Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

29. listopad 2010 | Diety | Top diety | Diety na hubnutí | Dukan | Fáze | komentáře: 20537
salat
Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.

Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandě,...
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),
libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,
max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,
koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.
Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub.
Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chlebu, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,
dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,
jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,
nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Kupte si knihu Dukanova dieta zde a knihu s recepty zde.
 

Komentáře k článku (celkem 20537):


starší komentáře

Děkuji, ta cena za nudle je docela vysoká, taky si spíš dám asi to maso.

Nebo zkusím tu variantu od Věrky.

Dnes jsem si udělala packy s borůvkami, už se na ně těším.

Jana - 23. červenec 2014 16:33

Hezky vecer, zítra začínám. Doufám že to zvládnu a neudělám chybu. Ráda bych dala dolů 20 kg. Nějaké tipy do zacatku? Díky : -)

katka - 23. červenec 2014 22:05

Chci se zeptat zhubnu bez cvičení touto dietou.

beruška - 23. červenec 2014 22:20

Pohyb je důležitý - nejúčinější je chůze, máme pejska, takže ten je nyní velice spokojený.
Omlouvám se za ty packy - myslela jsem placky :D.

Jana - 24. červenec 2014 00:10

Dotaz-proč jen 2 lžičky ovesných otrub a ne víc!Snědla jsem 4 dukanovy housky k snídani.Vadí to .Do housek se dává 8 lžic otrub.

Eva - 24. červenec 2014 00:58

Hezké ráno všem!!!!

Dana - 24. červenec 2014 07:53

Evi,2polévkové lžíce,více ne!!!Nedělej je ani vrchovaté,jsou důležité na čištění střev,ale obsahují sacharidy,proto v 1:F-1,5PL,2.f-2PL.V receptech od 2.f se přidávají i pšeničné otruby,ty mají 1PL-3,22g sacharidů a ty se započítají do denního přijmu,který je 50g sacharidů,ne více jinak se nehubne nebo velice pomalu.

Dana - 24. červenec 2014 08:03

Beruško,určitě zhubneš.Já jsem začala v době problémů s páteří,hubla jsem,když jsem pak přidala chůzi,šlo to rychleji.Stačí všude chodit pěšky.

Dana - 24. červenec 2014 08:07

Katko,přeji Ti příjemný start,uvidíš,že budeš nadšená z úbytků.Těžko radit,když si o sobě nic nenapsala.Jen je důležitý start,nehřešit a poctivě 1.f. dodržet,nic nepovoleného,jinak se hubnutí dobře nenastartuje,pak by tě to mrzelo!!!

Dana - 24. červenec 2014 08:12

Dobré ráno, myslela jsem co třeba nakoupit domů na ty první dny, abych nemusela moc běhat do obchodu : -) Toho zhřeším se bojím méně, než toho, ze mě bude chybět pečivo. Jsem zvykla na pohádkovou kaiserku tak hledám něco na prikusovani. Známá drží od 10.6. a má dole 6kg, říkala tedy že to pečivo je jediné co ji opravdu chybí.

katka - 24. červenec 2014 09:22

Pohankovou kaiserku jsem myslela, píšu z telefonu a ten si píše co chce : -)

katka - 24. červenec 2014 09:24

Katko,já jsem v 1:f. jedla pouze maso,ryby,vejce,mléčné výrobky jsem nejedla,jen tvrdý tvaroh ,ten neobsahuje sacharidy.Prostě bych to s mléč. výrobky nepřeháněla,mléko v 1.f.bych nepila.To je má rada,záleží na tobě,mně sacharidy v mléč. výr. nenastartovaly hubnutí,musela jsem 1.f.držet podruhé!!!

Dana - 24. červenec 2014 09:26

Katko,pečivo určitě ne!!!!! Od 2.f.dukanovo pečivo,jiné 100%ne!!!!

Dana - 24. červenec 2014 09:28

Jedině si můžeš uvlnit chléb v mikrovlnce-1,5 lžíce oves. otrub,1vejce,1lžíce tvarohu nebo jogurtu,špetka soli,kmínu,zamíchat,nalít do půllitrového hrnečku vyloženého peč. papírem a vlnit 3-4min. na nejvyš.stupeň.

Dana - 24. červenec 2014 09:37

Já vím že ne pečivo, ale chybět me bude. Mléko nepiju, jen si dávám trochu odstredeneho do kafe. Právě hledám co jíst, tvaroh mě moc nechutná, koupila jsem tunaka ve vlastní šťávě, mám vajíčka, kruti šunku, a přemýšlím co tak dokoupit. Těším se na 2f. Mám hodně ráda zeleninu, to už bude fajn.

katka - 24. červenec 2014 09:39

Tato dieta je založena na dlohodobé absenci běžného pečiva.Já jsem ve 3.f. a chléb si peču svůj,ty dva krajíčky celozr. chleba,který se smí,mne nafoukl,zadržel vodu,no prostě hrůza,navíc mi nechutnal.Takže závěr,pokud chceš tuto dietu držet na pečivo zapomeň.

Dana - 24. červenec 2014 09:45

Ahojky, Beruško zhubneš i bez cvičení. Ale s tím pohybem to jde rychleji. Taky jsem si to nedovedla představit bez pečiva, ale opravdu ti časem nebude chybět. Chce to mít napečené plycky v mrazáku sladké i slané. Holky každý jsme jiný musíte si to vyzkoušet a pište si at vidíte po čem hubnete. Jak píše Danča dodržet 1.f to se dá zvládnout těch pár dní. Tvaroh, vajíčko zasytí a jíst třeba i každé 2.hod když je hlad. Věra

Věra - 24. červenec 2014 09:48

Dneska jsem si udělala k snídani z 2.bílků,2lž.otrub placky nasuch na panvičce na to tvaroh se Stevií to byla mňamka. Tak já oproti Danušce jsem jedla v 1.f. všechno a šlo to taky dobře a jěště jsem vůbec neřešila obsah tuků. Hold každý jsme jiný a proto si to vyzkoušejte a ušijte na sebe hlavně, aby jste hubly!!! Věra

Věra - 24. červenec 2014 09:53

Katko, já jsem si grilovala,pekla kuř.maso,játra na růz.koření,vařila jsem si hovězí s křenem,hemenex,omelety.Peču si piškot-vejce vyšlehat s trochou sladidla,upéci na peč.papíře,posypat skořicí.

Dana - 24. červenec 2014 09:54

Jojo,Věruška má pravdu,každá jsme jiná.Věruš,tuto dobrotku si také dělám,já tam dávám i celé vejce.

Dana - 24. červenec 2014 10:02

Ještě se zeptám, jogurty se jedí jen bílé, obyčejné light se nesmi?

katka - 24. červenec 2014 11:56

Katko,jen bílé do 3,5%tuku,ty naše light nejsou povolené.Já kupuji Holandii,řecký s 0%tuku nebo Boni jogurt,prostě se dívej,aby neobsahoval škrob.Kup si Bolero,je to něco jako šumák,má různé příchutě a to si můžeš dát do jogurtu i tvarohu.Mléč.výrobků smíš do 800ml denně.Ale třeba 500g bílého jogurtu Ti vyčerpá povolené sacharidy.To jsem zpočátku nevěděla,nehubla jsem,proto Ti to píšu.

Dana - 24. červenec 2014 12:18

Některé mají 3,7%tuku,ty jsem také jedla.

Dana - 24. červenec 2014 12:19

Díky za rady, nechci něco pokazit tak se ptam hloupě na vše. To bolero jsem zatím nesehnala, začnu bílým jogurtem ke snídani do toho si dám otruby a kafe s odstredenym mlékem, bez toho bych nefungovala : -) Pak asi spíš jen to maso a vajíčko, nebo tunaka. Mám problém ze můj pracovní den je hrozně rozlitany, pohybu mám tedy dost, ale většinou ne čas se najíst. Je pravda ze se může cocacola zero?

katka - 24. červenec 2014 12:59

Raději se zeptat,než se v tom plácat,mluvím z vlastní zkušenosti,Cola Zero i light je o.k..Jestli máš ráda ryby,můžeš i uzenou makrelu.Mě ten tuňák ve vlastní šťávě nechutnal,koupila jsem ten s olejem,vylila ho,trochu osušila ubrouskem a snědla.Dej pozor na Prolinie,mají moc sodíku,to hubnutí také neprospívá,ba někdo může přibývat.

Dana - 24. červenec 2014 13:15

Já jsem si dávala do jogurtu skořici,ta podporuje hubnutí,cpala jsem ji zpočátku do všeho.Mě chutná tvaroh,do toho lžíce jogurtu,sladidlo,skořice nebo trochu kafe,když to neochutíš,je to jako pacholík.také můžeš zavináče,vnitřek zatím ne.

Dana - 24. červenec 2014 13:22

Já jsem nehrotila ani ty tuky spíše ty sacharidy. Ale tu 1.f to chce opravdu poctivě, aby se to tělo zbavilo co nejvíce tox. vody. Tu coc. zero pochybuji tak bude určite cukr a je to bublinkovatý. Jogurt si dělám doma do 2l. mléka 1,5% tuku( z té 0,5 jsem to nezkoušela) zahřát na 80C nechat vychladnout, tak na 60C. Do toho zamíchám 1. 500ml jogurt klidně i tučnější přikreju pokličkou a do druhého dne zabalím do peřiny. A protože ho mám ráda hustější tak druhý den přes plátno a síto nechám tal 1hod vykapat. A supr dělám z toho i zmrzku. Věra

Věra - 24. červenec 2014 13:23

Chce to vydržet tu 1.f.,pak už je spousta možností.Z kolika kil hubneš a kolik je Ti let?

Dana - 24. červenec 2014 13:25

Je me 35 let. Optimální váha pro mě byla 69 kg, to jsem vypadala a cítila se dobře. Bohužel nepravidelnou životosprávou, nejim moc, vůbec sladké a hodne zeleninu, ale blbě, celý den litam, nemám čas, pak jsem se nacpala večer, jsem se dostala na 89 kg a vše se mě to vrazilo do spodku, takže hrůza.

katka - 24. červenec 2014 13:36

Co pangas jde to? Na chuť sice nic moc ale taky ho sním. Zavinace se muzou??? To by taky šlo. A skořice je dobrý nápad, tu mám ráda tak ji budu dávat do jogurtu. Spíš přemýšlím co vymyslet na jídlo sebou. Jsem celý den mimo domov a dost pobiham po venku. Takže jogurt moc nejde.

katka - 24. červenec 2014 13:41

Katko,to dáš dolů,jsi mladá a ta dieta fakt funguje.Musíš jíst hodně,nesmíš mít pocit hladu,pokud nemáš vysoký cholesterol,neřeš ani počet vajec.Chce to dobrý start a pak už je jídelníček pestrý.

Dana - 24. červenec 2014 13:44

Pangas je také o.k..Upeču si stehenní řízky,zabalím do alobalu a i v poklusu,kdekoli sním,to samé vejce.

Dana - 24. červenec 2014 13:49

Také jsem si vařila kuře bez kůže,obrala,větší kousky do alobalu s sebou,menší jsem pokrájela do té vody,přidala vejce a měla jsem polévku a koření samozřejmě.

Dana - 24. červenec 2014 13:55

Pečená kuřecí játra,také do alobalu,když je dobře okořeníš,dají se i studené.

Dana - 24. červenec 2014 13:59

Díky za tipy! Ja jsem právě tapala co si dělat. Viděla jsem se jak jim jen jogurt, tunaka a vejce pořád dokola. No mladá sice ještě trochu jsem, Ale k tloustnutí mám předpoklady a všichni v rodině jsme právě prdelate a já ještě stehnatá a prsata. Pas by šel tam netloustnu.

katka - 24. červenec 2014 14:10

Holky jak držíte druhou fázi jeden den bílkoviny a druhý den bílkoviny-zelenina? Stač to ? Tak to nebo se musí dodoržovat postup dukana

Beruška - 24. červenec 2014 15:46

Katko dobře se hubne, když odkyselíš org. a máš vyrovnané pH. Tak sebou placky, vejce, šunku dá se vše, ale musíš si to připravit at pak nešáhneš po něčem co není dovolené. Beruško Dukan právě 2f. střídá 1. den čisté bílk. a 2.den zelenina + bílkoviny. Držím ted 2.f. ale nějak mi to nevyhovuje počkám do neděle kolik dám dolu nějak mám pořád hlad a jak přidám zeleninu tak chutě na sladký. Při těch bílkovinách to jde není ani hlad ani chutě. Věra

Věra - 24. červenec 2014 18:59

Katko,já piji čaj na odkyselení organismu,mají ho ve zdravé výživě.

Dana - 24. červenec 2014 19:20

Tak ty placky zkusím, snad se mě povedou. Abych si mohla dělat svacinky. Ten čaj zkusím, mají ho třeba v DM? Ještě se chci zeptat odlety z lososa muzu?

katka - 24. červenec 2014 19:30

Beruško,já jsem střídala 2/1,pak 1/1.Do zeleniny jsem se nijak nenutila,i teď ve 3.f.ji jím dle chuti,ale nepřeháním to.Má se jíst 2/3bílkoviny,1/3zeleniny.Nedělá mi dobře květák-nabírám,nafukuje mi,jím brokolicovou polévku,okurky,rajčata,papriky.Stane se mi,že nějaký den zeleninu nemám.

Dana - 24. červenec 2014 19:30

Katko,myslím,že ano,určitě i v lékárně.Losos je super,já jím hodně pstruhy,peču vše v troubě na pečícim papíře,někdý ho trošku potřu olejem.Jím krevety.

Dana - 24. červenec 2014 19:41

Tak krevety nee, nechci : -) jakékoli mořské plody nedám. Známá drží a pry se můžou krabi tycinky? No uvidím jak se s tím poperu, snad to nepokazim. Sýry se asi nemůžou zadne? Ani mozarella treba?

katka - 24. červenec 2014 20:15

No právě taky mám pocit že mám pořád hlad ale, taky je dost sezoní zeleniny . mám udělaný rajčatovo- paprikovo sýrový salát,.. Okurka odvodnuje a je super na hubnutí .Nebo grilovaná cuketa jen tak na sucho se salátem. Brokolici, květák nedám ,......
mám spíš problém dát celý den bílkoviny nemusím moc maso A to je trošku u mne problém. Nemám ráda kuře, jen trochu hovězího sním ,,... ryby - jen tunáka , a po jogurtech jsem hladná. Jeden mi nestačí musím dát aspon dva. A za chvilku jsem zase . Zelenina mě zasytí . Ale, dát jeden jeden čistý bílkoviny tak řeším co si dát. Když jsem byla v první fázi měla jsem štěstí že jsem byla v práci a nelítala z ledničky do ledničky,.... a moc nevymýšlela kombinace. Ale, když jsem doma pořád čučím do nějakých receptů co bych mohla.

Beruška - 24. červenec 2014 20:19

Čaj na odlys. nevím jak funguje s tím má zkušenosti Danuška. Já používám Probalanci to jsou stop. prvky už jsem si tu s holkama psala. Ta funguje rychle a hlavně to užívám po dobu celé diety, protože to jsou stopové prvky, které naše tělo potřebuje. Věra

Věra - 24. červenec 2014 20:30

Katko,krabí tyčinky ne,nemají s krabem nic společného,jsou plné sacharidů.Dukan je uvádí,protože ve Francii jsou opravdu z kraba.V 1.f.sýry ne,pak prodávají v Lidlu Linesu,ty se v omezeném množství můžou.Vše by mělo mít do 5%tuku.Hlavně minimum sacharidů a nesmí být přidaný škrob.Teď to vydrž,to dáš a pak už to bude v pohodě.Uvidíš jakou budeš mít radost.Já obleču věci,které jsem 2roky neoblékla a dokonce teď šaty,které jsem chtěla rozdat,protože jsem byla přesvědčená,že takhle štíhlá už nebudu nikdy.Já jsem měla pas 80cm a nyní 65cm.Mě se tuk vráží do oblasti břicha,spíše žaludku.

Dana - 24. červenec 2014 20:33

Dobrý večer, taky mám problém s pečivem, takže v 1f jsem si místo pečiva nebo přílohy dávala skleničku kefíru v poledne a večer - moc mi to pmohlo a všichni si sahali na čelo :o(( - a hubla jsem .

Jana - 24. červenec 2014 21:27

Jani,určitě je lepší kefír než pečivo.A na čelo si vždy ťuká člověk,který nemá dostatek odhodlání se sebou něco udělat.Hlavně,že kilča šla dolů.Já jsem odpovědná za to co si dám do žaludku,na ostatní nedám,ani nic nevysvětluji,prostě jím tohle a hotovo.Oni stejně jen tiše závidí,že nejsme VELKÉ!!!!

Dana - 25. červenec 2014 07:48

Hezký den všem!!!! Hlavně holčiny vydržte,stojí to za to,úspěch se dostaví a pak je to obrovská radost!!! Všem držím palečky,ať se vám daří odolávat pokušením,naše pápání je skvělé,já se dnes těším na výborný steak,to bude lahůdka,k tomu šopský salátek,no není to bašta?!!!

Dana - 25. červenec 2014 07:58

Je to bašta. Já jsem se včera nějak přecpala a říkala jsem si to bude zase kilčo nahoře a on spíš opak. Hurá!!!! Jo mám radast, když si stoupnu na váhu dřív jsem na ní raději nelezla. A jsem ráda, že jsem prolomila tu dlouhou dobu nehubnutí. Věra

Věra - 25. červenec 2014 09:54

Věrko - gratuluji:o).

Dni, jak si děláš ten steak, Na vodě a pak ho doděláváš v troubě?

Jana - 25. červenec 2014 10:52

Ach jo všechno asi špatně podle vašich diskuzí jsem všechno udělala špatně v první fázi jsem měla jak krabí tyčinky taky sýr a tak dukanovy placičky takže , holky jsem ve druhé fázi i když myslím že hubnu tak nevím zda mám začít první fázi znovu nebot asi jsem nenastartovala 1 fázi dobře tak jak by se to mělo. Co myslíte mám znovu začít nebo mám pokračovat? Všechno je k ničemu a ted nevím co s tím ♥

Beruška - 25. červenec 2014 12:09

Jani, dělám ho na teflonce,kterou ubrouskem potřu olejem,pak na gril do trouby.Vodu ne,byl by tuhý.

Dana - 25. červenec 2014 13:44

končím s touto dietou špatné informace a týdny k ničemu , mějte se

beruska - 25. červenec 2014 13:53

Beruško,já bych pokračovala a pokud by se Ti hubnutí zastavilo nebo šlo hooodně pomalu,dala bych si 3-5dnů 1:F.Ale opravdu poctivě.Já jsem udělala také hodně chyb,po měsíci jsem přesně věděla,co se má jíst,váha se mi zastavila,ba šla i trochu nahoru,dala jsem si 5dnů 1.f.,a to jen maso,ryby,vejce,1tvrdý tvaroh,když jsem měla chuť,pak ještě dva dny jen s přidáním tvarohu a jogurtu,hubnutí se mi úžasně nastartovalo a za 6týdnů jsem byla v cíli.

Dana - 25. červenec 2014 13:55

Beruško,nevzdávej to,je to škoda,já jsem byla také chvilku naštvaná,tedy mi to spíše přišlo líto,ale nevzdala jsem se,teď jsem ve 3.f. a jsem spokojená.Vydrž!!!!!

Dana - 25. červenec 2014 14:02

Zdravím vás děvčata,
ještě nikdy jsem se necítila tak dobře při dietě .Přijde mi ,že čím víc jím, tak tím více hubnu. Baví mě si vymýšlet recepty a spoustu věcí čerpám tady od vás. Za to moc děkuji, jste moje podpora a inspirace.:-)Už věřím, že hubnu...:-)Ledacos jsem vyzkoušela. Jsem ve 2F a v podstatě nemám na nic zakázaného chuť a ani hlad:-)

Milu - 25. červenec 2014 14:14

Beruško,proč to balíš?Že nehubneš.nebo hubneš málo?Já tuhle dietu začala držet před rokem a také mám za sebou pár kopanců.Přesto jsem to ke konci roku dotáhla na -17 kg,a to jsem pořádně stará páka.Když se hubnutí zastavilo,nasadila jsem 3BD a jelo se dál.Myslím,že přestat ze zoufalství bude pěkný rozjezd Jo-Jo efektu.Máš doma podporu?To je moc důležité.A ted v létě,když je všude plno zeleniny by bylo škoda skončit.Ještě to přehodnotˇ.Milada

Milada - 25. červenec 2014 14:51

Manžel mi nic neříká , je mu to jedno a jinak to neví nikdo ani moje kamarádky. Byly by řeči a úšklepky ,..... ani moje rodina myslím mamku , sestru a tak.

Jsem na sebe naštvaná že , jsem všechno pokazila hned na začátku. Ale , asi máte holky pravdu stačí znovu začít 1 fázu a to bílkoviny a bez kopanců a bez přešlapů.
Každý den si píšu co sním a tak mám přehled mého jídelníčku. Je fakt že tuhle diskuzi jsem našla pozdě a proto moc přešlapů v první fázi. Co jsem si tady přečetla tak podle mne a mého jídelníčku vše špatně .

Je pravda že jsem trochu zhubla ale, dukan píše bud všechno nebo nic . Nejde dukanovou dietu držet polovičně a já jsem to nějak pokazila hned na začátku a tak se bojím že , váha bude stát
už tím že jsem nedodržela pravidla. Psaly jste o tom holky čtu to všude od vás.
21.8.2014 mě čeká velká důležitá chůzka která je pro mne moc důležitá ,........ já se potřebuju dostat na svou váhu. Proto jsem naštvaná, na sebe.

DÍKY ZA PODPORU A ZA TUHLE DISKUZI JSTE FAKT ZLATÍČKA ♥,.......

Beruška - 25. červenec 2014 15:19

Beruško,máš na to měsíc,to dáš,uvidíš,jak Ti to bude slušet!!! Hlavně pokračuj,vykašly se na chyby,tím už se nezatěžuj a jeď teď bez chyb dál,uvidíš,jak kilča půjdou dolů.Dej si pár dnů 1.f.,ono tě to nakopne,hlavně psychicky,budeš mít radost a půjde Ti to pěkně dolů.Kolik potřebuješ zhubnout?

Dana - 25. červenec 2014 17:04

Ahoj, Miliško máš pravdu pohodová dieta žádný hlad stres.
Beruško daly to všichni dáš to taky. Nastartuj ihned 1.F. přísnou vejce, tvaroh, jogurt, ryby, maso, ale sníš jen 2.lžíce otrub( tak 2.placky) nejvíce zasití tvaroh a maso. A pokud nemáš žádný zdrav. problémy a nevadí ti ty bílkoviny vydrž to 10dní a uvidíš jak to půjde dolu. Jez klidně i po 2hod. At nemáš hlad to je základ nemít hlad. Já jím i někdy 22hod podle toho kdy jdu spát chodím pozdě 1-2hod. A nevzdávej to. A ještě si změř zda nejsi překyselená. A krabí tyč. jím taky a hubnu v tom chybu nevidím. Věra

Věra - 25. červenec 2014 19:06

Holky máte recept na ty plavky které můžu v 1f? Našla jsem spoustu receptů, ale abych si neudělala nějaké co se muzou až později. U mě je nejhorší, ze se placam v těch receptech, bojím se si něco udělat ze to bude blbě tak jedu jogurt, kuřecí prso, tunaka, vajicko. Ale začala jsem první den teprve. Vždy najdu nějaký recept a pak zjistím ze je pro 2f :-(

katka - 26. červenec 2014 01:38

jo zkusím od znovu a to pořádně. Potřebuju jen 8 kg tak snad už nebudu dělat přešlapy a bude to na 100%
Začínám dneska . ♥ znovu 1 fázi .

díky díky díky všem za to všechno jinak bych to nezvládla a nadávala bych na sebe ,....... zatím pa a hezký víkend všem♥

Beruška - 26. červenec 2014 04:42

Beruško,držím palečky,hezky nastartuj,půjde to,jsi holka šikovná,dokážeš to!!!!Také jsem potřebovala jen 9kg,O to víc jsem musela být na sebe přísnější a držet opravdu DUKANA a ne takové jeho napodobeniny,to možná funguje na vysokou nadváhu,ale na mě ne.Uvidíš,jak budeš po víkendu nadšená.

Dana - 26. červenec 2014 07:20

Díky Danuško díky za podporu a máš naprostou pravdu.Dám 5 dní znovu 1.fázi bez
chyb a pak se ozvu.Myslím že,to pujde ,..

Mám pracovní dny tak,na netu budu málo. Fakt díky všem za podporu a rady.
Vážim si toho moc.

Beruška - 26. červenec 2014 07:35

Katko,já jsem si v 1:f. podle receptů nic nevařila,ta se musí vydržet jen s kořením a sladidlem,nejlépe Dia chrom červený v tabletkách.Já si vlním chléb v mikrovlnce,ale můžeš to těsto rozetřít na pečící papír na plech a máš ho na 2dny.placka do trouby na dva dny-3lžíce oves.otrub,2lžíce tvarohu,1vejce,špetka soli,kmínu nebo jiné koření,zamíchat,nechat chvilku odležet,ony ty otruby nasáknou tu hmotu a pak je to chutnější,rozetřít na plech a na180 upéct.Pak odvážit,půl sníš a druhou máš na druhý den.

Dana - 26. červenec 2014 07:36

Děkuji, dnes si to udělám. Tu první fázi asi opravdu pojedu jen v tom čím sem si jistá, to se v klidu dá vydržet. Těším se na 2f a zeleninu.

katka - 26. červenec 2014 11:10

Katko,určitě to vydržíš,dobře nastartuješ a pak si pojedeš 1/1 a budeš mít radost,jak jdou kilča dolů!!!

Dana - 26. červenec 2014 14:02

To doufám :-) ráda bych v průběhu srpna něco dala dolů, mám celkem motivaci, potřebuji vypadat dobře.
Jak dlouho prosím tě ty placky pečeš? Nakoupila jsem si ty krabí tyčinky, ze si je pokrajim do jogurtu, jako krabí salát, ale raději tedy nejist.

katka - 26. červenec 2014 17:44

Ještě se zeptám vážíte se každý den? Ja mám doma jen tu klasickou váhu s rucickou, digi váhu ne, ta není moc přesná. Na digi chodím ke kamarádce, ale ne každý den.

katka - 26. červenec 2014 17:46

Katko,asi 15minut,je to tenké.To poznáš podle barvy,že je to pečené.Ty tyčinky teď určitě nejez,obsahují škrob,ten se nesmí,to je sacharid.Vedle kraba ani neležely,já je nejím.První měsíc bych je určitě nejedla,pak vyjímečně tak 3tyčinky.Teď ve 3.f. se vážím skoro denně,jinak jsem se vážila 2krát týdně,Dukan doporučuje denně,ale záleží na tobě.

Dana - 26. červenec 2014 20:56

Ahoj děvčátka,

tak se znovu pouštím do F1, skoro měsíc jsem dietu porušovala -jahody,třešně, borůvkové knedlíky a v sobotu naprostý úlet-celá vanička poctivé domácí zmrzliny. Výsledek skoro kilo zpět. Už jsem mohla být jako má sestra v cíli- chci ještě 5 kg, i když už teď je to docela dobré.(mám dole 13 kg-teď váha 67kg162 výška)
Já jen- nedělejte to jako já, když dietu porušíte tak se to porušování šíleně rozjede a těžko se zastavuje.
No a mne teď inspirovala Beruška, která to skoro chtěla vzdát.
Já jsem celý ten měsíc každé ráno znovu s dietou začínala, a pak zase nějaký prohřešek. Hlídala jsem vnoučata- vyvařovala jsem jim......
A taky jsem skoro neměla čas na cvičení a procházky- musím to napravit a těch 5 kg do konce srpna pokořit.

Dita - 27. červenec 2014 06:53

Já jsem se ještě nevážila ani nemám odvahu jít na váhu protože jsem všechno pokazila. Mám v plánu jít na váhu až příští týden ve čt nebo v pá.


Myslela jsem že majonéza,pohankové otruby ,veškeré maso, sýry,...... se můžou.
Když jsem začínala neměla jsem nic přečtenýho a získala jsem informace z práce od jedné holčiny . Postupem času jsem našlu tuhle diskuzi stahla dukanovy knihy a výsledek. Naštvání sama na sebe ,...... proč jsem se o to nezajímala hned na začátku.
Chtěla jsem recepty na vaření a tak jsem šla po dukanové dietě zjistila jsem moc chyb.

Začala jsem včerá poctivě znovu, dám 5 dní 1 fáze a začnu znovu do 2 fáze.
Motivace dolů to co chci a cítit se skvěle .

Dokážou to jiní tak proč né já!!!!!! Uvědomila jsem si že když jsem jednou začala i když špatně nemám házet flintu do žita.

Ditko máš mou podporu a nevzdávej se . Jo holky když si navzájem nepomůžem a nepodpoříme tak kdo .
zatím pa

Beruška - 27. červenec 2014 09:02

Přesně tak Beruško,musíme si dodávat sílu,my jsme holky šikovné a zvládneme to!!!! Všechno jde,jen se musí chtít!!! Hezký den a s chutí do boje.Výhra je naše!!!!

Dana - 27. červenec 2014 09:24

Ahoj holky.Tak jsem dnes provedla rekapitulaci svého hubnutí.A píšu to sem pro povzbuzení holčin,které si neví rady,váhají,nebo to chtějí vzdát.
Je mi 53let.S dietou jsem začala 15.1.
Dnešní váha 66,4kg - 21,6kg,prsa 97cm -18cm.pas 74cm - 18cm.boky 97cm - 19cm,lýtko 35cm -5cm,stehno 55cm - 14cm.Jsem po operaci páteře,tak jsem necvičila,jen chodila.Než jsem začínala,několik dní jsem studovala na internetu a přečetla jsem si knížku.Přesto jsem dělala chyby,ale nikdy jsem to nevzdala.Možná jsem někdy snědla víc vajec a mléčných výrobků,ale za celou dietu jsem nedala do pusy nic,co Dukan zakazuje.Teď už jsem ve 3F,ale zatím jím jen celozrný chleba a někdy kousek ovoce,přílohy zatím vynechávám,nemám potřebu je jíst.Ani víno nepiju,i když bych už 1x týdně mohla skleničku.Jen jsem vám chtěla dodat sílu a chuť do této diety,opravdu je účinná,funguje u každého.A pamatujte,že zhubnout není tak těžké,nejtěžší je váhu si udržet.Vím o čem mluvím.Takže mě čeká ještě spoustu těžké práce,ale těším se na ní.Je to velká výzva.Všem vám opravdu ze srdce přeji,ať se vám podaří to,co mě.Je to jen o vaší touze a vůli:)))))

Zuzka - 27. červenec 2014 09:30

Beruško, já jsem se při dietě a i teď při nedietě vážila každý den. Pro kontrolu, co to se mnou dělá. Mám ponaučení z dřívějška, kdy jsem několik měsíců na váhu nevlezla, a pak byl šok!!! Jsem už věkově nad 55, a tak snížení váhy není legrace, jde to hůř.
Právě zjišťování, co dieta dělá, jak působí je vážením alespoň u mne důležité. Ale nesmíš při tom podléhat depce, když se náhodou váha vyhoupne i přes přísné dodržování nahoru, nebo se zastaví. To víš, tělíčko se brání, musí si prostě zvyknout, a to je vlastně pro nás celoživotní hlídání.
Já to prostě musím dotáhnout na mou váhu, v září jedu na dovolenou, a tam no nevím, mám polopenzi, víno zdarma ....
Zuzi, ty jsi hvězda. No já mít tak pevnou vůli!!!! Jsem ráda, že jsi se ozvala. A doufám, že se budeš i nadále ozývat, jak se ti daří, jseš pro mnohé velká inspirace. A hlavně všechny potřebujeme stále se utvrzovat v tom, že jak píšeš- zhubnout není tak těžké, jak si váhu udržet!!!!
Veliké díky všem holčinám, které tady píší, musíme se podporovat!!!!

Dita - 27. červenec 2014 11:26

Ahoj Dito:)Děkuji za pochvalu,ale žádná hvězda nejsem.Na fb jsou jiné borkyně.Hlavně to jsou super holky,bez kterých bych to nedala.Byly mi obrovskou podporou.Já na dovču odjíždím v neděli 3.8. a mým cílem bylo do té doby dostat se pod 70kg.My letíme bez stravy,ale znám nástrahy,které mě tam čekají:)Budu se držet,ale nebudu to hrotit.Teď mám míň.než mi doporučil Dukan,tak si trochu dopřeji.už vím,jak na to až se vrátím:)Dala jsem si závazek,že jsem hubla naposledy,s přibývajícím věkem je to těžší a těžší.Tak teď budu bojovat,abych si to udržela.My jedeme na 15 dní,tak to bude boj:)))Ale cítím se tak skvěle,že mi stojí za to trochu se kontrolovat.Nikdo mi nehádá,že mám už 3 vnoučátka a to je moc příjemné zjištění.
Ještě mám jeden bezva tip pro ty,co mají stále hlad jako já.Uvařím si česnečku-jen voda,kmín,česnek.Někdy když se rozjedu přihodím kousek bujonu.Uvařím,dám majoránku a pažitku,zašlehám 1 vejce.Do misky nakrájím 96% krůtí šunku a syreček,zaliji vývarem.Neskutečná dobrota,plné bříško a žádné toler.potraviny.Pojídám celý den,kdykoliv mám chuť,nebo hlad.Dobrou chuť:)))))Nebo rozmixuju tvaroh s jogurtem,přidám trochu želatiny a bolera,dám do misek a ztuhnout do lednice.Po chvíli zaliju želatinou s bolerem.Teď už používám i dortovou želatinu.Rychlé,a nesmírně osvěžující během parních letních dnů.Také pojídám dle chuti.K pití si dělám vodu s mátou a plátkem citronu a kostkami ledu:)

Zuzka - 27. červenec 2014 11:56

Holky,je to fakt super, vydržte,úspěch je 100% a ta radost veliká,nikde nic neleze a dokonce potěší pohled do zrcadla!!! Mám opět svou velikost 36 a to v ní nejsem natěsno. Zuzko,gratuluji a souhlasím,teď je důležité váhu udržet,ale my už víme,že když to popoleze,dáme BD a je to O.K.!!!!

Dana - 27. červenec 2014 15:43

Tak Danuško o velikosti 36 si můžu nechat jenom zdát,tak daleko jsem nedošla.Mám velikost 40,ale obléknu i sukni 38,ale jak kterou,záleží na střihu a výrobci.Ale i tak jsem spokojená.Hlavně,že už to není XXL:))))A přesně jak říkáš,teď už to ukočírujem.

Zuzka - 27. červenec 2014 20:01

Tak já mám velikost 44, když bych se dostala na 40 bylo by to super. Jen se v tom pořád motam, mam pocit ze budu jíst pořád jedno a to samé, nemám nápady. Točim kruti šunku, vajíčko, tunaka. Ráno jsem měla bílý jogurt s otrubama a trochu skorici. Potřebovala bych napady, jsem po prvním dnu a nevím co jíst zítra. Hlavně jsem skoro celý den mimo domov.

katka - 28. červenec 2014 01:15

Krásné dobré ráno.
Katuško, tak vel. 44 jsem měla zač.března, teď už něco obleču i v 38 !! A to jsem proti tobě stará baba.
Jen to nevzdej- půjde ti to.
Pročti si starší komentáře-inspiraci tam najdeš.
Já mám na snídani nejradši kaši z ove.otrub-3/4 hrníčku mléka,špetička soli,1,5 lžíce oves.otrub, sladidlo, chvilku nechám zamíchané stát, pak do hlubší misky do mikrovlnky-(nebo vařit v kastrolku)průběžne zamíchat a ať ti to nevykypí, pak třeba trošku posypat skořicí... Jak jsem se dřív divila, jak to někdo může jíst, teď zjišťuji, že to bude asi má stálá snídaně.
Dnes snídaně-1 vejce,2 lž. jogurtu,1,5 lž. otrub,sůl, prášek do peč.- na keram. pánvičce -jen potřít olejem- jsou z toho 2 placičky- jednu jsem si dala s tvarohem ochuceným špetkou bolera, druhou še šunkou. A jsem nacpaná.
Nebo hemenex,taky upeč si do zásoby piškot (5 vejce-dobře vyšlehat,5 lž. otruby, trochu sladidla, měkdy do toho nakydám lžičky ochucelého tvarohu) v ledničce to máš na pár dnů.
Udělej si z kuřecího, jatýrek krůtího+želatiny tlačenku-dát stuhnout do misek...
Je toho hodně, za pár dnů si budeš vybírat, jen to nevzdávej- jsi mladá, to se hubne ještě dobře a pak ten fantastický pocit až budeš mít menší velikost, lepší pohyblivost a budeš se líbit sama sobě !!!! Holka jsi mladá, stojí to zato!!!!

Dita - 28. červenec 2014 07:29

Katko,máš recepty?Když tak ti pošlu.1F je náročnější,ta se prostě musí vydržet.Je to pár dnů,to se dá.2F už je opravdu rozmanitá.Můžeš si uvařit spoustu dobrých jídel,ale je to čas strávený v kuchyni.V 1F si můžeš uvařit k obědu pizzu s tofu s tuňákem,nebo maso s jogurt.zálivkou.Já v 1F jedla hlavně maso a tvarohy.Můžeš k snídani hemenex,nebo si upeč Dplacku,do toho šunku a zapéct v toustovači.Je spoustu možností,pohledej na internetu.

Zuzka - 28. červenec 2014 07:29

Zuzi, tak jsem se poprvé přeměřila a musím konstatovat, že ty jsi proti mně hubeňour!!! Já mám všechny míry o 4 cm větší! Lýtko neměřím to je v pohodě. No musím zapracovat, jsem nastartovaná znovu, po skoro 2 dnech F 1 je 0,6 kg dole, takže jedu dál a pak poctivěji F2 a dál....
Já nechápu manžela, před 20 lety dal doů 22 kg a pořád se drží- ale jídlo si dopřává -spíš žere!!! ale pravidelně si váhu hlídá a jak má kilečko víc, hned ubere. Ale má v jídle opravdu pravidelnost !!! a dost pohybu. A o tom to asi je!! A na rozdíl ode mne dodržuje pitný režim.
Katuško nezapomínej na pohyb a hodně tekutin.
Holky pište, pište, pište... ať se nám hubne společně lépe.

Dita - 28. červenec 2014 07:43

Dituš jsi mě rozesmála,hubeňour opravdu nejsem,ale aspoň něco.Mám všechno povolené a tělo vyslečené nevypadá moc dobře,ale co už naděláme.Není mi 20:)))))Ještě pořád mám špeky,měřím jen 162cm,tak by kila klidně ještě mohla jít dolů.uvidíme.Ale i tak jsem spokojená,nechci zázraky.Celý život jsem byla holka krev a mlíko:))))

Zuzka - 28. červenec 2014 08:10

Děvčátka máte super debatu. Myslím, že by vám mohlo hodně lidí závidět tu vaši velikost. Ale jste šikulky zasloužily jste si to. Věra

Věra - 28. červenec 2014 10:49

Dito prosím tě jak děláš tu tlačenku z jater a kuřecího? Já znám jen aspik se šunkou a vajíčky. Taky se chci pochlubit .Dietu držím od 26.7. a měla jsem 71kg. Teď mám 66kg. Jsem tomu moc ráda. Hlavně taky dík holkám jak umí povzbudit. Majda

majdinka - 28. červenec 2014 11:19

Majdinko,
tlačenka- uvařím kuřecí stehna-nebo čtvrtky(bez kůže!!), kousek krůtího, dávám tam i zeleninu- ta troška zeleniny neuškodí. Zvlášť uvařím jatýrka(ty nemusí být). Maso oberu- pozor kuřecí se hodně rozpadá. Dám do vývaru česnek, sůl, majoránku, trochu pepře do toho rozpustím želatinu-podle návodu- ale želatiny trochu víc a přidám maso, játra, jemně to promíchám ať to kuřecí není rozpadlé a dám stuhnout. S kouskem cibule a octem výborná změna.
Jinak Majdi jsi kočka , 5 kg dole -super. Jen jsi asi spletla měsíc.(za jeden den těžko??).

Dita - 28. červenec 2014 11:57

Já jsem kopyto,to je tak když jsem v práci a píšu si s vámi. Mám strach že mě někdo nachytá chi chi, ale stojí to za to. Už jsem taky dělala tu dobrůtku od Zuzky z tvarohu ,želatinou a bolerem. Taky mňam:-)).Jen mě trápí ty návaly a vtom horku.... mějte se a Dito dík za pochvalu.Potěší

majdinka - 28. červenec 2014 12:30

Jo a Dituš moooc děkuji za receptík,už je napsaný. Až příjdu z práce udělám,všechny suroviny mám doma :-)))

majdinka - 28. červenec 2014 12:33

Holky díky za podporu, takhle se to dodržuje hned líp, když někdo poradí. Ted jdu z nákupu, koupila jsem tofu tak to vyzkouším. Bolero nemůžu sehnat. Mám v dosahu, lild, billu, alberta, DM a nikde to nemaj.

katka - 28. červenec 2014 16:57

Zuzko za recepty budu ráda žádné osvědčené nemám, jen odtud z debaty.

katka - 28. červenec 2014 17:02

Katko dej dolů mailovou adresu:)))))

Zuzka - 28. červenec 2014 18:32

holky co je to bolero?

Eva - 28. červenec 2014 19:17

MŮJ POZNATEK- ještě nedávno bylo zrcadlo můj velký nepřítel- nevím proč, ale bylo snad všude a i na návštěvách bylo vždy v předsíni- no a pohled na mne byl pro mne opravdu nechutný.
Teď se už na sebe docela ráda podívám, nemusím nosit kalhoty zapnuté přes knoflík na gumičku, a když si sednu, nemusím rozepínat knoflík, nepálí mne žáha- což bylo dřív i po napití vody....
Pár kilo dole a tolik radosti !!!!
A mám radost z každé z vás, když napíšete svůj i malý úspěch, to je důkaz, že když se chce , tak to jde.
A ještě se musím pochlubit- pekla jsem dva plechy buchet s borůvkami, a hned jsem je rozdala dětem, ani jsem si nelízla. Pro manžela jsem trochu nechala-ten může-má ideální váhu. A navíc, já jsem vážila o 8 kg víc než manžel- vážila jsem se tajně- a teď už mám o 6 kg méně než on.
Evi bolero je něco jako šumák, já hokupuji v Kauflandu, jinde jsem se nedívala.

Dita - 28. červenec 2014 19:54

Ditus ta tlacenka vypada velmi lakave uplne se mi delaji slinky:-) a tu zelatinu pouzivas platkovou? Jinak ja mela narocny tyden byla u nas Benatska noc takze probehlo nejake pivko no proste hruza tak po tezkem prodlouzenem vikendu kilco nahore,ale jsem zase v praci nastolila jsem tvrdy rezim a svuj prohresek musim napravit, jsem trubka. Ale ja to dam, musim vzdyt to slo tak pekne. A hlavne jste tu vy a to je super.
Tak zase brzy a snad s pozitivnejsimi zpravami.

Ala - 28. červenec 2014 19:57

Ali, želatinu kupuji tu nejlacinější - v Kauflandu- za asi 3,70. Plátková je hodně drahá. Je to želatina na vaječnou tlačenku, bohužel teď je i u nás vyprodaná. Mám dojem, že zn Stilia, dávám ji trochu víc, než je v návodu.
A to pivo ti závidím, já si někdy dám maličký doušek- lahoda.....

Dita - 28. červenec 2014 20:04

Ditko děkuju , a ještě bych poprosila nějaký recept sladký když mě přepadne mlsná hodně mlsná. Zkoušela jsem dukanovu čokoládu a pár sladkostí . Chtěla bych něco na čem se dá fakt pochutnat .

Já zatím chvilku jsem ve druhé fázi a zatím hubnu málo ale, nevadí. Stačí když se pomalu dostávám do oblečení které jsem dva roky neoblékla.

Nevážím se každý den jen jednou za týden .

Eva evuska.com@email.cz - 28. červenec 2014 20:07

Evi Bolero je rozpustný prášek se sladislem.Mají různé příchutě.Dávám do zákysů.jogurtů.přidávám do želatiny na tvaroh,piju.Je to moc dobré a dietku nám to opravdu zpříjemní.Největší výběr,asi 15 příchutí mají v Globusu.kupuji tam vždy velké zásoby:)

Zuzka - 28. červenec 2014 20:59

Globus u nás nemáme max. kauf. děkuji za info. Já dávám do jogurtů skořici dávám si ji i do čaje. Jen se k tomu nesmí med což je škoda ale nevadí,Díky Zuzko

Eva - 29. červenec 2014 04:41

AHOJ ZUZKO - PO DLOUHÉ DOBĚ JSEM NAKOUKLA I SEM A KOUKÁM NA TVOJÍ SUPER REKAPITULACI, VÁHA / MINUS UBYTEK CM!!!
JSI ŠIKOVNÁ, DOBRÁ, VSTŘÍCNÁ , MOTIVÁTORKA … SMEKÁM ÚCTIHODNÝ VÝKON, NEVÍM JESTLI JSI TOHLE PSALA I NA FACEBOOK, ALE REKAPITULACE FAKT PARÁDNÍ. PĚKNĚ SI SE VŠUDE ZMENŠILA O 18CM A TO NENÍ MÁLO!!! TO MUSÍ BÝT HODNĚ VIDĚT!!! NEDIVÍM SE ŽE TI PADAJÍ TVOJE MOTIVAČNÍ DŽÍNY… TEĎ TO TEPRVE CHÁPU :D :D

PAVLÍNA - 29. červenec 2014 13:38

Všechny holky jsou tu šikovný, protože to nevzdaly. A proto hubnou. Včera jsem si udělala tvaroh s želat. dobrota. Ted jak jsou ty vedra tak jím jen zmrzlý jogurt, nebo studený tvaroh. Věra

Věra - 29. červenec 2014 16:41
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno: Email: