logo

17denní dieta - program na 17 dní

Diety Diety na hubnutí Fáze
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


Sedmnáctidenní dieta byla sestavena americkým lékařem, který se jmenuje Mike Moreno. Vydal knihu, která je založena na poznatcích, které získal při léčbě obézních pacientů. Kdo jiný by měl vědět, jak by obézní lidé měli zhubnout než ten, kdo je léčí? Během pozorování pacientů zjistil, že tělo musí být zmateno a nesmí dopředu očekávat, co se stane.

Jak vypadá 17 denní dieta?

Hubnutí je založeno na neočekávaných změnách metabolismu. To, na co je tělo zvyklé, se musí změnit, aby hubnutí bylo efektivní. Všechny vaše návyky jsou brány jako rutina, kterou každodenně děláte a tělo neočekává změnu.
Tak jako ostatní diety, tak i 17denní je založena na 4 fázích, které vám pomohou zhubnout. Každá fáze trvá 17 dní. Důležité je jíst 4 - 5x denně a pít vodu a zelený čaj.

1. fáze - akcelerace

Nastartujte se a usnadněte si hubnutí.
Každý den cvičte 17 minut, pokud začínáte se cvičením.
V této fázi jezte hlavně nízkotučné bílkoviny, jezte zeleninu a pijte zelený čaj.

2. fáze - aktivace

Dosavadní metabolismus se musí změnit na neutrální stav
Každý den cvičte minimálně 17 minut a pomalu tento počet minut zvyšujte.
Stále jezte převážně bílkoviny, jezte zeleninu, trošku ovoce, saláty s olivovým olejem a pijte zelený čaj.

3. fáze - úspěch

Dodržování nových zdravých stravovacích návyků.
Každý den cvičte 40 - 60 minut aerobního cvičení (aerobic, zumba, rychlá chůze, běh).
Do jídla zahrňte celozrnné potraviny, nadále jezte bílkoviny, zeleninu, ovoce a pijte zelený čaj.

4. fáze - udržovací

Pokud jste v předchozí fázi ještě nedosáhli svého cíle, vraťte se k druhé nebo k třetí fázi. Tato 4.fáze je udržovací a o víkendu můžete za odměnu si dát něco dobrého a jezte vše z třetí fáze.
Cvičte alespoň třikrát týdně 1 hodinu.

17ti denní dieta ukazuje směr, jak se máte zdravě stravovat po jejím skončení. Nutné je jíst kvalitní sacharidy, bílkoviny, zdravé tuky a naopak nejíst zpracovaná a smažená jídla.
Dieta je vhodná pro diabetiky, i pro vegetariány (maso je možné vyměnit za mléčné a sójové výrobky a za luštěniny).

Se 17denní dietou můžete zhubnout každý týden až 2 kg. Také vyšla kniha, která vám pomůže v hubnutí, k dostání je na amazon.com.


Diskuze k článku


Ahojky, nemáte někdo zkušenosti se 17 denní dietou???
Martina Posp, 6. 7. 2012 9:23
Ahoj, 17 denní dieta je sice dobře myšlená, ale je to jen krátkodobá dieta, po této dietě sice zhubneš, ale jak začneš jíst normálně, přibereš, jako po každé dietě. Musíš odstranit příčinu, proč máš nějaká kila navíc a potom nejen zhubneš, ale udržíš si váhu, nepřibereš. Jít od diety k dietě je k ničemu, jen se trápíš a stejně nezhubneš trvale. Chce to změnit režim, jíst, pohybovat se, zkrátka žít jinak, než jsi zvyklá, je to jiný životní styl. To funguje. Loni, kncem září jsem měla 100 kg a teď mám 85 kg, jsem pořád ještě tlustá, ale už aspoň vypadám jako člověk a ne jako hroch. Eva
Eva, 11. 1. 2013 1:14
Tato dieta je uzasná, otevřela mi nový pohled na svět, i jidlo beru jinak je to palivo pro telo, muj partner i ja jsme spokojení, kazdý den je lepsi a lepší. Tato dieta bude kratkodoba jen pokud s tim flaknete po dvou tydnech coz bude jeste horsi než kdyby jste jedla stale stejně. Tato dieta je pro člověka, který chce změnit životní styl a vlastně i život jako takový....
Eiisa, 4. 2. 2013 22:04
Tuhle dietu jsem vyzkousela jen jednou..pri prvnich 17dnech jsem mela porad hlad, takze, me to nevyhovovalo. Vice jsem nevydrzela a zhubla sem asi 4kg. Kamaradka ji jednou drzela asi 4 mesice porad jela dokola prvni a druhou fazi a zhubla asi 30kg..pak to behem roku a pul nabrala zase zpet..od te doby se nekolikrat snazila a pokazde bez uspechu. Ted se snazi znova a po 34dnech ma dole asi 7kg...
Kristyna, 18. 2. 2014 5:37
já jsem maximálně spokojená. tohle totiž není dieta, protože žádná dieta vám nikdy nebude fungovat na celý život... o tom to není... je to změna stravovacích návyků... pokud se opravdu touto knížkou budete řídit, zhubnete a nepřiberete... já jsem začala loni v květnu měla jsem 71 kg... a koncem léta jsem byla na 58 kg.... každý týden jsem zhubla 1 kg.. a tak by to asi i správně mělo být... nic radikálního, ale hezky pomalu ale jistě... pak jsem se na to vyprdla a začala jsem jíst zase podle starýho režimu a světě div se....!!! šlo to nahoru, ale jen o 4 kg během roku...Samozřejmě jsme na tom každý jinak, a u někoho ten nárůst může být větší, ale jak už jsem jednou psala... pokud se opravdu budete držet té knihy a naučíte se správně jíst tak už nikdy nebudete muset žádnou zaručenou dietu držet...
martina, 29. 4. 2014 7:34
S touto dietou jsem začla dva dny po Novém roce. Nepotřebovala jsem nutně shodit kvůli nadváze, ale kvůli lepšímu pocitu ze sebe samotné a především kvůli kompletní změně stravovacích návyků. Po týdnu striktního dodržování jsem měla 4 kila dole. Nevěřila jsem vlastním očím. Byla to sice ta kila, která jsem připrala přes svátky, ale rychlost, jakou šla dolů, mne motivovala o to víc. Další kila už šla obtížněji, ale pro mne to nebylo už tak důležité. Po dietě jsem se cítila opravdu fantasticky, mohu ji doporučit všem a především gurmánům a jedlíkům jako jsem já. Všichni se mi smějí za mé obří porce, avšak s touto dietou s je můžu bez výčitek dovolit.
Anna, 14. 8. 2014 7:50
Vážně to zabírá?
Simona, 12. 8. 2015 12:38
Nový komentář do diskuze: