logo

Osmihodinová dieta je hit z Ameriky

Diety Diety na hubnutí
dieta

Zhubněte s unikátními produkty:


Novým hitem v Americe je dieta, jež se nazývá osmihodinová dieta a je založena na zajímavém principu - jí se pouze osm hodin denně. Tato dieta se řídí knihou, která se jmenuje Osmihodinová dieta (The 8 Hour Diet) a napsal ji David Zinczenko a Peter Moore. Dieta prý doopravdy funguje, ale jestli je tomu doopravdy tak, netušíme.

Proč jíst jen 8 hodin denně?

Hlavním důvodem, proč se má jíst jen 8 hodin denně, je ten, že lidé jsou obézní kvůli nadměrnému příjmu potravy od rána až do chvíle, kdy jdou spát. Zatímco, když budete jíst pouze 8 denně, tělo bude mít dostatek času na to, aby dané pokrmy zpracovalo a vy nebudete přibírat. Tato osmihodinová dieta se testovala na 2 000 dobrovolnících, kteří doopravdy zhubli, i když jsou pravidla této diety úplně jiná, než jaká se obecně tvrdí.

Jaký je princip?

Hlavní princip této diety je ten, že 8 hodin jíte a 16 hodin držíte půst. Během doby hodování můžete jíst, co chcete. Při půstu můžete pít kávu a čaj (bez mléka a cukru), naopak nesmíte pít mléko, džus, slazené minerálky nebo alkohol a nesmíte nic jíst. Během dne si můžete vybrat, od jaké hodiny budete jíst (8 - 16, 9 - 17, 10 - 18...). Pro rychlejší hubnutí byste měli sníst v každém jídle určité potraviny, které jsou uvedeny v knize.

kniha osmihodinová dieta

V knize je navíc vysvětleno mnoho zajímavých skutečností, např.: proč se metabolismus nezpomalí, proč se tuk nebude po hladovění ukládat, proč se může sportovat, proč pomáhá půst proti různým nemocem, jakým způsobem se hubne tuk,... Kniha je zatím dostupná jen v angličtině.

Autoři knihy Osmihodinová dieta také vysvětlují, že lidé kdysi také nejedli pořád jako dnešní vyspělá populace a problémy s váhou neměli. Ale poslední desetiletí lidé pracují spíše do noci, což je pro tělo nepřirozené a nadváha či obezita je jakási odplata.

Kolik můžete zhubnout?

Už během jednoho týdne osmihodinové diety můžete zhubnout několik kilogramů a během 6 týdnů můžete zhubnout 7 kg (možno i více), i když budete jíst co chcete. Také se vám zlepší obranyschopnost, sníží se počet volných radikálů, dieta působí protizánětlivě a tělo se naučí lépe spalovat tuk.

Jak jste si všimli, tato osmihodinová dieta odporuje základním pravidlům zdravého hubnutí, protože během něj se má jíst pravidelně a hlavně se nesmí hladovět, aby se nezpomalil metabolismus a tělo si nezačalo ukládat potravu do tuků jako následek hladovění. I když u osmihodinové diety autoři tvrdí, že je vyzkoušená a bezpečná, snad tomu tak je.

Vyzkoušíte tuto dietu nebo jí vůbec nevěříte?

Foto: amazon.com


Nový komentář do diskuze: