Osmihodinová dieta je hit z Ameriky

11. leden 2013 | Diety | Diety na hubnutí | komentáře: 460
dieta


kniha osmihodinová dietaNovým hitem v Americe je dieta, jež se nazývá osmihodinová dieta a je založena na zajímavém principu - jí se pouze osm hodin denně. Tato dieta se řídí knihou, která se jmenuje Osmihodinová dieta (The 8 Hour Diet) a napsal ji David Zinczenko a Peter Moore. Dieta prý doopravdy funguje, ale jestli je tomu doopravdy tak, netušíme.

Proč jíst jen 8 hodin denně?

Hlavním důvodem, proč se má jíst jen 8 hodin denně, je ten, že lidé jsou obézní kvůli nadměrnému příjmu potravy od rána až do chvíle, kdy jdou spát. Zatímco, když budete jíst pouze 8 denně, tělo bude mít dostatek času na to, aby dané pokrmy zpracovalo a vy nebudete přibírat. Tato osmihodinová dieta se testovala na 2 000 dobrovolnících, kteří doopravdy zhubli, i když jsou pravidla této diety úplně jiná, než jaká se obecně tvrdí.


Jaký je princip?

Hlavní princip této diety je ten, že 8 hodin jíte a 16 hodin držíte půst. Během doby hodování můžete jíst, co chcete. Při půstu můžete pít kávu a čaj (bez mléka a cukru), naopak nesmíte pít mléko, džus, slazené minerálky nebo alkohol a nesmíte nic jíst. Během dne si můžete vybrat, od jaké hodiny budete jíst (8 - 16, 9 - 17, 10 - 18...). Pro rychlejší hubnutí byste měli sníst v každém jídle určité potraviny, které jsou uvedeny v knize.

V knize je navíc vysvětleno mnoho zajímavých skutečností, např.: proč se metabolismus nezpomalí, proč se tuk nebude po hladovění ukládat, proč se může sportovat, proč pomáhá půst proti různým nemocem, jakým způsobem se hubne tuk,... Kniha je zatím dostupná jen v angličtině.

Autoři knihy Osmihodinová dieta také vysvětlují, že lidé kdysi také nejedli pořád jako dnešní vyspělá populace a problémy s váhou neměli. Ale poslední desetiletí lidé pracují spíše do noci, což je pro tělo nepřirozené a nadváha či obezita je jakási odplata.


Kolik můžete zhubnout?

Už během jednoho týdne osmihodinové diety můžete zhubnout několik kilogramů a během 6 týdnů můžete zhubnout 7 kg (možno i více), i když budete jíst co chcete. Také se vám zlepší obranyschopnost, sníží se počet volných radikálů, dieta působí protizánětlivě a tělo se naučí lépe spalovat tuk.

Jak jste si všimli, tato osmihodinová dieta odporuje základním pravidlům zdravého hubnutí, protože během něj se má jíst pravidelně a hlavně se nesmí hladovět, aby se nezpomalil metabolismus a tělo si nezačalo ukládat potravu do tuků jako následek hladovění. I když u osmihodinové diety autoři tvrdí, že je vyzkoušená a bezpečná, snad tomu tak je.

Vyzkoušíte tuto dietu nebo jí vůbec nevěříte?

Foto: amazon.com


 

Diskuze k článku (celkem 460):


starší komentáře

Ahoj děvčata, měla jsem trochu výpadek, omlouvám se. Chcete něco vědět? Mám nehty :_)))))). Byl to pro mě dostatečně motivující úkol a povedlo se :-). Přeju všem úspěchy!!!!!!!!!

Slonice 22. červenec 2014 07:55

Ahoj slonice, tak to moc a moc gratuluju :-))))))))))))))))) Jsi prostě šikula a nehtíky jsou určitě nádherné !!!! Tak my všichni ostatní hubneme dál děvčata, džím palečky a nevzdávat to :-))))

Jenny 23. červenec 2014 13:56

Jenny, moc Ti děkuju :-)))). Já sama mám radost, ale pokračuju dál. Já to taky ještě nevzdávám. Když si dám hezký cíl, pomáhá mi to zvládat chutě. A s podporou vás všech to jde dobře. Držím taky dál všem palečky:-))))))

Slonice 23. červenec 2014 18:02

Ahoj Jenny a Slonice,
Jenny,důležité je,že jsi nic nepřibrala,je jasné že dovolená je na odpočinek,ona se ta váha zase určitě hne směrem dolů.:):):)
Slonice,tobě velká gratulace,určitě máš nehtíky krásné a hlavně radost z toho,že sis je zasloužila.!!!!
U mně střídavě oblačno,jsem ráda,že začaly ve velkém zrát cukety,rajčata a okurky,že jimi pár jídel nahradím,tak se snad ta váha taky konečně hne pořádně.Akorát mi nevyhovuje počasí,ta vedra nejsou nic pro mně,většinou sedím doma,protože v tom vedru se nedá vyjít.Chybí mi procházky s hůlkami.Snad se ochladí.Všem přeju úspěšné hubnutí.:):):):):)

Rebeka 24. červenec 2014 19:44

Ahoj Rebeko, děkuju :-)...to víš, že si nehty užívám. Moc jsem je chtěla. Taky jsem čekala ne zeleninu, pořád nic nebylo. Jenže já mám problém s tím, že jí dvakrát nevyhledávám. Jím jí jen proto, abych právě nehledala něco jiného. Že bych si nějak pochutnávala, to zas teda ne, ale žiju s tím, že je prostě nutná a zdravá, tak to tak beru. Naučila jsem se to tak. No a hůlky....taky mi to moc chybí, ale jak píšeš....v těch vedrech se mi nechce. I když na zítra jsme si naplánovali celodenní výlet na Šumavu, ať je, jak je.
Držím palečky k úspěchům v dalším hubnutí nám všem :-)))

Slonice 25. červenec 2014 09:41

Ahoj děvčata, díky všem za skvělou podporu, je to opravdu milé :-)))) My jsme teď taky hůlky flákaly, jednou jsme šli hned v sobotu ráno a jednou jsme šly s kamarádkou na vínko, daly jsme si na zahrádce lehký střik a pak šupajdily na hole, ale byl to teda záběr :-))) . A tak jsem vytáhla zpod postele bosu, nafoukla ho a budu dělat aspoň večer vzpory a kliky, údajně je to hodně účinné. Držím se svého grafu jako klíště, když se to nechce hnout, dám si odpo třeba jen melouna, kefír, tak snad vydržím...Zatím to jde... Tak držím všem palečky a mějte krásný víkend děvčata :-)))))))))))))))))))))))))

Jenny 25. červenec 2014 11:59

ahoj osmihodinovky už jsem tu léta nebyla chodím už 3 týdny do práce a mám dole 7kg už jsem docent hurá ale trvalo to pokračuji dál vy jste všechny dobré jste moc snaživé vydržte mi je tak lehce přímo se vznáším ráno si dám 2 banány jdu do práce na oběd zeleninový salát a tmavý rohlík večeře zelí a krajíc chleba moc mi to v horku vyhovuje piju hodně vody a nemám hlad Rebeko jsi báječná ty jsi držák celé osmihodinovky pa Žaneta

žaneta 26. červenec 2014 20:25

Ahoj děvčata,dneska zase vedro,zhřešila jsem zmrzlinou,vůbec si to nevyčítám.:):):)Hůlky zatím odpočívají,stačí větší pohyb a ze mě se lije jak z vodovodu.Teče mi pot i po obličeji.Žaneto,jsem ráda,že ti hubnutí tak pěkně jde,tvůj jídelníček se mi líbí,je jednoduchý a jak je vidět,tak i účinný.Teď je plno zeleniny,máme zahradu,takže nemusím kupovat.Cpu se okurkami a rajčaty,občas upeču nějaký rohlík nebo kaiserku,aspoň vím,co do těsta dávám.!!!
Děkuju za pochvalu,ale určitě tu bylo hodně děvčat přede mnou,které inspirovaly mně.Škoda že už sem moc nepíšete,ráda bych věděla,jestli děvčata pokračují a jak jim to jde.Mějte se hezky a všem držím palce.:):):):):)

Rebeka 27. červenec 2014 19:42

Ahoj holky,
byla jsem na dovče, proto jsem nepsala.
Slonice, moc Ti blahopřeju k nehtům :).
Jinak já jsem trochu přibrala, nějak se teď nemůžu ovládnout. I když držím 8hodinovku, tak jím hodně a sladký, takže je jasný, že to nebude fungovat. Asi si dám na nějakou dobu pauzu, protože když není vůle, nemá to smysl :(.
Ale budu sem nakukovat :D.

Trina 27. červenec 2014 20:59

Zdravím jsem tu nová tu osmihodinovku a vaše komentaře si pročítam už tyden a musim říct že jste skvělé já jsem věčny dietař po par urazech a operacich nejsem schona cvičit,takže kila paradně nahotu vyskoušela jsem kde co ale asi ne asi určitě začnu s vámi budu ráda za každou radu od vás

marika 23. srpen 2014 14:11

zdravím je tu ješt+ vubec někdo kdo jí drží?nebo si píši sama ?

marika 23. srpen 2014 20:08

Ahoj holky, už dva roky se snažím zhubnout. Měřím 161 a vážím 61 kg, což je prostě moc. Takže jsem si dnes přečetla Vaše komentáře a jdu do toho s Vámi. Těším se na pokroky a doufám, že je tu někdo, kdo mě bude podporovat. Děkuji a přeji hezký den :)

Hanka 31. srpen 2014 13:19

Ahoj holky,všechny co jsou tu nové vítám,nějak to tu vázne,doufám,že se tu debata znovu rozjede.!!! Mariko,Hanko,držím vám palce,osmihodinovka je skvělá,pište,co budu vědět vám řeknu.Mějte se hezky.:):):)

Rebeka 31. srpen 2014 19:58

ahoj rebeko,no jsem po par operací,takže kila jdou na horu jako blázen chjo,diety jsou na prd jednou si nahoře jednou dole,chtěla bych si toto nabrat jako nový živortní styl....příští rok v červenci mi bude 50let takže bych chtěla schodit na 60kg moje ninější váha je 89kg hruza no v dubnu mi operovali prave rameno takže jsem stále doma a kynu už jsem měla 84kg prostě to dělám vše špatně držím dietu schodim a pak zase naberu vic než předtím ,musim to cele překopat snad mi to pujde ,takže muj plan do roka zhubnout 29kg vím je to hodně,ale když si to spočítam na měsice,tak by to mohlo vijít
těším se na vaše zkušenosti,zatím nevím co a jak se stravovat hodiny ty dodržuji už tyden --------

Marika 1. září 2014 17:30

Ahoj Mariko,mě je 47 let,sice žádné operace mimo žlučníku (v roce 2012)nemám,ale s jídlem jsem taky dost lajdačila,váha mi lítala nahoru a dolů.Já jsem si našla systém osmihodinovky,a zároveň si snězené jídlo zapisuju do Kalorických tabulek,abych věděla,kolik toho sním.Někdy to přešvihnu s množstvím,ale nestresuju se tím,další den uberu.Myslím,že ten tvůj plán shodit 29 kilo je reálný,chce to nějakou pořádnou motivaci.Myslím na tebe a držím ti palce.Mně by stačilo shodit 25 kg a ještě bych nebyla žádná Twiggy.:):):)

Rebeka 2. září 2014 19:26

ahoj Rebeko já vubec nevím co nebo kolik mám jist co se tyče 8hodinovky to dodržuji.....já třebas ráno nikdy nesnidám pro mě je snidat utrpení,skoušela jsem jíst dle doktorky 5-6x denně malé dávky,ale akorát jsem přibrala a pořad jse měla pocit,že nedělám nic jinyho než jím...to jak jsem přibrala je také tím,že já nemusím moc jíst ,ale večer sežeru na co příjdu....takže ted jím tak 3x někdy 2x za ty 8hod.,ale nepřejídám se většinou hodně zeleniny já jí miluji,syry och asi jsem byla v minulém životě krysa,protož nemít jeden den aspon kousek syra,tak to nepřežiju :D....tutto 8hodinovku držím druhy tyden no na váhu pujdu zitra ráno ,pak písnu ....začínala jsem z 89kg hrozný vím,tak uvime jestli se to rozběhne pro začáte muj cíl do konce roku je abych měla aspon 79kg,aby tam nebyla ta hnusná 8.......pak dalších 10kg aspon do dubna a do července aspon abych vážila 65kg mu sen chjo ,takže musím zabrat akorát nevím co jíst ...

marika 3. září 2014 00:03

rebeko nemáš fasebok,ráda ych si stebou více psala pokud by to nevadilo?

marika 3. září 2014 00:04

Ahoj Mariko,asi se připletl nějaký šotek,chtěla jsem ti poslat email a vrací se mi,že je adresa neplatná.FB mám,nevím,jestli mi to nesmaže,když ti ho sem napíšu.Hodím sem můj email a kdyžtak napiš ty mně.Snad se domluvíme.:):):)

Rebeka 3. září 2014 19:32

Ahoj děvčata, já jsem tady nová. Zkouším kdeco, pořád něco vymýšlím, ale nic pořádně nedodržuji. Tady se mi líbí Vaše příspěvky, takže jsem se rozhodla, že od zítřka začnu také osmičku dodržovat. Nepotřebuji shodit hodně, stačilo by mi 6 kg, ale i to je pro mne problém. Jsem tady zřejmě nejstarší, je mi 57 let, ale snad to nevadí. Mám endoprotézy obou kyčlí, takže pohyb nic moc, ale rotoped můžu - pokud nebudu líná. Někdy jsem na sebe opravdu naštvaná, že jsem tak nedisciplinovaná.
Slonice - moc mě inspiroval způsob odměn. Takže o odměnách intenzivně popřemýšlím, teď ještě zhubnout........Děvčata pište, jaké máte váhové úbytky, je to dobrá berlička pro nás ostatní! Moc Vás zdravím a jdu na to!

jarka 21. září 2014 10:21

ahoj jarko..držím ti palce a věřím,že to zvládneš mě tato dieta teda spíš nový stravovací režim vyhovuje sice jsem zhubla 4kg za měsíc,ale myslím,ýže je to tak v pořadku,člověk také nepřibral za den,takže nemužu chtít ,aby zhublo rychle...já mám před sebou ješte dlouhou cestu ,ješte chci zhubnout 15kg,ale myslím,že pokud to neporuším,tak do příštích narozenin (červenec)to dám a to bude muj nejlepší dárek k 50nám :D :D takže hlavu vzhuru a dotoho(pokud by si chtěla mužeme sipomahat třebas i přes FB(Mária Vrbeníková-jsem tam vyfocena s autem beetlem čevenym) zatím pa a ozvy se jak se ti daří...

marika 30. září 2014 21:46

ahoj jarko..držím ti palce a věřím,že to zvládneš mě tato dieta teda spíš nový stravovací režim vyhovuje sice jsem zhubla 4kg za měsíc,ale myslím,ýže je to tak v pořadku,člověk také nepřibral za den,takže nemužu chtít ,aby zhublo rychle...já mám před sebou ješte dlouhou cestu ,ješte chci zhubnout 15kg,ale myslím,že pokud to neporuším,tak do příštích narozenin (červenec)to dám a to bude muj nejlepší dárek k 50nám :D :D takže hlavu vzhuru a dotoho(pokud by si chtěla mužeme sipomahat třebas i přes FB(Mária Vrbeníková-jsem tam vyfocena s autem beetlem čevenym) zatím pa a ozvy se jak se ti daří...

marika 30. září 2014 21:46

Ahoj holky,
já ji začla držet minulý týden a teda žádná sláva, zatím jsem furt na tom samém a přijdu si hůř a hůř...Každopádně jím od minulého pondělí i zdravěji a více se hýbu, tak uvidíme. Už se bojím, co přijde další týden.
Jinak všem přeji hodně úspěchu ! :)
Každopádně, kdybyste si některá chtěla zaběhat po Praze, napište prosím, parťák mi odletěl do Émeriky a teď se bojím vystrčit paty..:)

Sonia 20. říjen 2014 15:40

Taky bych chtěla zhubnout osmihodinovkou a tak to zkouším 3 den od 11 do 19 Hodin.Jsem zvědavá jestli se váha pohne.Napište někdo jak vám to jde.

maryla 24. listopad 2014 10:47

Ahoj holky, jak vám jde hubnutí? Je to velmi zajímavá dieta. Něco podobného jsem četla o metodě přerušovaného půstu. Od zítřka jdu do toho. Napište některá kolik kg máte už dole.

Petra 7. prosinec 2014 21:27

Ahoj, tak se hlásím po týdnu a necelé 2kg mám dole. Za týden se opět ozvu, doufám, že se někdo přidá.

Petra 14. prosinec 2014 20:19

Ahoj, už jednou jsem tuto dietu držela, zhubla asi 4 kg, pak jsem ale začala jíst normálně zas vše nahoře, jinak mi dieta vyhovovala, jen mi každý říkal, že to je blbost a že mám ráno jíst, no blbost byla, že jsem ráno začala jíst a nějak nedovedla přestat. Tak jdu od 12.1.2015 do toho znovu .Začal někdo taky někdo v lednu, aby shodil kilča nabraná přes vánoce?

Naďa 11. leden 2015 19:34

Ahoj děvčátka , jsem 4 měsíce od porodu a mám co shazovat :-) nedávno jsem 8hodinovku objevila náhodou na internetu, a ani se mi tomu nechce věřit :-).Takže včera jsem začala a jsem zvědavá jestli mi to půjde ták jako vám ;-)

týna 20. leden 2015 16:13

Ahoj holky, dle me zkusenosti.. kombinuji 8hodinovou dietu s proteinovou dietou a cvicenim. od cervna 2014 jsem zhubla 35 kg. Kazdou sobotu mam cheating day, kdy jim co chci, ale telo si uz tak zvyklo na rezim 8/16, ze to dodrzuji i v sobotu. Po porade s trenerem snizuji kalorie a jedu sacharidove vlny. Muj pripad je trosku hardcore, ale vse se da, kdyz se chce.. pred rokem jsem vazila 110 kg ted 75 a jedu dal.. do leta chci mit postavu do plavek :).. Co mym prispevkem chci rict, nic neni zadarmo a nikdo nezhubne zazracne bez pohybu a zdraveho stravovani. Preji vsem uspesne hubnuti. Omlouvam se za interpunkci, ale pisu z ciziny.

Holdin 9. březen 2015 23:13

Ahojky holky, tak kdo do toho půjde od zítřka se mnou? Je mi 44 let a mám za sebou spousty úspěšných i neúspěšných pokusů o zhubnutí:-( ale bohužel si to poslední dobou neumím udržet. Mám bratra, který takto zhubl za rok 14 kg a vyhovuje mu to. Těším se na vaše nabídky.

Adélka 16. březen 2015 20:28

ahoj adelko, taky bych to rada zkusila, resp uz malicko zkousim, vyhovuje mi 8-16, je mi 46 let, taky uz ledacos za sebou :) leto se blizi neuprosne,.. bratr je pašák, klobouk dolu

Lucka 18. březen 2015 15:05

Ahoj Adelko a Lucko, pridavam se k vam 9-17 start 90/178 cil leto 75.kg do konce cervna. Drzme si palce!!!

Lucie 21. březen 2015 07:07

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet přerušovaný půst, ale mám trochu obavy s tím zda můžu hýbat se stravovacím okem - přes týden začínat jíst v 7 hod., o víkendu v 9 hod. a pak dodržet 10 (8 hod.) hod. jídla a půst začít ve stejnou hodinu - tj. v 17 hod.? A co dělat při mimořádných situacích - třeba ples, oslava - alkohol a nějaké občerstvení, dá se posunout stravovací okno na tento výjimečný den (dodržet příjem kalorií) - neudělá to nějakou neplechu. A nebo mám dodržet stravovací okno jako obvykle, pak v 17 hod nezačít s půstem a vlastně jeden den půst vynecha a další den vše znova od začátku? Děkuji za odpověď Hana

Hana 21. březen 2015 17:30

Ahoj, nejdřív si pořádně přečti metodu přerušovaného půstu!! Musíš dodržet čas stravovacího okna a půstu.....hýbat se stravovacím oknem nemůžeš, pak to ztrácí význam.....takže pokud si stanovíš, že začneš jíst třeba v devět, pak končíš v pět....a každý den stejně. Samozřejmě se vyskytnou oslavy, plesy atd. pak občasné zahřešení nevadí. Také je velmi důležité jíst potřebné množství kalorií, někteří mají tendenci si dost ubírat jídla, ale to už je hladovka...a to není dobré!!!! Takže si nejdřív pořádně vše přečti a pak začni!!

Petra 22. březen 2015 21:30

Ahoj,ztracená ovečka se vrací ,jsem tu zpět,většina kil nahoře,začínám znovu s osmihodinovkou.Moje časy - 9 - 17 , to mi vyhovovalo nejlépe.Holdin,co je proteinová dieta?Potřebuju se nějak pořádně rozjet,abych do léta nějaké to kilo zhubla.Doufám,že se mi to s vaší podporou podaří.

Rebeka 12. duben 2015 17:43

Ahoj Rebeko, už dlouho tu čtu příspěvky, dokonce jsem se pokoušela také začít, ale bylo to před vánoci a tak jsem to nevydržela. Jestli chceš mohly bychom se podporovat, začínám od zítřka. A proteinová dieta je založená především na bílkovinné stravě, bez příloh.

Petra 17. duben 2015 21:49

Ahoj Petro,jsem ráda,že jsi se ozvala,budu ráda ,když se budeme podporovat,ve dvou se to lépe zvládá.Díky za vysvětlení pojmuproteinová dieta,já jsem začala zase zpět dělit a zároveň držet osmihodinovku.Takže se ozvi,jak se stravuješ ty(myslím mimo osmihodinovky.)Mně vyhovuje čas 9 - 18.Měj se hezky a čekám na tvůj příspěvek.

Rebeka 19. duben 2015 19:23

Ahoj Rebeko, proteinova dieta je zalozena na nizkem prisunu karbohydratu a tuku a vysokem prijmu proteinu, v prekladu, jim kure, vajicka, ryby (hodne tunak a nileperch).. presla jsem z 8/16 (tri jidla denne na 6/18 (2 jidla denne). Moje okno zacina ve 14h a konci ve 20h. s tim ze od jedenacti do jedne cca jsem v posilovne (Nastesti mi to prace umoznuje). Po treninku mam prijem sacharidu specialne po posilovani, takze snidane ovesna nebo ryzova kase obvykle s bananem nebo nejakym druhem ovoce, dneska jsem mela napr. ovesne vlocky michane s bananem a jogurtem. Vecere 300g kureci prasa + 3 cela vajicka varena natvrdo, plus zelenina (vsechna zelena je ok, ja jik hodne brokolici, kvetak, zelene fazolky, mlady hrasek, obcas pro zpestreni mrkev, cervenou repu, batata. Nepouzivam olej a sul. vsechno bud varim nebo pecu nebo griluju. :) je to hodne ve zkratce. Ale vysokoproteinova dieta neni na moc dlouho. Muj pritel je kulturista momentalne v priprave na soutez a ji uz jen 2kg kurecich prsou denne, plus okurka nebo salat.. coz je sileny a jeho naladovost je desna

holdin 20. duben 2015 13:15

Ahoj Rebeko, moje strava není úplně ideální, hlavně snídaně, to si dávám dva rohlíky s krůtí šunkou a sladkou kávu, pak mám oběd maso plus přílohu (brambory nebo rýži), na svačinu jablko či jogurt, a na večeři krajíc chleba se sýrem nebo krůtí šunkou. A jím od 9 do 17 hodin. Vážit se pokusím až v sobotu, teda jestli to do té doby vydržím. A Ty se budeš vážit kdy? Také jednou týdně nebo ve větších časových rozmezích?

Petra 20. duben 2015 21:10

Ahoj Petro, doufam, ze se nebudes zlobit, ze odpovim na tvuj prispevek.. Tvoje strava neni zla, ale byt tebou, vynechala bych ty rohliky, pokud mas na mysli ty klasicke bile, tukove, (1rohlik = 150 cal) je to totiz prazdna energie. Dej si radeji celozrnne pecivo a pridej zeleninu, ta je dulezita, obsahuje vitaminy a vlakninu, zasyti a pritom nema moc kalorii.

holdin 20. duben 2015 22:50

Ahoj holdin a Petro,jsem ráda,že jste odepsaly,holdin,tak tu proteinovku bych asi nezvládla,sice mám ráda maso,ale spíš tak nějak bez nějakého pořádku.Petro,taky si myslím,že máš jídelníček pěkný,to pečivo asi jíš celozrnný,po bílém je hned hlad.Vážit se snad budu až 30.dubna,stačí mi to jednou měsíčně.Jím taky od 9 - 17,to mi vyhovuje nejvíc.Zelenina teď začíná,miluju ředkvičky,občas i kedluben.(Mimo jiné).Velkou výhodou jsou farmářské trhy,je to lepší než v supermarketu.

Rebeka 21. duben 2015 09:41

Rebeko, ja neziju v CR, takze kedlubny a redkvicky jsou znacne nedostatkove zbozi

holdin 21. duben 2015 10:22

...ale mam spoustu exotickeho ovoce a zeleniny. coz je nekdy supet nekdy ne. Podle toho, jak se mi podari hokusy pokusy. kolikrat se mi stalo, ze jsem vyhazovala nepozivatelny expwriment. Jinak ja jsem masozrout. Miluju maso, takze mi to naprosto vyhovuje. btw. Delate nejaky sport, posilovna? nebo je dieta?

holdin 21. duben 2015 10:28

Ahoj holdin,v první řadě mi tykej, jsem určitě starší než ty,ale mám kolem sebe mladé lidi,takže jsem mladá alespoň duchem.Mám problém s dvěmi plotýnkami,takže veškerý sport je chůze s hůlkami-Nordic walkink.Tak to je něco jiného,když nežiješ v ČR.Máš více možností jak v ovoci,tak určitě i zelenina je lepší než tady.No každá země má něco.Měj se hezky a zase se ozvi.

Rebeka 21. duben 2015 19:19

Ahoj Rebeko, no.. Ja ziju v pousti, takze to nejlepsi, co tu mame, jsou datle :D. Haha diky za tykani. Moc cesky nemluvim, v CR jsem byla naposledy pred dvema roky, tak jsem si rikala, ze budu radeji slusna :D. Ja driv professionalne sportovala, ale dlouha nemoc, 3 operace a 45 kg nahore.. Tak s tim ted bojuju. Plontynky jsou potvory, ale nordic walking je na to nejlepsi, ja nemuzu behat ani dlouho chodit, takze muzu jen kolo a posilovani. Preji pekny vecer :)

holdin 21. duben 2015 20:23

Ahoj Rebeko a Holdin, ty rohlíky jsou bílý tukový, snad se časem polepším a budu jíst více celozrnného pečiva. Jinak nesportuju, děti mi dají hodně zabrat, ale chystám se vytáhnout rotanu a cvičit po večerech na ní. No, snad se mi podaří něco zhubnout.....mějte se a zase se ozvěte :-)

Petra 21. duben 2015 21:09

Ahoj holky, tak jsem akorat skoncila 80 min cardio (cross trenazer) a davam si snidani. Ovesna kase se lzickou medu a avokadem, k veceri bude tunak, 4 vejce a ryze s okurkou. Petro, ja jeste deti nemam, jen jedno velke (pritel), ale ten nekdy vyda za 4 male :D. Hezky den preji :).

holdin 22. duben 2015 11:47

Ahoj holky, tak jsem se dneska vážila a něco šlo dolů (2 kg), snad to takhle půjde i nadále.......a jak se daří vám?

Petra 25. duben 2015 21:07

Ahoj Petro a Holdin,jste šikovné,holdin cvičí jak o život,ty Petro zase hubneš.Já zatím nevím,jestli hubnu,rifle jsou mi volnější,jestli to není zdání.Budu se vážit až někdy v červnu,docela mě to stálé vážení stresovalo!Jinak vše v pohodě,stále držím dělenku.Přeju hodně zdaru!!!

Rebeka 29. duben 2015 19:12

Ahoj holky dneska jsem šla se svou kamarádkou nakupovat je to mazec zjistila jsem že ty parádní hadry jsou hlavně ve velikosti 34 a to se 75 kily a velikostí 40 fakt nechytám tak jsem se rozhodla jdu s Vámi do toho už toho mám plné zuby držte palce ráno začnu .Janča

Janča 1. květen 2015 19:32

Ahoj Jančo,jasně že ti držíme palce,určitě se ti zhubnout podaří:):)Tak ráno!!!

Rebeka 1. květen 2015 20:21

Ahoj holky, tak jsem zpet po dovolene s 1 kg navic

holdin 2. květen 2015 14:03

Ahoj holdin,je to prostě stálý boj,já se raději nevážím,abych nebyla nemile překvapená.Věci jsou mi volnější,tak snad....:):)Ty to zvládneš,jsi šikulka,

Rebeka 2. květen 2015 17:08

Ahoj holky, tak dneska jsem opět stála na váze a byla jsem moc mile překvapena, opět 2kg dole, tolik jsem ani nečekala.......Rebeko pořád dělíš?........Holdin to jsou ty dovolené, člověk chce něco ochutnat a hned má kilo nahoře, ale jak psala Rebeka ty to zvládáš výborně........Jančo držím palce.....

Petra 2. květen 2015 21:09

Ahoj Peti,jasně že dělím,jedině tak dodržuju ten svůj styl,jinak u všeho jiného nevydržím.:):) Jsem hrozná,tentokrát jsem to vzala opravdu vážně.Zvážit se chci až koncem června,to budu mít za sebou něco přes dva měsíce.Gratuluju k úbytku,je to senzace,jsi šikulka.!!!

Rebeka 4. květen 2015 19:17

Ahoj ,koukám,že se to tu nějak zarazilo,od začátku května žádná diskuse a to už bude konec června!!! Nikdo osmihodinovku nedržíte?Ono se to tu tak trochu ztratilo,trvalo mi dlouho,než jsem naši diskusi vůbec našla:(:(:( No změna je život,takže se těším,jestli se zase někdo ke mně přidá.

Rebeka 21. červen 2015 19:07

Ahoj holky, tak tady zkusím něco napsat, i když už tady není žádný komentář přes 1/2 roku. Jsem tady nová, potřebuji shodit 5 kg a od zítřka začínám. Tato dieta se mi zamlouvá, tak doufám, že už konečně něco zabere. Vím, že nejsem disciplinovaná, ale do léta musím mít 5 kga dole.
Děvčata, bud ráda, když něco napíšete, jaké máte zkušenosti a kolik jste zhubly.
Znovu to tady rozjedeme ať jsme v létě kočky!!
Jarka

Jája 11. leden 2016 20:23

Ahoj, náhodou jsem narazila na tyto stránky . Já taky začala před 14 dny a mám dole 2,5 kg, Tak snad to funguje. Vážím se jednou týdně - v neděli, Taky se snaží cvičit - úměrně k mému věku. Tak držím palečky sobě i všem, kdo se přidají.

Lakina 15. únor 2016 18:39

Ahoj holky,docela mě tato dieta zaujala,poradťe mi,co jíte,atd.Já cvičím 2x týdne jumping a pak doma.díky za rady mějte se hezky

Janina 16. únor 2016 21:08

Ahoj Janino, já jím normálně, jen se snažím menší porce 5x za těch 8hohin. Ráno jsem zvyklá snídat vločky s rozmix, ovocem a zeleninou, svačina něco malého , třeba i koláč, oběd normální - teda ne 5 knedlíků, svačina jogurt a poslední sýr nebo šunka a zelenina s kouskem tm.pečiva. Cvičí doma, tak 20-30min, snažím se denně, ale pokaždé to taky nevyjde.Vlastně taky začínám, ale váha jde dolů a to je hlavní!!!!

Lakina 18. únor 2016 16:28

Ahoj Laki,díky za informaci,ráno si taky dávám vločky s ovocem či jogurtem,atd,večer nějaký salát.Už i mě se váha pohla,Od řijna chodím na jumping,tak jsem v pase ubrala o 6 cm ale váha stála a teď se konečně pohla.Díky a ať nám to jde dolů.Mějt se hezky

Janina 19. únor 2016 21:30

Ahoj holky,
držím Vám všem palce, ať se krásně hubne. Já jedu zatím dva dny, váha 60/161cm, takže žádná sláva. Vynechala jsem pečivo, ale těstoviny a rýži, si odpustit nemohu, aspoň ta zelenina a ovoce vítězí. Nejím moc jogurty a nejím vůbec maso, tak možná, že s tou váhou pohnu. Jím od 9-17, takhle mi to vyhovuje. Chci začít začátkem března běhat, až budu mít více volna. Jak Vám to hubnutí zatím jde ? Hezký den :)

Ajule 21. únor 2016 17:27

Ahoj holky, tak se přidala další :)). Já jsem minulý týden zhřešila na narozeninách kamarádky, takže mám za týden 0 !!! úbytek. Dobře mi tak. Janino, Tobě závidím ten jumping, ani jsem nevěděla, že něco takového existuje. Buď ráda, že máš úbytky v cm, kila nejsou to podstatné. Asi měníš tuk za svaly a to je výborné!!Já bych ten jumping hrozně ráda taky provozovala, ale mám fixaci ledviny a tudíž veškeré poskoky zakázané :( ,pá, držte se

Lakina 22. únor 2016 11:02

Ahojky holky a Laki,to nevadí,to napravíš? Jumping mě baví,ještě mám i trampošku doma,tak skáče celá rodina,je škoda že nemůžeš,zapojují se všechny svaly. Za cm jsem ráda,snad i ta váha ubyde? Mějte se moc hezky

Janina 23. únor 2016 19:51

Ahoj spolubojovnice, tento týden jsem hodná, nehrozí žádné narozky ani jiná oslava, tak doufám, že v neděli při vážení budu příjemně překvapená :)), pá, Lakina

Lakina 23. únor 2016 20:50

Ahoj holky,jak se máte a jak kilča,jdou dolů? Já mám dvě,a to jsem v neděli zhřešila.Mějte se hezky

Janina 5. březen 2016 21:12

Držím pořád, jen se nikdo nehlásil. Já mám zatím z počátečních 57kg v únoru teď v neděli 54,6. Jde to pomalu, ale jistě. Jede dál, chci jít na 53kg a budu spokojená :)). pa, Lakina

Lakina 9. březen 2016 12:34

Halo, nikdo nejede dál? Tak sem napíši dnešní svoje výsledky pro ty, kdo sem mrknou. Dnes váha 53,3kg!! Jsem moc spokojená a vzkazuji ostatním - tato dieta funguje a jde to !!!! pa

Lakina 19. březen 2016 09:26

Ahoj holky, v lete jedu s detma , mamkou, segrou a svagrovou na dovcu ony +- 50kg ja 94 takze jsem dneska konecne opet zacala. Drzte prosim palce at se to hne. Diky!!!!

Lucie 1. duben 2016 11:07

Ahoj Lucko, určitě to dáš, když nebudeš sama sebe šidit. Chce to pevnou vůli, nepřejídat se a půjde to, držím Ti palce. Lakina

Lakina 1. duben 2016 17:00

Laki diky!!! Vcera uz jsem to zas chtela vzdat, ale vydrzela jsem. Vim, ze tato dieta (zivotni styl) funguje, hubnula jsem tak kilo tydne. Ted jsem pridala pohyb, tak doufam, ze to pujde rychleji. A jak jsi na tom ty?

Lucie 2. duben 2016 09:44

Lucko, držím palce, já se teď jen udržuju, svoji váhu už mám 53 kg. Občas zhřeším na nějaké oslavě, ale nepřibírám, prostě jsem si zvykla večer nejíst a i se mi lépe spí. Je to o zvyku a ze začátku zatnout zuby : )). Tak vydrž, ať jsi do léta kočka, Pá, Lakina

Lakina 13. duben 2016 20:08

Gratuluju! To je krasne cislo, prala bych si mit tam 59kg, byla jsem ted na horach a drzela jsem se!!! Vaha pokud nekecala ukazala 89.6 tak jeste 30kg a budu zas stihla baba. Jupiii!!!

Lucie 17. duben 2016 16:13

Ono taky záleží, kolik člověk měří a při mých 160cm je na mě vidět každé kilo. Já hřešila přes vánoce a dostala jsem se na 58kg , což bylo poznat, do ničeho jsem se nevlezla. A tato dieta je pro mě ideální, mám ráda sladké a tady si ho můžu kousek dopřát. Hlavní je se nepřejídat, jíst co 2-3hodiny a jen těch 8hod, což se dá.Tak držím palce, pa, Lakina

Lakina 18. duben 2016 10:27

Ahoj dámy,
jedna nová se hlásí! Všechno mi připadá logické, byla jsem zvyklá držet i klasické jednodenní půsty..tak tohle pro mě v podstatě ani není dieta v pravém slova smyslu. Nechybí mi jídlo ráno, snídám stejně jen díky radám výživových oradců, co se na nás hrnou ze všech stran....takže tam problém nemám, ale večer bez vína, nebo hodně omezeně, to je těžší.
Tak mi držte palce.

Markéta 26. duben 2016 21:05

Ahoj Markéto, kašli na výživové poradce a řiď se vlastními pocity. Káží totiž vodu a sami pijí víno - viz doktorka Kateřina :)). Držím palce, pá Lakina

Lakina 5. květen 2016 19:22

Zdravim všechny, rád bych přidal muj komentář na 16hodinovou dietu. No ona to vlastně ani dieta neni,spíš životní styl.
Jsem 38 lety muz, cely život sportuji (hral jsem vrcholove hokej). Po úrazů jsem ukončil kariéru a zacal jsem přibírat na vaze. Začal jsem hrat golf,potom běhat a pred dvema lety jsem pridal i triatlon s cilem do 40 dat ironmena.
Při 181cm jsem mel 94kg a navzdory ze jsem uběhl maraton za 3.hod 52min jsem se citl těžký.
Vyzkoušel jsem mnoho diet,prášky na hubnuti,tekutou stravu, 10 let žádný alkohol a snažil jsem se zdravě jíst (az na nějaký maly čokoládovy hrich☺),ale váhá se skoro nepohla i navzdory opakovanému treninku kolo bazen běh.
Bylo me řečeno, že je to moje optimální váha a dal jsem to neřešil.
Pak jsem náhodou přišel do kontaktu s 16/8 dietou a hned jsem začal.
Prvni 4 dny byly opravdu těžký a hlad v době pustu jsem zahnal citronovou vodou .
Po měsíci mam 7 kilo dole a tuky me klesly z 19 na 14 %.
Jako vedlejší benefit bych take uvedl větší vytrvalost ,výbušnost a psychickou pohodu.
Muj denní plán je téměř každý den stejny rano 7 az8 budicek a kavu s mlikem.
V 11 jdu do posilovny nebo si na hodinu zaběhat.
Pak si dam vydatný oběd slozeny z těstovin hodne zeleniny a kureciho masa nebo (quorn meet to je vegetariánka nahrazka masa). Cely den hodne citronove vody a v 7 večeři ryba, kuřecí nebo hovezi maso s ryži a zeleninou.
Pak si udelam zeleninové smoothy ( cerel,petrzel,okurek,zazvor a jablko). Vecer si dam čaj trochu jógy spát a rano zase to same.
Ziji ve Velké Británii a mel jsem možnost si precist par knizek a mužu jen říct ,ze článek, ktery je zakladem k teto diskusi je velmi dobře ozdrojovany a krasne napsaný.
Takze pokud chcete zhubnout par kilo a celkove si zlepšit zdraví, muzu jen doporučit.
Neni vhodne pro diabetiky.

V případe dotazu rád poradim a povzbudim pres muj mail. Mikemartinec(zavinac)gmail.com
Přeji hodne štěstí a pevnou vůli.
Omlouvám se za diakritiku ,s kterou si muj britský telefon moc nerozumi

Mike 17. květen 2016 00:45

Ahoj všem :)

Objevila jsem náhodou tuhle stránku a moc se mi osmihodinovka líbí. Zatím jedu druhý den, 10-18 a je mi fajn. Před třema rokama jsem chodila k výživový poradkyni, která mi naučila co jak, měla jsem speciální jídelníček, zhubla jsem za 1/2 roku 18 kg, pak se to zaseklo ... pak jsem se na to vykašlala ... a mám to samozřejmě nahoře. Snídat je pro mě utrpení, proto mi maximálně vyhovuje začít později a můj největší problém je večerní luxování ... což mantinelem: konec v 18 hod. by se mohlo taky vyřešit.
Hodně mě motivovaly ty spousty pozitivních komentářů tady a celá osmihodinovka mi dává smysl. Vím co jíst, jen nevím jak ... a líbí se mi, že to není takový omezení jako: žádný pečivo, žádný mlíko, atd. protože cokoliv když se vysadí a pak se k tomu člověk vrátí, tak to jde všechno nahoru. Tohle by mohl být životní styl už na pořád. Tak jsem moc zvědavá, jaký budou výsledky!

Mishka 25. květen 2016 11:09

Ahoj,
moc vás zdravím,přečetla jsem si vaše komentáře a jsem nadšená,je pravda,že se člověk večer nacpe a je mu těžko,já se snažím jíst do šesti,budu si muset šoupnout snídani,a držet osmihodinovou.Jsem na to zvědavá a všem držím palce.Mějte se hezky

Zdeňka 29. květen 2016 19:55

Ahoj,opět se vracím po stopách,úplně jsem na tuto diskusi zapomněla.Již rok ale toto stravování opět praktikuju,tentokrát jsem si vybrala čas 12,00 - 20,00 a kombinuju s dělenkou.Podařilo se mi zhubnout 15 kg(zatím),tak doufám,že ještě nějaké kilo půjde dolů.Těším se na další příspěvky,koukám,že tento měsíc nikdo nediskutuje.

Rebeka 28. červen 2016 08:02

Ahoj,stále čekám,jestli se náhodou někdo neozve a nepodpoří mě.Možná je to díky prázdninám :).Snad sem někdo nakoukne a přidá se do diskuze, samotné se těžko diskutuje!!!Těším se na spolubojovnice.:):):)

Rebeka 7. červenec 2016 19:29

Ahoj Rebeko, taky jsem kolikrát čekala, zda se zde někdo ozve. Vydrž, tato dieta vlastně snad ani dieta není, je to o tom, držet se trochu zpátky a dodržet tu 16hod pauzu. Já si svou vybojovanou váhu držím a není to opravdu nic složitého. Když je občas nějaké oslava a zhřeším, opět se to srovná,pa, Lakina

Lakina 31. červenec 2016 12:58

Ahoj Lakino,jsem ráda,že ses ozvala,už jsem se tu začala sama bát.:):)Zatím to jde,sice jsem si vybrala čas od 12,00 do 20,00,občas mi to vyjde na 11,30-19,30Prosím napiš mi,jestli máš nějaký jídelníček,nebo jaké jíš asi množství jídla.Měj se hezky,jsi hodná,že ses ozvala.:):)

Rebeka 31. červenec 2016 19:36

Ahoj Rebeko, já snídám denně ovocné musli s rozmix. ovocem a kouskem syrového celeru, zázvoru a mrkve. K svačině kousek něčeho i třeba sladkého, oběd normální - ne se přejíst, odpol. káva a ovoce, večer sýr, šunka, jogutr a zelenina - ne chleba . Na návštěvách samo hřeším : ((. Držím palce, Lakina

Lakina 11. srpen 2016 17:25

Ahoj děvčata, ráda bych se přidala a požádala o doplnění informací - Vás, zkušené, které úspěšně hubnete.Sama jsem si něco načetla i mimo tuto diskusi a snažím se teprve 3. den, ale mám problém s ránem - dopolednem. Kdysi dávno jsem také nesnídávala, ale pod vlivem všech zaručených nových poznatků :-(, jsem se snídat naučila, ba co víc, cpát se co 3 hodiny. A teď mám opravdu ráno vlčí hlad.Tak nevím, co je správně, jestli jste to měly také tak a upraví se to, nebo budu ten typ, co se musí najíst ráno (vstávám 5.15), pak si ale nedovedu představit nejíst od 16h, to je pro mne schůdnější nejíst od 18.h, tak jsem to teď vlastně praktikovala. Včera se mi dokonce stalo, že jsem se udržela do 10. h, pak posnídala a do půl hodiny chytla vlčí hlad - prostě rozlítaný cukr.
Takže prosím o rady, zkušenosti a předem moc děkuji.
Přeji všem krásný den

mabi 12. srpen 2016 10:07

Ahoj lakino,jídelníček pěkný,já zatím praktikuju dělenou stravu,vyhovuje mi to.Jím až od 12,00 hod, do 20,00 večer.někdy se mi stane,že mám chuť na jídlo už v 11,00,tak pak jím jen do 19,00.Přiznám se,že občas hřeším,ale spíš posunutím časů,za rok a 4 měsíce jsem zhubla 18 kg,takže žádná rychlost.Mně to tedy nevadí,jsem vděčná za každý úbytek.Snad když hubnu pomalu,hned tak mě nepotká Jojo efekt.:):)
mabi,tady je každá rada drahá,já moc snídací typ nejsem,vždy mi dopoledne stačilo kafíčko.Jedině zkus se ráno napít vody,jestli hlad zaženeš.Odborník nejsem,nahoře v úvodu je napsaný název knížky,podle které se řídíme,zkus jestli ji nenajdeš někde na Goglu ,určitě líp vysvětlí princip i jak na potíže.Jsem ráda,že jste se ozvaly,aspoň tu mám společnost.Držím palce!!!

Rebeka 13. srpen 2016 19:28

Rebeko děkuji za reakci, škoda , že tu diskuse více nežije, pro mne jako nováčka by to bylo lepší....zatím si ráno natahuji čas - odkládám snídani, takže o osmihodinovce to ještě není, ale chci se do toho limitu dostat.Neměla jsem zatím čas pročíst celou diskusi...jak dlouho držíš, kolik se Ti podařilo zhubnout a co by jsi mi případně poradila ? (Tvé zkušenosti).....děkuji a zase se vrátím :-)

mabi 16. srpen 2016 13:03

Ahoj mabi,taky mi vadí,že tu nikdo není,bylo by to lepší,víc lidí víc ví.Pamatuju časy,kdy se to tu docela hemžilo.Já s mírnými přestávkami dodržuju osmihodinovku od roku 2013,jednou jsem nahoře,pak zase dole.Jinak vše popisuji v komentáři výše.Měj se hezky a zase se ozvi.:):):)

Rebeka 16. srpen 2016 19:28

Ahojky....zkusim osmihodinovku..uz nevim co...ctu si vase prispevky a asi to fakt funguje...bude to tezky hlavne vydrzet vecer ...potrebuju nebo spis bych chtela dat dolu pet kilo.....kdyby se nekdo ozval kdo drzi bylo by to super:-)))paaa zas napisu jak to jde...zacinam na 68.8kg.....

jitka 29. září 2016 19:50

Ahoj Jitko,jsem ráda,že ses ozvala,občas sem nahlídnu,ale povídala jsem si tu skoro sama se sebou.Kousek výš jsou moje příspěvky,tak když budeš mít zájem,přečti si je a ozvi se,jak pokračuješ a jestli ti osmihodinovka vyhovuje.:):)Zase se sem podívám.

Rebeka 5. říjen 2016 20:26

Ahojky...rebeko,nedala jsem to...ale premyslim o ni stale,zas jsem neco o ni cetla a fakt by asi tak clovek mel jist.....kdyz ja jsem nedala vecery to je fakt des:-(((((.....ale zkusim ode dneska znova,musim si na to dat pozor a vecer uz nic nejist,ujizdela jsem na oriskach a susenkach,no mor!!!.....zatim jsem doma ale az pujdu zas do prace to bude horsi....ale uvidime....zas se nakouknu taky:-)))....a ty ji drzis?....paa

jitka 11. říjen 2016 14:54

Ahoj Jitko,já jsem teď taky asi 3 týdny polevila,byla jsem v nemocnici s plotýnkami a to se nedá.:):)tam jsem sice zhubla za 14 dní 5 kg,ale z toho důvodu,že jsem za prvé mlsná a za druhé že jsem se snažila dělit.Takže když byly brambory + maso,tak jsem měla brambory apod.Někdy se to nedalo,třeba když byly k večeři buchtičky se šodo,tak jsem neměla nic,popř.suchary s Patifu pomazánkou.Když jsem si to nemusela připravovat,tak to šlo bezvadně.Ráno jsem zásadně nesnídala,takže vlastně když se zamhouřilo oko,tak to osmihodinovka byla!!!Chystám se zase na čas 12,00-20,00,to mi vyhovovalo,když jsem měla ráno hlad,tak jsem si nad plán dala kolem osmé kousek ovoce.Hublo se mi dobře.Že se ti nedařilo,to nic není,zkus to znovu.Pak když člověk vidí výsledky,tak to jde samo.Měj se hezky a ozvi se!!!

Rebeka 13. říjen 2016 18:56

Ahoj..jsem po gyn.operaci tak nemocnicni stravu znam..tam jsem tak shodila za 5dni tri kila...ale co jsem doma nejak to nejde...porad v hlave premilam jakou dietu nebo jak vlastne jist....rano nemusim,prvni jidlo tak v 11h takze bych mela koncit v 19h...zkusim a dat delenku,ta na me fungovala ikdyz delsi rozjezd nez telo neco pustilo:-))).....zas se ozvu jak valcim....paa:-))

jitka 15. říjen 2016 13:46

AhojJitko,jsem ráda,že jsi se ozvala.Já jsem taky teď nějaká rozmlsaná,zase naopak už v sedm snídám,ikdyž si připadám nacpaná.:( dnes si připravím váhu,abych se hned ráno mohla zvážit.Mám ji totiž uloženou na dně ve skříni a ráno se tam nedokážu ohnout.Už musím něco dělat,situace začíná být kritická.:(:(!!!Dělenku miluju,taky mi kila mizí pomalu,ale jistě.(pokud neprasečím a nepřipadám si nacpaná a nafouklá.)Ony ty skoro dva roky dělení se člověku dostanou pod kůži.Měj se hezky,zase se ozvu,jestli se mi podařilo nastartovat.:):):)

Rebeka 17. říjen 2016 19:14

Ahoj, je tu ještě někdo kdo drží osmi hodinovou stravu?

Lída 15. listopad 2016 13:18

Ahoj holky, taky se chci zeptat na osmi hodinovou stravu? Nebo kdo mi poradí? Děkuji

barajana 5. prosinec 2016 12:59

Ahojky...tak zas od zitra další pokus o osmihodinovku v kombinaci s delenkou..nehorázně jsem přibrala.uz se fakt stydím jak vše placám dohromady a jen kynu...ráno se zvažím a začínám..asi 9-17h....rebeko ozvi se jak jsi na tom ty...paa

Jitka 9. květen 2017 18:01

Tak dnes začínám na 73.0kg..fakt hnus..uvidím jak to půjde a hlavně jak vydržím večer nejíst..dám vědět..paa

Jitka 10. květen 2017 07:55

Ahoj..tak první den jsem dala v pohodě.az se sama sobě divím..ráno o půl kila min..pokračují dál..napište někdo ať tu nejsem tak sama...paa

Jitka 11. květen 2017 10:12

Druhý den zatím v poho.citim se dobre,splaskle..zítra se zvažím snad pár deka ubylo..pokračují dál.udelam si z toho životní styl...přijde někdo.fakt to funguje.paa

Jitka 12. květen 2017 19:44

Holky ráno 71.6..jupiii funguje to..tzn.1.3kg dolů..huraaa..pokračují dál...

Jitka 13. květen 2017 08:00
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno:
 
.