vysněné váze a kupodivu i přes prohřešky vůbec nepřibírám, denně se vážím, váha sice mírně skáče ale týdenní průměr je OK. Hodně jím rajčata, cuketu... Od pondělí se vnoučat zbavím a tak si najedu na 3 dny F1 a udělám si rezervu na dovolenou, která je přede mnou. Zuzi- ty 2 kg- krása- to bude hned pryč.
Chci vám napsat, ať se hlídáte co se týká zdraví. Naše švagrová (chvíli taky držela Dukana-ale spíš jedla opravdu zdravě a porce si hlídala) dopadla katastrofálně.
Nevíme proč, ale náhle ji naprosto selhaly ledviny (předtím brala velké dávky antibiotik-byla na operaci zubů). V nemocnici na selhání ledvin přišli až za několik dnů (tam ji také dávali antibiotika-prý kvůli viroze) no a až v krajské nemocnici to zjistili. Má za sebou 4 dialýzy a před sebou 95 % jistotu, že na dialýzách bude do konce života. Zatím ji to nějak nedochází a tak je klidná. Má 65 roků- ale co to je za věk?
Já nechápu, že na ty ledviny v nemocnici nepřišli hned- do nemocnice ji vezli s horečkou,která se střídala se zimnici, měla velké otoky v obličeji, dolních končetin, nemohla dýchat-dusila se , měla otok plic. A tam ji ty další antibiotika dorazily. Jak jsem se dočetla- byly to naprosté příznaky selhávání ledvin- no a v naší nemocnici na to nepřišli, naštěstí musela na kontrolu do kraj. nemocnice.
Tak jsem si vylila srdíčko, švagrové je mi líto, měli před sebou dovolenou v Řecku, moc se na ni těšila.
A přeji všem kg dolů, je to paráda netahat se s nadváhou a vypadat hezky!!!!!!

Dita - 23. srpen 2014 08:08

Ahoj Dito,tvé švagrové je mi opravdu líto.Všichni odbornící,keří ví,že držím tuto dietu mě upozorňují na ledviny.Velký příjem bílkovin ledviny velmi zatěžuje.Dukan na to taky upozorňuje.Proto je potřeba hodně pít,aby se ledviny čistily a podporovaly.Tuto dietku by neměl držet nikdo,kdo měl někdy s ledvinami nějaké problémy.Dávat na to opravdu pozor.
Já se přiznám,že jsem po dovolené ještě pořádně nenastartovala.Taky hlídám vnoučátka,tak je tam každý den nějaký hříšek.Ale dnes jsem opravdu začala:)))))Příští sobotu máme sraz s holčinama,s kterýma jsem začínala na této diskusi,tak doufám,že mě zase pořádně nakopnou.Měla jsem v nich vždycky obrovskou podporu.
Jinak Leni Šmak nudle i zapékám jako těstoviny se šunkou,nebo kuř,prsy,zaleju vajíčkem,taky dobrůtka.Dělám si i pizzu z tofu.Půlku nastrouhám,sůl.bylinky,1 vejce,zamíchám.Placku na peč.papír,trochu předpéct v troubě na 170,pak potřít kečupem bez cukru,na to cokoli,šunku,tuňák ve vl.šťávě,sýr,zeleninu a dopéct.Moooc dobré.Můžeš sníst celou.

Zuzka - 23. srpen 2014 09:04

Mléčné výrobky,které koupíme u nás,jsou naprosto jiné,než ty,co doporučuje Dukan,proto po nich váha stagnuje nebo se úplně zastaví.To omezené množství je proto,že by do hubnutí zasahoval mléčný cukr.Kdo hubne z vysoké nadváhy,před dietou jedl vysoké množství sacharidů,tak mu mléčné výrobky nevadí,ale kdo se vypapal do malé nadváhy,příliš se nepřecpával nebo jedl stravu chudší na sacharidy,musí mléčné výrobky omezit a určitě počítat sacharidy!!! Jinak se hubnutí nerozjede nebo se váha zasekne a je to demotivující! Také překyselený organismus nehubne a v tom mohou hrát opět určitou roli mléčné výrobky.No a ketoza pro tělo není vůbec zdravá,ty papírky jsou orientační,že tělo neobsahuje cukry,tudíž sacharidy a my hubneme.

Dana - 23. srpen 2014 13:09

Nikomu nic nevnucuji,každá jsme jiná,proto si z mých zkušeností vyberte,co vám vyhovuje.Také pozor na sladidla,která tělu také moc neprospívají.Nejvhodnější je červený dia Chrom v tabletkách,sypký už má více sacharidů.Hezký den a příjemné hubnutí.

Dana - 23. srpen 2014 13:15

Míšo,jedla jsem ryby-makrelu,loupané sledě,zavináče bez vnitřku,pstruha,kapra,lososa,tuňáka,maso,které jsem si různě upravovala,kuřecí játra,vejce,šunku.Pokud jsem chtěla chlebík,dopřála jsem si 1PL netučného tvarohu.Chléb-2vejce,2PLOO,1PLtvarohu,špetka soli,trošku drc.kmínu,zamíchat,nechat odležet,nalít do vyloženého 1/2l hrnečku peč. papírem a vlnit na nejvyš.stupeň 5minut.Když si chlebík vlním ve dny,kdy počítám sach.,přidám 1PLpšeničných otrub a tvarohu dám vrchovatou pol. lžíci.

Dana - 23. srpen 2014 13:30

Míšo,ještě jednou jsem přečetla,co jsi jedla.Jíš hrozně málo bílkovin,proto nehubneš.Připomeň se,kolik chceš zhubnout a na jaké váze si začínala,to je dost důležité.Pak písnu mou radu.

Dana - 23. srpen 2014 15:21

Ahoj Dano,já nejim ryby,bohužel.Občas si dám tuňáka v tomatu,vyjímečně,to je jediný co mi docela chutná.
Začala jsem 22.7.na 60,8kg,dnes ráno se to zase trochu hnulo a měla jsem 57,5kg.
Jsem malá,mám 156cm,takže bych se chtěla dostat na 50-52kg.Před dětma a 18.lety jsem měla 46kg.
Dneska ráno jsem si udělala kaši,co mi poradila Zuzka se skořicí a byla božííí,k obědu kuřecí stehno s paprikou a sal.okurkou,odpol.svačina jogurt 0,1 tuku s bolerem a k večeři plánuju toho tuňáka a vajíčkovou pomazánku s tvarohu a nějakou zeleninku.

Míša - 23. srpen 2014 18:44

Marcelko,smíme do 50g sacharidů denně.

Dana - 23. srpen 2014 18:48

Ahoj Danuško,nezlob se na mě,ale cítím trochu z tvého příspěvku,že se cítíš dotčeně a je v něm trochu ironie.Vypapkat se k malé,nebo velké nadváze je myslím si teď zcela nepodstatné.Někdo chce zhubnout 5,někdo 10,někdo 20kg a proto jsme všechny na stejné lodi.Ale dle mého názoru všechny ,které hubneme Dukanovou dietou jsme před tím dělaly někde chybu ve stravování.Pochybuji,že některá z nás jedla před dietkou zdravě a ukázněně,to bychom se tady nepotkaly,že?Kdybychom jedly ukázněne a s stravu s nízkým obsahem sacharidů neměly bychom nadváhu buď 5,10,20kg.Já jsem například nejedla stravu plnou sacharidů,ale jedla jsem nepravidelně a jednorázově,většinou večer,kdy jsem přišla po 12ti hodinové šichtě,přes den jsem neměla čas se najíst a k tomu jsem ulehla na lůžko skoro na rok,takže žádný pohyb.Ale to je nepodstatné.Již několikrát jsem ti psala,že vůbec neodsuzuji tvůj přístup a postoj.Ale přijde mi zavádějící,když striktně tvrdíš,že mléčné výrobky zastavují hubnutí.Já i spoustu dalších jsme příkladem,že to tak vždy není.proto píši své příspěvky,aby ostatní děvčata veděla,že někdo hubne i s mléčnýma výrobkama a musí si samy vyzkoušet,jak to funguje u nich samotných.Znovu opakuji,že to není nic proti tobě.Myslím,že všechny jsme inteligentní bytosti a holčiny si vyberou z našich příspěvků to,co jim vyhovuje.Tak hubnutí zdar,jak už jsem několikrát psala ať s mléčnýma výrobkama,nebo bez nich:))))))))))

Zuzka - 23. srpen 2014 20:06

Ještě jsem chtěla podotknout,že nejenom mléčné výrobky jsou jiné než ve Francii.Jiné je maso,šunka,ryby,vejce atd.K nám se dostanou výrobky 2 a 3 kategorie.Tak to prostě je a nic s tím nenaděláme.Pokud si doma neodchováte slepičky,neposbíráte vajíčka a nesklidíte zeleninu a ovoce,máte smůlu.Musíte se spokojit s tím,co seženete v obchodě.

Zuzka - 23. srpen 2014 20:10

Míšo,neboj,ono se hubnutí rozjede,ale je pravda,že nejlépe se hubne s téměř nulovým přijmem sacharidů.Zkus si ty sacharidy počítat a piš si 14dnů,co jíš a kolik vážíš,tak bys měla poznat po čem to jde dolů lépe.Já mám výhodu,že miluji ryby a maso jsem jedla vždy raději než chleba.Ještě dej pozor na množství zeleniny,mělo by jí být 1/3 a 2/3 bílkoviny.Když jsem hubla,zeleninu jsem jedla opatrně,určitě ne ke každému jídlu..

Dana - 23. srpen 2014 20:12

Zuzi,ironie v tom opravdu není,to by mě ani nenapadlo,že by si to někdo mohl myslet.samozřejmě,že jsme všichni na jedné lodi,ale připadá mi hloupé říkat,že jsem hubla,když jsem jedla mléčné výrobky,když tomu tak nebylo.Musela jsem si sakra hlídat sacharidy,abych těch 9kg dala dolů,kdybych to nedělala,ještě teď bych tu sténala,že mi váha neleze dolů.Ten,kdo před dietou jedl hodně pečivo,přílohy,tak díky tomu,že je přestal jíst,hubne rychleji než ten,který je nejedl téměř vůbec.To jsem měla na mysli.

Dana - 23. srpen 2014 20:35

Určitě máš pravdu,a po čem jsi přibrala teda ty?Nezlob se,já to nechápu.Když jsi jedla zdravě a málo sacharidů i před dietou,tak co se ti stalo?Nepřibíráme po přechodu,ale při změně životního stylu.Jsme pohodlnější,unavenější,zpomaluje se nám metabolismus,jíme nepravidelně a jídla,která dietě zrovna nefandí.
Určitě je dobře,že sem píšeš jako já své zkušenosti,proto tady přece jsme,abychom pomohly ostatním.Ale vysloveně píšeš cituji:Mléčné výrobky,které koupíme u nás,jsou naprosto jiné,než ty,co doporučuje Dukan.Proto po nich váha stagnuje,nebo se úplně zastaví.To je odvážné tvrzení a já jen tvrdím,že ne vždy je to pravda.Chybí mi tam slůvko u mě.Přijdeš mi opravdu jako výjimka,protože jsem v kontaktu s děvčaty,které chtěly zhubnout 5-10kg,takže nadváha nebyla tak vysoká jako u mě a zhubly všechny i když jedly i mléčné výrobky.Samozřejmě naprosto s tebou souhlasím,že základem této diety je maso,to je jasné.Ale já osobně si nedokážu představit,že bych jedla jenom maso a ryby.Kdyby tomu tak bylo,tak bych tuto dietu nikdy nevydržela a nikdy bych nedosáhla mých výsledků.Radši budu hubnout pomaleji,ale s tím,že si pochutnám a nijak netrpím.Takových diet jsem už držela několik.S žádnou jsem neměla takové výsledky,jako s touto.Všechny bychom chtěly zhubnout co nejrychleji,ale musíme si připomenout,že i kila navíc jsme nezískaly během měsíce.Takže vše v dobrém:)

Zuzka - 23. srpen 2014 20:54

Zuzi,věř,že nemusíš dělat velké chyby ve stravování,dokonce můžeš jíst velice zdravě,přesto přibereš,protože Ti skladba jídla nesedne.Do toho nemoc,léky,pobyt v nemocnici a kila lezou plíživě nahoru.Jednoho dne zjistíš,že je Ti těsné,vlastně malé oblečení,Začneš nosit legíny a dlouhé svetříky,trika,aby se bříško schovalo a jednoho dne si řekneš dost a pustíš se do diety.Snažíš se,držíš poctivě,ale kilča nemizí,tak hledáš chybu,najdeš ji,hurá,vítězství je tu,kilča dole a ty se dělíš o své zkušenosti.Aby byl další človíček šťastný.A o to mi šlo a jde.Přeji příjemné dukanění!!!

Dana - 23. srpen 2014 20:57

Ahoj holky tak po dovce jsem zase tu male prohresky bohuzel byly,ale zatim jenom stojim na vaze 67,7kg. Zacala jsem v kvetnu na 86kg. Hresila jsem hlavne pitim bileho vina. Jsem moc rada,ze to nedopadla hur,ale myslil,ze me telo vytresta stagnaci vahy,ale budu se prat. Jinak ujizdim na vaflich to je mnamka kde nemusis hlidat mn.ovesnych otrub. Tady je recept: 4pl tvarohu, 4pl kuk.skrobu, 2 vejce, 1pl sladidla pak lehce pomazu vaflovac olejem jen aby se to nelepilo a udelam cca 5 vafli. Pak je namazu ochucenym tvarohem bolerem mam tak 1az2 na den a chut na sladke je ukojena. Urcite vas zase budu sledovat,protoze vase prispevky me nakopavaj a motivuji. Holky diky a fajne dukaneni;-)

Ala - 23. srpen 2014 21:22

Alo,to je super.Možná bude tělo chvíli laškovat,ale ty vyhraješ.Vafle určitě zkusím a potřu si je troškou dom.dia džemu,už se těším.

Dana - 23. srpen 2014 21:39

Alo super recept,může to být dobrůtka.ale já si budu muset počkat.Je tam škrob a já teď napravuji prohřešky z dovolené,kde jsem nabrala 2kg,jsme na 68kg.Takže jedu teď 3dny tvrdě Bdny.A škrob je pro mě tabu:)))Ale až dám dolů to,co jsem nabrala,určitě vyzkouším:)A teda za 3,5 měsíce 20kg dole,to čubrním,klobouk dolů.Já to hubla od ledna do června:)Asi jsi jedla méně mléčných výrobků než já:))))))

Zuzka - 23. srpen 2014 21:41

Dano,prosím,jak děláš domácí dia džem.
Já jsem zvyklá dělat,ale s želírovacím cukrem.
Že bych si něco vytvořila dokud je ovoce do zásoby,až budu v f3.
Děkuji

Míša - 23. srpen 2014 22:09

Čauky,
už jsem jednou psala, že jsem to moc nehlídala kolik sním mlěč. výrobků. Hlídala jsem sacharidy a tuky jsem taky nějak neřešila a dole už je 22kg a jedu dál jde to už hůř, ale vydržím. Je to opravdu na každé z nás si to vyzkoušet co funguje a kdy hubnem. Souhlas se Z. že je to skvělá dieta a zhubne každý kdo to dodržuje. A jak píše D. to odkyselení je základ bez toho se to také špatně hýbe to už tu s děvčaty mám odzkoušené. Tak at hubneme dál. Musím dát dolů jěště hodně kilíček a do ledna tak budu muset přitvrdit. Věra

Věra - 24. srpen 2014 00:04

Ahoj holky, zhruba po měsíci se tu ukazuji a musím se priznat, ze začínám opět od nuly. Měla jsem toho tak strašně moc nestihala jsem si nic připravovat a pak jsem měla hlad, takže jsem to párkrát porusila a pak už to jelo. Je to blbý, ja musím vymyslet jak to skloubit stíhat si vše chystat. Ráno odcházím brzy, vracím se pozdě večer, musím něco připravit pro rodinu a nestíhám ještě zvlášť chystat pro sebe. Pak se to lehce poruší, během dne sním nějakou celozrnou housku nebo něco dostupného a je konec. Jsem na sebe nastvana snad se mě to napodruhé povede.

katka - 24. srpen 2014 01:36

Míšo,kup si želírovací cukr pro diabetiky od Otkera,stojí kolem 50kč.Píší,že je na 700g ovoce,já dávám 1kg ovoce.Dělám si i džem z rozvař.ovoce a želatiny,ten se musí hned spotřebovat.Když mám ovoce méně,tak si ten cukr odvážím a mám ho na vícekrát.Používám ho roky,je výborný.

Dana - 24. srpen 2014 08:00

Katko,víš jak na to a to je důležité.Poučila ses a teď se do dukanění s chutí pustíš a kilča dáš dolů.Chce to jen vydržet,držím palečky!!!

Dana - 24. srpen 2014 08:10

Zuzi,musím říci,že tvůj včerejší útok vůči mně,mi zamrzel.Ty ses jednou zmínila,že jsi žila hlavně na přílohách a pečivu,myslela jsi,že Ti budou chybět a ejhle nechybí,dietka je super.A včera jsi psala něco jiného a docela ošklivě si se optala,po čem jsem přibrala já,když jsem jedla zdravě.Odpověděla jsem,už jsem to psala několikrát.Možná to zní divně,ale já si váhu vždy hlídala,když jsem nabrala 3kg myslela jsem,že je to věkem a neřešila.Ale šlo to nahoru,tak jsem hledala příčinu a dietu.Po poradě s lékařem vysadila léky a začala dukanit.Přeji hezký den.

Dana - 24. srpen 2014 08:27

Tak jako ty jsi Danuš prý nebyla ironická,tak já jsem proti tobě neútočila.Psala jsem ti několikrát,že to není útok proti tobě,vůbec,není to mým zvykem na někoho útočit.Když se něco napíše,kolikrát to vypadá jinak,než když se to řekne do očí.Všechny,které jsme tady jsme jedly špatně,jaké jsme dělaly chyby víme jen každá za sebe.Už jsme to tu rozepisovaly.Jen jsem musela reagovat na tvé tvrzení,že po ml.výrobcích se nehubne.Podle mě to prostě není pravda.A holky,které je jí pak začnou zmatkovat a šílet a zbytečně je uplně vylučují ze svého jídelníčku.Já jsem 3Bden na masu a ml.výrobcích,abych shodila ty 2kg a už je mám dole.Mám opět 66kg,takže žádná obrovská nadváha a jde to i s tvarohem.Jestli jsem se tě dotkla svým dotazem,tak se omlouvám,nechtěla jsem.Jsem upřímná a otevřená,ptám se přímo.Jsem na to zvyklá s holčinama z fb.Už to nebudem rozebírat,prostě jsme si vyměnily názory a jedeme dál.Nejsem zvyklá se na někoho mračit,že mi řekl něco,co se mi nelíbí.Tak to prostě v diskusi je:)Hele holka budem to brát tak,že ty jsi tu pro holky,co nemůžou mléčné výrobky a já pro ty,co je můžou,jo?:)))Jediným cílem,proč jsem tady,je poradit,pomoct a předat mé zkušenosti holčinám,které začínají,protože kdyby nebylo holčin tady v lednu,nejsem tam,kde jsem.Nikdy jim to nezapomenu:)))Papa a už to pusť z hlavy.

Zuzka - 24. srpen 2014 10:07

Ahoj Katko,nevěš hlavu a znovu začni.Hele já mám dvě práce a 3 vnoučata.Odcházím ráno v 7 a vracím se v 9 večer.K tomu sloužím ob sobotu a neděli a v každé volné chvilce jsem za vnoučaty:)))Takže příprava jídla je pro mě taky stresující.Vařím doma manželovi a v práci 6 puberťákům:)))Tak si to dovedeš představit.Prostě večer v 9 hodin stoupnu doma ke sporáku a přichystám si jídlo na celý druhý den.Trvá mi to tak hoďku.Pro ostatní vařím tak,že podle oka uvařím a oni si dochutí sami.Nebo odeberu maso z hlavního jídla a uvařím si pro sebe.Příklad.Včera manželovi kuře na paprice s gnotchi.Ukradla jsem mu prsa,hodila na cibulku a zamíchala se šmak.nudlema.Uvařila jsem 2 porce,mám i na dnešek.Už ze zkušenosti vím,že člověk nesmí hledat překážky a jít do toho s odhodláním,jinak tahle dietka nejde.Upeč si Dplacku z 6PL otrub,nakrájej strč do mrazáku a pak jen vyndavej.Dělám si 1x týdně nákup,abych vždy měla v lednici co potřebuju.Tak s chutí do toho:)))))

Zuzka - 24. srpen 2014 10:15

Jo a ještě musím dodat,že k tomu všemu od září nastupuji ve svých letech do školy.Dělám si další z mých maturit,protože ministr zrušíl ve školství výjimky a p.ředitel vyhrabal v mých papírech,že mám obor učitelství(před 35 lety) a já musím mít vychovatelství.Beru to jako výzvu:))))

Zuzka - 24. srpen 2014 10:19

Děkuji za podporu. Také odcházím mezi 7-8 ráno a vracím se okolo 9 večer. A během dne jsem pořád někde, pobiham většinou venku a tak. Je fakt ze jsem večer pak líná vařit ještě pro sebe, moje chyba. Budu se snažit to zvládnout.

katka - 24. srpen 2014 11:56

Katko to dáš,uvidíš:)))Jen si to srovnej v hlavě,co doopravdy chceš.Je to náročné,ale výsledek opravdu stojí za to:)A když budeš dodržovat pravidla diety,výsledky se dostaví.Neznám nikoho,komu by se to nepodařilo.Tak držím palce:)

Zuzka - 24. srpen 2014 12:27

Danuško,dělala jsem to rajčatové pyré - super,ochutila jsem ho ještě tou skořicí a drceným hřebíčkem a troškou cit.šťávy,no prostě super. Ještě vyzkouším ten džemík a zase se ozvu. Děkuji. Holky každá jste dobrá,každá máte svou pravdu a zkušenosti. Vybírám si od každé něco co mi sedí....Majda

majdinka - 24. srpen 2014 18:21

A tak to má být:))))))

Zuzka - 24. srpen 2014 19:41

Ahoj Katko,já jsem začala dukana po třetí!a teprve ted vím,že je to napořád:).Prostě se k tomu musí nějak dospět.Nechápu to,ale neříkám si kdy budu jíst už mám hlad,ale naopak říkám si co si dám dobrého od dukana a hlavně co ,když nemám moc hlad najednou.To tady holky píšou,že některé se pak nutily do jídla nějakou chvilku.nevěřila bych,ale dukan mě baví:)).Sice jsem zmatená z těch počítání sacharidů a množství mléčných výrobků ale snad to vychytám.:).ve starších diskusích tady to holky vůbec neřešily...tak nevím.Snažím se a přijde mi že jím moc na dietu:)).Ted jsem měla poprvé dva dny 2F BZ a zítra a v uterý dva dny B.cítím se fajn,jen musím začít cvičit.Nějak čekám až půjdou dětičky do školy a školky:)).Směnuju,tak jsem kolikrát dopo sama doma,tak toho musím využít.Káťo můžem se podržet tady a holky nám poradí když něco nevíme,a když čtu ty jejich užasné kg dolů to je prostě něco....šíleně moc motivující.A protože je tady ještě jedna Míša,tak budu Míša 1.Mějte se všechny hezky.

Míša1 - 24. srpen 2014 23:24

Ok,beru tu dvojku.
Taky směnuju a taky se těšim,až pujdou naše holky do školy/mám tři-18,15 a 8/
Dobrou.

Míša2 - 24. srpen 2014 23:43

Majdi,to je fajn,že se Ti pyré povedlo a hlavně chutnalo.džemík Ti bude chutnat také,je fakt výborný.Já jsem si ho lžičičku přidala do chlebíku,který jsem si udělala na sladko,byla to neskutečná mňamka.Dávám recept na velmi dobrou roládu,lze ji upéct v menším pekáčku jako bublaninu.Dala jsem si na ni rebarboru,ta se řadí mezi zeleninu,takže se smí i ve 2.f..

Dana - 25. srpen 2014 08:34

Těsto-4vejce,120g tvarohu,sladidlo,1/2lžičky pr.do peč./já jsem dala jen špetku a dokonce jsem ho i jednou vynechala,musíte vyzkoušet,dle vaší chuti/,žloutek,sladidlo,tvaroh,vyšlehat,nakonec zamíchat sníh z bílků,rozetřít na peč.pap.,péct 15min.na 180C. Náplň-sladidlo,suš.mléko,nízkot.mléko,kakao-vyrobíte dukan nutelu a potřete nebo něco jiného,dle chuti a svineme do rolády.

Dana - 25. srpen 2014 08:47

Holky,naposledy k těm mléčným výrobkům.Já jsem je nejedla v 1.fázi,abych tělo nastartovala a vynechala jsem je vždy,když se mi hubnutí zastavilo.Je to totiž jediný příjem sacharidů,který v dietě je,když nepočítám toler.potraviny.Proto,když tyto sacharidy ubereme,tělo na nás začne být hodné a pustí kila.Když je jím,pečlivě si je vybírám,preferuji ty s vysokým počtem bílkovin a velmi nízkým počtem sacharidů.Přečetla jsem poslední Dukan knihu a tam už v toler.potravinách je pouze 20g škrobu.Takže si to musíme přizpůsobit sobě!!! A opravdu přijmout fakt,že je Dukan napořád,zahřeším,musím dát pár Bdnů,aby se váha nezačala hýbat nahoru,tělo je prevít,rádo si dělá zásobičky.Tak s chutí do dukanění.

Dana - 25. srpen 2014 09:10

Ahoj Káťo, to jsem ráda,že se mnou jdeš do dvojky:),půjde nám to líp!Mám kluky 13 a 5,5.Zatím to jde dobře,krizovka ještě nebyla,jen s tím záchodem je trošku problém.Ale prý je šaratice dobrá,tak ji koupím hned dnes ve městě.A ještě musím koupit Goju.A dnes jsem kupovala ráno jogurty a dívala se na sacharidy a složení jogurt nízkotučný...ten měl na 100gr 5,5 sacharidů a ten 3% měl 5gr.Jediný rozdíl byl,že nízkotučný měl mín podstatně tuku.Takže určitě bude dobré když se aspon orientačně mrknu na to složení při nákupech.TAkže díky za radu Danko. To se pak těch 50 napočítá raz dva.Sama jsem zvědavá co jak mi půjde,držela jsem už dost diet,tak si to tělo určitě pamatuje a obzvlášt ty hody ny dovolené před tím,než jsem se definitivně rozhodla pro dukana:)).Tak se tady všichni mějte a hezký den.Katko písni jak to jde:).Ahoj

Míša1 - 25. srpen 2014 10:29

Nechci stranit ani Zuzce ani Daně, každá si přišla na svůj problém a po svém si ho vyřešila. Nicméně Dukan v knize jasně píše, že povolené potraviny lze jíst neomezeně a libovolně, nic se nepočítá, pokud je to povolené a navíc také píše, že při jeho dietě dojde prakticky k vyloučení sacharidů vyjma těch, které jsou obsaženy v zelenině, otrubách a v MLÉČNÝCH VÝROBCÍCH. Já mléčné výrobky jím a řekla bych, že dost - ráno jogurt, mléko do kafe 2x denně, tvaroh jak samotný tak v placce, ono by se to nasčítalo. Každopádně si žádné sacharidy nepočítám a raději jsem téměř opustila tolerované potraviny. K tomu abych si uvařila nebo upekla nepotřebuji ani kakao, ani škrob, ani sušené nízkotučné mléko, ani ovocné jogurty. Jediné, co občas používám je lžička olivového oleje. A i s touto stravou jde váha dolů. Zuzce také a Daně zase ne. Je to prostě kus od kusu. Člověk si na sobě musí sám vypozorovat, jestli mu v dietě něco vyhovuje nebo ne. Rozhodně se ale nechci smířit v Dukanovo dietě s počítáním čehokoli, ať už sacharidů nebo kalorií. To bych mohla dělat třeba ve STOBu. Takže všem vám držím palce. Řiďte se převážně a od začátku knihou a pak samozřejmě svým rozumem a pocity, které z diety máte. Nic není 100%, máme tu jiné podmínky. Ovšem říkat si, že oni ve Francii mají tohle či ono a my ne, pak by nemohl zhubnout nikdo než ti co mají potraviny z Francie. Však jsme se tu s tím popraly všechny a hubneme i s našima potravinama, i když třeba nejsou tak kvalitní. Jak říkám, hubnutí zdar a ať se vám všem daří.
Všem přeji krásný den :-).

Naďa - 25. srpen 2014 10:42

Nadi ty jsi to krásně shrnula,děkuju moc.Prostě si musíme vypozorovat,co které z nás vyhovuje.Byla jsem z toho už fakt vedle....psala jsem ,že předtím tady nikdo žádné sacharidy nepočítal.Byla jsem z toho zmatená:).Nebyla jsem si už jistá jak správně pokračovat.A nejlepší bude,když si opět a znovu a znovu otevřu knížky od Dukana:)).Tak hubnutí zdar.:)

Míša1 - 25. srpen 2014 11:25

Čauky,
souhlas s Naďou něco počítat je pro spoustu lidí otrava tak to raději držet nebudou. Jak píšeš každá jsme kus od kusu a musíme si to zhodnotit samy a bohužel vše je jen v naší hlavě i to hubnutí. Myslím si, že s touto dietou má hodně lidiček úspěch někdo hubne rychle, někdo pomalu, ale hubne( pokud se drží toho co je v knize a neporušuje to) Taky jsem si prošla dlouhou stagnací 4.měsíce. Zkoušela jsem to různě nakombinovat, aby se to rozjelo znova už jsem z toho byla rozhozená proč to nejde. Pak jsem si říkla to dokážu dám to je to v pohodě hubnu( pořád dokola) až jsem to podvědomí a tělo oblbla a už se zase hubne. Dáte to všichni, kteří chtějí se sebou něco dělat, ale musí to být rozhodnutí tam ve vnitř a nevdávat to. Věra

Věra - 25. srpen 2014 11:26

Míšo1. Věro díky. Je to vážně tak. Nejdůležitější je rozhodnutí v těch našich hlavách. Taky jsem se v tom plácala posledního půl roku sem a tam. Namlsala jsem se úbytkem 30ti kil a už mi bylo v novém těle mnohem líp a začala jsem hřešit. A asi před 5 týdny jsem se rozhodla, že je to sice super, ale že chci víc. Navíc váha začala pomalu nenápadně stoupat a najednout to bylo pět kilo nahoře. Takže už těch 5 týdnů jedu střídání 1+1 a těch 5 kilo je pryč. A jedu dál. V cíli bych snad mohla být na Vánoce a to by bylo fakt skvělé. Přesně jak říká Věra, nevzdávat to.

Naďa - 25. srpen 2014 11:51

Naďo, dík za tvůj příspěvek.
Já jsem taky NIC nepočítala, držela jsem se jen toho co Dukan píše. Počítání a hlídání by pro mne opravdu nebylo. Od února, kdy jsem začala jsem i s přestávkami v dietě dala dolů 16 kg, jsem na své vysněné váze ale bez mléčných výr. bych to opravdu nedala. A to jsem si dopřávala tvaroh i jogurt s cca 3% tuku. Diety na každého působí jinak- to si musí opravdu každý sám vypozorovat a zvláště ve vyšším věku v jakém jsem já.
A jak píše Věra- buďte v pohodě, začněte si věřit že to dokážete a opravdu tělíčko oblbnete a hubnutí pomalu půjde.

Dita - 25. srpen 2014 13:33

PRO ZUZKU:-))
Zuzko, děkuji za podporu a přivítání:-). Já se taky pořád hledám, diet jsem už vyzkoušela několik, kila šla dolů, ale pak zase nahoru. Posledních 8 let pracuji pod tlakem, samozřejmě sedím celý den na zadku a tak se mi kila navíc krásně přidávala. A tak ve svých 54 letech jsem dosáhla krásných 12 kg nadváhy. Při mé výšce 157 cm už to bylo znát:-) Také jsem studovala a tak ti Držím palce!! Je to náročné období, ale velmi inspirativní.
HOLKY Dukanky, prosím co je to Bolero?? To jsem nikdy neslyšela. A kde prosím seženu odtučněné sušené mléko. Už jsem byla snad ve všech obchodech i zdravé výživě, a nic. A Zuzko, ty jsi psala, že během celé doby hubnutí užíváš Pro balance na odkyselení organizmu. Já jsem se setkala pouze s čaji a ty já nepiju. Jsem po všech vždy velmi nafouklá a nedělají mi dobře. Ještě jsem se chtěla zeptat na řecké jogurty v Bille. To jsou ty se světlým víčkem 0%tuku?
Moc děkuji a mějte všechny krásný sluníčkový den.

Elli - 25. srpen 2014 14:11

Dito, díky.
Elli, bolero je instantní nápoj bez cukru. Prodává ho globus a taky vím, že kaufland. Používám ho jednak na pití a jednak s želatinou třeba na tvaroh a nebo do tvarohu, ze kterého si dělám nanuky. Ostatní ti musí poradit ostatní dukanky.

Naďa - 25. srpen 2014 14:43

Elli,ano,to jsou ony,jsou velmi dobré.

Dana - 25. srpen 2014 16:11

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla tak si to tu ted všechno pročítám a musím se přidat k Nadě a potvrdit ,že na každého to funguje jinak,já si taky nic nepočítám,jím povolené potraviny v jakémkoliv množství a vyhýbám se tolerovaným i kdyý občas si něco dám,ale to je jen málo a dietu nedržím ani 3 měsíce a mám dole 18 kilo,zatím mi tato dieta moc vyhovuje,i když chutě jsou,ale hlad teda nemám vůbec.

Káťa - 25. srpen 2014 19:53

Ahoj holky, jsem tady nová, dnes jedu Dukana třetím dnem a začínám se bát jestli nejsem světlá vyjímka, protože se mi váha nechce pohnou ani o gram. Myslela jsem si, že v první fázi uvidím brzo úbytek a ono zatím nic. Co když se váha nehne ani za celých pět dní, jak mám pokračovat druhou fází???? Nejsem si vědoma nějakého prohřešku.
Děkuji za radu a odpověď i rady. Gratuluji všem úspěšným.

Milka - 25. srpen 2014 20:55

Ahoj holky,všechny zdravím.Jsem ráda,že se situace trochu uklidnila.Aspoň se nám bude lépe hubnout:)))))S veselou myslí to jde opravdu lépe.
Elli asi jsi to popletla,já nic neužívám,mám kyselost v pořádku,občas počůrám papírek a zatím dobrý.Ale už jsem o tom přípravku slyšela jenom chválu.Já jsem se sacharidy zezačátku snažila počítat,ale bylo to pro mě náročné a otravující.Tuto dietku jsem si po mnoha jiných vybrala proto,že se můžu nacpat povolených potravin a nemám hlad.Holky já jím opravdu dost,manžel se mi ze začátku smál,že po tomhle nemůžu zhubnout,že mě v životě neviděl jíst tolik jídla.Teď,když mám o 5 velikostí méně už se nesměje a říká,že kdyby to neviděl na vlastní oči,tak tomu neuvěří:)))Ale je pravda co říká Naďa,každá si musíme vyzkoušet,co nám vyhovuje.Jí si to opravdu bez mléčných výrobků nedokážu představit a zase nemusím jako Naďa toler.potraviny.Já jen goju a 1č.l.oliv.oleje,když si vařím.A tak to na mě působí,že váha jde stále dolů.Už jsem dávno za svým cílem a rozhodla jsem se,že bych ještě 5kg mohla dát.Jestli se mi to povede,budu vážit méně,než v 18 letech:))))Elli suš.odtuč.mléko jsem si koupila v první euforii v Kauflandu,nad normálním mlékem,ale mám ho stále neotevřené ve skříni.Nepoužívám ho:)

Zuzka - 25. srpen 2014 21:02

Ahoj Milko,záleží z jaké váhy vycházíš.Napiš něco o sobě a v rychlosti písni tvůj jídelníček na 1 den a kolik a co piješ.Napiš opravdu všechno,ať můžem dát hlavy dohromady a poradit.

Zuzka - 25. srpen 2014 21:04

Ahoj holky.stavila jsems se dnes ve zdravé výživě pro Goju a ptala se na to Bolero.paní uplně žasla,že to ještě neslyšela at jí to donesu ukázat.Budu muset do toho kaufu,jinak to neseženu:).Dobrou všem:)

Míša1 - 25. srpen 2014 22:32

Eli o té Probalanci jsem psala já. Pokud budeš chtít vysvětlit, nebo bližší info písni na email. Pokud je pH vyvážené hubnutí jde skvěle a hlavně Probalanc odvádí tox. vodu a je důležitá při každé dietě, neboť nám chybí stopové prvky. Milko neboj se ono se to hne tak držet 1.F. můžeš až 10dní. Věra

Věra v.nech@seznam.cz - 25. srpen 2014 22:36

Zuzi, to je fakt. Zitra schvalne vyzkousim za cely den sepsat co jsem snedla a vypila a obsah mleka. Asi budu cucet ;-). Ale bez jogurtu, tvarohu a mleka vlastne neziju ani jeden den.

Nada - 26. srpen 2014 00:14

Míšo1,Bolero ve zdravé výživě nenajdeš,je příliš umělé,ale mají ho téměř v každém větším obchodě u šumáků.Já ho koupila v Albertu.

Dana - 26. srpen 2014 09:08

Zuzko, nedávno jsi tady písla že si chystáš na oběd a večeři kapustu s kuřetem a kapustové karbanátky. Prosím tě napsala by si postup? Čím to zahustíš když nepoužíváš škrob/ tol.potravina/ ? Drží ti ty karbanátky pohromadě? Moc otázek že :-))) Prosím poraď a děkuji. Majda

majdinka - 26. srpen 2014 09:16

Danko díky,zítra se tam musím stavit.Míša1

Míša1 - 26. srpen 2014 10:34

Holky,než jsem si koupila knihu,čerpala jsem pouze z této diskuze.Takže,mléčné výrobky do 750ml,sacharidy do 50g sem napsala zkušená Dukanka.Musel to být někdo,kdo nehubl a nebo,kdo porovnal právě ty mléčné výrobky dostupné u nás a ty,co doporučuje Dukan.Já jsem dokonce zkusila vyrobit tvaroh z mléka,jak dělala babička,ale mléko mi nezkyslo,ale zhořklo.Třeba se ke mně přiřadí Milka,také nebude mít to štěstí baštit mléčné výrobky dle libosti.A to počítání se mi teď ve 3.fázi docela hodí,vím,co můžu sníst,abych si váhu udržela.Závěr je ten,že Vám holky docela závidím,že si mléčné výrobky můžete dopřát dle chuti.Naštěstí jsou i jiné dobroty.Hezký den a příjemné dukanění.

Dana - 26. srpen 2014 11:23

Danuš neboj,já si je taky hlídám,abych nepřekročila 750ml.Snažím se to dodržovat,ale nevylučuju je.
Majdinko!kuře v kapustě.1č.l.oliv.oleje,1 malá cibulka,2 kuř,prsa nakrájet na kostičky.orestovat,osolit,opepřit,okmínovat,udusit do měkka.Vedle trochu podusím jemně nakrájenou kapustu(množství podle libost),sleju vodu a dám k masu,zasypu 1/4 č.l.guarovou gumou a krátce povařím.Výborné!
Kapust.karbanátky:1/2k hovězí,nebo krůtí mleté,sůl,pepř,1 cibulku,1vejce,zamíchám a přidám poduš.nakrájenou kapustu,udělám placičky a peču na peč.papíru do zlatova.Výborné a jednoduché,krásně drží tvar.
Kuř,stehno s novým zelím.Nakrájím a podusím nové zelí se solí a kmínem,vodu uplně vyvařit,zpěním 1cibuli,zamíchám k zelí.dochutím sladidlem a octem,můžeš zase zasypat trošičku guarovou gumou,ale já to nedělám.Stehno upeču na kmíně,cibuli a česneku,stáhnu kůži a všechno zbaštím.Největší lahůdka:))))Zuzka - 26. srpen 2014 15:09

Zuzko ty zlatíčko :-))) mooc dík. Teď jsem se vrátila z města,mleté hov. a kuřecí maso mám ale kapustu ne. Ale zase mám zelí,tak uvařím. Já jsem si udělala svíčkovou s kuřecími stehny. Nezahušťuji ničím jen rozmixuji ale dala jsem tam zakys.smetanu.Majda a moc dík. Co tak k tomu udělat ten vlněný chlebík v mikrovlnce od Danky? Je to skoro jak knedlík:-))

majdinka - 26. srpen 2014 15:48

Ahoj holky, jste fakt úžasné, jak se snažíte pomoct. Musím se poklonit p. Dukanovi. Včera jsem propadala beznaději a dneska jsem na váze našla -1,8 kg. Takže asi si tělo muselo ty změny přebrat po svém. Jsem natšená a spokojená. Děkuji všem za povzbuzení a jedeme dál. Tyhle diskuse jsou k nezaplacení. Zdravím všechny ....

Milka - 26. srpen 2014 16:10

Nezapomeňte,že u Dukana se hubne skokově.Kolikrát dlouho nic a pak šup dolů:)))Tak se nestresujte a pěkně držte.Majdi není zač a chlebík si klidně udělej.Abych pravdu řekla,já ho nepekla ani jednou za celou dietku:)

Zuzka - 26. srpen 2014 16:13

Jo a blahořečím a děkuji Dukanovi každý den,když si oblékám rifle vel.31 a ne nedefinovatelné XXL:))))))

Zuzka - 26. srpen 2014 16:15

Souhlas se Zuzkou, že váha občas skočí až nás to překvapí. Někdy zas vůbec to nejde, ale kdo to nevzdá ten se dočká. Dnes jsem taky měla radost oblékla jsem kalhoty, které jsem nosila před 5-ti lety no paráda. No tak takovou vel. jak píšeš Zuzko mít nikdy nebudu, když se dostanu na 45-48 tak budu spokojená. Věra

Věra - 26. srpen 2014 18:22

Věrko na velikosti nezáleží,hlavně,že jsme něco dokázaly,něco jsme pro to udělaly a cítíme se dobře.Je za námi vidět kus práce.Nejen pro svůj pocit,ale i pro své zdraví:))))

Zuzka - 26. srpen 2014 19:45

Jo jo svatá pravda a jěště pokračuji a jěště mám dlouhou cestu před sebou a hodně kilíček. Věra

Věra - 26. srpen 2014 21:40

Přeji všem hezký den a příjemné dukanění!!!

Dana - 27. srpen 2014 12:17

Jupííí,holky dnes mi manžel řekl že mám pohublejší obličej.Jsem ščastná:)).Sice mě čeká ještě spooooustu kil,ale už i takhle je to příjemné:).Mějte se moc hezky.

Míša1 - 27. srpen 2014 15:18

Míšo1,den ode dne se budeš cítit hubeněji,budeš si užívat pohled do zrcadla a radost při nakupování hadérek.Pěkně si to užívej,každý den si blíže svému cíli,uteče to a budeš psát,že ani nevíš jak.Mooooooooóc ti to přeji!!!

Dana - 27. srpen 2014 15:51

Míšo drž se:)A připrav se,že lichotek bude jen a jen přibývat a pak nastane den,kdy tě někteří nepozdraví,protože tě nepoznají.To se stalo mě:)))A to je pak zadostiučinění!:)

Zuzka - 27. srpen 2014 20:44

Všem přeji hezký den,u nás svítí sluníčko,tak ho posílám do dušiček.Se sluníčkem v duši jde všechno lépe i dukanění.Včera jsem si koupila šmakounovy nudle,tak jsem zvědavá,zapeču je jako šunkofleky.S Tofu nejsem kamarádka,tak uvidím jestli se popasuji se Šmakounem.Jinak jedu 3.f.,váha se drží,dokonce jsem měla i úbytek,takže se jí nebojte !!!Ale zeleninou se nepřecpávám,převažuje zelená a syrová.Ovoce jím dopoledne-jablko,nektarinka.Už ani hostinu nijak neprožívám jako na začátku,no a BD držím poctivě.Závěr-holky vydržte,stojí to za to!!!Ještě k vyprazdňování,já když mám problém,dám si Zaječici.Teď si přidávám do chlebíku pšeničné otruby a je to O.K.

Dana - 28. srpen 2014 09:45

Danuško pěkně si dochuť maso,ono jsou ta nudle bez chuti,tak ať to má říz.Jinak můj manžel má odpor ke všem těmto zdravým,jak on říká, náhražkám,ale šmak.nudle zbaštil,ani to nepoznal.A zepékej mírně,ony rády tvrdnou.Dobrou chuť:)

Zuzka - 28. srpen 2014 11:09

U nás taky svítí slunko včera jsem byla na houbách úplný ráj. Dnes jdu zas, protože jsem nevydržela a dala si masáky jako řízek tak to jdu vychodit. Včera jsem odolala dnes né. No nebudenm si to vyčítat a jedem dál. Věra

Věra - 28. srpen 2014 12:25
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno: Email: