logo

Pomůže intervalová dieta opravdu zhubnout?

Diety Diety na hubnutí
dieta

Zhubněte s unikátními produkty:


Intervalová dieta je další dietou, která by mohla být účinná. Dieta je původem z USA a má několik fází, které se musejí dodržovat. Fáze se střídají dle daných pravidel. Tělo moc nestrádá a vy hubnete. Základ je takový, že se střídají dny, kdy jíte málo a dny, kdy jíte normálně.

Během dietního dne byste měli sníst maximálně 3 000 kJ a během volných dní jíte normálně (cca 7 000 - 8 000 kJ), ale nesmíte se přejídat a konzumovat tučné jídlo a sladkosti. Dny by se měly střídat obden. Ve volný den si můžete vzít jednu sladkost, která má cca 50 g a porce by měly být o trošku menší než běžně. Zároveň vůbec nepijte slazené tekutiny. Nesmí se zapomenout ani na cvičení v každý volný den.
Ráno je vhodné vypít sklenici vody s lžičkou oleje a lžičkou citronu nalačno.

Intervalová dieta II a jídelníček

Druhý typ intervalové diety je založen na třech fázích. Drží se 14 dní, během kterých zhubnete až 7 kg. Střídají ovocné dny s dny, kde se jí tři jídla a dny s tukožroutskou polévkou a nápojem.

1. den - 3 hlavní jídla za den
2. den - ovoce do sytosti
3. den - 3 hlavní jídla
4. den - zázračná tukožroutská polévka
5. den - 3 hlavní jídla
6. den - tukožroutský nápoj
7. den - 3 hlavní jídla
8. den - ovoce do sytosti
9. den - 3 hlavní jídla
10. den - zázračná tukožroutská polévka
11. den - 3 hlavní jídla
12. den - tukožroutský nápoj
13. den - 3 hlavní jídla
14. den - ovoce do sytosti

Během ovocných dnů můžete jíst ovoce dle vašeho výběru a množství, které si sami určíte.

Zázračná tukožroutská polévka
200 g zelí, 1 červená paprika, 1 žlutá paprika, 3 mrkve, 150 g cibule, 300 g květáku, 300 g brokolice, 2 celery, 1 zeleninový bujon
Zeleninu umyjeme, oloupeme, nakrájíme a dáme do většího hrnce. Zalijeme vodou tak, aby bylo vše ponořené. Přidáme bujon a vaříme do měkka.
Během dne s polévkou můžeme sníst polévky, kolik chceme.

Tukožroutský nápoj
Vypijete litr rajčatové šťávy s chilli a litr ovocné šťávy se zázvorem.
Každý den byste také měli vypít 2 litry neslazených tekutin.

Intervalová dieta patří mezi diety, která jsou poněkud drastické. Zároveň není zaručeno, že nepřijde jo-jo efekt.
Diskuze k článku


Řekla bych, že nejen že není zaručeno, že jo-jo efekt nepřijde,ale je zaručeno, že rozhodně přijde. Po takovéto nevyvážené stravě po několik omezených dní se tělo akorát nastartuje na to, že musí ukládat a po tom, co člověk začne normálně jíst, začne ukládat vše, co dostane... rozhodně nedoporučuji!!
Eva, 13. 5. 2011 16:53
v Rakusku vyskusali stravovanie - 1 den normalna-bezna strava 1 den len voda, ludom sa upravil zhruba po 3-4 mesiacoch tlak, cholesterol, schudli, citia sa ovela lepsie. ak ale prejdu na normalne stravovanie kazdodenne samozrejme, ze priberu - to ale nie je jojo efekt - to je zdravy sedliacky rozum - clovek priberie a zvysi si tlak a cholesterol z nicoho, ale z nadbytku kalorii a nezdravej stravy. ak si chce udrzat hmotnost, cholesterol a tlak v norme - musi jest normalne-zdravo a obcasne lukulstvo vyrovnat vodnym dnom, a chudnut moze len obmedzenim prijimanych kalorii a pohybom.
kamila, 10. 4. 2013 12:13
ZZE: Příjem-výdej=+ přibírání Příjem-výdej=0 udržování hmotnosti Příjem-výdej=- hubnutí je to jednoduchá věda, když má víc tuku/svalů které pak zhubne tak se sníží bazální metabolismus protože jak tuk tak svaly potřebují na udržení energii a když začne jíst jako předtím tak logicky přibere, jedinné čím se lze zachránit je vybudovat svalovou hmotu ta spotřebuje více energie než tuk
Lucie, 27. 10. 2015 12:37
Nový komentář do diskuze: