logo

5denní proteinová dieta na rychlé hubnutí

Krabičky Doplňky stravy Diety na hubnutí Keto
Express Diet - 5denní proteinová dieta

Pokud chcete rychle zhubnout a nebaví vás stále vymýšlet, co si udělat k jídlu, je výborným řešením Express Diet - 5denní proteinová dieta. Jedná se o proteinovou dietu na 5 dní, která vám pomůže zhubnout. Hodí se jako poslední záchrana do plavek nebo na hubnutí po Vánocích. Na čem je tato dieta založena a kde ji můžete sehnat?

5denní proteinová dieta je speciální bílkovinná (ketonová) dieta, která vám může přinést velmi rychlé výsledky. V jednom balení najdete 20 instantních jídel, které vystačí na 5 dní v případě zvoleného programu „rychlé hubnutí”.

Tato instantní jídla obsahují převážně bílkoviny, které jsou nápomocné u snižování váhy. Každý den tak přijmete 850 kcal (3 570 kJ) a i přes nízký energetický příjem dodáte tělu všechny potřebné živiny. Ovšem s tím rozdílem, že běžně musíte sníst až 2,4x více jídla.

malinový koktejl express

Vzhledem k tomu, že budete jíst převážně proteiny (bílkoviny) a málo sacharidů, nastane stav, které mu se říká ketóza. Ketóza je stav, při kterém se jako palivo pro organismus používají tuky, které se tak spalují. Budete tak pálit tuky místo svalové hmoty a nebudete se odvodňovat. Při ketóze nebudete mít hlad, budete mít lepší náladu, více energie a hlavně budete přicházet o tukové zásoby, což je velmi důležité.

Jaké jsou výhody Express Diet?

 • Nebudete mít hlad, speciální strava zasytí na dlouhou dobu.
 • Dieta funguje velmi rychle, organismus se již po pár dnech dostává do ketózy a nastává spalování tuků.
 • Spalují se nežádoucí tukové zásoby.
 • Nemusíte vařit, stačí si pokrm připravit podle jednoduchého návodu.
 • Nenastává jojo efekt.
 • Spaluje se tuk, nepřicházíte o svalovou hmotu a ani se neodvodňujete.
 • Nemusíte nakupovat drahé pokrmy, abyste jedli podle zásad zdravého stravování nebo naopak si doma vytvořili vlastní bílkovinnou dietu.
 • Pokrmy jsou chutné, obsahují vitamíny, minerály, L-karnitin a hodně bílkovin.
 • Pokrmy neobsahují glutamát sodný a nadbytečné chemické látky.
 • Je možné koupit celé balení nebo jednotlivé pokrmy podle chuti v e-shopu.
 • Jídlo nemusí všem chutnat.
 • Dieta je celkem drahá.

Jak je možné držet dietu?

Express Diet můžete jíst ve třech variantách, první je rychlejší a zbývající dvě jsou v hubnutí trošku pomalejší. Před hubnutím se nejen zvažte, ale i změřte. Ve všech případech dostatečně pijte, povolené jsou nápoje se sladidly bez cukru a káva bez cukru, ta se do tohoto limitu nepočítá.

👍 Expresní užívání

Každý den sníte čtyři balení instantních jídel, z toho dvě sladká a dvě polévky. Během dne již nesmíte sníst nic jiného, protože by mohlo dojít k přerušení ketózy. Pravidelně tak jíte vybrané pokrmy v určitých časových rozestupech. Smíte pít neochucenou vodu, neochucený čaj nebo nápoje se sladidly a bez cukru a to nejméně 2 litry za den. Dietu můžete takto držet i několik týdnů, dokud nezhubnete na vaši požadovanou váhu. Důležité je nejíst nic jiného, protože by mohlo dojít k přerušení ketózy a tím pádem i spalování tuků.

Přechod na normální stravu by měl být postupný, aby se zamezilo jojo efektu. Měli byste jíst postupně 3 instantní jídla a jedno normální a další týden dvě instantní a dvě běžná jídla. Ovšem i v tomto případě si musíte dávat pozor na to, co jíte.

instatní polévky

Jako běžná jídla se berou spíše jídla, která obsahují převážně bílkoviny, tuky a minimum sacharidů. K tomu nezapomeňte na velkou porci zeleniny. Časem zvyšujte i množství sacharidů a zmenšujte množství bílkovin. Nezapomeňte na dostatečné pití. Dále je nutné dbát o ústní hygienu, protože hlavní projev ketózy je menší zápach z úst.

👍 Pohodlné užívání

U pohodlného užívání hubnete o trošku pomaleji. Konzumují se 2 - 3 porce instantních jídel proteinové diety a k tomu 1 - 2 běžná jídla s vyšším obsahem bílkovin a menším obsahem sacharidů každý den. Dieta se drží, dokud nezhubnete na požadovanou váhu. Denní příjem by neměl překročit 1 500 kcal (6 300 kJ). Opět nezapomeňte na dostatečný pitný režim. Až zhubnete na cílovou váhu, vraťte se ke klasickému stravování postupně.

👍 Dlouhodobé užívání

Express dietu můžete užívat i dlouhodobě a tento typ je rozdělen na 4 fáze, které pomohou k vytouženému cíli.

1. fáze - 3 týdny jíte jen 4 instantní jídla denně a nic jiného.
2. fáze - jíte pouze 3 instantní jídla denně a jedno jídlo, které se skládá převážně z bílkovin, tuků a jsou téměř bez sacharidů.
3. fáze - jíte pouze 2 instantní jídla denně a dvě jídla, která se skládají převážně z bílkovin, tuků a malinko sacharidů.
4. fáze - jíte jen 1 instantní jídlo denně a tři jídla, která se skládají z bílkovin, sacharidů a tuků. Mělo by se ale jednat o zdravé jídlo.
Důležité je celou dobu dostatečně pít. 2. a 3. fázi dodržujte tak dlouho, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze.

Která instantní jídla v Express Diet najdete?

V jednom balení, které obsahuje 20 instantních hyperproteinových jídel, najdete:

 • 2x rajčatová polévka
 • 3x sýrová polévka
 • 2x žampionová polévka
 • 3x kuřecí polévka
 • 3x jablečno-skořicová kaše
 • 2x vanilkovo-malinová kaše
 • 3x čokoládovo-malinový koktejl
 • 2x jahodové smoothie

Polévky zvlášť můžete koupit zde a kaše zde.

express diet

Jaké jsou recenze na tuto dietu?

Na Express dietu jsou převážně pozitivní recenze, protože uživatelé nemají hlad a opravdu hubnou. S hladem se mohou potýkat první dva dny, poté však nastává ketóza, která hlad utlumuje. Jídla jsou podle nich dobrá, lepší než klasická jídla ze sáčku, která seženete v obchodech. Připravíte je za pár minut, nasytí vás, snadno hubnete a cena není nejhorší. Uživatelé zhubnou za týden většinou 2 - 5 kg.
Podívejte se na recenze na tuto stránku.

Pro koho dieta není vhodná?

Tato 5denní dieta není vhodná pro těhotné a kojící ženy, děti, pro osoby po operaci a dále osoby, které mají některé z těchto onemocnění: dna, diabetes, metabolická onemocnění, porucha příjmu potravy, nemoci ledvin, jater a krve, rakovina, kardiologické onemocnění, podváhu nebo alergii na sóju, mléčné bílkoviny, nesnášenlivost laktózy nebo pro celiaky (sladké kaše obsahují lepek).

Kolik proteinová dieta Express stojí?

Za výhodnou cenu Express Diet získáte v tomto e-shopu. Prodává ji slovenská firma Good Nature a vyrábí se ve Finsku. Některé pokrmy smíte koupit rovněž samostatně na stejném místě.Máte s touto dietou zkušenosti? Kolik jste zhubli? Napište své postřehy do diskuze.

Foto: drmax.cz

Diskuze k článku


Kamarádka s touto dietou zhubla za týden 4 kg a pokračuje s ní. Mě má teprve dojít, tak se moc těším a doufám, že bude působit i na mě.
Věra, 22. 6. 2014 16:59
Ahoj Věro, hlásím, že to i u mě funguje. Za pět dní 3 kg dole, za dva týdny jedem na dovču, tak potřebuju ještě něco zhubnout.
Lenka, 22. 6. 2014 18:44
Já si dietu objednala a čekám až dorazí, kamarádka také zhubla. Já mám pořád po dětech + 6kg tak snad se mi podaří je zdolat.
Martina, 23. 6. 2014 3:50
Jéé, to vypadá super! Kde se to dá koupit?
Iva, 23. 6. 2014 21:22
Ivo, můžeš to koupit tady v shopu, zrovna netrpělivě vyčkávám pošťáka, tak snad to dojde dnes.
Janka, 24. 6. 2014 10:14
Taky se trošku pochlubím,za dva týdny jsem zhubla 5kg. Takže pokračuju dál,škoda,že to leze do peněz. Ale pokud zhubnu ještě 20kg,tak aspoň budu spokojená a za ty peníze to stojí.
Kulička, 4. 7. 2014 10:11
Tak ja mam za sebou prvni den a -1,9 kg, coz mi moc zdrave neprijde a zacinam se bat jojo.. Ale tak uvidim,doufam ze to nebudou prachy v kosi:)
Terka, 5. 7. 2014 8:11
Mě ty polévky nechutnají...
Karolína, 7. 10. 2014 15:28
Za 5 týdnů jsem zhubla 7kg.První dieta při které se vůbec netrápím a nemám pocit hladu.Zlepšila se i má fyzická kondic.Je to super,jen jsem zvědavá,zda se nedostaví jojo efekt.
ilona, 2. 3. 2015 11:47
Dobrý den,koupila jsem si dvě balení diety,tedy 40 jídel. Chci se zeptat,jak začít. Již první týden 3jídla Express Diet a 1 jídlo běžné? A druhý týden 2 jídla Express Diet a 2 běžná jídla? A běžná jídla si mohu vybrat,nahradit anídani nebo oběd?!, Děkuji za odpoved
Lucie, 21. 9. 2015 9:56
Licie: V té krabičce je návod, jsou tři způsoby, jak dietu užívat...
Radus, 28. 9. 2015 8:47
Ahoj. Já zkouším tento produkt první den, a musím říct, že mám problém jídlo polknout :-D Je to fakt hrozně ošklivé :-)D Doufám tedy, že výsledek bude znát. Spojila jsem to se cvičením.
Katka, 18. 1. 2017 14:35
Nový komentář do diskuze: