logo

Štíhlé nudle - alternativa klasických těstovin

Potravina Oběd
Štíhlé nudle

Zhubněte s unikátními produkty:


Pokud držíte dietu, určitě byste se měli dívat kolem sebe na dietní potraviny. Jednou z nich jsou i Štíhlé nudle Šmakoun (Smacker) od firmy Svoboda - výroba domácích knedlíků s.r.o. Nejenže tato firma vyrábí vynikající houskové knedlíky, ale také bílkovinné produkty včetně bílkovinného steaku (Smacker Protein Steak), salátů či pečiva. Jedná se o ryze český výrobek, který byl i u nás vymyšlen.
Složení výrobku je: vaječný bílek, voda a bramborový škrob.

Čím jsou Štíhlé nudle výjimečné?

Jedná se o potravinu, která je vyrobena z vaječných bílků. Štíhlé těstoviny můžete připravit na mnoho způsobů. Štíhlé nudle mají mnoho výhod - obsahují dobře stravitelné bílkoviny, mají málo tuků a sacharidů, jsou bezlepkové, bez cholesterolu a mají nízký glykemický index. Jsou proto ideální pro sportovce nebo pokud chcete zhubnout.

Jak tyto Štíhlé nudle můžete připravit?

Těstoviny není nutné vařit, protože jsou již hotové, stačí je jen osmahnout, ohřát, propláchnout horkou vodou nebo upéct.
Se Štíhlými nudlemi můžete v kuchyni připravit totéž jako s klasickými těstovinami. Můžete je podávat s omáčkou, připravit zapékané těstoviny, těstovinové saláty či těstoviny na sladko. Pokud máte Smacker Steak nebo Šmakoun, tak můžete kouzlit v kuchyni daleko více od karbanátků, nákypů až po pomazánky nebo řízky. Existuje velké množství receptů.

Energetická hodnota výrobku

100 g výrobku má energetickou hodnotu je 269 kJ (64 kcal), z toho je 9 g bílkovin, 6 g sacharidů a 0,3 g tuků.
1 porce Štíhlých nudlí je 135 g a její energetická hodnota je 363 kJ (86 kcal), z toho je 12,1 g bílkovin, 8 g sacharidů a 0,4 g tuků.
Při srovnání s 60 g klasických bezvaječných těstovin v syrovém stavu je jejich energetická hodnota 895 kJ (213 kcal), z toho je 5,9 g bílkovin, 46 g sacharidů a 0,4 g tuků.

Kde je můžete koupit?

Štíhlé nudle můžete pořídit ve zdravých výživách, Bille, Tescu, Makru a dalších obchodech. Protože se musejí uchovávat v chladu, tak je hledejte v příslušných odděleních. Pokud je nenajdete, zeptejte se, můžou být zrovna vyprodané nebo jste si jich nevšimli.
1 balení stojí cca 60 Kč.

Zajímavé informace nejen o Štíhlých nudlích, ale i o dalších proteinových produktech naleznete na smakoun.eu.

Vyzkoušeli jste je? Chutnají vám?

Foto: knedlik.cz


Diskuze k článku


Fuj, štíhlé nudle jíst podle mého nejdou. Proti šmakounovi jako takovému celkem nic nemám, ten jím docela ráda :-)
Kamila, 16. 4. 2013 19:00
Šmakoun štíhlé nudle jsou výborné do celerové kaše. Bohužel v Bille je už přes měsíc nemají a evidentně neberou novou zásobu. Ostatní šmakouny doplňují, štíhlé nudle nikoli
mouseova, 8. 2. 2017 7:40
Nový komentář do diskuze: