logo

Snadné hubnutí s chia semínky

Rady Zajímavosti Semínka
chia semínka

Semínka chia patří mezi superpotravinu, která má plno účinků na zdraví. Zamilovali si je nejen lidé, kteří dbají na zdravou výživu, ale i sportovci a ti, jenž chtějí zhubnout. Zjistěte, proč tato semínka jsou tak výjimečná. Budete se divit, co všechno zvládnou.

Díky tomu, jaké mají schopnosti, pomáhají na hubnutí. V žaludku se totiž zvětší a vy sníte mnohem méně jídla, což je přesně stav, který je pro snižování váhy potřebný.

Co to vůbec je?

Chia semínka se nacházejí na rostlině se jménem šalvěj hispánská, která byla známá již Aztékům. Díky nim byli Aztéci tak silní, zdraví a výkonní, což se dá využít i v dnešním světě. Chia semínka obsahují velké množství cenných látek, kvůli čemuž jsou brány jako superpotravina. Najdeme v nich vitamíny (A, B, C, D, E, K), minerály (Ca, Zn, Mg, Fe, Cu, K, I), aminokyseliny, antioxidanty, omega-3 mastné kyseliny a vlákninu.

Vyzkoušejte lahodný Chia Shake.

Účinky chia semínek

Tato malá semínka se mohou pochlubit mnohými schopnostmi a účinky na zdraví, mezi než patří následující:

 • Pomáhají dříve zasytit.
 • Snižují hladinu cukru v krvi.
 • Regulují hladinu cholesterolu v krvi.
 • Zlepšují fyzickou výdrž, čehož využívají sportovci.
 • Podporuje hydrataci organismu.
 • Pomáhají na snadné hubnutí.
 • Dodávají energii.
 • Podporují činnost mozku.
 • Obsahují hodně vlákniny, to má vliv na střevní peristaltiku.
 • Zlepšují paměť a soustředění.
 • Obsahují mnoho vitamínů a minerálů

Jak pomůžou při hubnutí?

Největší účinek na hubnutí je, že jakmile je sníte, naváží na sebe vodu a nabudou až 12x. Zaplní tak žaludek a vy toho sníte mnohem, přesto budete nasycení. Sníte toho méně a nebudete mít tendenci se přejíst. Ke každému pokrmu si stačí vzít lžičku až dvě nebo je můžete využít podle možností uvedených níže.

Dále snižují hladinu cukru v krvi, díky vyrovnané hladině cukru v krvi se objeví menší chutě na sladké. Opět sníte méně jídla, nebudete mít tendenci mlsat nebo zahánět mlsnou. Také dodávají energii, která se hodí třeba při sportování.
K tomu chia semínka obsahují hodně vlákniny, která podporuje podporuje střevní peristaltiku a tím i snadnější vyměšování.

Díky všem těmto účinkům se stává hubnutí jednodušším, nutno ale dodat, že kromě chia semínek, která zaplní žaludek, je vhodné konzumovat i vyváženou stravu a cvičit.

Kam je možné semínka přidat?

Z chia semínek můžete připravit puding nebo je jednoduše přidat do salátu, polévky, ovesné kaše, pomazánky, jogurtu, placek, pečiva nebo klidně do omáčky nebo masu. Hodí se nejen k zahuštění, ale i jen tak nasypaná na pokrm. Stačí 1 - 2 lžičky přisypat ke každému pokrmu. Už nyní je můžete najít v obchodech se zdravou výživou v čokoládách, tyčinkách nebo krekrech.

Máte s těmito semínky nějaké zkušenosti?

Diskuze k článku


Máte někdo zkušenosti?
kiki, 31. 7. 2015 11:09
Pravidelně je jím ale ne kvůli hubnutí, ale že jsou zdravý. A potvrzuji, že po nich pak dlouho nemám hlad. Dávám si je do jogurtu nebo k musli.
Radka, 1. 8. 2015 12:47
a kde se dají koupit? dík
marie, 14. 8. 2015 4:48
v albertu
hanny, 14. 8. 2015 19:14
videla jsem v DM
marta, 14. 8. 2015 19:31
zdravá výživa
Bibi, 10. 9. 2015 20:10
Kupuji je v čajovnách teda v krámě s čajema a kávou...
Zdenda, 17. 9. 2015 11:37
Mají je ve stáncích se sušenym ovocem a oříšky apod. , ve všech větších obchodních domech ..
motorajda, 22. 9. 2015 12:32
Dnes jsem koupila v Globusu 200gr balení za 32Kč. Ještě jsem je nikdy neměla, tak jsem zvědavá jestli jsou jejich účinky opravdu tak zázračné jak se v článku píše. . . .
Ivana, 24. 2. 2016 11:58
dnes zakoupila,asi dobry,yatim hlad nemam,
Tera, 3. 5. 2016 16:48
já mám zkušenost se Zlatěnkou od maxivitalisu  je to lněná vláknina s chia semínky.. každé ráno si přídávám 2 lžičky do smoothie, k tomu teda ještě sportuju a za měsíc mám dole 5 kg!
Jindra, 20. 4. 2017 20:55
Nový komentář do diskuze: