logo

Jak často se vážit, ať to má smysl?

Články Tipy
vaha
-

Určitě se ptáte, jak často byste se měli vážit. Každý den? Ráno a večer? Jednou za měsíc? Ani jedna z odpovědí není správná. Více se dozvíte v článku. Navíc váha není směrodatná, protože důležité je také se měřit. K čemu vám bude, že máte vaši vysněnou váhu, když budete mít nezpevněné tělo nebo špeky? Váha je stejná jako BMI, protože o ničem nevypovídá.

chsh

Važte se jednou týdně

Nejlepší je vážit se jednou týdně. Vážit se víckrát týdně nebo denně je nesmyslné, protože váha se mění během dne i týdne kvůli stravování a příjmu potravin. Stanovte si jeden den v týdnu a ráno se zvažte před snídaní a po vykonání potřeby.

Nezapomeňte na měření!

Jak už jsme řekli, tak váha není směrodatná. Můžete vážit málo, ale to proto, že máte vyšší podíl tuku v těle a méně svalstva. Tuk váží méně než svaly, proto je důležité se měřit. Pravidelně se měřte. Změřte obvod pasu nebo břicha, boků, stehna a klidně můžete změřit i další místa (obvod krku, paže, prsou). Měřte se na stejném místě jednou za týden nebo za dva týdny.

-

Jak byste se měli vážit?

Důležité je vážit se vždy za stejných podmínek. To znamená, važte se ráno vždy před snídani ve stejném oblečení (spodní prádlo, pyžamo, bez oblečení) a na stejné váze. Váhu mějte vždy na stejném místě. Také je vhodné se vážit po toaletě a před snídaní a pitím. Možná jste si všimli, že vaše váha váží trošku jinak (některé digitální to dělají), když na ni stoupnete levou nebo pravou nohou a pak se nějak nahnete. Stoupněte na ni vždy stejnou nohou a stůjte vzpřímeně.

Váhy s měřením obsahu tuku, vody a svalstva

V obchodech se prodávají i váhy, které umí měřit poměr tuku, vody a svalstva v těle. Tyto údaje je však nutné brát jen pro orientaci, protože se nejedná o úplně přesné údaje. Spíše měří tento poměr v dolní polovině těla.

Jak často se vážíte vy?
Diskuze k článku


☺☺☺ tak to je hustý ☻☻☻
Míša, 3. 8. 2012 8:43
dobry den jak zaručeně zhubnu do 1 měsíce břicho,hýždě a stehna.děkui za odpověd
Marsi, 6. 8. 2012 18:50
Dobry den ja se vazim kazdy den neda mi to se nezvazit,tak nevim co mam delat
paja, 1. 4. 2014 19:59