logo

Cvičení Zumba - zatančete si a zhubněte

Cvičení Video
Cvičení Zumba

Cvičení Zumba vzniklo poměrně nedávno - v roce 1999, kdy instruktor aerobiku Alberto Peréz zapomněl vzít na hodinu svou hudbu a začal tak improvizovat na latinskoamerickou hudbu. Z čehož vyplývá, že Zumba je kombinace latinskoamerického tance s prvky aerobního cvičení.

U cvičení Zumba nemusíte být vůbec obratní při tancích, protože celá hodina spočívá jen v improvizaci. Zpočátku se za pomocí instruktorky zahřejete a pak se střídá pomalá hudba s rychlou. Nemusíte dělat přesné pohyby jako instruktorka, můžete se jí jen inspirovat. Vše je velmi jednoduché.

-

Cvičení Zumba je obrovská zábava, při které se formuje se celá postava. Po hodině Zumby, která trvá 60 minut, se budete cítit skvěle. Vzhledem k tomu, že při hodině zumby se dostává tepová frekvence k vysokým hodnotám, není hubnutí až tak moc účinné.

Zumba cvičení se dostalo se do Česka téměř až deset let poté, co jí založil její autor. Momentálně patří k nejoblíbenějšímu cvičení. Zumba se cvičí ve velkých i malých městech, hodiny jsou často dlouho vyprodané. Cena za jednu hodinu se pohybuje okolo 50 - 160 Kč, záleží na městu.


Zumbu ovšem nemusíte cvičit jen v sále s instruktorkou a dalšími cvičícími, ale i doma. Můžete si koupit DVD nebo se dívat na Zumbu online na netu.

Cvičení Zumba je vlastně hodinová párty plná tance, pohyby a zábavy. Pokud máte rádi pohyb, je Zumba stvořená právě pro vás.

Podívejte se i na další Zumba video.