logo

Štíhlé nudle - alternativa klasických těstovin

Potravina Oběd
Štíhlé nudle

Pokud držíte dietu, určitě byste se měli dívat kolem sebe na dietní potraviny. Jednou z nich jsou i Štíhlé nudle Šmakoun (Smacker) od firmy Svoboda - výroba domácích knedlíků s.r.o. Nejenže tato firma vyrábí vynikající houskové knedlíky, ale také bílkovinné produkty včetně bílkovinného steaku (Smacker Protein Steak), salátů či pečiva. Jedná se o ryze český výrobek, který byl i u nás vymyšlen.
Složení výrobku je: vaječný bílek, voda a bramborový škrob.

Čím jsou Štíhlé nudle výjimečné?

Jedná se o potravinu, která je vyrobena z vaječných bílků. Štíhlé těstoviny můžete připravit na mnoho způsobů. Štíhlé nudle mají mnoho výhod - obsahují dobře stravitelné bílkoviny, mají málo tuků a sacharidů, jsou bezlepkové, bez cholesterolu a mají nízký glykemický index. Jsou proto ideální pro sportovce nebo pokud chcete zhubnout.

-

Jak tyto Štíhlé nudle můžete připravit?

Těstoviny není nutné vařit, protože jsou již hotové, stačí je jen osmahnout, ohřát, propláchnout horkou vodou nebo upéct.
Se Štíhlými nudlemi můžete v kuchyni připravit totéž jako s klasickými těstovinami. Můžete je podávat s omáčkou, připravit zapékané těstoviny, těstovinové saláty či těstoviny na sladko. Pokud máte Smacker Steak nebo Šmakoun, tak můžete kouzlit v kuchyni daleko více od karbanátků, nákypů až po pomazánky nebo řízky. Existuje velké množství receptů.

Energetická hodnota výrobku

100 g výrobku má energetickou hodnotu je 269 kJ (64 kcal), z toho je 9 g bílkovin, 6 g sacharidů a 0,3 g tuků.
1 porce Štíhlých nudlí je 135 g a její energetická hodnota je 363 kJ (86 kcal), z toho je 12,1 g bílkovin, 8 g sacharidů a 0,4 g tuků.
Při srovnání s 60 g klasických bezvaječných těstovin v syrovém stavu je jejich energetická hodnota 895 kJ (213 kcal), z toho je 5,9 g bílkovin, 46 g sacharidů a 0,4 g tuků.


Kde je můžete koupit?

Štíhlé nudle můžete pořídit ve zdravých výživách, Bille, Tescu, Makru a dalších obchodech. Protože se musejí uchovávat v chladu, tak je hledejte v příslušných odděleních. Pokud je nenajdete, zeptejte se, můžou být zrovna vyprodané nebo jste si jich nevšimli.
1 balení stojí cca 60 Kč.

Zajímavé informace nejen o Štíhlých nudlích, ale i o dalších proteinových produktech naleznete na smakoun.eu.

Vyzkoušeli jste je? Chutnají vám?

Foto: knedlik.cz
Diskuze k článku


Fuj, štíhlé nudle jíst podle mého nejdou. Proti šmakounovi jako takovému celkem nic nemám, ten jím docela ráda :-)
Kamila, 16. 4. 2013 21:00
Šmakoun štíhlé nudle jsou výborné do celerové kaše. Bohužel v Bille je už přes měsíc nemají a evidentně neberou novou zásobu. Ostatní šmakouny doplňují, štíhlé nudle nikoli
mouseova, 8. 2. 2017 8:40