Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

29. listopad 2010 | Diety | Top diety | Diety na hubnutí | Dukan | komentáře: 21171
salat
Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.

Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandě,...
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),
libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,
max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,
koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.
Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub.
Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chlebu, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,
dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,
jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,
nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Kupte si knihu Dukanova dieta zde a knihy s recepty zde a zde.
 

Komentáře k článku (celkem 21171):


starší komentáře

Já jsem na odkyselení taky jedla ty minerály,myslím,že jsou lepší než čaj:))))
Leni ve trojce už bych měla být,ale nějak mi nejde ji držet.Jak jsem psala občas dám nějaké to pečivko,někdy ujedu,ale běžně nejím ty přílohy.Když občas ujedu,beru to jako slavnostní jídlo.Většinou místo jednoho Bdne si dám dva:)A tím to spravím.Prostě se v tom plácám,ale jsem rozhodnuta,že musím nastavit nějaký režim.
Romčo neboj a vydrž.Tělo se s tebou pere a brání se.V našem věku to jde prostě hůř.Ale když vydržíš,tak ono povolí,uvidíš.
Já to udělám,jako Maruška.Teď chvilku nechám tělo odpočinout a pak mu zasadím ránu.Ono dostane šok a povolí ještě nějaké to kilčo:)))

zUZKA - 20. září 2014 21:10

Ahoj holky,tak dnes jsem si zkusila udělat polévku z dýně hokkaido a kupodivu k mému kuchařskému umění,se to dalo jíst a bylo to i dobrý,po dlouhý době zase změna:-)

Káťa - 21. září 2014 12:29

Káťo já ji miluju.Mohla bych jijíst pořád,ale samozřejmě se krotím:))Ještě mám moc ráda šmakonouvy štíhlé nudle,na sladko,nebo s masem,houbami.Mám oblíbených několik Dukanovských jídel,které už nikdy neopustím:)

Zuzka - 21. září 2014 15:38

No tak zrovna ty nudle mi vůbec nechutnaj, když sem si je dala s kořeněným masem a i když sem si je nakořenila samotný,se zeleninou,výsledek byl vždy stejný,hmota bez chuti,pro mě vyhozený peníze,ale každýmu chutná něco jinýho,tak proč ne samozřejmě.

Káťa - 21. září 2014 17:30

Ahoj všechny dukanky,tak dnes od dubna mám dole 9 kg.Sice od minulého měsíce nic moc,ale i ve 4 se dá něco dolu.Držím se pravidel,ale i tak někdy ulítnu,ale co,chtěla jsem jen 5 kg a ten výsledek stojí za to.Vydržte,Vy nové.stojí to za to.Jarka

Jarka - 22. září 2014 08:32

Lenko,včera jsem se dočetla,že to,co se zhubne v 1.f. se většinou ve 3.f nabere zpět,ale po čase to tělo zase pustí.Způsobuje to hospodaření těla s vodou.Jak přidáš sacharidy,tělo se zavodní,tak jak bylo zvyklé,protože ta 3.f.je dlouhá,tělo si zvykne a naučí se hospodařit a váha se stabilizuje.Za týden končím 3.f.,váhu si držím,ale některá jídla mi vodu zadržují,po něčem jsem nafouklá,takže to nejím a nebo s tím počítám.Proto je lepší se vážit denně,abys věděla,jak se tělo chová a nestresovala se.Za den tuk nenabereš.Dobrá je váha,co ukazuje % vody a tuku v těle.Takže nezoufej,tělo si zvykne a váha přestane lézt nahoru.Hezký den

Dana - 22. září 2014 08:36

Romano,chci Tě povzbudit,abys své úsilí zbavit se přebytečných kil,nevzdala.Musela jsem také bojovat,cestu jsem našla a jsem spokojená,zároveň smířená,že dukan strava v upravené verzi je napořád.S překyselením se obrať na Věru,ta Ti určitě poradí.Já piju čaj,ale k překyselení u mne došlo až v průběhu diety,před ní bylo vše o.k.,takže mi čaj pomáhá,díky němu mám ph v pořádku.Ráda odpovím,pokud budeš mít nějakou otázku.

Dana - 22. září 2014 13:21

Ahoj děvčata, děkuji všem za odpovědi na mé problémy...pravda,ještě by mě zajímaly ty hormonální změny, ale stejně jsme každá jiná, takže to beru spíš jako podpůrnou hůlčičku, kdyby na tom byl někdo podobně...Dani, já jsem si dříve tu kyselost neměřila, ale pochybuji, že jsem se tak překyselila za dva týdny dietky...no, piju čaj a dokoupím ty minerály...jinak Zuzi, asi budeme mít více společného .-)...také mi ze soboty na neděli najednou skočilo celé kilo dolů, takže se držím a pokračuji....přišla tu řeč na šmakounovy nudle - já mám holky koupené obyčejné tofu a cihličku šmakouna vcelku, poradíte, jak to připravit, aby to chutnalo?
Nakoupila jsem i shirataki nudle, je to taková guma, ale dá se zvyknout :-))), třeba v BZ dni jsem udělala mleté hovězí s rajčaty na takovou majdu, hodně pikantní a tím jsem ty nudle přelila a dalo se...ale fakt je, že favoritem mezi povolenými jídly se nestaly :-))))
Vím, že jste tu v minulosti zmiňovaly nějaké zeleninové chipsy, či z toho tofu, můžete to prosím někdo zopakovat? Ono hledat v diskusi je obtížné, je třeba to opravdu pročítat,to už zpětně nestíhám...nebo nějaké jiné typy na slané ďobání?
Tak se všechny držte a kila pryč! :-) Pěkný zbytek dne...

Romana - 22. září 2014 14:51

Ahoj Romi,já zase nemusím tyShirataky nudle,to nepozřu a jsou to vyhozené peníze zase pro mě.Ještě jedny mám v lednici a nejsem schopna přinutit se je sníst:))))Jinak šmakouna moc nejím,nechutná mi,ale holky ho dávají do zeleninového salátu,nebo z něj dělám pizzu,nebo nakrájím na kostičky do hemenexu.Ale nevyhledávám ho.Každá máme prostě jiné chutě a musíme si najít to,co nám chutná:)Jinak ty chipsy moc nedělám,vím,že to holky krájely na slabé plátky,na to bylinky a upekly na peč.papíru.

Zuzka - 22. září 2014 17:04

S vážením je to to samé,některá máme potřebu vážit se denně,někomu stačí zkontrolovat si váhu 2x do měsíce.Je to na každé z vás a každá máme jiné zkušenosti.Netroufám si zde hodnotit,co je lepší a co horší.
Já si na rozdíl od Dany nemyslím,že je nutné stravovat se Dukanovským jídlem do konce života.Podle Dukana to ani tak nemá být.Jestliže zdárně ukončíme3.F,tak ve 4F v podstatě můžeme jíst běžné jídlo(samozřejmě ukázněně) s dodržováním bílkovinnového čtvrtku. Ale i tak si osobně já odnesu do dalšího stravování spoustu receptů a zkušeností a návyků z této dietky.

Zuzka - 22. září 2014 17:11

Romi,zkus si upéct dýni hokaido-já jji peču v troubě na peč.papíru na asi 4-5mm plátky posypu kořením na gyros a trochu pokapu oliv.olejem,promíchám a pecu na 180 asi 15-2O min,musíš vyzkoušet podle trouby.Mi teda chutná jako brambory.Přeji dobrou chuť....Já jsem na diskuzi od dubna,moc tady nepíšu,ale čtu všechny příspěvky.Zhubla jsem 14 kg.Teď to porušuji dost zeleninou a ovocem.Chystám se od října začít od začátku..Přeji všem úspěšné dukanění a hezké dny.....

Herta - 22. září 2014 17:37

Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, že vám DD ovlivnila menstruaci? Já ji mám o 10 dní dříve!

Fňfň - 22. září 2014 17:41

Zuzko,napsala jsem upravená strava,tím jsem myslela něco mezi 3.f a 4.f..Druhá fáze by určitě nebyla napořád to pravé ořechové.Ani používání sladidel není nejzdravější.No prostě tak,aby nám to vyhovovalo i po zdravotní stránce.Také je pro každého asi jiný pojem běžné jídlo.

Dana - 22. září 2014 17:51

Danuš neber si to proboha osobně.Ale nevím co si konkrétně představuješ Dukanovská strava v upravené verzi.To je nedefinovatelný pojem.To jako že budeš používat umělé sladidlo po celý život?Nebo budeš jíst hlavně bílkoviny?Nebo,že už si nikdy nedáš běžné jídlo?Prostě nevím,co si pod tím mám představit.Já když četla knihu,pochopila jsem,že 4F je normální,ale střídmý jídelníček,kde se nebudu cpát svíčkovou a rohlíkama,budu se snažit jíst zdravě,ale běžně,ne dukanovsky.To už je zdravý životní styl a ne Dukan.Toť je můj názor,který jsem sem napsala a rozhodně nemám v úmyslu tu rozpoutat vášnivou diskusi na toto téma:)Dukan sám by nevěřil,že všechny po dodržení všech 3 fází se budeme do smrti stravovat dukanovsky,to by byl blázen.Tato dieta je sestavena tak,že počítá s tím,že se pak vrátíme k běžnému stravování.Jestli do konce života budeš držet něco mezi 3-4F,tak klobouk dolů,to dokáže máloktertá z nás.

Zuzka - 22. září 2014 18:12

Ahoj holky,dneska jsem si koupila tofu,ale abych pravdu řekla,když jsem přišla domů byla jsem z toho nějaká zmatená a ted sem nevěděla jestli ho vůbec můžeme a nespletla jsem si ho se sojou,tudíž asi víte na co se chci zeptat.Můj přítel smazal celý počítač a i mé uložené stránky z dukanovy diety a mám takový pocit,že tam tofu bylo napsané,ale ted jsem to hledala a nějak to nemůžu najít.Tak že prosím vás,můžeme tofu a pokud ano nějaká rada jak si ho upravujete?

Káťa - 22. září 2014 18:13

Ahoj FňFň,ano mě se menstruace změnila,ale naopak se mi posunula a to skoro o 14 dní.

Káťa - 22. září 2014 18:14

Káťo,tofu můžeme,ale recept Ti nepovím,protože ho nejím.

Dana - 22. září 2014 18:27

Díky Danuš,já někde něco vyštourám

Káťa - 22. září 2014 19:01

Pro FňFň:Z vlastní zkušenosti nemohu poradit.Ale holčiny to řešily,že mají rozházený menzes.Já myslím,že se jim to po čase upravilo.Je to přece jenom šok pro organismus.

Zuzka - 22. září 2014 19:02

Ahoj děvčata :-)......tak mě seklo v zádech a trpím jak pes, ale práce mi nedovoluje zajít k doktorovi, tak nevím, beru aulin, ale samo to asi nepřejde...
Zuzi s tím vážením máš samozřejmě také pravdu, ono když to jde dolů, tak to popohání, ale jak se to sekne, tak to zbytečně stresuje...já se zatím vážím denně, ale fakt ji asi někam šoupnu a vytáhnu jednou za čas...o 4F jsem zatím nečetla, protože jsem si řekla, že tam mám ještě daleko a že bych to zatím zapomněla :-))), ale myslím, že je to opravdu nastaveno tak, že si už člověk dá i přílohy denně, krom bílkovinného čtvrtku, ale mělo by to být vše vyvážené, já myslím, že by stále neuškodilo vynechat bílou mouku, protože je mnoho alternativ, samozřejmě cukr vyjímečně, prostě se sacharidy to nepřehánět....já myslím, že každá víme, po čem jsme nabraly(někdo sladké, někdo slané, tučné)
Hlavně žádné dohadování děvčata :-))))......jsme tu proto, abychom sdílely problém s nadváhou a byly si oporou...pěkný den všem

Romana - 23. září 2014 09:20

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

4.fáze

dukanka - 23. září 2014 10:09

Zuzi,než jsem stačila odpovědět,řekla to za mne Romča a dukanka.Končím v úterý 3.f. a ve stravování už nic neměním.Uvidíš,že Tě ta 3.f také dovede k určitému typu dukanského stravování.Co se týče sladidel,momentálně používám tekutou stévii a fruktózu.

Dana - 23. září 2014 12:02

Ahojte děvčata dukanky :-)

....taky jedu poslední ligu už rok a jídelníček jsem nijak radikálně neměnila - jen zacházím opatrně s přílohama ( když už-tak zdravý a málo) a nejím nic z bílé mouky! Mě chutná dukanský pečivo a chleba. Žadný problémy s nabíráním nemám . Sladký nejím a kafčo si sladím trochou třtin.cukru. a když peču, tak použivám tekutou a sypkou stévii.

Mějte krásny den a hlavně - výdrž bojovat :-) držím palce :-)

Marcela - 23. září 2014 12:18

Marci, když ty máš prostě výhodu, že ti sladký nechutná. Ale jinak jsi určitě pořád hubeňourek :-).

Naďa - 23. září 2014 12:35

Romčo,o bolestech zad mi ani nemluv,často končím na infúzích.Trpím,nemocnici odmítám a pak tam stejně končím.Přeji,ať Ti léky brzy zaberou.

Dana - 23. září 2014 12:52

Nadi, jj :-) ....a jsem za to ráda, že jsem to všechno zvládla a zvládám dál!
....vždyť jsem to taky dala i díky vám všem, co jsme tu pospolu byli.....

Džíny velikostí 29 jsou mi velkou odměnou :-) :-) :-)

Kočky bojujte - stojí to vždy za to !

Marcela - 23. září 2014 13:52

Holky,když jsem měla krizi,vždy jsem četla diskuzi a tím si nedala zakázané.Kolikrát jsem držela pytlík s medvídky a zase ho díky Vám dala zpět a řekla si,nevzdám to,žádný Haribo mi za to nestojí,chci být štíhlá.5měsíců uběhlo a jsem v cíli.Opravdu to stojí za to,vydržte !!!

Dana - 23. září 2014 14:28

Tak jsem byla v nemocnici, na týden konec se cvičením, opichy, zítra musím zůstat doma ležet...no, nic moc, ale snad už bude jen lépe .-)...holky, před vámi všemi , co jste dotáhly dietu do konce a shodily neuvěřitelná kila smekám a ty, co to rok drží, jako šikulka Marcelka, tak to je vzor pro nás všechny...tak zatím, papa

Romana - 23. září 2014 15:22

Já používám Cukropur,sladidlo nové generace.Je v sypkém stavu,dá se z něj udělat i tekuté.Bez kaloriií,vyroben z cukrové řepy,takže žádná umělotina.Můžou děti,těhotné i diabetici.100g za 114Kč,odpovídá 3,5kg cukru.Chuť výborná,nerozeznatelná od cukru.
Jak 4F popisuje Dukanka to jsme asi četly už všechny v knize.Takže podle toho,co tam napsala,jediný rozdíl mezi 3 a 4F je,že můžu o 1PL ovesných otrub více než ve 3F.No dobře,ukecaly jste mě:)Za 3 roky se tu můžeme sejít a popravdě si napsat,kolik z vás stále drží 3F.Protože podle toho co je napsáno 3 a 4F je naprosto stejná,kromě otrub.Já to beru spíš tak,že budu zdravě jíst,teda budu se snažit:)Občas zhřeším nějakou nezdravou ňamkou(oslavy,vánoce depky).Ale už budu vědět,že když mi váha poleze nahoru,tak si hodím nějaký den 1F a přidám bílkoviny.Prostě budu vědět jak na to.Ale určitě tu netvrdím,že budu do konce života ve 3F.To bych lhala:)Tak pěkně hubněte děvčata.Ahoj:)

Zuzka - 23. září 2014 17:55

Zuzko, prosím kde kupuješ ten Cukropur?
Jinak podle mě se 3. a 4. fáze dost liší. /třeba přílohy max. 2 krát týdně x možnost denně, atd./ Také bych nechtěla zůstat navždy ve 3.f. Zatím se s ní ale stále peru.

Lenka - 23. září 2014 20:49

Holky s těmi sladidly je to velká neznámá.Mám doma diabetika,takže jsem hledala,čím občas osladit celé rodině a nevařit na vícekrát.Nejlépe mi vyšla fruktóza a třtinový cukr.Sukralózu nesmí děti.Dlouho jsem se domnívala,že sladidla na bázi sukralózy jsou nejzdravější,pak jsem si přečetla článek o její škodlivosti.Takže si vyberte! Zuzi,to ,co píšeš o Cukropuru,jsem četla,ale také to,že je na bázi sukralózy.Proto jsem ho nekoupila.Vždy něco napíšou,pak popřou,tak z čeho si má člověk vybrat.Lenko,mají ho v lékárně.

Dana - 24. září 2014 08:13

Ahoj všichni, Musím přiznat, že komentáře Vás všech mne přesvědčily, abych i já začala. Tak jsem na stejné vlně, zatím dobrý, jen teď jsem se sekla. Od 25.8. mám do 24.9. 8kg dole. Já vím, že to zní skvěle, jenže to byl opravdu dobrý start a teď to jde po kousíčku. Nic neporušuji a dle rady z knihy střídám dny po jednom. Tak se snad zase rozjedu, když Vás tak pročítám. Dě kuji moc za inspirace a vlastně za morální dopink. Eva

eva - 24. září 2014 09:33

Evi,to je úžasný výsledek!!! Ber to tak,i malý úbytek je úbytek.Neboj,tělo zase pustí,musí si odpočinout.Hlavně vydrž!!!

Dana - 24. září 2014 10:00

Pro Fňfň :
Mně se menses taky posunul, mívala jsem pravidelně každých 28 dní a teď, opět pravidelně, každých 21 dní. Je to už rok a půl a k normálu se to nevrátilo. :-(

Všem přeji úspěšné hubnutí a krásný den. :-)

Blanka - 24. září 2014 11:01

Ahoj holky, jem tu nova, jiz mam par tydnu za sebou a cwlkem fajn, ale dochazi mi inspirace na jidla. Mohla bych nekoho poprosit o nejake recepty? Psala jsem Marcelka a rozesilala nejakou kucharku. Mohla, bych, prosim take o no pozadat? Dekuji moc. Anatka

Anatka anatka@seznam.cz - 24. září 2014 20:13

Já ho kupuju ve zdravé výživě.Píšou,že je vhodný i pro děti a těhotné.Jinde jsem zatím nehledala.Já holky nevím,už nevěřím nikomu a ničemu.Ale pořád si myslím,že je to lepší aspoň pro nás,než umělá sladidla.Já vařím jen pro sebe,manželovi sladím cukrem,on by nic jiného ani nepozřel,tak to dál neřeším.Mám doma i Cukren,ten je také na bázi sukralozy a sladí míň než Cukropur.Dětem bych ho stejně nedávala,dávám vnoučatům klasický cukr,není důvod jim ho nedávat,cukr potřebují pro svůj vývin:)
Evi velká gratulace,úžasný výsledek.Vydrž,ono se to zase rozjede.Já se váhově stále držím,i když občas hřeším.Ale vždy se to snažím nahradit a mám dost pohybu.Denně ujdu rychlou chůzí několik kilometrů.

Zuzka - 24. září 2014 20:37

Ahoj holky,tak jsem dneska vyzkoušela Tofu a docela to jde,zase jiná změna a musím se pochlubit,koupila jsem si novou bundu a je o 6 čísel menší,než předchozí - huráááá,vyplatilo se:-)

Káťa - 25. září 2014 20:20

No Káťo tak to je zadostiučinění co?Užívej si to,zasloužíš si to.Taky jsi pro to něco musela udělat.Tak to je pro tebe velká odměna.Jen tak dál.

Zuzka - 25. září 2014 21:55

Ahoj Dukanky, už se můžu pochlubit končím 1.F a jsem lehčí o 3,40kg Hurá.Doufám, že příští týden na neurochirurgii bude pan doktor spokojený a v diabetologické poradně nezmění jídelníček. Ach ty choroby po 50
Koupila jsem šmakoun nudle a chutnají dobře s drůbežími jatýrky dobrota. Zatím sladím Dia Chrom se sukralózou (nechutná moc uměle) a cukropur objednala v lékárně tak budu testovat.
Protože jsem nemohla zeleninu tak jsem zavařila papriky, rajčata, lilky, česnek s feferonkou. To bude pod maso a do omáčky v zimě. Taky si dělám jablečný ocet ten snad můžem?
Stále pročítám komentáře a sleduji vaše úspěchy. Káťo gratuluji o 6 čísel menší bunda JSI DOBRÁ. Taky se těším až obleču letité oblečení uložené v krabicích. Snad se poštěstí na vánoce.
Romčo doufám, že léky už zabraly je ti už lépe, já se léčím od února s bolestí zad obstřiky, infůze ze začátku trochu pomohly, ale dost velká úleva byla po vit. B ( milgamma).

Ještě k 2. F střídáte dny 1BD+ 1ZB nebo 2+2 ?

šárka - 25. září 2014 23:28

Teda Katko,taky smekám,vydrž.Jarka

Jarka - 26. září 2014 08:57

Ahoj holky, děkuju všem za podporu,je to fakt úžasný,sama jsem nevěřila svým očím,samozřejmě,že když jsem přišla domů,okamžitě jsem si oblíkla džíny který jsem měla ve skříni asi 8 let a nenatáhla jsem je ani na stehna,novou bundičku a botky,byla jsem jak malá a přítel jen kroutil hlavou a říkal mi,že jsem magor:-))))No když jsem to zvládla já,tak to zvládna každá,která jen trochu chce,takže všem moc držím palce holky - výsledek stojí za to:-).

Káťa - 26. září 2014 10:37

Šárko já držím 1BD+1ZB,myslím že dva a dva,by pro mě bylo utrpení,vždycky se už těším na tu zeleninu.

Káťa - 26. září 2014 10:38

Káťo,velká gratulace,užívej si zaslouženou radost.Pořádně si na sobě zamakala,teď sklízíš zasloužený úspěch a také Tě to nakopne a za chvíli natáhneš i ty džíny.Mooooooo...c Ti to přeju.

Dana - 26. září 2014 12:28

Šárko,také se přikláním k 1/1.Zkoušela jsem různé kombinace,toto mi přišlo nejlepší.Když jsem neměla na zeleninu chuť,tak jsem si ji nedala a měla 2BD.Vyzkoušej a přizpůsob svým potřebám.

Dana - 26. září 2014 12:37

Káťo,ty už jsi ty džíny natáhla,nějak špatně jsem to přečetla.Tak to zasloužíš ještě větší pochvalu!!! Užívej si pocit blaženosti,zasloužíš si to!!!

Dana - 26. září 2014 13:38

Zdravím vás všechny,
tak jsem zpět z týd. semináře a jak jsem se obávala co budu jíst a do toho cvičení a odblokování kdy nám bylo řečeno, že každí to má jiné ( tak já to vzala důkladně horem i dolem) přijela jsem domů a 4kg dole. Romčo už několikrát jsem tu psala o odkyselení. Čaje jsou dobré možná na nějaké udržování, když už je člověk pořádně odkys. A protože tato dieta je dosti náročná a organ. dosti zatěžuje. Jsou stopové prvky dosti důležité, ale pozor na to jak jsou vyrobené a z čeho( aby nebyly chemicky to je pak k ničemu. Věra

Věra - 26. září 2014 15:22

Ahoj dukanky,nepamatujete si prosím některá z vás,jaké ty sladké tyčinky - mám pocit proteinové tu psala myslím,že Marcela,že si kupuje?Ted jsem listovala historií a nenašla jsem to.

Káťa - 26. září 2014 19:35

Hezký večer všem,
jdu si pro radu.Dietu držím 2 měsíce a dole mám 4kg,ale ty šly dolu první měsíc.Druhý měsíc se točím pořád dokolečka : 56,4kg - 57,2kg.Pořád se to střídá a nikam se to nepohne!
Plán byl 50kg,Dukan mi vypočítal 52kg.Ale to jsem se moc nepřiblížila!!!
Jsem z toho moc zklamaná.Ztratila jsem úplně elán,který jsem měla,nebaví mě si vařit,takže jím pořád stejný věci dokola.
Nevím,jestli nemám jít do 3.fáze a třeba za čas zase zkusit od začátku.
Děkuji za jakékoliv rady,i když nevím,jestli pomůžou ty,abych vydržela :-(

Míša2 ella.75@seznam.cz - 26. září 2014 21:32

Míšo třeba děláš někde chybu.Zkus sem napsat svůj jídelníček na den.Holky ti určitě poradí.Ale jak si vzpomínám,já to měla podobně.Hubla jsem skokově.Měsíc třeba nic a pak během týdne 3kg dolů.Chce to vydržet.Jez hodně masa.Zkus omezit mléčné výrobky.Někomu to prý hubnutí brzdí.Já s tím problémy neměla.Vynech toler.potraviny,ty jsem také téměř nejedla.Hodně pij.Všude choď pěšky.A jez do sytesti.Hlavně jez dost.Když budeš jíst málo,tělo zpomalí metabolismus a nebudeš hubnout.Čím víc bílkovin,tím víc zhubneš.

Zuzka - 26. září 2014 21:54

Káťo, asi myslíš proteinové tyčinky VEIIMIX SPORT mají je v ROSSMANU.
Dnes jsem po dlouhé době měla zeleninu a vrním blahem. Brokolicí a rajčátky nacpaná ulehám do pelíšku.

Krásné sny.

šárka - 26. září 2014 22:55

Míšo2 nepodléhej panice. Taky valčím jak píše Zuzka měla jsem lítala na váze i se to zastavilo na dlouho. Těch kil zas tolik schodit nechceš tak to jde pomaleji. Tak si to piš co jíš třeba na to přijdeš po čem nehubneš. Věra

Věra - 26. září 2014 23:17

Ahojky dukanky :-)

Po dlouhé době jsem sem nahlédla co je tu nového. Jste úžasné jak vám to všem jde.
Myslím, že Šárka se ptala na cukrovku. Já jsem ta, o které psala Zuzka. Mám taky cukrovku. Dukana držím od 1.5. a mám dole 19 kg. A co je na tom skvělé je to, že jsem brala na cukr dva prášky. Jeden ráno a druhý na noc. Teď už beru jen ten noční a cukr mám v normě. Takže mě dukanka pomohla i v tomto směru.
Mám před sebou ale ještě dlouhou cestu. Plánuji ještě cca 25kg dolů, takže běh na dlouhou trať, ale já to dám stejně jako i vy. Tak se holky držte a dukaňte.

Maruš

Maruš - 26. září 2014 23:33

Ahoj Maruš, moc díky za dobrou zprávu. Vidina další nemoci mě dost rozhodila od února chodím po doktorech a místo, aby vyléčili tak přidávají další nemoc.
Příští týden jdu na odběry tak jsem zvědavá.
Maruš, Gratuluji k úspěchu 19 kg to už je pořádně vidět a za krátkou dobu.
Přeji dalším kilům adie.

šárka - 27. září 2014 15:12

Ahoj Míšo2, neboj ono se to hne.Přesně jak píšou holky,piš si,co jíš.Někdy ubývají více cm než kila.Já jsem nejlépe hubla,když jsem jedla maso,ryby,kuř.játra,šunku nejvyš.jakosti.Hlavně vydrž,stagnaci zažila každá,Dukan o ní i píše.

Dana - 27. září 2014 15:32

Ahoj děvčata, jdu vás alespoň pozdravit...ležím už 4.den,zítra ale už musím do práce.Je to lehce lepší, ale myslela jsem, že po opichu a driácích, co mi napsali budu už dobrá...tím pádem týdenní stagnace váhy, pohyb žádný.Takže za měsíc poctivého držení JEN 3kg...je to málo, vím, že musím vydržet, ale zatraceně to mrzí...
Věrko, vím, že jsi tady o těch minerálech psala.Někdo mi tu radil acidofit-ten je OK?Pravda, teď mám jiné problémy, ale musím se zaměřit i na to překyselení, i teď po těch prášcích vím, jak ledviny i játra trpí, potřebuju se pročistit, ale jak, když se zelenina jí omezeně a ovoce vůbec...máte některá nějakou zkušenost s pořádným detoxem při dodržování Dukana?
Tak jdu zase do klidu a držím palečky všem, ať se ta kila pustí a rozpustí :-)

Romana - 28. září 2014 14:28

Romanko nějak mi uniklo,co ti je.Ale asi záda co?Jestli se dopuješ práškama,tak játra dostávají pěkně zabrat.Já po mém marození se zádama,jsem měla játra na odpis.Ale držela jsem asi 2 měsíce dietu,nemastné,neslané,Pila jsem čaje a játra se dala zase do pořádku.Při Dukanovi je detox opravdu těžký,když se cpeme bílkovinama. to ti fakt neporadím.Bílkoviny nejsou n zrovna na odlehčení játrům a ledvinám.Ale v lékárně prodávají něco na regeneraci jater.Zeptej se a drž se.

Zuzka - 28. září 2014 19:10

Romano, na játra je dobrý ostropestřec mariánský jak v tabletách i v čaji. Zrovna jsem zahájila kůru, protože od února marodím se zády a z prášků už mám zničený žaludek. Přeji brzké uzdravení.

šárka - 28. září 2014 22:41

Ahoj děvčata, Zuzi a Šárko, díky za rady, já byla dnes na dalším opichu a nafasovala další léky, nicméně už musím pracovat, naštěstí celý den sedím v teple, takže to jde, hlavněže už vlezu do auta a mohu řídit (dojíždím přes 20km, jinak nelze).
Nevím, jestli teď nenasadit aspoň 3 dny jen bílkoviny,co myslíte? váha se mi totálně sekla...a už dlouho nikdo nepsal, co jí, nějakou novou inspiraci , receptík :-).....tak se všechny mějte sluníčkově a pište, pište

Romana - 29. září 2014 11:28

Ahoj Romčo,když se mi váha zastavila,vždy jsem nasadila pár ostrých Bdnů,zajídala jsem maso rybami a naopak,pokud jíš ryby v pohodě to zvládneš.Proložit to můžeš řeckým jogurtem s 0%tuku,má hodně bílkovin a samozřejmě vejci.Úspěch se určitě dostaví.

Dana - 29. září 2014 12:37

Díky Dani, rybová dvakrát nejsem, ale něco málo dám, vím, že hlavně maso a ten řecký jogurt s 0% - i pro ty, co ještě nevědí, je opravdu super. Je od firmy Milko a je napsáno, že je skutečně jen z mléka, tzn.žádné škroby a náhražky(nezbývá než věřit :-) ).....jinak já nevím, jestli dělám chybu, ale já jím i dost tvrdé sýry, ovšem do 20%tuku, dále cottage, vysokoprocentní šunku a s vejci se také neomezuji, protože to už bych nevěděla, co jíst, přecijen samé maso dietně připravené se nedá pořád žvýkat.....:-).

Romana - 29. září 2014 12:42

Ahoj holky,Romano mě se to taky nějak zastavilo,váha mi stojí asi už tak 3 týdny a docela mě to štve,ale co snad se to zase rozjede,jím pořád to samý,dokonce už sem si nedělala ani ten pudink a pořád nic,přemýšlím,že si dám dva,tři BD,ale moc se mi do toho nechce.

Káťa - 29. září 2014 17:41

Romčo,tvrdé sýry Dukan povoluje až ve 3.f. A to ještě EIDAM dělá docela neplechu,protože obsahuje velké množství soli,takže zadržuje vodu a můžeme mít i nárůst váhy.Já bych ten sýr vynechala,cottage do 5%tuku nevadí.Někomu vadí i šunka.Já jsem jedla vepřovou nejvyšší jakosti ta mi hubnutí nebrzdila.Vejce jsem také neřešila.Já si maso peču,griluju,dělám sekanou,karbanátky,závitky,plněné řízky,obrácené řízky.Mám výhodu,že jsem vždy byla masová,ale mám nejraději vepřové,takže panenku jsem jedla.

Dana - 29. září 2014 17:57

Káťo,vydrž,uvidíš,že se to opět pohne.Užívej si oblečení,které už je o několik čísel menší,sluší Ti,vypadáš dobře a za chvíli budeš vypadat ještě hubeněji.Neboj,dočkáš se!!!

Dana - 29. září 2014 18:06

Romi já sýry jedla také pouze za odměnu,Dana má pravdu.Mě když se sekla váha Bdny mi moc nepomohly.Jednou jsem si dala 5 Bdní a nic moc.Pak se to rozjelo nějak samo.Jak píše Dana hodně masa a já k tomu mléčné výrobky,hlavně tvaroh.Ale dej si tak 2 dny a pak najeď 1-1.Víc je zbytečné.Tak přeji hodně sil:)

Zuzka - 29. září 2014 18:49

Danuš v to doufám a vydržím,jen už je to na mě dost dlouho co se to nepohnulo,tak jsem začala trochu panikařit proč???Měla jsem stanovený cíl a s tím jak mi to doposud šlo,bych ho dosáhla ještě dřív,než mi to stanovil Dukan,tak jsem z toho spíš tak trochu zklamaná no.

Káťa - 29. září 2014 22:10

Zdravím Vás Dukanečky....Já vím, že dukan povoluje tvrdý sýr až později...já to trošku beru tak, jak se tady už v minulosti diskutovalo - francouzské potraviny se od našich liší a navíc se něco mění i s dobou - tzn. že v době, kdy Dukan tuto dietu sestavoval a zkoumal třeba nebylo tolik odlehčených výrobků...já předpokládám, že kvalitní francouzské sýry jsou hodně tučné a u nás jsou na trhu v současnosti eidam 2%, a nějaké ty Lerdamer 17%...takže beru, že velké zlo je tuk, o soli jsem tolik nepřemýšlela, ale zase logicky vemte, že každá šunka je opravdu slaná a píšete, že v hubnutí nebránila.Já se snažím, abych neměla tuky a sacharidy. Ale samozřejmě zkusím vynechat i ten sýr, co bych pro hubnutí neudělala .-)...je pravda, že včera jsem tvrdý sýr neměla a přesto dalších 0,2kg nahoře, já jsem opravdu holky zhubla v 1F a od té doby boju s 0,4 kg nahoru dolů a nechce se mi to více dolů hnout....Káťo, tak si musíme držet palečky, jak holky neustále opakují, snad se to rozjede....a to já už používám zaklínadlo, co tu používala partička v době Zuzky - každý večer usínám s myšlenkou - ráno kilo dole :-))))).....holky díky za podporu, SNAD budu moct někdy napsat něco pozitivnějšího....pěkný den všem

Romana - 30. září 2014 08:08

...ten eidam samozřejmě 20% ne 2 :-)...jo a holky, také jsem masová, ale gril nemám, takže mám pánev nebo v troubě na papíře, tak je maso většinou tak na sucho - poraď Dani jaké máš fígle nebo postupy, jak děláš plněné řízky a naruby? Dívala jsem se na takovou tu pánev, co má rýhy - píšou že je grilovací - ale z ní je maso šťavňatější než třeba z teflonky?...díky moc....

Romana - 30. září 2014 08:13

Ahoj děvčata, dnes zase pročítám a čerpám, potřebovala bych radu na vitamíny a stopové prvky, zeleninu mohu pouze vařenou tu syrovou velmi omezeně a tak ty vitamíny tělu chybí. Cítím se unaveně. Díky za radu.

eva - 30. září 2014 09:00

Ahoj holky,Romano já mám jak tu grilovací pánev,tak kontaktní gril a u obou dvou je maso suché,tak že to si moc nedělám,já si dělám maso na obyčejném woku - na sucho,dám si tam cibulku,osmahnu dohněda a pak tam přidám nakořeněné maso nakrájené na kousky,kořením docela dost a nechám aby se osmahnulo,pak to zaleju vodou a nechám to dusit a vyvařit vodu a ta cibulka se ti rozvaří na kaši,se to trošku i zahustí a není to tak suché,někdy si do toho přidám i jakoukoliv zeleninu,šunku ...podle toho kdo co jí no.Jím to od začátku a pořád mi to chutná

Káťa - 30. září 2014 11:03

Díky Káťo, ano, tak nějak to připravuji i já, samozřejmě, pokud mám BZ, spíš v den čistých bílkovin to více řeším, ale i tak se mi to trošku někdy zajídá, používám nejvíce krůtí maso, hovězí a kuřecí, to ale nějak nechutná, myslím, že nemá žádnou kvalitu...jinak děvčata posvačila jsem kuřečí šunku, kterou jsem včera koupila v Lidlu, je nejyššího procenta, co jsem u kuřecí šunky našla, já se dívám na složení a jak je někde bramborový škrob, tak to neberu, tato je čistá, ale tak slaná, že mě až štípalo...tak tolik ještě k té soli - myslíte, že je rozdíl, jestli je sůl v šunce či sýru?
Evi, multivitamínových i multiminerálních doplňků je na trhu opravdu mnoho, sama nic konkrétního zatím neberu, snad někdo poradí....ale co se vitamínů týká, tak ta goji, neboli kustovnice, co tady často vzpomíná Zuzka je opravdu nabitá, tak jestli Ti chutná, zařaď si ji do jídelníčku......

Romana - 30. září 2014 11:14

Romano já jsem si hovězí maso připravovala stejně a nakořenila jako na guláš a od normálního guláše to nebylo k rozeznání,dokonce i můj přítel to jedl jako guláš,jen já jsem si to potom nechala ještě víc vyvařit,jinak já nedělám nic jiného,jím pořád dokola to samé,já jsem na to moc líná si vyvařovat:-)

Káťa - 30. září 2014 11:42

...no já spíš zápasím s časem na to vaření :-).....a jak se už jí pořád dokola to samé, tak se mě to trochu omrzí..ale hovězí je mňamka, to souhlasím, mám zdroj na domácí, takže beru z mrazáku :-))....jak dlouho držíš a jaké máš výsledky?...určitě jsi to psala, ale ať nemusím hledat :-))

Romana - 30. září 2014 11:52

Držím od 5 června a zhubla jsem 23 kilo,šlo mi to krásně,proto mě ted tolik štve,že se to nehýbe

Káťa - 30. září 2014 12:22

...no to je Káťo nádhera...já za měsíc jen 3 kg, to bych podl tebe hubla třičtvrtě roku,chjo, no uvidím, u mě to asi bude i těmi hormony, neozval se nikdo, kdo by to měl jako já, já se pořád cítím jako před MS, ale už 5 měsíců se nic neděje...ještě měsíc počkám a potom to budu řešit injekcí....moc Ti gratuluji a dovol tělu odpočinout, nevím, kolik ještě potřebuješ shodit, ale tělo asi potřebuje odpočinout a pochopit, že nezhyne :-)

Romana - 30. září 2014 12:53

No podle dukana potřebuju ještě 7 kilo,ale já chci o 5 méně ještě s tím,že počítám,že až začnu přidávat potraviny tak něco naberu.Asi máš pravdu,že si tělo musí odpočinout,ale kupodivu nejsem ani nějak unavená nic,i když zase se musím přiznat,že nemá být z čeho,nemám děti..tudíž žádné starosti:-)

Káťa - 30. září 2014 13:19

Romčo,maso dělám obdobně jako Káťa,většinou základ stejný jako pro rodinu,před zahuštěním odendám.Jinak s kuřecího mám raději steh.řízky,nejsou tak suché,plním je mletým hovězím nebo krůtím,pak peču,Nebo si maso namočím do trochu jogurtu,i na teflonku ho lžíci dám,maso není suché a má šťávičku.Řízek plním šunkou,houbami,vejcem,špenátem.Naruby ho obalím v otrubách nebo škrobu,pak ve vejci,opeču na teflonce,pak dám na chvíli do trouby na peč.pap.dopéct.Když dáš do zap.misky maso,naliješ cottage,tak se Ti udělá krásná krustička. Co se týče té soli,co kupuji šunku,jen jednou jsem ji měla slanější,nejedla jsem ji.Eidam obsahuje sůl,kterou v podstatě necítíš,je to technologie výroby,takže tak.

Dana - 30. září 2014 14:24

Ještě mi Romčo napadá,jestli nepiješ Kyšku nebo něco obdobného,to by Ti také mohlo dělat neplechu.Jinak to,co jsi včera jedla,se Ti na váze projeví až zítra ne dnes.Takže když zhřešíš v neděli,váha Ti nárůst ukáže až v úterý.Samozřejmě to nemusí působit na každého,ale četla jsem studii,že u 9 lidí z 10 to tak funguje.Já to také tak mám.Takže když si ani dnes nedáš sýr,celkově omezíš solení,už by měl být nějaký úbytek.Tak vydrž!!!

Dana - 30. září 2014 14:58

Evi,unaveně se cítíš z nedostatku sacharidů,tělo si zvykne,únava zmizí.

Dana - 30. září 2014 15:00

Dani díky moc...přecijen tou diskusí člověk nabírá elán k dalšímu boji...vidíš o tom sýru jsem takto vůbec nepřemýšlela...kyšku při Dukanovi vůbec nepiju. Z mléčných výrobků jím nízkotučný tvaroh, ten řecký jogurt,cottage, teď mám z Lidlu po dlouhé době takový bochánek - čerstvý sýr 17% tuku, je to takové tvarohové, tak snad ani ty soli, dále ty tvrdé, s nimiž si dám teď pohov....je nějaká hodnota množství soli na 100g výrobku, kterou bychom také mohli hlídat, stejně jako tuky a sacharidy?

Romana - 30. září 2014 15:09

Romčo,celkově vím,že solit by se mělo minimálně,jinak váha neklesá nebo dokonce stoupá.Ale hodnoty jsem nikde žádné nečetla.O těch tvrdých sýrech vím od dětské lékařky.Když si kupuješ mléčné výrobky,tak si vždy sečti sacharidy a tuk,ten součet by měl být vždy nižší než počet bílkovin,pak je výrobek vhodný.No a slané vynechej.Ten čerstvý sýr je tvarohový,takže sůl bude v pohodě,ale tuku má celkem dost.Mně osobně tuk nevadil,ale sacharidy jsem si musela sakra hlídat.Takže si ho vychutnej,je dobrý,také jsem ho už měla.Dokonce jsem si jednou koupila úplně stejný u nás v obchodě,když jsem ho snědla,přečetla jsem si,že měl 40%tuku,co dodat,byl dobrý.Od té doby vše důkladně pročítám.

Dana - 30. září 2014 15:50

Já mám se solí stále problémy.Solím dost.Ale díky bohu v tvarohu a jogurtech moc soli není a já je jím poměrně často.To je moje záchrana:)Snažím se to omezovat jak to jde,ale já prostě neslané jídlo nesním.

Zuzka - 30. září 2014 16:41

Já teda taky neosolené a neokořeněné jídlo nesním a kořením a solím dost až mě z toho kolikrát pálí v krku,ale asi mi to nějak nevadí.Říkala jsem si,že v tomhle je ta dieta lepší,že se maso nemusí jíst jen tak neokořeněné atd...to bych asi nedala

Káťa - 30. září 2014 17:12

Ahoj Zuzi,už jedeš podle 3.f.? Já mám výhodu,mám ráda ostré,ale téměř nesolím.I mandle,kešu jím jen přírodní.Dříve jsem si ráda zobla slané tyčinky,teď už 3roky vůbec.Když sním něco slanějšího,celá zrudnu.Asi nějaká alergie.

Dana - 30. září 2014 17:19

Zdravím Káťo to se ti zdá málo za 3měs. 23kg Vždyť to není ani zdraví takle rychle hubnout to tvoje tělo dostává pěkný záhul. Je to nádhera dát tolik kg dolu. I v knize píše Dukan, že pak se to tělo brání a má zafix. tu nejvyšší váhu. Já mám dole 25kg za 14měsíců a z toho jsem se tak 3.měs nehla ani o gram. Evčo žádný vitamíny multi. šumivé a chemicky vyrobené to vše překyseluje organismus a ten pak nechce hubnout. Jinak jsem si dělala aspiky s kuřecím a vejcem, zeleninou . Pak s vejcem a šunkou a super chutnalo. Věra

Věra - 30. září 2014 22:39

Zdravím všechna šikovná děvčata, čtu a nabíjím baterky. Prosila bych moc o radu co s vitamíny a stopovými prvky, ono něčeho je v tvarohu a jogurtu dost ale ne všeho. K těm sýrům můžu nabídnout jeden recept, který se osvědčil v celé naší rodině. Na suché pánvi osmažit 6 bílků a do horkých zamíchat co nejméně tučnou brynzu. k tomu může být nakrájená zelenina nebo jen tak baštit. Eva

eva - 1. říjen 2014 08:44

Ahoj děvčata, tak váha se hnula, ovšem jen na úroveň, která byla 21.9., tzn. že přes týden trvalo,že váha skákala nahoru dolů,aby se ustálila, takže 2 týdny jsem bez úbytku...no, záda už se zklidňují, tak zase přidám pohyb a snad není možné, abych se také nehla z místa.....Věrko, obdivuji Tě, že s Tebou ty 3 měsíce stagnace nesekly a že bojuješ dál....Evi, díky za typ na brynzu, jen nevím, jak poznat, že je málo tučná, protože tady ji mají většinou v takových válečcích naváženou a nabalenou, takže údaje nikde žádné...víte, kolik tak brynza běžně má? Jinak Dani, ten čerstvý sýr z Lidlu má jen 17%, to myslím je právě OK...a nesolené také nesním, ale snažím se to omezit už kvůli ledvinám.Je pravda, že po ránu někdy ani nemohu navléknout prstýnky, což je zadržená voda.....tak pěkný den, i když u nás dnes zase prší...a pište nápady, postřehy, typy, ať to tu žije jako před půl rokem :-)))

Romana - 1. říjen 2014 10:27

Romčo,ono se to pohne.Mohu Tě utěšit,že v tom nejsi sama,jedna dukanečka také hubne tímto způsobem.Důležité je vydržet.Zkus pít kopřivu,ta také pročisťuje a odvodňuje.Jsem alergig,takže se neustále prolévám bylin.čajíky,věřím,že to pomáhá.Prostě cítím se lépe.

Dana - 1. říjen 2014 12:38

Ještě k té brynze,dej si do vyhledavače-kolik tuku obsahuje brynza? Po přečtení sama usoudíš,zda ji koupit.Já osobně až na brynzu natrefím,recept Evy vyzkouším

Dana - 1. říjen 2014 12:53

Dani, díky...ještě k tomu receptu...já vím, že by se měly více používat bílky, ale co děláte děvčata se žloutky? Mě je tedy dost líto je vyhazovat a protože už nevařím pro větší rodinu,tzn.ani nepeču, tak nevím, jak bych je jinde zužitkovala, proto připravuji vždy vejce celá...je to velký problém?

Romana - 1. říjen 2014 12:59

Romčo já dávám žl. do placek, nebo chleba když peču. Mě teda vejce nedělaj problémy a nemám ani vysoky cholest. Pak jedině nasbírat a dát je někomu kdo peče. Jinak jak už jsem několikrát psala Probalanci odkyseluje, odvádí tox. vodu s těla atd. Věra

Věra - 1. říjen 2014 14:16

...aha, já dávám do placek také celá vejce :-)....no, ale to asi ani problém se žloutky nevyřeší(placky peču co 3.den se 2 vajíčky)...já jdu na krev pozítří, tak uvidím, co můj cholesterol :-)...zatím jsem nikdy problém neměla, tak neřeším ani ty vejce, ale jak psala Eva ten recept, tak mě tak naťuklo, jestli musí být opravdu je bílky nebo se ta brynza může do dát do smažené vaječinky jako takové....tu probalanci jsem myslím hledala, když jsi se tu zmínila na začátku, ale myslím, že byla dost drahá, že?

Romana - 1. říjen 2014 14:22

Ahoj holky.Věro,samozřejmě,že se mi to nezdá málo,ale chci to mít co nejdřív dole,dnes začal držet tuto dietu i můj přítel,tak jsem na něj zvědavá,jak to zvládne.

Káťa - 1. říjen 2014 19:11

Danuš já sama nevím jak svou fázy nazvat.Pořád to mám nějaké zmatené.Jím spíš podle dvojky,občas jablko,krajíček žitného chleba,hodně masa a ty moje tvarohy.Používám cukropur.Ale občas ujedu,mám teď dost nervování,tak jsem celkově hodně vyčerpaná a tělo si občas řekne o něco,co nesmím.Dnes jsem se po dlouhé době zvážila a váha mi od července stoupla o 1,5kila.Ale pořád jsem v normě,na oblečení to není znát,ale musím se hlídat.Ale v podstatě žiju na mase a mléčných výrobcích.Že bych si uvařila a dala přílohu,to ne,dám si k tomu radši zeleninu a teď si hodně dělám tu dýni.Buď polévku,nebo ji upeču.Vůbec nevím,co budu dělat dál,nějak se z toho nemůžu vymotat.
Brynzu mám v mrazáku,ale zatím jsem si ji netroufla dát,ale až budu dělat halušky,asi si trochu dám,ale bez slaniny.Tak se holky držte.

Zuzka - 1. říjen 2014 19:18

Romčo jsou tam i způsoby jak to mít levněji, ale sem to vysvětlovat nebudu. Jinak to má 360tablet a to je dost. Bohužel bez stopových prvků se to zvládá špatně. Pokud chceš k tomu poslat čteíní písni email. Katko chlapy hubnou rychleji, než ženy. Nemají tak velkou tendenci zadržovat tolik vody a rychleji se jim strácí tuky. Jinak pomáhám lidem s různýma problemama zdrav. migrény, bolesti zad, kloubů, krony, ekzémy, lupenky atd. Jsme všichni šikulky tak at se daří v hubnutí všem. Věra

Věra - 1. říjen 2014 22:07

Zuzi,držím palce!Všechny víme,že 3.f. je důležitá,určitě se do ní časem vpravíš.Zkušenosti máš jistě od holek z FB.Měj se hezky a žádné nervy.

Dana - 2. říjen 2014 09:21

Zuzi také držím všechny palečky,byla jsi snad nejukázněnější Dukanka :-), tak opatrně, napeč si sladké dukanovské pochoutky, ať Tě to nesvádí hřešit,kdo ví, kdy já se do 3F dostanu, ale také si říkám, že jak už to jednou dám, že nesmím polevit, tak se holka opatruj!!!
Jinak já dnes zase malý úbytek, tak snad se něco pohnulo. Děvčata, krásný den všem!!!

Romana - 2. říjen 2014 10:16

Romčo,vidíš,půjde to.Jen se musíš obrnit velkou trpělivostí a nevzdávat se.Hezký den!

Dana - 2. říjen 2014 11:52

Nevzám to Dani, slibuju :-))......škoda, že tu holky moc nechodí, ta davová podpora a motivace je myslím dost dobrá....Dani a Ty jsi tedy ve 3F?Do kdy to máš?
Máte už děvčata, která jste v 2-3F představu o Vánocích - myslím konkrétně cukroví.Já jak nejsem nijak na sladké, tak jsem vyznavač tradic a prostě vůně cukroví, vanilky, sem tam nějakého grogu, to prostě k Vánocům tak nějak patří - alespoň pro mně. Navíc přijedou dospělé děti, sem tam návštěva a tak myslím, že úplně bez cukroví to nepůjde.A tak budu vděčná už předem za případné recepty, které by splňovaly náš dietní program nebo alespoň zdravý program, tzn. z nějakých jiných surovin než je bílá mouka, ale aby bylo vyzkoušené a chutné - jinak samozřejmě všude na netu je receptů dost. Ale jestli máte některá svůj dobrý a vyzkoušený, tak ho sem prosím písněte...díky :-)

Romana - 2. říjen 2014 14:28

Romčo.já jsem od včera už ve 4.f.Jak už jsem psala,nijak jídelníček už měnit nebudu.Jako základ mám ryby a maso,teď už i vepřové.Snažím se jíst často,porce nijak nepřeháním.Večer se už vyhýbám sacharidům.Hlídám si pitný režim a skoro každý den si dám kousek hořké čokolády,aby mne nepřepadla chuť a nesahla jsem po něčem nevhodném.Pro rodinu hodně peču i vánoční cukroví,ale nikdy jsem to moc nejedla.Mám i diabetika,takže občas peču se sladidlem,klidně i dukanské.Alkohol nepiju.Teď jsem dostala pár zdravých receptů,tak až je vyzkouším,určitě je sem písnu.

Dana - 2. říjen 2014 15:39

Holky díky.Jo byla jsem fakt vzorná,podle svého nejlepšího svědomí.I když jsem chyby dělala taky určitě a hodně.Trojky jsem se bála od začátku,mluvila jsem o tom často.Snažím se,tak to snad nějak ukočíruju.Jo podporu od holek na fb mám velkou a nejsem jediná,kdo se v tom motá.Ale hodně si pomáháme,tak pevně věřím,že to dáme.Tak ať se vám hubne co nejlépe.

Zuzka - 2. říjen 2014 18:13
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno: Email: