logo

Je káva vhodná na hubnutí?

Tipy Rady
káva

Zhubněte s unikátními produkty:


Žili jste v domnění, že káva je při hubnutí zakázaná? Že když chcete zhubnout, tak se musíte vzdát lahodného nápoje, bez kterého nedokážete představit ráno? To tak vůbec nemusí být. Nutné je ale kávu si připravit trošku jinak a zapomenout na staré zvyky.

Samozřejmě na kávu s cukrem a šlehačkou byste měli zapomenout a vyměnit ji za kávu bez cukru, šlehačky či smetany. Během hubnutí si dejte kávu bez cukru a klidně i s troškou polotučného mléka, ale nepřehánějte to. Někteří pijí kávu se sladidlem, ale ani sladidlo není vhodné, protože se jedná o zbytečnou chemii, pro tělo ne příliš vhodnou.

Káva nenahrazuje jídlo

Možná jste zvyklí na snídani či na svačinu dát si pouze kávu. Káva ale nenahrazuje jídlo. Dejte si malý šálek kávy společeně se snídaní nebo s dalším jídlem. Určitě si říkáte, že vás káva vždy zasytí, ale pouze ošálí mozek a hlad přijde později.

Káva odvodňuje

Vzhledem k odvodňovacím účinkům kávy je nutné pít dostatek tekutin. S každým šálkem kávy vypijte i šálek vody. Pokud byste nedoplňovali dostatek vody, organismus by mohl být dehydrovaný.

Znáte Slim Coffee a OK FatBurn Coffee? Jedná se o přípravky právě s kávou.

Káva působí na hubnutí

V mnoha zdrojích se uvádí, že káva pomáhá na hubnutí. Káva zrychluje metabolismus a urychluje spalování tuků. Pokud si myslíte, že když vypijete denně 5 šálků kávy a že budete hned hubnout, tak to tak vůbec nefunguje. Jen hubnutí podporuje. Nezapomeňte, že nic se nesmí přehánět.

Spalovač tuků Heat KetoDiet obsahuje velké množství kofeinu a mnoho dalších látek. Funguje?

Pijete kávu s cukrem a smetanou i při hubnutí nebo ji pijete jen samotnou?
Diskuze k článku


Bez kavy ani ranu!
Helena, 2. 11. 2012 22:48
Kávu miluji. Piji jí čistou, nejraději nezdravého klasického turka, hned po ránu, podle mně cukr a smetana kávu jenom kazí. Překapávanou kávu bez mléka nevypiji, je mi kyselá a instatní kávy naprosto odmítám.
Nesetkala jsem se zatím s doporučeními, že by káva při diete škodila, nekteré podpůrné prostředky na hubnutí obsahují kofein.. Rozpory zda je obecne káva zdravá, či ne, jsou obecně známé. jednou vědecké studie kávu nedoporučují, jindy zas nově objevují její blahodárné účinky. Jedna moje známá- lékařka, se vrátila z 15- leté mise v Ekvádoru a razila teorii, že 7 káviček denně neuškodí...Naši internisti by asi neplesali , no ale jiný kraj jiný mrav a káva z Ekvádoru vůbec není špatná. Myslím, že rozhodně nelze kávu brát jako cílený prostředek na hubnutí , to už se zdá být vhodnější doplněk zelený čaj.
Anetab, 7. 11. 2012 17:27
Nový komentář do diskuze: