logo

Tapiokový pudink - recept na lahodnou pochoutku

4. 10. 2018 Recepty Chuť
tapiokový pudink

Malé bílé tapiokové perličky dokáží vytvořit lahodný dezert s ovocem nebo kakaem, který si jednoduše zamilujete. Přesně takový je exotický tapiokový pudink. Tapioka je bez lepku, tuku i cholesterolu. Pudink připravíte za chvilku, neboť recept je velmi jednoduchý.

Recept na tapiokový pudink s kokosovým mlékem

Ingredience:
100 g tapiokových perel
300 ml vody či mléka
400 ml kokosového mléka v plechovce
cca 40 g třtinového cukru nebo medu
ovoce podle výběru, kakao nebo čokoláda

Postup:
1. Den předem tapiokové perly nejprve propláchneme vodou a zalijeme je studenou vodou, aby nabobtnaly.
2. Další den k nim přidáme kokosové mléko, promícháme a vaříme na mírném stupni.
3. Dále osladíme a vaříme do zhoustnutí a změknutí kuliček.

Během vaření připravíme ovoce, které jen omyjeme (např. borůvky), nakrájíme (např. jahody) nebo rozmixujeme (např. mango) podle potřeby, ať jej pak můžeme použít na puding. Skvěle se hodí dát trošku na dno skleniček, na vrstvení nebo nahoru. Vždy záleží na tom, jak byste si chtěli připravit svůj dezert.

Představivosti se meze nekladou

Příprava pudinku s tapiokou má výhodu v tom, že si s ním můžete vyhrát. Při vaření je možné použít jakékoliv mléko (kravské, rýžové, mandlové, kokosové) nebo vodu, ani kokosové mléko v plechovce není nutné používat a může se nahradit čímkoliv.

U ovoce je stejné. Skvěle se tam hodí lesní plody i exotické ovoce, kompot či marmeláda. Místo ovoce můžete do něj přidat kakao, čokoládu nebo ořechy. Příprava je vždy o fantazii a o tom, jak tapiokový pudink nachystáte.

Kde koupit tapiokové perly?

Tapiokové perličky zatím nepatří mezi typický sortiment obchodů, dají se koupit jen v některých obchodech. Nabízí je Sklizeno, některé obchody se zdravou výživou nebo tržnice Sapa. Prodává se jak malé balení o 100 gramech, tak velké o 500 gramech za pár desítek korun.

Pokud hledáte něco dobrého na snídani nebo svačinu, určitě vyzkoušejte tento skvělý pudink. Pokud by se vám nechtěl dělat, můžete si jej koupit už připravený v některých obchodech (obchody se zdravou výživou, Rohlik.cz, Billa atd.).


Nový komentář do diskuze: