logo

Hubnutí podle feng-šuej

Diety Diety na hubnutí
dietka

Zhubněte s unikátními produkty:


Feng-šuej radí, jak zhubnout bez námahy, stresu a diety. Hubnutí je založeno na pěti elementech, které jsou určeny podle data narození. Fen šuej určuje, které potraviny přesně na vás působí pozitivně nebo negativně. Ovšem nejedná o dodržování diety na měsíc nebo dva, ale jedná se o doporučení na celý život. Je zde pět elementů dřevo, země, kov, voda a oheň, které jsou velmi důležité při hubnutí podle feng-šuej.

Dřevo

Tento element mají lidé, kteří jsou sympatičtí, kreativní a mají raději spolupráci než konkurenční boj. Na hubnutí je dobré si najít kamarádku.
Nevhodné potraviny: sladké a tučné potraviny jsou pro vás absolutně nevhodné. Dále není vhodná káva, hranolky, chipsy a vepřové maso. K tomu navíc se vyhýbejte alkoholu, ostrému koření jako česnek, chilli, cibule kari a další ostrá koření. Kořeňte bylinkami a vyhýbejte se stresu a změnám nálady.
Sport: vhodnější sport je v uzavřených fitness centrech než venku. Zkuste zumbu, pilates, jógu nebo cvičení na míči.
Klíčový bioklimatický faktor je vítr.

Oheň

Pravděpodobně patříte mezi lidi, kteří jsou aktivní, prudcí a máte rychlé až nadstandardní tempo. Věci často nedotáhnete do konce a změníte je za jiné, nové. Snadno podléháte jo-jo efektu.
Nevhodné potraviny jsou: káva, kakao, červené víno, pivo, jogurty, zmrzliny a ledová káva. Tyto potraviny ničí nejen vaši linii, ale také spánek a činnost srdce.
Vhodné potraviny: červená řepa, třešně, hrozny, papriky, bylinky, becherovka, fernet, salátová zelenina, zelený čaj, grilované maso (jehněčí, kozí), kozí mléčné výrobky, obilná káva.
Sport: nevhodné jsou extrémní sporty, které mimo jiné zatěžují srdce, vyhýbejte se sportu na slunci, upřednostňujte zimní sporty, dále je vhodný aerobik, běh, halové sporty a jízda na kole. Není vhodné plavání nebo fitness.
Klíčový bioklimatický faktor je voda.

Země

Velcí labužníci, kteří si rádi užívají jídlo i během hubnutí, tak jsou charakterizování lidé s elementem země, Radost z jídla je nutná, stejně jako váš klid a jistoty. Neradi měníte jídelníčky a sporty, a když změníte, tak u něj zůstanete.
Máte pomalejší metabolismus a vaše tělo zadržuje vodu. Nezkoušejte drastické diety, které vám nepomohou. Snídejte a dbejte na svůj jídelníček.
Nevhodné potraviny: bílý cukr, exotické ovoce, čokoláda.
Vhodné potraviny: tepelně zpracovaná zelenina a ovoce, mrkev, brambory, luštěniny, obilí, oříšky, sušené ovoce, med, polévky, hovězí maso, vejce, máslo, mléko, vše by mělo být co nejméně chemicky zpracováno.
Sport: nevodné je plavání a vodní sporty, vhodné jsou halové sporty, fitness, aerobik, spinning, jóga.
Klíčový bioklimatický faktor je vlhkost.

V dalším článku popíšeme elementy kov, voda a jak určíte svůj element.
Hubnutí podle feng šuej vypadá celkem složitě.
Nový komentář do diskuze: