logo

Nejlepší proteinové diety: Máme velký seznam

Diety Diety na hubnutí Keto Protein
dieta 2024

Proteinová dieta se stala hitem v oblasti hubnutí a to hlavně z důvodu, že funguje, funguje rychle, nemusíte vymýšlet, jaká připravíte jídla nebo stát dlouho u sporáku. Jednoduše připravíte jídlo podle návodu a to pak sníte. Jak se ale vybrat? Jaké proteinové diety jsou nejlepší?

Oblíbené proteinové diety



Trápí vás kilogramy navíc a chcete se jich rychle zbavit? S tím vám může pomoct právě proteinová dieta, kterou nabízí řada výrobců. Někdy se označuje jako ketonová dieta, keto dieta nebo bílkovinná dieta.

My se podíváme na několik proteinových diet a uděláme menší srovnání, abyste se v té velké nabídce neztratili. A protože je opravdu z čeho vybírat, rovnou se na ně podíváme, ať víte, která je nejlepší. Řadíme je abecedně.

ChiaShake

ChiaShake nabízí produkty, které jsou určeny pro hubnutí bez hladovění s ketonovou dietou. Můžete se vybrat výhodné balíčky, koktejly, smoothie, polévky, omelety nebo kaše Chia Shake. Všechny jsou zajímavě ochuceny, nikdy vás nebudou nudit a jako bonus se v mnohých nacházejí chia semínka. Podívejte se na další podrobnosti.

dieta balíček chiashake

It's my life

Proteinová dieta It's my life zahrnuje dietní balíčky, které pomohou k rychlému hubnutí. V nabídce najdete proteinová jídla, která jsou plná kvalitních bílkovin, vitamínů a minerálů. Kromě jídel si můžete vybrat koktejly, nápoje i pamlsky. Chlubí se, že mají větší porce a šest fází diety. Podívejte se na další podrobnosti.

balíček itsmylife

KetoDiet

KetoDiet je česká proteinová dieta, která pomáhá zhubnout kilogramy bez hladu a nervozity. V jejich nabídce najdete dietní plány, mnoho proteinových jídel (včetně dezertů, chipsů, zmrzliny). Často představují nové pokrmy a limitované edice. Produkty jsou balené po jednotlivých porcích. Podívejte se na další podrobnosti.

dietní plán ketodiet

KetoMix

Bílkovinná dieta KetoMix nabízí výhodné dietní plány podle toho, jakou máte nadváhu. Kromě toho si můžete vybrat z různých pokrmů KetoMix, které oceníte při ketonové dietě. Čekají vás zajímavé novinky, které vám pomohou k ideální váze bez hladovění a cvičení s vyšším příjmem proteinů a menším příjmem sacharidů. Podívejte se na další podrobnosti.

bílkovinná dieta ketomix

Mix & Slim

Dietní jídla Mix & Slim na principu keto diety obsahují hodně bílkovin a vlákniny, naopak méně sacharidů a tuků. Jíte pětkrát denně a hubnete s pokrmy Mix & Slim. Vyberte si cenově výhodné balíčky nebo nízkosacharidová jídla podle chuti, která připravíte za pár minut. Podívejte se na další podrobnosti.

bílkovinný balíček mix slim

MyKETO

Ryze český výrobek je dieta MyKETO, u které připravíte oblíbené proteinové pokrmy během pár minut. Nabízí větší porce, zajímavé příchutě a novinky. Vyberte si výhodné balíčky, se kterými začnete bez hladovění hubnout. Pokrmy obsahují vitamíny, minerální látky a vlákninu. Podívejte se na další podrobnosti.

bílkovinný balíček myketo

Prodietix

Prodietix je dieta fungující na keto principu. Můžete si vybrat z redukčních plánů podle toho, kolik potřebujete zhubnout, nebo jednotlivé porce. V balíčcích najdete kromě koktejlů, také krémy, kaše, tyčinky, polévky, omelety, uzeniny nebo chleba. Při tvorbě se výrobce inspiroval francouzskou gastronomií a sází na pestrost výrobků. Podívejte se na další podrobnosti.


Proč zvolit proteinovou dietu?

Instantní proteinová dieta je obecně velice oblíbená, jelikož má řadu výhod. Podívejme se na ně:

  • Pravidelně stravujete
  • Jídla připravíte jednoduše podle návodu
  • Nemusíte vymýšlet jídelníček
  • V balíčku všechno máte přímo jako na podnose
  • Hubnete velice rychle
  • Nepočítáte u ní kalorie
  • Můžete si vybrat stravu od různých výrobců
  • Dietní plán vyjde velmi levně
  • V instantní stravě jsou vitamíny a minerální látky

Většinou se proteinové diety drží na fáze. Ze začátku nesmíte jíst nic jiného než instantní potraviny nebo jiné proteiny. V další fázi smíte některé druhy potravin a postupně přidáváte další.

Princip diety spočívá v tom, že jíte pouze potraviny a instantní jídla, abyste nenarušili ketózu (v tomto stavu se začínají spalovat tuky). Ze začátku nesmíte žádné sacharidy, což jsou těstoviny, rýže, brambory, pečivo, sladkosti, zákusky atp.

Co jsou proteiny?

Proteiny neboli bílkoviny patří mezi důležité složky potravy, které se nachází v mase, vaječných bílcích nebo rybách. Často se přehlíží kvůli obavám, že by nám mohly po proteinech narůst svaly tak jako kulturistům. Těm ale rostou hlavně kvůli cvičení a speciální stravě.

Proteiny ve stravě při hubnutí velmi pomáhají. Zrychlují metabolismus, snižují pocit hladu, chrání svalovou hmotu a urychlují hubnutí. Právě proto jsou tolik oblíbené proteinové diety, které rychle fungují a pomáhají díky ketóze hubnout bez hladu.

Jaká je podle vás nejlepší proteinová dieta? Napište své zkušenosti a recenze do diskuze.

Diskuze k článku


Otázkou teď je co vybrat? Moc se mi líbí čia a ještě dvě další. Tak to vyzkouším postupně.
ozy, 23. 10. 2020 14:04
Nový komentář do diskuze: