logo

Vibrační plošina vám pomůže k lepší postavě

Cvičení Cviky Stroje
Vibrační plošina

Zhubněte s unikátními produkty:


Dříve bylo snem vytvarovat si postavu jen tím, že budete stát a nic nedělat. Teď ve 21. století je to již možné. Ten zázrak, který to dokáže, se jmenuje vibrační plošina neboli deska. Tento stroj pomůže efektivně vytvarovat postavu, aniž byste se museli o něco snažit. Díky vibračnímu stroji si můžete procvičit tělo, odstranit bolesti, zformovat postavu a také má mnoho dalších účinků. Vibrační plošinu si můžete koupit nebo chodit do fitka.

Pokud si stoupnete na vibrační plošinu, budou se vysílat vibrační impulsy, které vytvoří nestabilitu těla a následně se svaly snaží udržet rovnováhu. Toto reflexní stahování svalů je tak velmi účinné. Říká se, že 10 minut na vibračním stroji je jako 1 hodina posilování.

Co dokáže vibrační plošina?

Vibrační plošina má mnoho zajímavých účinků a pomůže:

  • Zpevnit a vytvarovat postavu
  • Zmenšit celulitidu
  • Zhubnout a odstranit přebytečný tuk
  • Posílit svaly a kosti
  • Zrychlit metabolismus
  • Zlepšit fyzickou kondici
  • Při rehabilitaci po úrazech

Pro koho tento stroj není vhodný?

Pokud jste těhotná, tak tuto plošinu ke cvičení nepoužívejte. Dále není vhodná pro ženy, které měly nedávno zavedené nitroděložní tělísko. Tomuto cvičení by se také měli vyvarovat lidé s implantovanými končetinami a umělým kloubem, bypassem, kardiostimulátorem, trombózou nebo těžším diabetem. Také vibrace nejsou vhodné pro pacienty trpící epilepsií, depresemi, kardiovaskulárními chorobami a nádorovým onemocněním.

Názor lékařů na tento stroj není zrovna nejpozitivnější. Taktéž platí pravidlo, že pokud by vám vibrace nedělaly dobře, okamžitě přestaňte s tréninkem.

Jak na cvičení?

Na vibrační plošině stačí cvičit 10 - 15 minut třikrát týdně s přestávkou mezi každým cvičení alespoň 48 hodin. Na plošině nemusíte jen stát, ale můžete na ní i cvičit. Cviky vám ukáže ve fitku buď trenér, nebo je ke stroji k dispozici leták se cviky.
Na hubnutí jsou vhodné menší vibrace a na růst svalstva vibrace silnější.

Vibrační plošinu můžete koupit i domů

Pokud se vám nechce pořád chodit do fitka, raději byste ji měli doma, tak není nic jednoduššího než si ji koupit. Vibrační desky nebo stroje stojí již od 4 000 Kč, ovšem slušnější stroj pořídíte od 8 000 Kč. V tomto případě se nevyplatí šetřit, neboť s levnějšími nejsou tak dobré výsledky, jako s těmi dražšími (podle názorů z různých diskuzí).

Velký výběr kvalitních strojů najdete v tomto e-shopu.

Před nákupem je vhodné zajít si několikrát do fitka, ať víte, zda vám tento způsob pohybu pomocí vibrací vyhovuje.

Mnoho lidí si plošinu velmi chválí, ale samozřejmě jsou i takoví, kteří na ní nezhubli nebo jim připadají vibrace nepříjemné. Vibrační posilovací stroj dokáže mnoho věcí, což si ověříte jen tak, že ho vyzkoušíte.

Máte s vibrační plošinou zkušenosti? Pochlubte se v diskuzi a napište recenze.
Diskuze k článku


Na vibrační plošinu chodím už dva měsíce,fakt je to dost poznat,tělo mám pěkně zpevněný a i něco jsem zhubla. Ale ty centimetry a volnější oblečení je pro mě mnohem důležitější. U nás stojí jedno cvičení (je na 15 minut) 80 Kč,a chodím tak dvakrát,tříkrát týdně podle toho,jak mi to vyjde.
Alča, 18. 4. 2013 17:18
Na vibrační plošinu jsem začala chodit a když ji přesunuli jinam,koupila jsem si tento stroj domů.Jsem velice spokojena,cvičim každý den.
Lola, 15. 9. 2013 13:01
Nový komentář do diskuze: