logo

Nordic Walking je velmi oblíbený

Cvičení Relax Zdravý styl
Nordic Walking

Zhubněte s unikátními produkty:


Nordic Walking je velmi oblíbená sportovní aktivita, při které nezáleží na tom, jakou máte fyzickou kondici, ale důležité je, jak intenzivně a často „cvičíte“. Jedná se o chůzi, při které používáte speciální trekingové hole. Nemálo důležitá je však také obuv a oblečení, které by mělo být vhodné na túry. Vhodné je také funkční oblečení.

Chůze s holemi je vhodná pro všechny

Nordic Walking je vhodný zejména pro ty, kteří mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu a zároveň chtějí také dělat něco pro své zdraví. Severská chůze se skvěle hodí na dovolenou s přáteli i na chůzi ve městě. Díky této metodě cvičení snížíte váhu a především zvýšíte svou kondici. Za hodinu Nordic Walking spálíte až 1 600 kJ. Jedná se tak o skvělý pohyb na spalování tuků a tím pádem na hubnutí.

V začátcích se spolehněte na trenéra

Pokud vás láká si Severskou chůzi vyzkoušet, pak se doporučuje navštívit některé z center, které se touto chůzí zabývají. Zaplatíte si instruktora, který vám osvětlí správnou techniku chůze a ukáže, jak si máte nastavit správnou délku hůlek.

Výhody pro zdraví

Při Nordic Walking je vždy důležité vědět nejen, jak dělat správné kroky, ale i jak vše skloubit s pohybem rukou. Jakmile se správnou techniku naučíte, zapojíte při cvičení 90 % svalů vašeho těla. Výhodou Nordic Walking je ulehčení spodní části těla. Podstatný díl váhy totiž přenesete do rukou, proto se toto cvičení doporučuje lidem, které mají problémy s klouby.

Dbejte na pravidelnost

Abyste dosáhli opravdu lepší kondice, doporučuje se chodit na procházky se speciálními holemi, dvakrát až třikrát týdně nejméně na jednu hodinu. Pokud budete techniku zvládat správně, pak se vám vše zajisté pozitivně odrazí na zdravotním stavu. Nezáleží na tom, jestli je vám 20, 30, 50 či 70 let. Důležité je, co chcete udělat pro své zdraví.

Máte zkušenost s Nordic Walking? Jak se vám s hůlkami chodí?


Diskuze k článku


Nordic mám moc ráda.Sice si každý říká, že je to jen obyčejná chůze a lidi se s tím akorát předvádí a šaškaří, ale to tak vůbec není. Chodím třikrát týdně na jednu hodinu s přítelem, který měl pár kilo navíc. Po dvou měsících vypadá skvěle a aspoň mu nemusím kupovat nové oblečení.
Mě se krásně vytvarovaly nohy a zadek. Je to fakt skvělý zůsob jak můžete zhubnout bez nějakých zázračných strojů v posilce a tabletek. Určitě by to šlo bez hůlek, ale je to tak dobrý i na ruce.
Kiki, 5. 10. 2012 20:47
Mám doma Orbitrek, kde se pohybují jak nohy, tak i ruce, jako při NordicWalking. Bude to mít stejný účinek? Mám to na lodžii, takže je tam docela dobrý vzduch
Bo, 23. 10. 2012 21:20
Také chodím s hůlkami. Je to rozdíl oproti chůzi bez hůlek. Bez hůlek mi po pár kilometrech tak jakoby otečou ruce, ale s hůlkami ne. Navíc mi narostl sval na ruce, který jsem dřív neměl ;-) Dost mne to baví jen nemám tolik času kolik bych chtěl. Také mám veliký problem s botičkami na hulky. Ať koupím jakékoli tak po cca 30km jsou na vyhození (chodím po asfaltu).
Petr, 5. 8. 2013 12:16
Nový komentář do diskuze: