logo

Cukrfree kuchařka: Recepty bez cukru

Zdravý styl Kniha
cukrfree kniha

Cukr v dnešní době najdeme naprosto všude, snad ve všech zpracovaných potravinách. Co tak ho omezit na naprosté minimum? O to se přesně snaží cukrfree - životní styl bez cukru. Naprosto bez cukru.

Jméno cukrfree vymyslela Janina Černá, která si založila pod stejným názvem blog. Kromě toho, že na její blog začalo chodit mnoho návštěvníků, rozšířil se název tohoto stylu do širšího povědomí. I když se jedná o kombinaci českého a anglického slova, název cukrfree se u nás celkem ujal.

Co je cukrfree?

Cukrfree je životní styl, ve kterém se omezuje příjem cukru. Samotný cukr má absolutní zákaz. Nejedí se ani průmyslově zpracované potraviny s cukrem, některé druhy ovoce a potraviny s vysokým obsahem sacharidů.

Jídelníček by se měl skládat převážně ze zeleniny, masa, zakysaných mléčných výrobků, vajec, koření, ořechů, kokosu, semínek a kokosového oleje. Z těchto potravin pak vytvoříte jídla, která dokonale nahradí klasickou verzi se sacharidy.

Pokud nevěříte, že je možné ze surovin připravit bábovku, chleba, housky, moučníky, vánoční cukroví nebo husté polévky, stačí nahlédnou do kuchařek, které se staly bestsellery.

Místo klasické pšeničné mouky se použije třeba mouka mandlová s kokosovou, k tomu se přidá vejce, koření a tuk a upeče se chléb nebo něco jiného. Často se pro zpestření přidá i nějaká zelenina a semínka. Pro mnohé bude asi nepředstavitelné vzdát se vaření a pečení jídel bez pšeničné mouky, těstovin nebo rýže. Ale někomu se to může líbit.

Cukrfree: Kuchařka pro malé i velké (Černá, Dell Plotnárková)

kniha cukrfree

Cukrfree: Kuchařka pro malé i velké vyšla v roce 2018 a najdete v ní plno receptů, které obsahují minimální obsah cukru. K tomu se můžete těšit na výživová doporučení a důležité informace pro stravování dospělých a dětí. Nechybějí ani krásné fotky. Recepty jsou bezlepkové, vhodné pro diabetiky a při hubnutí.Cukrfree - kuchařka (J. Černá)

kniha cukrfree

V kuchařce Cukrfree z roku 2016 představuje Janina nový pohled na stravování. Život bez cukru nemusí být omezující. Kniha nabídne recepty bez cukru i lepku, různé rady a postupy, jak si nové stravování zamilovat.Kdo je Janina Černá?

Janina se narodila v Mostě, poté studovala práva, která kvůli zdravotním problémům nedostudovala. Trápily ji úzkosti a poruchy příjmu potravy téměř 13 let. Odjela do Austrálie, kde objevila jiný způsob stravování. Po příjezdu založila blog Cukrfree, který se vzápětí stal velmi úspěšným. Vydala dvě kuchařky, které patří k nejprodávanějším titulům na našem trhu.

Znáte dietu KetoDiet? Podívejte se, jak vlastně vypadá.

Kdo je Jana Dell Plotnárková?

Vystudovaná zdravotní sestra se po letech práce u nás přestěhovala do Austrálie, kde však jako sestra nemohla pracovat. Začala se věnovat józe, trenérství, dietě GAPS a výživě. K tomu píše recepty, kuchařky a knihy.

Závislost na cukru je velice častým problémem, které se můžete zbavit jedině tak, že vyřadíte cukr ze stravy.

Líbí se vám tyto knihy? Napište do diskuze své recenze a zkušenosti s recepty bez cukru.

Nový komentář do diskuze: