logo

Bokwa - nové fitness cvičení, které zaujme

Cvičení Video
fitness cvičení bokwa

Zhubněte s unikátními produkty:


Pokud už vás nebaví cvičit zumbu či piloxing, vyzkoušejte nové fitness cvičení, které se nazývá Bokwa. Jedná se o cvičení, které je založené na zajímavém principu a významně se liší od klasického cvičení. Cvičení v roce 2004 založil a rozšířil do světa Paul Mavi, významný americký instruktor fitness afrického původu. Nejprve cvičení Bokwa cvičil na privátních hodinách, minulý rok se toto cvičení rozšířilo dále do světa a okamžitě se stalo hitem.

Vyzkoušejte na cvičení zeštíhlující legíny s turmalínem. Vypadají velmi zajímavě.

Bokwa je založena na zajímavých krocích, které jsou sestaveny na číslicích a písmenech. Stačí se naučit několik jednoduchých kroků a pak se pustit do cvičení. Nemusíte tak být moc nadaní, měli byste jen lehce cítit hudbu a následně se pohybovat do rytmu, stejně jako lidé okolo vás. Tyto kroky nejsou moc složité a ani vás nebudou nudit. Dále v cvičení najdete jihoafrické i jihoamerické prvky, které jsou doplněny moderní hudbou z různých oblastí.

Kroky Bokwa

Nejdůležitější součástí cvičení jsou kroky, které se podobají písmenům a číslicím. Cvičí se na začátku 1, L, C, 3, J, K a další desítky kroků. Nohy, ruce i tělo obkreslují do rytmu jednotlivá písmena a číslice. Nejprve se samozřejmě začíná s jednoduchými kroky a ty jsou následně rozšiřovány do těch složitějších.

Oblékněte si legíny Agama Hot Shapers.

I když se v tomto článku pořád říká, že se jedná o jednoduché kroky, tak se během hodiny cvičení pěkně zapotíte. Za hodinu můžete spálit nejméně 800 kalorií (3360 kJ), protože jste neustále v pohybu. Cvičení Bokwa může být skvělým pomocníkem v boji proti nežádoucím kilogramům i na vylepšení kondice. Ovšem to vždy záleží na tom, jakou si naměříte tepovou frekvenci.

Video na naladění

Pro koho je cvičení vhodné?

Bokwu může cvičit každý - ženy, muži i děti bez ohledu na věk. Vzhledem k tomu, že kroky jsou jednoduché, naučí se je každý a poté může i cvičit.

Kde můžete cvičit Bokwu?

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi mladé fitness cvičení, není v Česku až tak moc rozšířeno. Bokwu zatím najdeme jen v několika městech: Praha, Plzeň, Brno, Náchod a Hradec Králové.

Cvičili jste už Bokwu? Líbí se vám nebo si myslíte, že toto cvičení je stejné jako všechny ostatní programy?
Diskuze k článku


Dobrý den, už pár týdnů marně pátrám po internetu, kam v Praze jít na bokwu. Cvičení mě moc zaujalo, vypadá to skvěle, energicky, prostě paráda :) Když by někdo věděl o nějakém místu, kde se v Praze bokwa předcvičuje, budu moc ráda za Vaše typy :) Díky moc, N.
eN, 16. 9. 2013 9:06
zajímavé, ale dalo by se cvičit i podle videa ?
Viktorie, 18. 9. 2013 12:50
mě to přijde jak zumba :D
Anet, 19. 9. 2013 9:45
no ta ukázka vypadá zajimavě
sarka, 19. 9. 2013 14:13
Je to něco jako zumba, ale přijde mi to novější, lepší a víc taneční hity, v zumbě se najdou skoro všechny druhy latin-am.tanců, tady je to spíš jako někde na hodně dobré párty :) Kdyby jste měl někdo tip , kde se to dá stáhnout dejte vědět :)
Meg, 21. 9. 2013 12:03
V čánku se píše že se bokwa dá cvičit v Brně ale já na netu jsem na nic nenarazila ve které studiu nebo kde by to šlo. tak kdyby někdo věděl kde v Brně zacvičit bokwu tak poděkuju za odpověď
Marta, 2. 10. 2013 14:58
Bokwa je super,u toho se člověk více zapotí,chodím i na zumbu a tohle větší zabíračka:-) ale i zumbu mám ráda
Jana, 3. 10. 2013 8:06
mám problém s páteří a kloubama to asi nemůžu toto co?
Paja, 8. 10. 2013 17:52
chci se naučit Bokwu.Určitě to bude super cvičení
nikola, 9. 8. 2014 8:33
Plzeňské srdečně zveme na hodiny Bokwa fitness každou středu od 15:00 v novém Studio Progress. Více informací najdete na FB: www.facebook.com/StudioProgressPlzen Nebo na webu: www.studioprogress.eu
Petra, 23. 9. 2014 19:33
Nevíte někdo náhodou, kde se cvičí Bokwa v Praze? Za boha to nemohu najít :((
Lucie, 29. 10. 2014 12:43
Nový komentář do diskuze: