logo

Chitosan má zajímavé účinky na tuky

Chuť Doplňky stravy
Chitosan

Chitosan naleznete v mnoha přípravcích na hubnutí nebo se prodává i samostatně, ale jak to s ním vůbec vypadá? Pomáhá na hubnutí nebo ho nemá cenu kupovat?

Co je to ten chitosan?

Jedná se o nevstřebatelný polysacharid, který je vyroben z chitinu (získává se z kutikuly členovců). Malé množství chitosanu se nachází v celozrnných výrobcích, houbách a mořských plodech. Ale jak již bylo zmíněno, jedná se o opravdu velmi malé množství.

Mnohem větší množství je v doplňcích stravy. Dobrým zdrojem je tento doplněk stravy od značky Now.

Jaké jsou jeho účinky?

  • Chitosan má kladné účinky na hubnutí, protože v žaludku na sebe váže tuk a tím zabrání následnému vstřebávání tuků do organismu. Tento tuk se pak vyloučí stolicí. Dokáže na sebe navázet až pětinásobné množství tuků, než kolik váží sám o sobě.
  • Má pozitivní vliv na metabolismus tuků.
  • Upravuje činnost střev.
  • Chitosan také na sebe váže těžké kovy a žlučové kyseliny, které stejným způsobem jako tuky vyloučí. Takže tělo i dezinfikuje.
  • Snižuje hodnotu špatného cholesterolu.

Jak se používá?

Pokud si koupíte nějaký doplněk stravy s chitosanem, řiďte se doporučeným dávkováním. Obecně se doporučená denní dávka pohybuje mezi 2 - 3 g za den. Daleko lépe funguje, pokud budete mít dostatek vitamínu C a B-komplexu. Chitosan se užívá půl hodiny před jídlem a je nutné ho dostatečně zapít vodou. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.

Pomáhá na hubnutí?

I když chitosan na sebe váže tuky, nemůžete očekávat, že při jeho užívání zázračně zhubnete. Nejedná se o lék, ale jen o doplněk stravy, který vám může pomoct zhubnout. Důležitá je pravidelná strava, která je doplněná adekvátním pohybem. Samozřejmě, že když si budete přejídat a neustále sedět na zadku, tak se nemůžete divit, že nefunguje.

Tento lapač tuků můžete koupit na internetu nebo v lékárně. Cena není vůbec vysoká.

Uživatelé jsou vesměs s chitosanem spokojeni, ovšem mějte na paměti, že on za vás celou práci neudělá. Musíte mu i vy trošku pomoct. Podívejte se do diskuse na názory, recenze a zkušenosti ostatních s tímto přípravkem.

Pochlubte se v diskuzi, jak na vás chitosan působil a zda pomohl.

Diskuze k článku


Ano, mám díky němu menší hlad. Beru ho už měsíc pravidelně.
Míša, 18. 8. 2020 20:39
Nový komentář do diskuze: