logo

Dieta Scarsdale - zhubněte za dva týdny

Diety Diety na hubnutí
Dieta Scarsdale - zhubněte za 14 dní

Zhubněte s unikátními produkty:


Již v roce 1970 sestavil americký kardiolog Herman Tarnower dietu, jež se nazývá Scarsdale. Později vydal i knihu The Complete Scarsdale Medical Diet, která o této nízkokalorické dietě pojednává. Při dietě Scarsdale je nutné dodržovat určitá pravidla, která se týkají v podílu bílkovin, sacharidů a tuků a určitého kalorického příjmu. Během 14 dní můžete zhubnout 3 - 7 kg.

Jak vypadá dieta Scarsdale?

  • střídá se 14denní dieta (I. fáze) se 14denní udržovací fází (II. fáze), dokud nezhubnete na ideální váhu
  • nutné je mít tento příjem živin - 43 % bílkovin, 22,5 % tuků a 34,5 % sacharidů.
  • celkový denní příjem musí být max. 5 040 kJ (1 200 kcal)
  • první fáze se nesmí dodržovat déle než 14 dní
  • můžete se inspirovat recepty, které naleznete v knize nebo si vařit podobně

Jídelníček na I. fázi Scarsdale diety

Během diety se jí pravidelně - snídaně je stejná, oběd a večeře jsou převážně bílkovinné. K tomu je nutné dostatečně pít, povolen je čaj i káva bez cukru. Pokud budete mít mezi jednotlivými jídly hlad, snězte zeleninu.

Snídaně: každý den ovoce (1 kus) nebo půl grepu a k tomu krajíc celozrnného chleba.

Na oběd si můžete např. dát: rajčatový salát s masem, ovocný salát, rybu se zeleninou, zapečenou cuketu s vejci a sýrem, špenát se sýrem, kuře se zeleninou,...

Na večeři si můžete dát: rybu se salátem, luštěniny, pečené jehněčí se salátem, kuřecí na špenátu, steak,...

Vyzkoušejte přílohy z konjaku Slim Pasta. Jsou velice dietní.

Udržovací fáze (II. fáze)

V udržovací fázi se stravujte zdravě, ale už zde nejsou žádná omezení ohledně příjmu živin v určitém poměru nebo celkového denního příjmu. Musíte se jen zdravě stravovat a brát ohled na tyto náležitosti. Denně byste měli sníst max. dva krajíce celozrnného chleba, můžete jíst ovoce, zeleninu, ořechy, vejce, netučný sýr a celozrnné těstoviny. Dále můžete pít ovocný džus bez přidaného cukru, nízkotučné mléko a omezeně červené víno. Na rozdíl od první fáze nejsou dané přesné jídelníčky a vy si je můžete vytvářet takřka, jak chcete až na uvedená omezení.

Ve výsledku je Scarsdale dieta velmi podobná Atkinsově dietě. Konzumujete malé množství sacharidů a na druhou stranu mnoho bílkovin. Dieta může skončit jo-jo efektem, i když v knize se tvrdí, že při správném držení tomu tak není, ale pořád se jedná o nezdravou formu hubnutí.

Více informací naleznete na scarsdale-diet.com.


Diskuze k článku


ahoj chci se zeptat jestli můžu tuhle dietu držet i když jsem vegetarián
lili, 4. 3. 2013 16:26
ahoj, tady tato dieta je podobna jak dukanova kamaradka ji držela a zhubla, ja se tedka pustila do mléčne a potom chci zase tu 90 denní rozlišovací dietu,v minulosti už jsem ji držela tak vím že funguje :-))
Marci, 30. 4. 2013 13:06
Nový komentář do diskuze: