logo

Kdy mít poslední jídlo - večeři?

Články Tipy Mýty
večeře

Zhubněte s unikátními produkty:


Nevíte, v kolik hodin si máte dát večeři? Dodržujete starý mýtus, že máte poslední jídlo v 17:00 nebo v 18:00? Přečtěte si článek, ať víte, co děláte špatně.

Poslední jídlo v 17 hodin

Tento rozšířený mýtus dodržuje mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout. Myslí si, že tímto způsobem zhubnou, ale opak je pravdou.

Pokud někdo večeří v 17:00 a jde spát po desáté nebo jedenácté hodině, tak často usíná s ukrutným hladem, protože jeho tělo má hlad. Ovšem pokud daný jedinec naposledy jedl před pěti nebo dokonce šesti hodinami, tak tělo cítí, že je problém a že přichází doba bez jídla.
Každé následující jídlo, které si vezmete (snídani nebo dokonce svačinu), si tělo uloží do tukových zásob, aby bylo připraveno na období hladu. Ten samý večer se opakuje to samé a příští den znova. Tělo si proto neustále ukládá do tuků první jídlo nebo jídla po hladovějící noci. Během noci spaluje svaly a nikoliv energii z jídla. Tento přístup je špatný.

Optimální by bylo, kdybyste jedli tak dvě až tři hodiny před spaním něco lehkého, žádnou velkou porci sytého jídla, ale něco přiměřeně menšího (tuňákový salát, tvarůžky, chlebík-knuspi, nebo zeleninový salát).

Důležité je, aby tělo mělo neustálý přísun energie a aby nemělo potřebu si ukládat potravu do tuků na horší časy. Toho docílíte tím, že mu pravidelný přísun potravy zajistíte. Jezte nejlépe 5× - 6× denně v menších porcích a brzy uvidíte, jak se vám tělo odmění shozenými kilogramy. Tak se nesnažte věnovat pozornost tomuto mýtu, který vám bude jen škodit.

Věnujte několik minut tomu, abyste si pořádně rozvrhli jídlo během dne. Vstáváte-li v 6:00, snídani si dejte v 7:00, svačinu v 9:30, oběd ve 13:00, svačinu v 15:30, večeři v 18:30, druhou večeři ve 21:00. A ulehnout můžete třeba ve 23:00. Dále také záleží, jak velké budete mít porce, určitě ne svíčkovou se šesti, ale menší porce.
Pokud chcete jíst jen pět jídel denně, rozvrhněte si jídelníček například tak, pokud vstáváte v 6:00: snídani můžete mít v 7:00, svačinu v 10:00, oběd ve 13:00, svačinu v 16:00 a večeři v 19:00.
Nový komentář do diskuze: