logo

Zuzka Light a její účinné cvičení

Cvičení Cviky
Zuzka Light

Zhubněte s unikátními produkty:


Zuzka Light je ve světě fitness pojem a už dlouho dobu podle ní cvičí i dívky a ženy v Česku. Předtím cvičila ve známém BodyRock, který založila s bývalým manželem a teď má vlastní cvičící programy. Její cvičení vám pomůže skvěle si vytvarovat tělo.

Krátký životopis Zuzky Light

Zuzana se narodila v roce 1982 v Praze, nejprve točila p*rno filmy a následně se začala věnovat fitness. Provdala se za Kanaďana jménem Frederick Light, se kterým založila známý pořad BodyRockTV. Její cvičení se stalo takřka přes noc fenoménem. Mnoho lidí podle ní cvičilo a vypracovalo si také pěknou postavu. Někteří také videa sledovali z důvodu, aby se pokochali jejím těla a kamerou, která vždy zabírala určité partie. I když se po pár letech rozvedla, zůstalo Zuzce příjmení Light. Tato česká fitness trenérka začala pracovat na vlastním projektu ZWOW (Zuzka's Workout Of the Week), který je ještě úspěšnější než minulý projekt.

Možná si říkáte při pohledu na její vypracované tělo, že musí cvičit snad pořád. Tak to ale vůbec není a cvičí 15 - 35 minut pět dní v týdnu. Ovšem, než se dopracovala k tak skvělé postavě, musela cvičit určitě více než půl hodinu denně. Na rozdíl od jiných sportovců neužívá žádné spalovače tuků a další přípravky, ale říká, že na všem má podíl strava. Zuzka se stravuje zdravým způsobem a denně sní 6 malých porcích jídla.

Jak vypadá její dieta?

Strava je při hubnutí nejen podle Zuzky základ, protože ani se sebelepším cvičením není možné zhubnout, pokud se jí nesprávným způsobem. Důležité je se zdravě a vyváženě stravovat.
Důležitá je pravidelná strava co dvě hodiny. To znamená, že se jí každý den 6 menších porcí. Hladovění ani přejídání cestou k úspěchu není.
Dále omezila konzumaci mouky a výrobků z ní, sladkosti a naopak jí hodně zeleniny a ovoce.
Také omezila konzumaci sodíku a hotovky, protože jsou příliš slané. Dále se nezapomíná na pitný režim - pije alespoň 3 litry tekutin (voda, neslazený čaj).

Cvičení podle Zuzky

Zuzčino cvičení spadá do kategorie HIIT tréninků (intervalový trénink = jedná se o krátké cvičení, při kterém se střídají krátké tréninky různé intenzity), které patří mezi velmi účinné způsoby spalování tuků, které probíhá i po cvičení. Ve výsledku stačí se Zuzkou cvičit téměř každý den cca 20 minut. Výhodou jejich workoutů je, že si můžete vybrat, jaký budete chtít cvičit. Nemá přesně dané pořadí, jako je to například u Jillian Michaels. Některé lekce jsou opravdu náročné, proto vždy raději začínejte od první lekce. Pokud vám nějaký cvik nepůjde, udělejte ho pomalu nebo si jej upravte (dámské kliky místo pánských, malé skoky místo vysokých, používejte lehčí činky, atp.). Důležité je provádět cviky správně a ne je za každou cenu odbýt.

Cvičení na ukázku

Pokud se chcete pustit do cvičení podle Zuzky, můžete si koupit DVD nebo cvičit podle cvičení na youtube.com, kdy má všechny zatím natočené díly ZWoW a další různé rady.

V případě, že nerozumíte anglicky, tak to vůbec nevadí. Stačí jen následovat, co Zuzana dělá. A jen tak mimochodem, právě kvůli angličtině a hrozné výslovnosti je Zuzka často kritizována.

Zkoušeli jste již cvičit podle Zuzky? Líbí se vám toto cvičení? Pochlubte se v diskuzi.

Foto: zuzkalight.com
Diskuze k článku


Tak co, tak točila péčko. Důležité je, co dělá teď, ne snad!!!! Cvičím s jejíma videama už několik týdnů a dost je to poznat na postavě. Zpevnila se, zhubla jsem a určitě v tom budu pokračovat!
Lucka, 22. 4. 2013 10:00
tohle rozhodně zkusím musím si zpevnit břicho, ruce a nohy super !!! :) :) :))
fialka8, 22. 4. 2013 16:11
Videa jsou úžasné a jak se psalo v článku, některé dost náročné. O to lepší pocit, když to zvládnete (vím o čem mluvím) :) Její angličtina je asi hrozná, každopádně já jí díky tomu většinu věcí rozumím. Její cvičení D O P O R U Č U J U !! :)
H*, 23. 4. 2013 19:59
To je šílená divočina,asi by mě štrejchlo :-D
Evik, 28. 4. 2013 9:15
moc pekny ale nedokazu to ...skus to muzu za to nic nedam jen vypustim dusi hahahahaha
Iris, 2. 5. 2013 18:04
Zuzka nic takového co píšete netočila, dělala fotomodelku a některé fotky byly pravda akty a některé hambaté moc, ale na přání fotografů, kteří za to dobře platili. Většinou fotila katalogy např. v Paříži na autosalonu obrovský katalog na auta, kde byla v plavkách u aut. Po seznámení se s Freddym žili tady v Čechách asi dva roky než se zde vzali. Pak odletěli do Kanady, kde založili BodyRock.Tv Stále jsou manželé i když každý žije jinde. Zuzka podala návrh na rozvod, ale Fredderik se rozvádět nechce. Asi proto, že Zuzka je spolumajitelka BodyRoku.Tv a musel by se dělit. Od listopadu 2011 Zuzka neviděla z BodyRokuTv ani dolar. Přesto, že mu tam posílala videa. Tak s tím přestala a postavila se opět na vlastní nohy. To, že se s ním rozešla ho hodně naštvalo a dlouho se s tím nemohl vyrovnat. Díky tomu, že pilně pracovali a to i 12-16 hodin denně a to hlavně po odletu z Kanady na Maltu se jim dostalo velkého úspěchu. Ale zničilo to jejich vztah. Stali se z nich jen spolupracovníci. Zuzka chtěla jen kamarádský vztah a jemu přála vše dobré a ať si najde ženu, která ho bude milovat, tak jak on si přeje. On to těžce nesl a v Kalifornii v L.A. , kde si pronajali dům na 1 rok se v říjnu 2011 pohádali a on odletěl se vší elektronikou do Kanady, do Kingstonu domů k mamince. A ona tam zůstala a našla si tam přátele a spolupracovníky. Je teď šťastná, nehoní se tak a má více času na vše co jí baví a zajímá. I když nemá takové příjmy jako měla z BR.Tv. To je celá pravda o tomto páru z BodyRocku.TV.
Václava, maminka Zuzky, 5. 5. 2013 19:20
Pomocí videí cvičím už dva týdny a fakt to funguje. Určitě v tom budu pokračovat, protože ta motivace při pohledu na ni je velká. Vybírám si různý videa podle nálady. Ta necelá půl hodina denně nikoho nepicne.
Janča, 15. 5. 2013 22:28
Mám prosbu,nevíte kde by si dalo koupit Zuzčino DVD? Děkuju
Sofi, 23. 6. 2013 17:46
Ahojky, já vím o bodyrocku už dlouho a na zuzčiny stránky (ZWOW a nebo na www.zuzkalight.com) se dívám takřka denně. Ovšem cvičit jsem podle ní ještě nezačala. Momentálne cvičím insanity, ale jakmile dojedu celý program tak přejdu i na Zuzku. Pořídila jsem si gymboss aby mi usnadnil práci s inetrvaly a pauzičkama:-) Ale nedá mi to se nezeptat: Myslíte si, že má takovou postavu JEN díky workoutům, které jsou na webu, nebo myslíte, že základem byla posilka?? Myslíte, že se těmi workouty dá vybudovat tělo a pekáč buchet jako má ona??? Děkuju
Karla, 4. 8. 2013 19:41
Jééé, mamča Zuzky :)) škoda, že v tom lidi ještě nemají jasno.. tady je to přeloženo, co psala zuzka http://zuzkalight.blogspot.cz/2013/07/otevreny-dopis-fanouskum-14-cervence.html koupit DVD můžete na amazonu, já mám tuto sérii ZCUT Power Cardio a můžu jen doporučit http://www.amazon.com/dp/B00AY5JB92 už po týdnu vidím změny a po docvičení jednoho workoutu se cítím úúžasně! Pot ze mě jen kape a rudá jsem jak rak, ale stojí to za to. Holt bez práce by to nešlo. Zvedlo mi to sebevědomí a s tím i náladu. Ještě má Zcut Power Strength Series a ZCUT Power Yoga, brzy vyjde i ZCUT Six-packs Power Abs. Pouze s jejími workouty její postavy docílit můžete, ale jen se správnou stravou. Sama říkala, že by jí nebavilo trávit hodiny ve fitku a tak cvičí, to co propaguje. Samozřejmě bez té stravy by to nešlo a to se nám taky snaží vrýt do hlavy. Ovšem na každého působí něco jiného, mě todle baví, zabere to málo času a takové množství výhod to má. Chce to čas a pevnou vůli, vím, že pokud to nevzdáte, tak to dokážete :)
yondi, 7. 8. 2013 12:56
Ahoj, mě totiž spousta lidí zrazuje od tohoto typu cvičení, že prý nefunguje a že si určitě takovou figuru pomocí workoutů nevybudovala. Ale když si vezmu jak náročné je Insanity, což je vlastně hodně podobné, tak mě pochybnosti opouští :-) Určitě chci dojet insanity program a pak přejít na ZWOW a na jiné Zuzčino cvičení. Mě vyhovuje, že za ten čas, než bych dojela někam do fitka mám dávno odcvičeno a ještě v pohodlí domova, kde si můžu nahlas nadávat a cvičit jen ve sportovní podprsence a kraťasech, což bych ve fitku asi nikdy nemohla:-D A co se týká stravy.....snažím se, ale občas ujedu...no jsem taky jen člověk :-) Nemáte někdo nějaké typy na jídlo?? Řídíte se recepty, které má Zuzka na svých stránkách a které doporučuje??? Díky Karla PS: Její mamka se jmenuje Karla??? :-D
Karla, 8. 8. 2013 18:25
Nenene, mamka se jmenuje Václava Majorová, podívej se víc nahoru, tam je komentář :D Ah, ti lidi.. Pokud odrazují, tak jsou to tímhle způsobem nevzdělaní zloduši, kteří vše jen kritizují a nikdy to nezkusili. Nebo to cvičili špatně.. Já myslím, že není na škodu to cvičit. Insanity je, stejně jako zuzky workouty, HIIT, musí to být tedy krátké a intenzivní. je to v tomto článku už napsané, avšak tady je to pěkně rozepsané, stačí googlit. http://mojetelo.blogspot.cz/2012/11/svaly-jako-dokonaly-stroj-pro-spalovani_26.html http://mojetelo.blogspot.cz/2012/12/zuzka-light-radi-nejlepsi-trenink-pro.html Insanity bylo pod mé síly, takže máte můj obdiv. Stačí mi pročítat si různé blogy, tam těch typů na jídlo je spousta. Ale jak jsem začala cvičit Zcut, tak se snažím řídit těmi zuzčinými pravidly. Snažím se jíst hodně zeleniny, bílkoviny, zdravé tuky, pomalé sacharidy a ovoce. Před workoutem bílkoviny s tuky, po něm bílkoviny a sacharidy. Těmi recepty se neřídím, neboť většinu ingrediencí doma, které používá, nemám a tak si raději najdu něco jiného. Teda zachutnalo mi jablko se skořicí, celozrný chleba s arašídovým máslem a banánem, je to hodně jednoduché i ňamí:) http://fitnessgirl-lifestyle.blogspot.com/ tato holčina začínala se Zuzkou, od té doby žije zdravě a spokojeně :) je tam taky spoustu receptů i odkazů na blogy, kde ty inspirace na jídlo najdeš. Taky cvičim v podprsence a kraťasech :D A ještě k tomu, za kolik peněz to fitko vyjde. Však my jim ukážem, že HIIT funguje! (^.^)
yondi, 8. 8. 2013 22:11
Jé aha, tak to jsem nějak nepobrala s tím jménem :-D Ale blondýna nejsem :-) No musím přiznat, že i mě Insanity dělalo ze začátku problém, ale teďka už je to O.K. Mám za sebou druhý fittest a u některých cviků mám zlepšení i o 100%, takže spokojenost. Sice co se pohledu na moje tělo týče žádné změny nevidím, ale snažím se nepanikařit a vytrvat!! Přesně jak píšeš: My jim ukážeme, že jde všechno, stačí chtít a nevzdávat to!!! :-) Děkuju za typy na webovky, hned to jdu zkouknout:-) Se stravou se taky hodně snažím, jím hodně bílkovin, zeleninku, ale poslední dobou ujíždím na mandlích s rozinkama a nebo arašídovém másle. To je v současné době pro mě asi největší droga! Teď v létě je super, že je všude spousta ovoce a zeleniny a v těch vedrech na to mám i chuť. V zimě je to o poznání horší, to jsem pořád zmrzlá, tak na nějaké saláty nemám chuť:-) Už se na Zuzčino cvičení moc těším, dávám si dohromady její workouty, ke kterým není potřeba pomůcky, které nemám (snadbag, stupínek a pod) a skládám si to nějak smysluplně abych na to pak mohla bez starostí najet! Mám doma BOSU, expander, závaží na ruce a nohy a ještě si chci pořídit činky, ale nevím jakou zátěž zvolit. Přemýšlela jsem nad nakládacíma, ale s těma se mi blbě cvičí a navíc to věčné předělávání kotoučků se zátěžemi není na rychlé cvičení vhodné. Asi zloím kompromis a koupím nějaké 6kg. To bude pro mě akorát. Tak já jdu na další Insanity level...držte palce:-)
Karla, 9. 8. 2013 5:44
dobrý den, seznámit se se Zuzkou jsem měla možnost se i osobně ještě v době kdy nebyla na světě žádná z těchto jejích sport stránek a věřte nebo ne , tak ta holka se k této postavě dopracovala opravdu jen tímto druhem cvičení bez toho aniž by k tomu trávila čas posilováním někde na tajno. Vždy na mě působila cílevědomě a jak je vidět vytrvalostí, zájmem o lepší způsob stravování a žití, se pílí dostala , až tam kde je ted. Myslím že co se týče jejího soukromého života je snad naprasto zbytečné vědět co, kdy, kde, proč dělala a to i co se týče jejího rozchodu s partnerem(a podrobnosti o tom) kdo chce zkusit podle ní cvičit tak záhy zjistí učinnost jejího programu a rozhodně k tomu nepotřebuje víc info než je na jejích stránkách. Platí jedno Kdo chce se sebou něco dělat, tak začne a dělá. Kdo se ve všem jen na něco vymlouvá, tak pak o všem zbytečně moc kecá a řeší vlastně věci co se sportem nemájí nic společného. Má zkušenost za 4 měsíce od začátku cvičení 8kg tuku dole , jak jinak než pevnější postava a optimistický pohled na svět kolem. a i když nikdo nikdy necvičil tak s lehkou obměnou cviku(každý cvik má i lehčí alternativu) to zvládne každy kdo je jinak zdravotně v pohodě(klouby, urazy, apod.) příkladem jsou mé dvě přitelkyně 41 a 47 let které už podle zuzky budou cvičit rok (nikdy se nevěnovala ani jenda takovému druhu sportu , starši dokonce žádnému) a výsledky jsou úžasné. Takže kdo chce změnu jděte do toho a za 2 měsíce už vás to nepustí(jen jsou prostě kritické než si na cvičení zvyknete) Zuzce přeji hlavně zdraví a hlavně at kolem sebe má skvělé lidi. A spousty dalších skvělých nápadu (viz. švihadlový trénik :))) Ps. k jejímu programu vám postačí program na jejích stránkách placených, je to za málo peněz hodně muziky.
Denisa, 9. 8. 2013 8:53
Karla: Jen tak dál! :) Možná se k Insanity ještě vrátím, ale asi až budu mít trochu natrénováno. Zuzka cosi radila, jak si vybrat činky. zkusit si udělat 10opakování a vybrat tak, aby to byla výzva, ale abychom to zvládli udělat, nebo tak nějak.. Nejtěžší má prý sedmikilové činky, já jsem si pořídila 5kg a hned jsem se do nich zamilovala:) http://zuzkalight.blogspot.cz/ tu máš videa už nějak roztřízené, celkově čupr stránka, pro mě, jakožto neangličtináře + víc se v tom vyznám, než na oficiálním blogu. Na konci bys mohla být tak hodná a světu (nebo jen mně :D) ukázat pokroky:-P samozřejmě pouze na tobě.. Palce držím! Hlavně se nevzdávej:) Denisa Homolková: Ano anoo, po soukromí by nám mělo být putna, ale je mi velice sympatické, jak pro nás točí videa co dělá a kam jede, působí to přátelsky a lidsky. Snaží se nás vzdělávat. Nepůsobí vůbec uměle a možná i kvůli tomu má tolik obdivovatelů. Mám ji ráda jakože ji mam ráda, nejenom pro její cvičení ale i pro její charakter. Přiznám, že se ráda o svých životních vzorech něco málo dovím, neboť mi ukazují další způsob života. Samozřejmě by se v tom nikdo neměl šťourat a alespoň nešířit dál. Přijdu si teď jako vyvrhel, když jsem si ten článek, který zuzka napsala, přečetla :D ale díky tomu ji mam ještě radši, za svou upřímnost a dobrotu, z čehož pro mě plyne, že s ní vydržím cvičit déle, než kdyby to byl nějaký nepříjemný gnol. Třeba nějaká videa, kde by na mě pokřikovali by mě příliš stresovala, každý je originál a na každého platí něco jiného. Zkusím do těchto workoutů dokopat svou mamču, jestliže to cvičí i tvé přítelkyně. Mnoho lidí teď kritizuje, jak to zpoplatnila přitom toho pro nás udělala tolik a to točení, stříhání a všechno okolo taky něco stojí, nechápu. Aspoň odtrhla plevel od kytiček :) Také ji přeju hodně zdraví i skvělé lidi, ale to přeju všem lidem, které považuji za dobré, takže i vám (^.^)
yondi, 10. 8. 2013 9:47
Zdravím Denisu a Yondi :-) Upřímně závidím Denise, že se se Zuzkou potkala osobně. To bych taky ráda. Kolikrát se u těch jejích nahrávek přistihnu jak užasle zírám na její vypracovanou postavu a úplně mi vypíná mozek :-) Já právě s Insanity zatím žádný úspěch nemám. Ale snažím se vytrvat a nevzdat to. Asi na to budu potřebovat víc času než jiní. Holt každý jsme originál a musíme se přizpůsobit sobě. A určitě sem pak nějaké fotky dám, ale až bude se čím pochlubit:-) Já mám ze cvičení vždycky dobrý pocit, fyzička už stoupá, takže Zuzku zvládnu taky., Myslím, že jeden workout si dám hned zítra:-) A budu kombinovat Insanity se Zuzkou. Jednoručky už jsem si objednala, nakonec jsem zvolila 7kg. Ale ještě by se mi nějaké 5kg šikly:-) No doobjednám. Mě osobně je Zuzka moc sympatická a je strašně fajn. Líbí se mi, že má takovou českou angličtinu I když na to čtu hodně kritiky, tak aspoň jí dobře rozumím :-) Nepřijde mi nijak afektovaná a povýšená jako jiné holky, třeba Lisa na bodyrocku. Ta mi kolikrát přijde že jede na nějakém speedu :-) Zuza je prostě nej. A taky je mi šumafuk co dělala nebo nedělala, pro mě je důležité, co dělá teď. A dělá to dobře!! :-D Takže jestli to bude Zuzka někdy číst, tak Zuzi, já ti fandím a pro nás všechny tady jsi NEJ :-) P.S Gratuluju vám holky k úspěchům :-) Už se těším na ty svoje!
Karla, 15. 8. 2013 18:42
Mně se líbí, jak všichni jsou bez rozmyslu jistí, že Zuzka točila po*no filmy. Můžete mi, prosím, někdo nějaký s ní najít? Nenatočila jediný!!!!! Aspoň si pozjišťujte fakta, když už tady píšete takové neomalenosti.
Kristina, 21. 9. 2013 5:17
Kristino - a me se zase libi, kdyz je nekdo blbej a neumi hledat, ale bude o tom hlavne kecat, blbko... Tady mas nekolik filmu s ni: http://bit.ly/1flkwmd . Tak co? Tocila pecko nebo ne? Tys jak ta jeji matka nahore, obe si myslite, ze je svata a pritom hledat neumite ani jedna... A mimochodem, jsou to dost dobry filmy, je fakt sikovna kocicka!!
Janek, 21. 9. 2013 7:59
točila netočila je to její život a maká je supr díky za její cvičení pro nás pro všechny, že jo holky, né?
lucka, 30. 9. 2013 18:06
Teda já žasnu, web o cvičení a tady je největší téma jestli Zuzka točila péčko nebo ne. Nemyslím si, že by se k tomu sama chtěla nějak vracet a co se stalo, stalo se. Nevěřícně čtu příspěvek Janka - takové primitivní narážky a nadávky mám fakt nejradši. Myslím, že inteligentní člověk se dokáže vyjádřit i líp. Nicméně nebudu tady komentovat nějaké příspěvky a radši si hned zítra zacvičím ať si vyčistím hlavu. Protože na to je Zuzčino cvičení nejlepší :-) A nejen na to :-)))) Souhlas s Luckou - díky za každé nové cvičení!! A kdyby to donutilo ke změně životního stylu jenom jednoho jediného člověka, tak je to super!
Karla, 5. 10. 2013 19:20
ma super cviceni cvicim jeji cviky a je to dos poznat na me postavje ;;;;;) je to super dekuji zusce moc ;)
edita, 16. 1. 2014 21:04
Uslintany Janek, ten ma prehled! Snad sis to uzil s sikovnou kocickou.-)))!
Sisi, 22. 1. 2014 20:25
S tím po*nem je to pravda: ... odkazy ... Už víme, proč si nechala udělat umělá prsa
Anonym, 11. 5. 2014 21:48
Takhle si huntovat tělo...???nic pro mě,to se raději projedu na kole nebo tak něco a pořádně se předtím najím :D
Krysečka, 13. 5. 2014 10:22
Nový komentář do diskuze: