logo

Dětská nadváha a obezita je stále rozšířenější

Zhubněte Rady Články
Dětská nadváha a obezita

Zhubněte s unikátními produkty:


V dnešní době vidíme všude okolo nás mnoho dětí, které mají nadváhu nebo jsou dokonce obézní. Většinou je to kvůli jejich špatnému jídelníčku a nedostatku pohybu. Nejhorší na tom je, že když teď děti mají nadváhu, jak asi budou vypadat, až budou dospělé. Vypadá to, že se akorát Češi snaží dohnat Američany. Naopak u Američanů je dětí s obezitou stále méně, protože dbají konečně na zdravý životní styl.

Čím je způsobena dětská nadváha v Česku?

Špatným jídelníčkem a nedostatečným pohybem.

Děti jedí nezdravá jídla jako jsou hamburgery, smažené sýry a řízky, koblihy, sladkosti, chipsy, hranolky, krokety, uzeniny, salámy, majonézy, kečupy, pijí sladké nápoje jako je Coca-Cola,…
K tomu navíc rodiče nemají čas dětem něco pořádného uvařit, tak zvolí tu nejhorší možnou variantu, která je rychlá. Tou často je něco smaženého nebo koupí polotovar. Další možností je, že maminky a babičky pečou bábovky, buchty, koláče a další moučníky, které také nejsou nejvhodnější.
K tomu děti nesnídají a pokud ano, tak nějaké sladkosti. Ve škole si na svačinu koupí další sladkosti a k pití Colu. Oběd ve škole nechtějí jíst. Pak přijdou domů a sní vše, na co přijdou...

Nejhorší na tom je, že potom jen sedí u počítače nebo před televizí. Něco jako pohyb už dětem nic neříká.

Mé dítě je tlusté. Co mám dělat?

V prvním případě by mělo přestat jíst sladkosti, nezdravá a smažená jídla a pít sladké limonády.
Dále je vhodné obrátit se na pomoc lékaře. Dítě totiž roste, proto nesmí držet žádné drastické diety.
Není vhodné, aby dítě jedlo nízkotučné mléčné výrobky. Polotučné jsou lepší kvůli většímu obsahu vápníku. K tomu je nutné přidat dostatek zeleniny a ovoce. Zeleninu děti většinou nemají moc rády. Necpěte jim velké množství zeleniny, ale dávejte jim ji postupně (nakrájené rajče, papriku nebo okurek).
Dále je nutné, aby dítě začalo snídat. Nejlépe sypané müsli (ne zapékané a slazené) s jogurtem, nebo celozrnný či alespoň vícezrnný rohlík se sýrem a libovou šunkou. Dále by děti měly svačit, obědvat, svačit a večeřet.

Velmi důležitou součástí správného hubnutí je pohyb. Dítě nemusí hrát závodně tenis nebo fotbal, ale stačí, aby chodilo ven. Občas si zahrálo nějakou hru s jinými dětmi, jezdilo na kole nebo chodilo s rodiči na túry. Nejhorší je, když pořád sedí a během toho jí.

Nejlépe si několik dní zapisujte, co všechno vaše dítě sní a vypije. Sami možná uvidíte, že návštěva KFC nebo McDonalda není zrovna nejlepší možností.
Pokud si myslíte, že vaše dítě jí správně, a přesto přibírá, obraťte se na lékaře.

Nadváha či obezita se může brzy projevit na zdraví. Navíc tlusté dítě bývá často terčem šikany a posmívání.
Za to, jak vypadá dítě, mohou často rodiče.

Pokud trápí vaše dítě obezita nebo nadváha, možná vám poradí kniha napsaná lékaři S dětmi proti obezitě.
Diskuze k článku


podívejte se na nový seriál který jde na prima Love , jmenuje se Zhubni nebo přiber je to zajímavý a poučný seriál
Pavlína, 23. 1. 2013 17:23
to je sice všechno moc hezký,ale návod nebo jídelníček,něco od čeho se odpíchnout jak na to aby dítě zhublo není v žádném článku na netu a dcery endokrinoložka ( dcera má poruchy štítné žlázy) nám řekla že se má hýbat,to je vše dcera stále přibírá i když hraje už dva roky basketball 3 krát týdně dvě hodiny plus každý den běhá z dětmi venku bohužel prarodiče vůbec nepodporujou a cpou jim buchty koláče brambůrky a coca colu i když už jsem jim několikrát říkala že to nechci odpověď je ....ale jim to chutná takže děti už moc k babičce moc nedávám,ale na coca colu už si zvykly a já nevím jak z toho ven je to o nervy a přijdu si jak kolovrátek když pořád dokola opakuji že jim to nedám že je to špatné,takže u babičky jsem zlá matka která jim to zakazuje a babi jim to dá
VERONIKA, 11. 3. 2013 17:59
Veroniko, nebylo by lepší rodičům vysvětlit, že když je dcera nemocná (aspoň u nás na nemoci slyší), že prostě to nemůže a že přece nechce, aby byla ještě více nemocná? Prostě trošku působit na city. Vím, že babičky chtějí působit dobře a děcka rozmazlují, ale neuvědomují si, že to co dělají je špatné. Stejně tak to vysvětlit dětem, že cola je škodlivá, že díky ní vznikají různé nemoci (cukrovka - musela by si píchat inzulín), tloušťka a že ničí žaludek... Snad to půjde.
Blanka, 12. 3. 2013 11:25
Deti mi ve skole rikaji golem,obr apod. Chtela bych nejaky jidelnicek ktery je vhodny pro deti. :(
Tlusťoška, 22. 4. 2013 12:20
posmívají de mi buřte slone nebo při tělocviku šneku. Potřebuju jídelníček
anna, 1. 5. 2013 19:32
Já už si nevím rady.Každý den cvičím ,posiluju,chodím jednou týdně cvičit do fitka na 2 hodiny ,3 x týdně jezdím 30 min na rotopedu,chodím ven a jím tak zdravě jak to jde zelenina,ovoce,pitná voda z vodovodu 2 litry denně,skoro nesolím a čaj piju zelený bez cukru. A přesto se moje váha nehne. Je mi 14 let ,měřím 165 cm a vážím 75 kg.
margret, 12. 7. 2013 18:44
ahoj všichni je mi 14 měřím 166 a vážím 61. Nemyslím si že jsem nějak moc tlustá. Každý den posiluju, skáču přes švihadlo atd.. Ale přesto bych ráda ještě něco shodila. Vím že většina diet nefunguje tak jsem si jídelníček udělala sama. To samé radím i vám. Můžete se inspirovat a zkusit to samé. Ale musíte se řídit těmito pravidly : hodně omezte sladké, většinu času věnujte pohybu, věřte si že to dokážete Já jsem tímto způsobem zhubla z 67 na 61 a váha pořád klesá. Ale nesmíte se přejídat a jedno či 2 kafe denně taky neuškodí :) :D :)
emilyx, 14. 8. 2013 8:16
Moje dcera má 14 let, váží 44 kg a měří 161 cm.Je opravdu štíhlá chodí s pejskem ráda ven,také máme doma trampolínu,na které často cvičí.Jídlo má vždy zdravé,když udělám něco smaženého,sní toho málo. Jsem za ní strašně ráda,že dbá na své zdraví. Jestli jsou vaše děti opravdu tlusté, a uvědomují si to, tak nezbývá nic jiného než schovat sladkosti i limonádu a nepolevit,když vám budou třeba i nadávat. Samozřejmě že limonádu jim můžete k obědu nalít,nebo třeba vždy v pátek nějákou sladkost do školy :-)
Daniela, 19. 8. 2013 10:58
Ahoj tak jsem zhubla zdravým životním stylem od minula kdy jsem mela 61 na 57... Věřte že to opravdu jde, já jsem na sebe pyšná... konečně se vaha pořádně hnula Hlavni je pevná vůle.. Držím všem palce a hubnuti zdar...
emilyx, 28. 9. 2013 20:49
Ahoj je mi 13 let měřím 154 a půl a vážím 66kilo a potřebovala bych zhubout a nejde mi to když se kouknu na net jak zhubnout tak tam píšou co jíst a co nejíst ale nenapíšou vám tam jídelníček jak ma ai vipadat
Michaela, 7. 10. 2013 13:38
Mam 12 let a mam 50 kg ... 3 krat do tydne mam krouzek ... co mam delat?.
zz, 30. 11. 2013 19:13
Ahoj,mám takový problém,je mi 14 a mám nadváhu. Snažím se hubnout ale touha k jídlu se tím zvyšuje. Nechodím moc do Mekáče,ale 1-2 do měsíce si zajdu do KFC. Nebudu sem psát kolik vážím,už tak jsem velkým terčem posměchu ve třídě. I přesto že chodím do 8.třídy,si ze mě kluci ve třídě neustále dělají srandu. Snažím se to nechat. Asi před rokem jsem objevila úžasný sport který mě baví. A to je Jumping. Dříve jsem chodila i 4x týdně ale dneska kvůli ceně asi jen 2x. Další skvělý způsob na hubnutí,je běhání po schodech. Doma nemáme výtah,a tak musím chodit 70schodů nahoru. Když si třeba jednou za hodinu výjdu třeba 400 schodů a takhle to dělám každý den,tak se docela dobře hubne,a máte to zadarmo. Chci zhubnout alespoň 20kg do léta. Strašně se stydím za svou postavu. Momentálně jsem nemocná,a tak počkám až se uzdravím a začnu zdravě jít,a cvičit,a chodit po těch schodech. Snad to zabere :)
Anička, 7. 1. 2014 12:46
Já vážím 45 kg a je mi 9 je to moc?
Kája kája, 28. 1. 2014 14:58
Nevím, zda na tyto komentáře taky někdo odpovídá, ale chtěla bych se taky poradit. Syn, nyní 11 let, od narození neprospíval - pořád byl hubený a maličký, často mu u doktora brali krev, aby zjistili proč neprospívá, honili nás ke specialistům, dokonce mě lékař obvinil, že mu nedám najíst... Po nějakém 9. roce se začal zakulacovat - místo hříbátka samá ruka samá noha se mi najednou začínal měnit v normální dítě - a já začala mít obavy, aby nepřibral až moc, takže jsem do jeho jídelníčku postupně zařazovala více zeleniny a zdravějších variant jídel a podporovala ho ve sportu. Sama jsem totiž obézní - od nějakého 11. roku, kdy mi přestala správně fungovat štítná žláza (do té doby jsem byla velmi hubená, až vychrtlá), nicméně stále se díky přísnému režimu držím v nějaké normě, i když modelka nebudu nikdy (leda tak XXL). Syn prospíval normálně, zvykl si na zeleninu a hodně sportoval - 2x týdně hip-hop, 2x týdně fotbal, 1x týdně sbor dobrovolných hasičů. Pak nás postihlo neštěstí a přišli jsme o bezpečný domov, museli jsme nalézt azyl u mých rodičů. Syn ze dne na den přišel nejen o kamarády, ale také o sportovní vyžití a z vesnického domku byl přesídlen do panelákového bytu pod dohledem starostlivé babičky. Od té doby přibral výrazně - na váhu nevím (váha je pro mě velmi stresující měřící nástroj, doma ji proto nemám), ale oblečení se změnilo o 3 velikosti a to převážně jen do šířky. Vypadá jako malý Michelinek... Snažím se to nějak dát do kupy, ale proti babičce jsem bezbranná - sice naoko poslouchá mé rady a po večeři (když už jsem doma) ho nepřecpává, stále ale nedokáže odhadnout množství jídla, které syn potřebuje a tak mu na svačinu udělá třeba 6 toastů (sice z tmavého chleba a se sýrem, takže podle ní zdravé, ale to množství!) a hodinu poté už mu stojí za zády a strachuje se, jestli nemá hlad. Syn samozřejmě má hlad pořád... A tak dostane další svačinu, za další hodinu ještě jednu a pak ještě večeři. Když babičce cokoliv řeknu, tak se urazí a trucuje, takže pak zase přejde do opačného extrému a klukovi nedá nic (máma mi to zakázala). Napadá vás, co bych mohla kupovat za potraviny, aby je babička mohla synovi bez obtíží nabízet, jak jí to velí její starostlivost, ale na synově postavě se to dále nepodepisovalo? Zkoušela jsem navrhnout čistou zeleninu (mrkev, kedluben, ředkvičky), jenže to babičce bez pečiva přijde málo (takže efekt nula)... Stejně tak je schopná na svačinu dát synovi 2 rohlíky, ale jen jeden plátek sýra (protože má tu dietu) a nechce slyšet, že by to měla dělat naopak. Babička (má matka) je celý život velmi štíhlá, má chlapeckou postavu a váhu nikdy nemusela řešit. Díky!
Dana, 18. 3. 2014 11:25
Ahoj, jsem matka dítěte, které je moc tlusté. Mé dceři je 10 let, měří asi 145 cm a váží kolem 55kg, jí je to také líto, ale pořád jí sladkosti a... nevím co s tím. PORAĎTE PROSÍM
Jana D., 22. 4. 2014 17:47
ahoj je mi 13 let a vážím 63 kg. Je mi to vážně blbé tohle psát ale musím to ze sebe vymdat. Snažím se hudnout ale nejde to. :( Vždy když se mi to začalo dařit vždy přišel nějáký nezdravý oběd a já jsem neodolala. prosím pomazte. někdy si připadám jako blázen. začnu brečet jakmile se mě někdo zeptá na mou váhu. raději řeknu že vážím 44 než abych řekla pravdu. k snídani piju jenom kakao. ale to odedneška změním(aspoň se pokusím). no je pravda že nechodím ven. ale začnu až budu zdravá. mám chřipku. doufám že to zabere. už mám totiž dost toho že si v obchodě nemůžu koupit nějáký krásný šaty nebo tričko proto že je pro štíhlé postavy.jsetli to někdo bude číst prosím pomozte mi prosííííííííííím.
tlusťoška, 16. 5. 2014 10:17
pro tlustošku i když tlustoska urcite nejsi. Me je 14 let,merim 160 cm a zhubla jsem.Chapu tve problemy,uplne stejne sem se citila.Kdyz jsem s mamkou sla do obchodu,libilo se mi tam strasne moc veci,ale vzdycky jsem se uplne nastvala a chtela nejist.V kabince jsem vzdycky totalne ztratila naladu kdyz jsem si neco zkusila.Byla jsem takova hrozne stydliva a nemela sebevedomi,rikala si az zhubnu tak budu oblibena a tak.Jestli si to rikas taky,je to uplne spatne!Napsala sem jedne holce z nasi skoly,ktera je stihla a krasna.Ta me dokonale kazdej den podporovala.Takze si musis najit nekoho takovyho.A pote,hlavne nezacinej od pondeli,od pristiho mesice a tak.Zacni hned ted.Je jedno jestli si uz dnes snedla cokoladu,plno susenek a tak,zacni hned.Jinak to proste nejde.Jestli opravdu zhubnout chces,hned TED!!! Já sem hubla docela dost rychle,zadny jojoefekt,bylo to zdravy.5x denne,hlavne snidej,jogurt,muzes si dat i rohlik se sunkou,jsme jeste nactileti a takove veci muzem jist.Ale ne 3,jen jeden.Svačina ovoce,zelenina.Pokud uvari mamka nezdravej obed,klidne ho snes.Moje mamka varila hranolky,pizzu, ja i tak dobre hubla :D Hlavne nejez sladkosti.Vim ze je to tezky,ale musis si proste rict Je to jen o vuli,chci snad zase zacit znova? Je to jenom obycejna sladkost. Chces to jenom kvuli chuti.. kdyz uz to nedas a musis si neco dat,potom nerikej ze si to zkazila a hubni proste dal.Hlavne kazdy den cvic - nejlepe kardio 20 minut,nejaky tanec 15 minut a skakani prez svihadlo na jednu tvou pisnicku.Muzes se taky prihlasit do sportovniho,zavodniho krouzku.Ja se prihlasila a nelituju.Poznala jsem kamaradky,ktere me tam vzali mezi sebe,jsou uplne super.Navic,take sem si myslela ze jim bude vadit,ze sem tlusta,kdyz tam jsou hubene,ale jim to vubec nevadi.Musis do toho prastit a konecne neco delat!Na piti je jinak nejlepsi voda,to snad vis,a pokud mamka koupi kofolu a dalsi takove veci,zajdi si klidne do obchodu koupit si verzi light - je to uplne to same a nepriberes.Jinak musis snidat.Je dobre to pecivo se sunkou,cornflakes,musli,jestli to doma nemate,zkus vybrat tu nejzdravejsi variantu.Muze byt taky jogurt.To kakao muzes klidne pit porad,ale treba kazdy druhy den.Jsi jeste dite,vyuzij toho,protoze dospeli uz tak lehce nehubnou.Hlavne nedrz drasticke diety,spi 8 hod. a pravidelne sportuj.Takhle se ti totiz zrychli metabolismus a muzes si potom jist uplne co chces,jako ty stihle holky,ktere to stesti maji,ji co chcou a jsou furt jako spejle.Tohle presne budez mit.Urcite to zvladnes :) Kdyztak muzes napsat na nejakou fitness stranku na ask,tam dobre radi :)) hodne stesti.
Lucy, 15. 6. 2014 10:23
Jsem strašně tlustá...pořád sedím u počítače, ven nechodím, hlavně pořád jím sladkosti (čokoládu, nanuky) a hodně smažené věci - nevím, jak se toho vyvarovat... a taky: Jdu do obchodu, vidím nádherná trička, tílka apod., jenže když se pak na sebe podívám, vypadám jak nějaká kulatá věc...taky si pořád beru nějaké mikiny, aby se mi spolužáci ve škole nesmály, jak mám velké břicho. Snažím se nejíst smažené, ale mamka vždycky usmaží řízky, karbanátky nebo třeba krokety a já nevím, jak to nesníst. PROSÍÍÍÍÍÍM, ŘEKNĚTE MI CO MÁM DĚLAT, PROSÍM!!!
TLUSTÁ HOLKA, 17. 6. 2014 15:13
Ahoj je mi 11 a vážím 70 kilo jak mám zhubnout PROSÍM POMOŽTEMI !!!!
šíleně tlustá, 26. 6. 2014 16:52
Ahoj, potřebuji poradit: Mám dceru. Je jí 10 (skoro 11) ,váží 57 kg a měří 148. Možná si myslíte, že to není tak strašné, ale...Říká, že klidně bude cvičit, bude toho jíst málo a tak. Teď, když jsou prázdniny, může hubnout, protože můj manžel jezdí tak 3 - 4x do týdne na nákup asi 2 km a pak zpátky. Dceru baví jezdit na kole, takže párkrát do týdne si zajezdí. Jenže často sedí u počítače a já nevím co mám s ní dělat. KDYBY MĚLA CVIČIT: Klidně bude, máme doma i míč na cvičení, takže to jí může pomoct. Prosím, pomozte mi-nebo spíš jí...Moc to potřebuje. Chtěla bych napsat, co má jíst, pít a jestli má nějak cvičit nebo víc jezdit na kole nebo co... PROSÍM (ale nechci jí moc ,,týrat v tom hubnutí:))
Zuzka E., 4. 7. 2014 8:29
Ahoj, Je mi 13 let a měřím 176cm a vážím 66. Není to moc, ale pořád vypadám strašně. Vím že jde zhubnout. Před 5 měsíci jsem vážil 71. Nevzdávejte to!!!
Anonym, 5. 7. 2014 20:03
je mi 12 a vážím.... 86kg....co mám dělat ? :( jsem zoufalá :(
dominika, 5. 8. 2014 10:16
Mám 12 let, měřím 162cm a vážím 62 kg. Nevím jak zhubnout poraďte mi prosím
Naty27, 9. 8. 2014 22:47
Ahoj je mi 13,5 merim 165cm a vazim 55 kg chtela bych zhubnout alejspon 5 kg napisete mi prosim jidelniceka cviceni
lucka, 2. 10. 2014 17:56
ahoj ja mam 55kilo je mi let a mam 148vysku a nevim co mam delat jsem zoufala prosim napiste jidelnicek nevim us si rady s tlouskou z nasi tridy maji 30 kg a taky tam mame holku ktera ma 60kg v 5tride ja sem zoufala pomocte
anna, 23. 12. 2014 22:21
Ahoj jsem zoufalá je mi 11let a jsem strašné tlustá. Vazim 68kg. Mamka už mi řekla ze bych mela zhubnout jinak budu středem šikany. Ve škole nejsem vůbec oblíbena. A kluci se mi posmívají ze jsem prý tlustá jak hromada tlustých medvedu. Moc bych chtěla zhubnout aspoň tak na 40kg. Chodim do páté třídy. Ke snídani si vezmu kakao. Ve škole svačina které mi da jamka nesnim. Většinou si proto ve škole koupim např. 5koblih. Pak jdeme ve škole na oběd a ten nesnim většinou protože mi vůbec nechutna. Potom přijdu ze školy domu a sním třeba 4jogurty, 2 cele cokolady, vipiju třeba litr mléka a jdu si sednout k počítací. A za cca. 15minut du hledat něco dalšího k jídlu. A to jsem schopna ještě si potom vzít třeba 4rohliky a zalit to třeba 3litrami coli. Potom se odkutalim do postele a dívám se na TV. Ve škole je můj nejhorší předmět tělocvik. Když se máme ohnout ve škole tak se ani pořádné neohnu. A neumím kotrmelce. Kvůli tomu mi kluci říkají postrach tělocviku. Nedělám žádné sporty a ven chodim jen v nejhorším případe. Pomozte mi co mám velet prosíííííííííííiiiíiíiiíiiíiiííiiiiiímmmmmmm.
tlustoprdka 68kg, 27. 1. 2015 12:36
Ahoj je mi 12 let měřím 155 cm a vážím 56 Kg,Ano vím je to hodně a já už další rok nechci vypadat v plavkách jak pučmeloun.Prosím ty,která zhubly jestli by jste mi neporadili mám tedy 2 krát týdně atletiku takže mám pohybovou aktivitu,ale ta nestačí Prosím pomozte mi !!!!
Niki, 29. 3. 2015 17:59
Já měřím 170 cm a vážím 86kg.Není to zas tak hrozné. Nedávno jsem tolik nevážil ale jel jsem na pár dní k babičce a tam se toho vždycky trochu sní. No a tak jsem trochu ztloustnul. Nejsem moc tlustý-jen mám hodně velké břicho. Asi největší ze třídy. Říkají mi pupkáč a mě to vyhovuje protože ten pupek je vážně dost velký. Všichni říkají, že je to špatně ,ale mě to vyhovuje.:)
kája, 26. 4. 2015 14:27
Ahoj ....prosim potrebuju jidelnicek... Je mi 11 a vazim 66kg prosim pomozte mi:(
Misa, 18. 6. 2015 7:27
Důležité na hubnutí je motivace,uvědomit si proč chci zhubnout,také si stanovit cíle.Např:Měřím 165 a važím 75 kg,chci zhubnou alespoň 5kg,tak je dobré udělat si tabulku následovně 1.den : výška:165 cm,váha 75 kg,(do tabulky si můžeté dát také obvod pasů,a obvod v bocích).Za každý měsíc se změřte znova a pečlivě zapište.Poté vhodný a bohatý jídelníček,př:Snídaně: nápoj 250 ml(hrnek)ovocného čaje bez cukru.Krajíc chleba s pomazánkovým máslem(nebo mádlem) a na chléb plátek libové šunky s min. Podílem masa 80%.Svačina:Jablko,sklenice polotučného mléka.Oběd Brambory,ryba.Svačina: 1/4 okurky,rajče.Večeře:celozrný rohlíl(houska),pár plátků sýru,plátek šunky(též min. 80% masa),nápoj čaj ovocný,mléko polotučné. Důležitý bod pro hubnutí je nestresovat se,pokuď se budete litovat za svoji váhu,nikdy nezhubnete,takže se chvalte(i když se sebou nejste spokojeni).Mějte radost z každého úspěchu.Důležité je také cvičení,zkuste 30-45 min chodit nebo běhat,pokud nedokážete běžet 45 minut,střídejte běh s chůzí.Také zkuste alespoň 3x týdně cvičit 15-20 minut(posilování), s vlastní vahou.Kliky,dřepy,vady,sedylehy,skákání přes švihadlo.To je všechno,poté stačí vytrvat a výsledky se určitě dostaví,pokuď ne zastavte se u specialisty.(Doufám,že aspoň někomu pomůžu).
Rada pro všechny, 26. 12. 2015 20:07
Je mi 10 měřím 130 cm. a vážím 32 kg. někomu se to bude zdát málo ale pro mne jeto hodně a chci zhubnout prosím poraďtemi
lenkac2, 7. 3. 2016 16:23
Mám 14 rokov a už 80 kíl. Posmievajú sa mi aká som špekatá a naozaj som. Stále priberám, doteraz mi to nejak nevadilo ale už aj mama mi vraví nech sa trochu krotím že mi nebude stále kupovať nové veci. Mám skoro 170 cm takže som dosť vyrástla ale za poslesný rok som pribrala asi 15 kíl, z toho 5 kíl za tento mesiac. Nič už neoblečiem, všetko mi je tesné, nohavice väčšinou ani cez stehná nenavlečiem, do stehien som pribrala asi najviac. Tričká mam riadne obtiahnuté a trčí mi z nich brucho, také dve pneumatiky a keď si sadnem no konec... A o tých špekoch na bokoch ani nehovorím, dokonca sa mi tam spravili strie ale to aj na stehnách a na zadku a trochu uz aj na bruchu. Doktorka keď ma dnes odvážila na prehliadke povedala že mám schudnúť, že už minulý rok tých 65 bolo moc a ja som ešte 15 nabrala :( Ale je to mojou vinou... Aj teraz uz mám dnes asi tretiu horalku :( ako mám schudnuť? sa ani hýbať poriadne nemôžem čo cítim tú slaninu :( ako mám začať? ....alebo sa na to vykašlať a mať zachvílu 100 kíl...
Danka, 24. 5. 2016 8:37
ahoj v prve rade si myslim ze by bylo dobre zajit za vasim doktor ktery v udela odbery na metabolicke vady jako jsou hormony a szitna zlaza a polud toto bude v poradku tak vas odesle k dietolozce ktera urcite pomuze
peta, 12. 1. 2017 9:02
ahoj je mi 12. let merim 155cm a važím 70kg. Prosím pomozte mi co mám dělat.... uz dva týdny nejím sladký piju čistou vodu z vodovodu a jím zdravě. Každý úterý cvičím a v pátek chodím si zaběhat a v neděli jezdím 45. minut na rotopedu , skáču přez švihadlo. aA pořád to nejde dolů..... můžete mi prosím nějak poradit........... : )
kiki, 13. 5. 2017 6:29
Nový komentář do diskuze: