logo

Dělená strava podle Lenky Kořínkové

Diety na hubnutí Top diety Dělenka
dělená strava

Zhubněte s unikátními produkty:


Před pár lety měla doma snad každá žena, která chtěla zhubnout, knihu od Lenky Kořínkové, kde propagovala dělenou stravu. Její knihy a dělená strava zaznamenaly obrovský úspěch a nejedna žena ji držela. Dělená strava není dieta, ale jedná se spíš o životní styl, který by se měl dodržovat navždy. Pomáhá nejen zhubnout, ale také zlepšit zdraví a odlehčit tělo.

Lenka Kořínková je česká herečka, zpěvačka, autorka knih a hlavně propagátorka dělené stravy.

Jak dělená strava funguje?

Dělená strava není založena na počítání kalorií nebo na dodržování určitých jídelníčků. Má pouze jedno pravidlo, nesmíte kombinovat potraviny. Potraviny jsou rozděleny na živočišnou (zvířátka), rostlinnou (kytičky), zeleninovou a ovocnou skupinu, přičemž se musíte stravovat po celý den pouze vybranou skupinou nebo dělit potraviny podle dalších pravidel.

Možné kombinace

Živočišná + zeleninová skupina
Rostlinná + zeleninová skupina
Rostlinná + ovocná skupina

Živočišná skupina (zvířátková)

Do této skupiny patří: maso (bílé a červené), ryby, zvěřina, vejce, mléko, sýry, jogurty, smetana, rostlinný tuk, sádlo,…

Rostlinná skupina (kytičková)

Mezi kytičky patří: chleba a celozrnné pečivo, brambory, rýže, těstoviny, luštěniny, sója, vločky, med, kukuřice, semínka, olivový olej,…

Zeleninová skupina

Do této skupiny u dělené stravy se řadí: zelenina, nakládaná zelenina, houby, ořechy, mandle, kakao, koření, kečup,…

Ovocná skupina

Mezi tuto skupinu patří: ovoce, ořechy včetně mandlí, kakao, koření,…

Není povoleno

V žádném případě se nesmí konzumovat: cukr, alkohol, bílá mouka, bílá rýže a bílé pečivo.

Během dne můžete sníst jakékoliv množství při správném dělení potravin. Časem se upraví konzumované množství, protože sami budete cítit, kolik toho ještě sníte. Důležité je ale dávat si pozor na to, co jíte a zda daná potravina patří do správné skupiny.

Při dodržování diety Lenky Kořínkové je možné zaručeně zhubnout, ale nutností je nemíchat potraviny a dávat pozor na to, co jíte. Ukázka jídelníčku je například zde.

Když s dietou přestanete, je možné, že můžete přibrat a často se tak prý děje. Zase na druhou stranu existuje mnoho lidí, kteří dělenou stravu dodržují několik let a váhu si udržují.

Zkoušeli jste dělenou stravu podle Lenky Kořínkové?


Diskuze k článku


Funguje 100%....behom 3mesiacov 20kg dolu
Anna, 2. 3. 2020 7:28
Nový komentář do diskuze: