logo

Spalovače tuků - fenomén či zákeřný podvod?

Články PR články
tuk

Zhubněte s unikátními produkty:


Pojďme si na úvod nejdřív představit, co vlastně ty spalovače tuků jsou.  „Fat burners“ tak se tomuto segmentu sportovní výživy říká v angličtině a ač to tak na první pohled nevypadá, jde o odvětví s dlouhou historií, které prošlo několika dlouhými roky vývoje.
Tento článek bude primárně o doplňcích stravy a ženách, ale podíváme se na toto spojení ze dvou stran. Tou první je strana ženská, jaké doplňky sportovní výživy si ženy nejčastěji vybírají, jakým dávají přednost a čemu se naopak vyhýbají. Druhá část je věnována mužům, ženy totiž nejsou spojeny s doplňky stravy pouze jako uživatelky, jsou také výbornými propagátorkami.

Doplňky stravy a ženy

Doplňky stravy byly v počátcích sice výsadou mužů, avšak dnes je jejich užívání u mužů i u žen téměř vyrovnané. Ženy se zaměřují na pro sebe typické látky a produkty. Nejčastěji jsou to spalovače tuků, tyčinky a proteiny. Naopak v jejich výběru moc často pochopitelně nenarazíte na stimulátory testosteronu, gainery a kreatinové směsi. V následujících řádcích si napovíme, které doplňky stravy jsou pro ženy výhodné, které naopak nevýhodné, do kterých investovat, a na které raději zapomenout. Nebudu vám nabízet suchou teorii doplňků stravy. Podíváme se na doplňky stravy spíše obecně a hlavně prakticky. Které doplňky stravy jsou tedy mezi ženami nejoblíbenější a zaslouží si vůbec svoji oblíbenost?

L-Karnitin a karnitinové nápoje

Doslova prodejním hitem je u ženského pohlaví karnitin. Dovolím si říct, že karnitin prošel rukou téměř každé ženy, která se kdy zajímala o cvičení a hubnutí. Zkusím se zeptat, zaznamenaly jste někdy na karnitinu nějaký rapidní váhový úbytek. Že ne? Není se čemu divit. Netvrdím, že karnitin nefunguje, avšak v případě jeho krátkého (např. 4-6 týdnů) užívání opravdu nepocítíte žádný rozdíl. Karnitin se vyplatí, pokud uvažujete o dlouhodobém a pozvolném hubnutí. Vědecké studie totiž dokazují pozitivní účinek karnitinu na využívání tuku jako zdroje energie při půlročním užívání, a to v dávce 2g / den. Jistě tedy nemá smysl koupit si karnitinový doplněk stravy a používat ho pouze při výjimečných událostech, tedy po narozeninové a vánoční oslavě.

Aktin.cz doporučuje: Používejte karnitin dlouhodobě (4-6 měsíců) v dávce 2-3 g denně, a to buď ráno nalačno, nebo před tréninkem (30-60 min). V případě dodržování těchto dávek a pravidelného cvičení lze považovat karnitin za účinný suplement v boji proti přebytečnému tuku.
Na druhou stranu jsou zde však produkty, které vám pomohou s bojem proti nadváze i v další „rovině“, v té velmi důležité - psychické. Jedná se o komplexní a většinou i thermogenní spalovače tuků.

Znáte spalovač tuků Fat Burn Active? Podívejte se na něj.

Thermogenní spalovače tuků

Směle můžeme tyto doplňky stravy umístit na druhé místo v oblíbenosti, a to hned za karnitinové přípravky. Taktéž se jedná o spalovače tuků, tyto však pracují na jiném principu. Karnitin podporuje využívání tuku jako zdroje energie, thermogení spalovače tuků napomáhají zrychlení metabolismu. Tím efektivně podporují spalování tuku. Pokud bych měl investovat do spalovače tuků, vyberu si ten s termogenním účinkem. Ne že bych byl nějaký milovník tohoto odvětví sportovní výživy, ale pokud chcete vybírat, vybírejte „termogenně“. Tyto spalovače ženy volí správně, a za to jim dávám palec nahoru.

Aktin.cz doporučuje: Thermogenní spalovače působí rychleji než karnitin, jejich efekt můžete při správné stravě a tréninku vidět již po 1-2 týdnech. Volte látky jako synefrin, kayenský pepř, kapsaicin, White Willow Bar, kofein, výtažek z rostliny Garcinia Cambogia (Garsin) apod.

Aktin.cz praktické zkušenosti se spalovači tuků: V květnu letošního roku se dva kluci z redakce podrobili testu spalovače tuků Grenade Thermo Detonator, který byl v tu dobu novinkou na trhu a dostali jsme jej od oficiálního distributora na vyzkoušení. Kompletní recenzi na tento spalovač tuků si můžete přečíst na internetovím fitness magazínu - aktin.cz, přesto se zde pokusím ve stručnosti uvést, jakým způsobem na nás tento spalovač fungoval, což se v zásadě neliší od těch dalších na trhu podobných produktů, jelikož složení spalovače tuků Grenade je na etiketě kompletně napsané.
Nicméně faktem je, že Grenade obsahuje účinných látek třeba i 3x víc, jak jiné spalovače, proto bych doporučil, pokud o nějakém spalovači uvažujete, vyzkoušet právě tento produkt

Jak na nás spalovač tuků působil?

Pomocí spalovače tuků nezhubnete sami o sobě. Aby plnil svoji funkci, je potřeba cvičit. Prostě nesedět na zadku a něco dělat. Ať už cvičíte doma, venku, ve fitness centru, chodíte běhat, hrát tenis, na zumbu, pilates, prostě cokoliv, u čeho se zapotíte, tedy vyvíjíte nějakou pohybovou aktivitu, tak v tom případě se vám spalovač tuků stane skutečným pomocníkem.

Druhou podmínkou pro správné hubnutí se spalovačem tuků, je usměrnit se v jídle. Nejlépe si nechat sestavit jídelníček, nebo se jednoduše trochu vzdělat v oboru a nejíst věci bohaté na nezdravé tuky a rychlé sacharidy - cukry. Vybírejte si kvalitní potraviny bohaté na sacharidy komplexní, zdravé tuky a bílkoviny. Jezte pravidelně, v menších dávkách a pijte hodně vody.

Pojďme teď k samotnému spalovači. Mezi jeho hlavní funkce, které jsem ocenil zejména já, je schopnost vás pořádně psychicky nakopnout i ve dnech, kdy toho moc nesníte - snažíte se zhubnout, je potřeba mít energetický výdej větší, jak příjem, tzn., že tělo nutíte sáhnout do jeho energetických rezerv, což jsou typicky tukové zásoby. Fyzické nakopnutí funguje skutečně výborně a pomůže vám podat maximální výkon i v době, kdy toho za den moc nesníte, přičemž zapříčiní i zvýšenou potivost. Spalovač Grenade navíc obsahuje látky, které potlačují chuť k jídlu v dostatečném množství, proto je funkce skutečně cítit.
Možná vás napadne: „Když si mám upravit jídelníček a chodit cvičit, tak přece budu hubnout sama a nepotřebuji k tomu žádný spalovač“. To je víceméně pravda, ale chcete-li skutečně zhubnout za poměrně krátkou dobu, je potřeba se skutečně v jídle pořádně uskromnit a v pohybové aktivitě si dát pořádně do těla a tohle spojení samo o sobě není vůbec jednoduché. Zejména nápor na psychiku je poměrně vysoký, a jestliže máte náročné zaměstnání, je o to těžší, být ve snažení za hezkou postavou, úspěšný. V takovém případě přijde vhod právě spalovač tuků.

Koktejly na redukci hmotnosti

Ač jsem doufal, že doba redukčních koktejlů je již za námi, není tomu tak a asi dlouho ještě nebude. Jsou zde stále a stále se dobře prodávají. Mocný teleshopping z konce dvacátého století s prostorově významnou uvaděčkou zlatých rybiček, nebo s populární cvičitelkou aerobiku zabral a jeho vliv se přenáší na další generace "snižovačů" váhy. Podívejme se na redukční koktejly nezaujatým pohledem. Jsou to mnohdy levné náhrady gainerů (sacharido-proteinových přípravků), které nalezneme nejčastěji v sekci NA PŘIBÍRÁNÍ. Proč se tedy v menší a mnohdy značně dražší verzi objevují i v sekci hubnutí? Výrobci často těží z neznalosti nakupujících. Když je na produktu napsáno "vhodné do diety" a "napomáhá hubnutí", lidé jsou schopni koupit prakticky cokoliv. Neberte prosím následující řádky, jako výsměch nakupujícím dietních koktejlů. Mýlit se je lidské a každý z nás chybuje, chyboval a chybovat bude. Opět nebudu tvrdit, že tyto koktejly nefungují. V tom případě, že jejich konzumací nahradíte návštěvu populárního řetězce rychlého občerstvení nebo zákusek v nedaleké kavárně, nemám s ním problém, můžete s jeho pomocí něco málo skutečně zhubnout. Nepodléhejte však iluzím, že budete běžně jíst, na večer si dáte hubnoucí koktejl a ráno z vás bude topmodelka. Raději investujte do výše uvedených „hřejících“ prostředků jako jsou spalovače tuků v kombinaci s karnitinem (doporučujeme s certifikovaným Carinipure).

Aktin.cz doporučuje: Pokud jste zastáncem koktejlů, nahrazujte jimi jedno až dvě denní jídla. Nemíchejte s mlékem a neužívejte je před spaním. Tyto koktejly slouží jako jakási náhrada běžné stravy, což je samo o sobě trochu „ujeté“. Při hubnutí není potřeba se zbavovat běžného jídla, jenom je důležité se naučit rozpoznávat nutriční hodnoty a podle toho také jíst. Tyto koktejly nejsou nic jiného, jak běžné živiny rozdrcené do formy prášku (viz. gainery) za většinou velmi vysokou cenu.

zdroj: aktin.cz
Nový komentář do diskuze: