Bokwa - nové fitness cvičení, které zaujme

14. září 2013 | Cvičení | Video | komentáře: 12
fitness cvičení bokwa


Pokud už vás nebaví cvičit zumbu či piloxing, vyzkoušejte nové fitness cvičení, které se nazývá Bokwa. Jedná se o cvičení, které je založené na zajímavém principu a významně se liší od klasického cvičení. Cvičení v roce 2004 založil a rozšířil do světa Paul Mavi, významný americký instruktor fitness afrického původu. Nejprve cvičení Bokwa cvičil na privátních hodinách, minulý rok se toto cvičení rozšířilo dále do světa a okamžitě se stalo hitem.

Bokwa je založena na zajímavých krocích, které jsou sestaveny na číslicích a písmenech. Stačí se naučit několik jednoduchých kroků a pak se pustit do cvičení. Nemusíte tak být moc nadaní, měli byste jen lehce cítit hudbu a následně se pohybovat do rytmu, stejně jako lidé okolo vás. Tyto kroky nejsou moc složité a ani vás nebudou nudit. Dále v cvičení najdete jihoafrické i jihoamerické prvky, které jsou doplněny moderní hudbou z různých oblastí.


Kroky Bokwa

Nejdůležitější součástí cvičení jsou kroky, které se podobají písmenům a číslicím. Cvičí se na začátku 1, L, C, 3, J, K a další desítky kroků. Nohy, ruce i tělo obkreslují do rytmu jednotlivá písmena a číslice. Nejprve se samozřejmě začíná s jednoduchými kroky a ty jsou následně rozšiřovány do těch složitějších.

I když se v tomto článku pořád říká, že se jedná o jednoduché kroky, tak se během hodiny cvičení pěkně zapotíte. Za hodinu můžete spálit nejméně 800 kalorií (3360 kJ), protože jste neustále v pohybu. Cvičení Bokwa může být skvělým pomocníkem v boji proti nežádoucím kilogramům i na vylepšení kondice. Ovšem to vždy záleží na tom, jakou si naměříte tepovou frekvenci.


Video na naladění

Pro koho je cvičení vhodné?

Bokwu může cvičit každý - ženy, muži i děti bez ohledu na věk. Vzhledem k tomu, že kroky jsou jednoduché, naučí se je každý a poté může i cvičit.

Kde můžete cvičit Bokwu?

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi mladé fitness cvičení, není v Česku až tak moc rozšířeno. Bokwu zatím najdeme jen v několika městech: Praha, Plzeň, Brno, Náchod a Hradec Králové.

Cvičili jste už Bokwu? Líbí se vám nebo si myslíte, že toto cvičení je stejné jako všechny ostatní programy?


 

Diskuze k článku (celkem 12):
Dobrý den, už pár týdnů marně pátrám po internetu, kam v Praze jít na bokwu. Cvičení mě moc zaujalo, vypadá to skvěle, energicky, prostě paráda :)
Když by někdo věděl o nějakém místu, kde se v Praze bokwa předcvičuje, budu moc ráda za Vaše typy :)
Díky moc, N.

eN 16. září 2013 11:06

zajímavé, ale dalo by se cvičit i podle videa ?

Viktorie 18. září 2013 14:50

mě to přijde jak zumba :D

Anet 19. září 2013 11:45

no ta ukázka vypadá zajimavě

sarka 19. září 2013 16:13

Je to něco jako zumba, ale přijde mi to novější, lepší a víc taneční hity, v zumbě se najdou skoro všechny druhy latin-am.tanců, tady je to spíš jako někde na hodně dobré párty :) Kdyby jste měl někdo tip , kde se to dá stáhnout dejte vědět :)

Meg 21. září 2013 14:03

V čánku se píše že se bokwa dá cvičit v Brně ale já na netu jsem na nic nenarazila ve které studiu nebo kde by to šlo. tak kdyby někdo věděl kde v Brně zacvičit bokwu tak poděkuju za odpověď

Marta 2. říjen 2013 16:58

Bokwa je super,u toho se člověk více zapotí,chodím i na zumbu a tohle větší zabíračka:-) ale i zumbu mám ráda

Jana 3. říjen 2013 10:06

mám problém s páteří a kloubama to asi nemůžu toto co?

Paja 8. říjen 2013 19:52

Pokud byste měli zájem rozjíždím hodiny v Plzni. Více informací na https://www.facebook.com/pages/Petra-Vesel%C3%A1-Bokwa-Fitness-Plze%C5%88/1425651310984422?fref=ts.

Budu se těšit na každého z Vás.

Vaše Petra z Plzně :)
Bokwa Fitness Plzeň

Petra Veselá 31. říjen 2013 20:52

chci se naučit Bokwu.Určitě to bude super cvičení

nikola 9. srpen 2014 10:33

Plzeňské srdečně zveme na hodiny Bokwa fitness každou středu od 15:00 v novém Studio Progress.
Více informací najdete na FB: www.facebook.com/StudioProgressPlzen
Nebo na webu: www.studioprogress.eu

Petra 23. září 2014 21:33

Nevíte někdo náhodou, kde se cvičí Bokwa v Praze? Za boha to nemohu najít :((

Lucie 29. říjen 2014 13:43

Přidat nový komentář:

Jméno:
 
.