logo

Jogurtová dieta na tři dny

Diety Diety na hubnutí
dietka

Zhubněte s unikátními produkty:


Další z krátkodobých diet je dieta jogurtová. Jak už název napovídá, konzumuje se převážně jogurt. Jogurt dodává tělu bílkoviny a vápník. K němu se navíc konzumuje ovoce a zelenina, která zase obsahuje vitamíny a minerální látky. Ovšem hlady trpět nebude a je povolena i konzumace sacharidů.

Jogurtová dieta se drží jen tři dny, během kterých můžete zhubnout až 3 kg. Jedná se vlastně o odlehčovací detoxikační dietu. Vhodné je si vybírat probiotické jogurty, jejichž energetická hodnota není vyšší než 420 kJ/100 g. Během diety nejenže odlehčíte stravu, ale také můžete si upravit trávení díky probiokulturám.

Vhodné potraviny při jogurtové dietě jsou:
probiotické jogurty, ovesné vločky, zelenina, ovoce, kuřecí nebo krůtí maso, ryby, rýže, brambory, celozrnný chléb, polévky

Jogurtová dieta - jídelníček

Ukázkový jídelníček jogurtové diety vypadá například tak:
snídaně: jogurt s vločkami
oběd: přírodní kuřecí řízek, brambory, tzatziki
večeře: těstovinový salát s vejcem a jogurtem

Během jogurtové diety se jí tři jídla denně. Ovšem můžete si přidat další menší porci jídla - nejlépe s jogurtem. Další dny jídelníčku si můžete vytvářet na podobném principu, jako byl ten ukázkový.
Pokud máte problémy s jogurty, tak tuto dietu nezkoušejte.
Diskuze k článku


Chtěla sem se zeptat jak omezit sladké.Zkoušela sem žvýkačky nahradily mi jakoby to sladké ale stejne.Čím to mužu zaměnit . Díky ;)
Nelly, 4. 4. 2011 16:27
Nelly: No s podobným problémem se potýkal i můj přítel, po dobrým po zlým, stejně si našel skulinu ke sladkýmu a pak byl sám děsně neštastný... Ale naučil se, že když má chuť na sladký, tak jde a dá si banán. :-D V létě meloun a podobně... prostě vždycky szobne nějaké ovoce nebo zeleninu...:-)
fallagela, 13. 4. 2011 17:49
Jak na sladké?
Dříve jsem konzumoval sladké každý den je mi 35let.Moje Váha byla 95kg. Což už jsem pomalu směřoval k obezitě. Vyzkoušel jsem všemožné diety ale nic. Až jsem se jednou rozhodl a sladké vysadil uplně. Ted ze sladkého jím pouze bílý jogurt s medem a müslim.Mimo to jsem uplně vypustil uzeniny a majonezy bílé pečivo knedlíky a podobné věci kterými si člověk akorát huntuje tělo. Mimo to držím jednou týdně půst a po dvou apůl měsících jsem schodil 14kg. Rozhodně nedoporučuji držet jakoukoliv dietu ale střídmost a zdravou stravu příjmout jako svou životní filozofii. Jde jen o to se rozhodnout většina problémů je jen v hlavě. :) Trochu pohybu taky neuškodí.
Petr, 22. 11. 2011 22:53
Chtěla bych zkusit tuto dietu, ani ne tak kvuli hubnuti ale potřebovala bych poupravit zažívání. Dlouho po jídle mi bývá těžko a jak bych to řekla nechce to slehnout... Myslíte že je tato dieta vhodná? Jogurty mám ráda a kilo dvě dolu by mi neuškodily.. Se sladkým mám taky problém...miluju Milu, čoko koblihy a vůbec všechny buchty, líbí se mi tam nápad s medem a jogurtem :) Tak všem kdo jí taky zkouší držím palce :)
tyna, 31. 5. 2012 19:06
Nelly: Já má velmi dobrou zkušenosti s kustovnicí. Je to sušená plodina jako třeba rozinky, ale je velmi zdravá a má antioxidační účinky a hlavně - na rozdíl od banánu nemá skoro žádný cukr. Mimochodem banán a mango jsou nejcukernatější ovoce, takže by se při jakékoli dietě měli úplně vyřadit. Vhodné ovoce je jablko nebo hrozny. Petr: Pokud jsi jedl celý život dennodenně sladké, knedlíky a majonézy, tak se pak hubne dobře a po upravení jídelníčku jde váha rychle dolu. Co ale máme dělat my, kteří mají takto upravený jídelníček celý život? Jsem zvyklá jíst především zeleninu a ovoce, celozrnné pečivo, jogurty, vejce, kuřecí a krůtí maso, občas hovězí nebo vepř. panenku, rýži a brambory, sem tam i těstoviny nebo noky. U nás už není moc co upravovat. Je pravda, že sport jde dost mimo mě. Hubnutí ale přece není jen o sportu. Co bys poradil mně?
Barča, 12. 10. 2016 8:33
Nový komentář do diskuze: