logo

90denní rozlišovací dieta aneb jak prý účinně zhubnout za tři měsíce

Diety Top diety Diety na hubnutí
dietka

Zhubněte s unikátními produkty:


90denní rozlišovací dieta trvá, jak už název napovídá, tři měsíce. Během této doby můžete zhubnout až 25 kg. Rozlišovací dieta je založena na střídání dnů, ve kterých se konzumují specifické skupiny potravin. Tyto jednotlivé dny se jmenují škrobový, bílkovinný, cukerný, vitamínový a vodní den. V daný den nesmíte konzumovat nic jiného než to, co je povoleno.

Během rozlišovací diety konzumujete tři větší porce (snídaně, oběd, večeře) a na svačinu si můžete dát zeleninu nebo ovoce. Nutné je také vypít minimálně 2 l neslazených tekutin denně.
Rozlišovací dieta slibuje nejen úbytek kilogramů, ale také zrychlení metabolismu. Dieta by se měla držet tři měsíce a po jejím skončení byste se neměli začít hned stravovat obvyklým způsobem.

Snídaně je u všech dnů stejná. Na snídani si dejte 2 kusy ovoce (hrušky, jablka, pomeranče) nebo šálek malých plodů. K tomu si můžete dát sušené ovoce, semínka, ovocné a zeleninové šťávy bez cukru.
Každé ráno vypijte sklenici vody se šťávou z citronu.

Rozlišovací dieta

Při rozlišovací dietě dodržujte přesně stanovené dny v tomto pořadí - bílkovinný, škrobový, cukerný a vitamínový den. Jednou za měsíc si udělejte vodný den.

Bílkovinný den

Na oběd je povoleno maso (hovězí, vepřové, kuřecí, králičí), ryby nebo vejce, tvaroh, sýry. Příloha by měla být čerstvá nebo opečená zelenina. K tomu vypijte 300 ml zeleninového vývaru.
Na večeři si dejte poloviční porci toho, co jste měli k obědu bez zeleninového vývaru.
Mléčné výrobky se smí konzumovat jen neslazené a maso se nesmí kombinovat s vejci a mléčnými výrobky.

Škrobový den

Na oběd jsou povoleny sacharidy (brambory, těstoviny, rýže, luštěnin, celozrnné pečivo) a zelenina.
Na večeři si dejte menší porci toho, co jste měli na oběd.

Cukerný den

Je povoleno na oběd jíst sladké jídlo (žemlovka, nákyp, knedlíky) nebo pizza bez masa, salámu, mléka a vajec. Je povolen také chleba s máslem.
Na večeři si dejte 1 kousek dortu, tabulku čokolády, porci zmrzliny nebo pizzu.

Vitamínový den

Konzumuje se ovoce (čerstvé i sušené), oříšky, semínka, kompoty, pečené ovoce...

Vodný den

Zařaďte ho jednou za měsíc po vitamínovém dni a před bílkovinným dnem. Jedná se o očistný den, takže celý den pijete jen vodu.

Co na ní říkáte?


Nový komentář do diskuze: