logo

ᐉ Luli Chef Midi: Recenze a zkušenost s přístrojem

Recenze Zajímavosti
luli chef midi recenze

Mám ráda chytré kuchyňské pomocníky, a když jsem poznala přístroj Luli Chef Midi, úplně jsem se do něj zamilovala. Dokáže uvařit polévku i mixovanou krémovou, připravit rostlinný nápoj, kaši nebo smoothie.

Na první pohled vypadá tento roztomilý pomocník spíše jako dekorativní prvek, ale jedná se o osobního kuchaře, který připraví 1 - 2 porce chutného pokrmu za několik minut. Zobrazit více informací.

Jelikož nyní Luli Chef Midi zaujímá své čestné místo u nás v kuchyni, rozhodla jsem se na něj pořádně podívat. Pokud uvažujete o tom, že si ho pořídíte, popíšu vám svou zkušenost s vařením a přípravou jídel.

Je vhodný absolutně pro všechny. Umí připravit dietní jídla a zdravá jídla. Ocení ho každý, kdo si chce uvařit pokrm bez práce snadno a rychle.

Stačí do Luli Chefa vložit suroviny, vybrat program a on ukuchtí sám zdravé jídlo, které si jednoduše zamilujete.

☑️ Co je Luli Chef Midi?

Luli Chef Midi je přístroj, který dovede rychle připravit oběd, večeři nebo svačinu. Dokáže uvařit polévku (klasickou i krémovou), kaši, rostlinné nápoje, smoothies nebo dětskou výživu. Za pár minut a bez práce.

Pokud vyhledáváte zdravé a dietní pokrmy, máte rádi rychlá jídla nebo potřebujete uvařit příkrm, Luli Chef zastane práci za vás.

Během přípravy pokrmu můžete dělat něco jiného. Hrát si s dětmi, uklidit, dívat se na film nebo se namalovat.

Vyrobí 1 velkou porci nebo 2 normální porce s celkovým objemem 450 ml až 600 ml.

luli chef midi recenze zkušenosti

Osobní kuchař je vysoký necelých 26 cm a váží 1195 gramů. Koupíte ho v tomto obchodě.

❤️ Co dokáže připravit? Na co se můžete těšit?

Polévka s kousky (např. zeleninová, bramborová, hrstková)
Krémová polévka (např. brokolicová, dýňová, mrkvová)
Rostlinný nápoj (např. mandlový, kešu, makový, lískovcový)
Dětské příkrmy (např. mrkev s bramborem, špenát s masem)
Dětská výživa (např. jablko s ovsem, mrkev s jablkem)
Kaše (např. rýžová, jáhlová, ovesná, pohanková)
Smoothie (ovocné, zeleninové)
Dezerty (např. s avokádem, tvarohem, banány)

Jak na to? Jaký je postup?

 1. Vložte do nádoby suroviny
 2. Nalijte vodu mezi rysky MIN a MAX
 3. Uzavřete víčkem
 4. Zapněte kabel do zásuvky
 5. Vyberte jeden ze šesti programů na displeji
 6. Čekejte na ukončovací signál

Během čekání na jídlo ho nemusíte hlídat. Luli Chef je samostatný a šikovný. Umí si s tím sám poradit a soustředí se pouze na výrobu pokrmu.

Možná si říkáte, že přece také umíte uvařit polévku, kaši nebo krémovou polévku. Ale během vaření musíte pokrm míchat a hlídat. Trvá to delší dobu a a vy pak umýváte mnohem více nádobí a třeba nádstavec mixéru.

luli chef midi hotový pokrm

Už je hotovo a nápoj je vyrobený

Luli Chef Midi to umí sám a dokonce rychleji, čímž ušetříte čas i energii. Je to prostě mnohem pohodlnější než v případě klasického vaření.

Některé pokrmy připravuje trošku odlišným způsobem, než je zvykem klasicky v hrnci. Možná vás překvapí lahodná jáhlová nebo rýžová kaše, jedná se o absolutní delikatesu.

Objem 450 - 600 ml je pro jednoho nebo dva dostatečně velký. Pro rodinu se jedná o nedostatečné množství, vychází to na jednu větší porci nebo dvě normální porce. Ale v případě, že vaříte pouze pro jednoho nebo dva, bude vám to stačit.

Pokud chcete připravovat speciální jídla v rodině pro jednoho nebo dva, např. při hubnutí nebo pro celiaka, oceníte rychlou přípravu a špinavé jen pár kousků nádobí.

Hodí se při přípravě příkrmů nebo přesnídávek pro miminko. Snadno připravíte pokrm v dostatečném množství a nepotřebujete na něj zbytečně hodně nádobí.

☑️ Kdo ho ocení? Pro koho je vhodný?

 • Pro batolata
 • Pro děti
 • Při hubnutí
 • Pro seniory
 • Pro páry a singles
 • Pro ty, kteří nechtějí čekat

⭐️ Pro batolata

Příkrmy můžete kupovat v obchodech, ale jejich cena je poměrně vysoká, nebo je uvařit doma. Potřebujete připravit jednu nebo dvě porce, které si ale žádají dlouhou přípravu a následný úklid nádobí.

Luli Chef to za vás vyřeší. Přidáte do něj nakrájené kousky, vyberete program (nejčastěji se na příkrm hodí program SOUP/PUREE) a za 20 minut máte hotovo.

Výhodou je, že Luli uvaří jídla levně tak akorát pro jednoho nebo dva nejmenší strávníky rychle a bez práce (až na nakrájené suroviny a následné umytí přístroje).

⭐️ Pro děti

Hladové dítko, které má hlad, potěšíte chutnou polévkou nebo dobrou kaší hotovou doslova za pár minut. A jedná se o pokrm zdravý a chutný.

Dětem připravíte jídlo přesně podle toho, co mají a nemají rády. Opět téměř bez práce. Stačí nachystat do přístroje suroviny a zmáčknout tlačítko.

Přístroj nenavaří zbytečně hodně jídla, protože vystačí akorát pro jednoho nebo dva hladové jedlíky. To u klasického vaření často neodhadneme množství a zbytečně zůstává jídlo, které nikdo nechce sníst nebo se do něj musí nutit.

⭐️ Při hubnutí

Pokud hubnete, asi moc dobře víte, že byste si měli vybírat spíše dietní a zdravá jídla. Neměla by být moc tučná a sladká. V tom vám Luli Chef pomůže.

Nepatří do něj mouka, mléko, tučné a zpracované suroviny, takže si s nimi nepřipravíte pokrm, který může škodit štíhlé linii. Prostě vám to zakáže.

Ke snídani připraví například rýžovou kaši, k obědu dýňovou krémovou polévku, ke svačině tvarohový dezert s ovocem a k tomu i nápoj z kešu ořechů. Jídelníček dále doplňte rovněž dalšími pokrmy, které patří k dietnímu stravování.

⭐️ Pro seniory

Nechce se vám už připravovat dlouze jídlo a chcete vsadit na něco rychlého a přitom výživného? O to přesně se postará Luli Chef, který rychle navaří chutný pokrm.

Nachystáte suroviny, vložíte je do nádoby a zapnete vybraný program. Během přípravy můžete trávit čas s vnoučaty nebo věnovat se svým zálibám.

Senioři mnohdy už nechtějí ztrácet čas dlouhým vyvařováním pro sebe, proto se může jednat o dobrou alternativu, jak se chutně a zdravě najíst. Jídlo budete mít čerstvé a hlavně hned hotové.

⭐️ Pro páry a singles

Žijete sami nebo s někým a nechce se vám moc vařit? Zaměstnejte Luli Chefa. Postará se o chutné polévky, kaše nebo třeba smoothie. Stačí do něj nasypat suroviny a on si už sám mákne.

Vy budete mít rychle a bez starostí připravené zdravé jídlo, které je velmi chutné. Jednoduše si vyberte, co chcete mít navařeno, a váš kuchyňský pomocník se toho ujme.

To se vám bude rovněž líbit v případě, kdy se celá rodina stravuje poměrně nezdravě a vy si chcete připravit zdravá jídla. To vám přesně Luli vyrobí. Zdravé a chutné pokrmy.

Co obsahuje balení?

V balení se nachází Luli Chef Midi, odměrka, kartáček na čištění, odjímatelný kabel a návod k použití.

luli chef midi obsah balení

Toto všechno se nachází v balení.

☑️ Jaké má programy?

Luli Chef Midi disponuje 6 programy, které slouží k přípravě různých pokrmů.

⭐️ PlantMilk

Připravte si lahodné rostlinné mléko za 27 minut. Během něj se obsah nahřeje na 100 °C a občas dochází k mixování. Můžete připravit rostlinný nápoj (mléko) z libovolných ořechů (např. kešu, mandle, lískové ořechy, mandle), obilovin (např. oves, rýže, špalda).

⭐️ Soup/Puree

Program na přípravu krémových polévek, kaší, dětských příkrmů a výživ. Trvá 20 minut. Nejprve dosáhne bodu varu a poté občasně mixuje.

⭐️ Warm

Warm je program sloužící k ohřívání, resp. udržování teploty jídla na 60 °C až na 2 hodiny. Tato funkce se zapne automaticky, jakmile ukončíte program PlantMilk, Soup/Puree a Cook.

⭐️ Cook

Program cook uvaří polévku za pouhých 10 minut bez mixování. Ohřev během vaření dosahuje bodu varu. Jedná se o celkem tichý proces.

⭐️ Smoothie

Program na přípravu smoothie trvá 2 minuty a během něj dochází k dokonalému mixování všech ingrediencí. Jedná se o hlučný program právě kvůli mixování. Daný obsah se nevaří ani neohřívá.

⭐️ Clean

Funkce Clean je program, který trvá 1 minutu a vyčistí přístroj. Jedná se o hlučný program.

☑️ Jak s ním pracovat?

Do nádoby vždy vkládejte ovoce a zeleninu nakrájenou na menší kousky (kolečka, kostky) a další ingredience. Vždy je zalijte studenou vodou mezi rysky MIN a MAX. Poté uzavřete víčkem, zapněte proud a zvolte program.

Do Luli Chefa patří pouze syrové suroviny. Nedávejte do něj vařené nebo konzervované potraviny. Dále tam nepatří ani mléko, smetana, mouka, krupice, ovesné vločky atd., které by se v něm připálily.

Nevkládejte do něj nadměrné množství surovin, vody nesmí být nikdy méně nebo více, vždy ji nalijte mezi rysky MIN a MAX.

Některé suroviny potřebují přidat další surovinu, aby nedošlo ke kypění. Jedná se o rýži nebo jáhly při přípravě kaše. Vložte k nim například strouhaný kokos, sezam nebo jinou surovinu.

Po ukončení přípravy pokrmu odpojte kabel, odejměte víčko a vylijte jídlo do talířů nebo misek. Nato napusťte do nádoby vodu mezi rysku MIN a MAX, uzavřete víko a zapněte čistící program. Poté dočistěte nádobu houbičkou nebo kartáčkem, opláchněte a nechejte uschnout.

luli nápoj

Po uvaření výsledek nalijte třeba do sklenice.

Vhodné a nevhodné suroviny

Luli Chef Midi nezvládne pracovat se všemi surovinami, některé jsou pro něj dokonce nevhodné. A některé má prostě raději. My se podíváme na to, které do něj dávat a které nedávat.

Vhodné suroviny

Hodí se pro čerstvé a předem nezpracované suroviny - ovoce, zelenina, ořechy, semínka, oves, pohanka, quinoa, rýže, jáhly atd. Rýže a jáhly pouze s další ingrediencí, aby nedošlo ke kypění. Koření můžete přidat až nahoru na všechny ingredience.

Nevhodné suroviny

Seznam potravin, se kterými se Luli neporadí, je poněkud větší.
Nepatří do něj při vaření mléko, rostlinný nápoj, ovesné vločky, mouka, krupice, polenta a jiné lepivé suroviny, které je potřeba míchat a připalují se.

Jak jsem již psala, ani rýže nebo jáhly nemohou být jedinou ingrediencí, ale je potřeba k ní ještě jednu surovinu přidat, např. strouhaný kokos nebo sezam.

Do programu smoothie můžete vložit tvaroh, led, mléko, uvařené maso, ovesné vločky atd. Při tomto programu nedochází k zahřívání, pouze dvě minuty mixuje dojemna.

❤️ Recepty

Na webové stránce najdete mnoho receptů, podle kterých připravíte pokrmy. Ve výsledku je vhodné si několik receptů podle návodu vyzkoušet, ať se naučíte s Luli Chefem pracovat. Následně si upravíte recepty a postup přesně podle sebe.

Přesně tak jsem postupovala, nejprve jsem si nějaké recepty vyzkoušela, a pak zkoušela další podobné podle představivosti. Důležité je mít v něm suroviny (ne moc a ani ne málo) a ty pak zalít vodou mezi rysky MIN/MAX.

⭐️ Zeleninová polévka

luli chef zeleninová polévka recept

Zeleninová polévka připravená v Luli Chefu

Ingredience:
1 - 2 brambory
1 mrkev
kousek brokolice
jarní cibulka
hrášek
sůl, pepř
cibulka na ozdobení

Postup:
1. Oloupeme brambory a mrkev. Nakrájíme je na kostky. Cibuli nakrájíme na kolečka a brokolici rozebereme na růžičky. Jedná se zhruba o 250 gramů.
2. Zalijeme vodou mezi rysku MIN a MAX. Zavřeme víkem a zapneme program COOK.
3. Po dovaření nalijeme polévku do dvou talířů nebo misek. Lehce osolíme a opepříme a ozdobíme cibulkou nebo pažitkou.

Všechny suroviny jsou měkké a uvařené přesně tak, jak mají být. Nejsou nedovařené nebo rozvařené. A to za pouhých 10 minut.

⭐️ Brokolicový krém

luli chef krémová polévka brokolicová recept

Krémová brokolicová polévka

Ingredience:
1 brambora
brokolice
1 stroužek česneku
smetana na ozdobu
sůl, pepř

Postup:
1. Brambory oloupeme a nakrájíme na kostky, brokolici rozebereme na růžičky a oloupeme stroužek česneku. Celkem se jedná zhruba o 200 gramů.
2. Zalijeme vodou mezi rysku MIN a MAX. Zavřeme víko. Zapneme program SOUP/PUREE.
3. Jakmile bude polévka hotová, nalijeme ji do dvou misek nebo talířů. Ozdobíme smetanou, osolíme a přidáme krutony.

Krémová polévka je krásně jemná a vláčná. Krém je perfektně rozmixovaný a připravený jen za 20 minut.

⭐️ Rýžová kaše s kokosem

rýžová kaše recept lulichef

Rýžová kaše s kokosem a ovocem

Ingredience:
3 odměrky rýže basmati (cca 67 g)
1,5 odměrky strouhaného kokosu (cca 12 g)
cukr nebo sirup
ovoce na ozdobu

Postup:
1. Do nádoby nasypeme rýži s kokosem a v nádobě ji zalijeme vodou mezi rysky MIN/MAX.
2. Zapneme na program SOUP/PUREE.
3. Hotovou kaši nalijeme do dvou misek, posypeme cukrem nebo polijeme sirupem. Ozdobíme ještě nakrájeným ovocem a podle představivosti.

Rýžová kaše je neuvěřitelně chutná a jemňoučká. Když to srovnám s klasickou, která chutná zcela jinak, je ta od Chefa mnohem lepší variantou.

⭐️ Banánové smoothie s kiwi

smoothie banán kiwi recept

Banánové smoothie s kiwi

Ingredience:
2 banány
2 kiwi

Postup:
1. Ovoce nakrájíme na kousky a vložíme do nádoby. Na smoothie má být použito maximálně 260 gramů ovoce a zeleniny. Přilijeme vodu a uzavřeme.
2. Zapneme na program SMOOTHIE.
3. Za dvě minuty je smoothie hotové. Nalijeme do sklenic, nazdobíme a podáváme.

Smoothie je dokončené takřka za okamžik. Následně vás překvapí výsledek, kterým je perfektně rozmixovaný drink.

⭐️ Mandlový nápoj

luli chef mandlový nápoj recept

Mandlový nápoj

Ingredience:
3 odměrky loupaných mandlí (cca 40 gramů)
2 sušené datle bez pecky

Postup:
1. Do nádoby nasypeme mandle a datle. Zalijeme vodou mezi rysky MIN a MAX a přiklopíme víčko.
2. Pustíme program PLANTMILK.
3. Po 27 minutách je nápoj připravený. Stačí ho nalít do sklenice a vypít nebo použít jako mléko nebo jiný rostlinný nápoj.

Nápoj je bezchybně rozmixovaný. Datle jsou zcela fuč. Můžete ho přecedit, jsou v něm patrné rozmixované mandle, ale není to nutné. Záleží na vkusu každého a také na tom, co s ním dále plánujete vyrobit.

Jak Luli Chefa umýt?

Přístroj byste měli umýt ihned po jeho použití. Po ukončení přípravy pokrm vylijte do nádoby (talíř, miska, sklenice), napusťte vodu mezi rysky MIN a MAX vodu, zavřete víčkem a zapněte program CLEAN. Poté odpojte přístroj od proudu a odpojte kabel.

Vylijte vodu a dočistěte přístroj Luli Chef Midi přiloženým kartáčkem nebo houbičkou, ať je naprosto čistý. Můžete použít jar nebo jiný přípravek.

Při umývání nerezové nádoby, dávejte pozor na nůž, je velice ostrý.
Spodní díl nepokládejte do vody a dávejte pozor, ať se nenamočí. Nepokládejte ho na vlhký nebo dokonce mokrý podklad.

Víčko můžete omýt vodou a mycím přípravkem, nepokládejte ho ale do vody.

Povrch pořádně utřete hadříkem.
Než nádoba dokonale vyschne, nechejte ji otevřenou, aby tam nevznikaly plísně.

Pokud by se suroviny připálily ke dnu nádoby, nalijte do ní teplý ocet a počkejte 15 minut. Poté jej vylijte a můžete se pustit do čištění.

luli chef se surovinami

Pomocník se surovinami na smoothie.

Nejlepší je umýt přístroj Luli Chef ihned po dovaření, ať tam nezaschnou zbytky pokrmů. Jednou jsem na umývání neměla čas a zaschly tam zbytky rýžové kaše. Čištění pak bylo samozřejmě mnohem složitější, příště jsem jej umývala raději hned.

☑️ Má mnoho vychytávek

⭐️ Velký dotykový displej

Na displeji si jednoduše vyberte z šesti programů. Stiskem se dopracujete až k programu, který si chcete zvolit. Následně se po třech sekundách daný program zapne.

Jakmile mašinka začne pracovat, zobrazí zbývající čas, který vzápětí zmizí a ukáže jen pracující čáry. Zhruba od poloviny uběhnutého programu se zobrazí zbývající čas.

displej luli chef midi

Na displeji se zobrazuje zbývající čas.


⭐️ Zvukový signál

Když je program ukončen, Luli Chef oznámí zvukovým signálem (pípáním), že už je ukončen. U programů PLANTMILK, SOUP/PUREE a COOK se dále pokračuje programem WARM, který udržuje teplotu až na dvě hodiny.

⭐️ Pojistka proti spuštění

Když chybí na nádobě víko, na displeji se zobrazí kód, a není možné spustit žádný program, dokud se na něj správně nenasadí víko.

Pokud víko odejmete během vaření, proces vaření se přeruší a vypne se.
Během programu je ale možné proces vypnout, když zmáčknete na tři vteřiny Menu / Cancel.

⭐️ Odložený start

Disponuje i funkcí odložený start, přičemž můžete začátek odložit o 1 až 12 hodin. Prostě do něj vložte suroviny, nalijte vodu a zapněte do proudu. Poté si vyberte Preset time a tam zvolte čas odložení.

⭐️ Chybové kódy na displeji

Pokud se objeví nějaká chyba, na displeji se objeví chybovka E a číslo. V manuálu najdete, co přesně dané číslo znamená. Možná se nejčastěji sekáte s kódem E2, což znamená špatně nasazené víko. Stačí je pouze správně nasadit a pootočit s ním.

☑️ Časté otázky a odpovědi

⭐️ Na co je vlastně dobrý?

Luli Chef Midi je domácí kuchařský pomocník, který slouží k přípravě polévek, kaší, smoothies, rostlinných nápojů a dalších. Připraví je rychle, snadno a bez námahy.

Uvaří zdravá a dietní jídla, přičemž ho nemusíte vůbec hlídat. O všechno se postará tento chytrý pomocník sám. Ušetří vám čas a elektrickou energii.

Stačí do nádoby přidat suroviny, zalít je vodou, zavřít víko, zapnout kabel do proudu a vybrat program. Následně dochází k úpravě pokrmu.

⭐️ Jaká je cena? Kde ho koupíte?

Cena za přístroj je celkem nízká. Ověřte si zde aktuální cenu. Můžete si koupit mentolový, nebo bílý přístroj. V obou případech k němu dostanete veškeré příslušenství jako návod, odměrky, kartáček a samozřejmě kabel.

Nyní je přístroj ještě skladem. Levně ho koupíte v obchodě www.mamigo.cz. Dále tam koupíte i další zajímavé produkty, stačí se tam jen podívat.

⭐️ Má nějakou záruku?

Na přístroj je poskytována záruka 2 roky od data nákupu. Vztahuje se na výrobní vady a vady materiálu.

luli chef nádoba

Takto vypadá Luli Chef uvnitř.

⭐️ Může se do něj vkládat maso?

Jako menší nevýhodu beru, že se do něj nesmí přidávat syrové maso. Nestihlo by se pochopitelně uvařit. Výrobce ale píše, že můžete přidat vařené maso (nakrájené na kousky) do hotových dětských příkrmů. Potom máte zapnout program SMOOTHIE, aby se kousky dokonale rozmixovaly.

⭐️ Dvě barvy pro vás

Luli Chef se aktuálně prodává ve dvou barevných verzích. A to mentolový (zelenkavý) odstín a bílý. Mě více zaujal právě mentolový, který vypadá naprosto kouzelně. Ať už si vyberete jakoukoliv barvu, bude se vám rovněž líbit.

⭐️ Kolik do něj nalít vody?

Vždy do přístroje nejprve přidejte ingredience a ty zalijte studenou vodou mezi rysky MIN a MAX. Nepřilévejte nikdy méně nebo více vody. Poté přiklopte víko a lehce jím otočte.

☑️ Jaké má výhody a nevýhody?

Přístroj Luli Chef má pozitiva i negativa. Na některá z nich jsme se podívali.

 • Připravuje zdravé a dietní pokrmy
 • Je určen pro snadné a jednoduché vaření
 • Pracuje rychle a sám
 • Má 6 chytrých programů
 • Šetří energii
 • Má ideální objem (450 - 600 ml)
 • Levně ho koupíte v tomto e-shopu
 • Má dotykový displej
 • Některé suroviny se do něj nemohou vložit
 • Nádoba se nedá vyjmout pro lepší umývání

Shrnutí na závěr

Luli Chef Midi je zajímavý pomocník, který uvaří velmi rychle řadu pokrmů jako polévky, kaše, rostlinné nápoje, dezerty nebo smoothie. Jedná se o zdravé a dietní pokrmy.

Navaří dvě chutné porce jídla, což je ideální, pokud jste sami či v páru. Nebo se vám nechce zvlášť vyvařovat při dietě, nebo uvařit příkrm pro dítě. Udělá to za vás.

Má mnoho programů, které udělají přesně to, co si poručíte. Výhodou je, že ho nemusíte hlídat a můžete zrovna dělat to, co potřebujete. Až bude hotovo, ozve se signálem.

Moje zkušenost je pozitivní. Jídla jsou velice chutná. Líbí se mi, že se o něj nemusím starat. Stačí mu dát do vínku nějaké suroviny a on se přihlásí až s hotovým výsledkem.

Kaše jsou neuvěřitelně jemné a dobré. To stejné se týká polévek, hlavně krémových, smoothie, dezertů nebo rostlinných nápojů. Se vším naprostá spokojenost. Nejde jen o rychlost a bezpracnost, ale hlavně o chuť.

V neposlední řadě výrazně ušetří čas. Jídla uvaří rychleji, levněji a tím šetří i energie.

Trošku mi vadí, že se nedá vyjmout nerezová nádoba, aby se lépe umývala. Rozhodně se nejedná o zásadní problém, jde dobře umýt i tak. Pomáhá na to umývací program, který uvolní nečistoty.

Podle mě se jedná o dobře zpracovanou mašinku s displejem, kterou si hned oblíbíte. Určitě i vás potěší, že její cena není vysoká. Jednoduše ji koupíte v tomto e-shopu, kde mívají zajímavé akce.

☑️ Kde můžete přístroj Luli Chef Midi koupit?

Domácího kuchaře Luli Chefa výhodně koupíte v oficiálním obchodě. Koupíte ho zde nejen v mentolové, ale i v bílé barvě a to za nízkou cenu. Aktuálně je skladem. Výhodou je rychlá doprava, která je na Chefa někdy zdarma.Nový komentář do diskuze: