logo

Jak nepřibrat na dovolené a nehladovět?

Rady Chuť Jak na to
jak nepřibrat na dovolené

Zhubněte s unikátními produkty:


Čas dovolených je v plném proudu a určitě se těšíte, až ochutnáte výbornou exotickou kuchyni tam, kam jedete. Nejraději byste snědli všechno, co neznáte, ale je tu jeden problém - jak na dovolené nepřibrat. Komu by se líbilo před prázdninami cvičit a omezovat se v jídle a pak během dvou, tří týdnů všechno nabrat? Asi nikomu, proto ani vy nemusíte přibrat na dovolené. Alespoň ne hodně kilogramů. Důležité je při jídle přemýšlet a nesnažit se za každou cenu všechno sníst a přecpat se.

Díky několika radám vůbec nemusíte na dovolené (ať už v zahraničí nebo tuzemsku) přibrat. Stačí se jen jimi řídit a uvidíte, že místo obvyklých 3 - 5 kg za dva týdny přiberete jen 1 kg nebo nic. Nevyplatí se to?

Nepřejídejte se

Máte zaplacený pobyt s all inclusive, snídani a večeři formou švédských stolů, tak toho přece musíte využít? To znamená rychle ke stolům a sníst toho co nejvíc, přece jim to tam nenecháte. S takovým přístupem je jasné, že musíte hodně přibrat. Co tak se ale chovat jako člověk a ne jako kobylka? Doma se přece také nenasnídáte až k prasknutí, ale sníte toho méně, ať vás nebolí břicho. To, že si zaplatíte pobyt i se stravou, přece neznamená, že musíte všechno sníst. Nechte jídlo i ostatním, uleví se i vám.

Jezte pomalu, jídlo vám neuteče

Jídlo nemusíte zhltnout, abyste si pak mohli dát další chod nebo pospíchat k pláži. Raději si jídlo vychutnejte, jezte pomalu a uvidíte, že se vám bude hned lépe trávit a navíc to nebude velký nápor na žaludek. Nezapomeňte jej zapít nejlépe neslazenými tekutinami.

speciality

Večer se nepřecpávejte

Celý den se opalujete, večer dorazíte do hotelu a čeká na vás velkolepá večeře. Klidně si ji dejte, ale pak se jděte projít ven a hlavně hned nejděte spát. Jinak se vám po takovém náporu jídlo uloží do tuků. Právě hodinová procházka je dobrým řešením, jak se najíst a nepřibrat. Pokud se vám nikam nechce jít, tak jezte s mírou a vyberte si dietnější verzi. Také si vezměte s sebou něco malého k snědku na pláž přes den, v horku určitě moc hlad nemáte, ale pro ukládání každého jídla do tuků je hladovění přes celý den to nejhorší, co může být, to se ještě posílí velkou večeří.

Zrádné drinky a alkohol

Rádi si dopřáváte koktejly a drinky u bazény, na pláži nebo v restauracích? Víte, že se jedná o kalorické bomby? Pijte je raději s rozumem. Večer by bylo nejlepší je vynechat nebo si dejte jen malé množství vína nebo vinného střiku.

kalorické drinky

Vybírejte si, co sníte

Jedete do zahraničí a místo toho, abyste ochutnávali zahraniční speciality, sedíte den co den v rychlém občerstvení. Není to škoda? Dejte si raději něco dobrého a na fastfood zapomeňte. Stejně tak se v restauracích spíše vyhýbejte hranolkům a kroketám, ale raději si dopřejte něco, co neznáte. Jídlo si vybírejte a nedávejte si každý den to stejné. A pokud si s sebou něco vezete, tak nezapomeňte na dietnější a zdravější verzi. Výbornou variantou jsou ryby a mořské plody a také nezapomínejte na ovoce a zeleninu, která tam chutná mnohem lépe než u nás ta z dovozu.

výborné krevety a mořské plody

Neležte jen na pláži, ale mějte i nějaký pohyb

I když se vám líbí neustále se válet a opalovat na pláži, tak se zajděte každý den projít. Několikakilometrové procházky vám pomohou spálit mnoho energie a vy si tak můžete dopřát mnohem více pochoutek. Rozhodně je to lepší než jen ležet a slunit se. Pokud se vám z různých důvodů nechce pořád někam chodit, zahrajte si míčové hry, plavejte nebo choďte na procházky či túry jen občas. Každý pohyb vám pomůže.

Nezapomeňte, že je důležité řídit se zdravým rozumem. Pokud si budete všechno odpírat, tak si dovolenou vůbec neužijete. Raději si dejte od všeho kousek než aby vás pak mrzelo, že jste to a tamto nezkusili kvůli nepřibrání. Pokud ale přece jen přiberete, tak za chvíli těch pár kilogramů zhubnete.

Máte tip na to, jak nepřibrat na dovolené?


Nový komentář do diskuze: