logo

Jak často se vážit, ať to má smysl?

Články Tipy
vaha

Zhubněte s unikátními produkty:


Určitě se ptáte, jak často byste se měli vážit. Každý den? Ráno a večer? Jednou za měsíc? Ani jedna z odpovědí není správná. Více se dozvíte v článku. Navíc váha není směrodatná, protože důležité je také se měřit. K čemu vám bude, že máte vaši vysněnou váhu, když budete mít nezpevněné tělo nebo špeky? Váha je stejná jako BMI, protože o ničem nevypovídá.

Važte se jednou týdně

Nejlepší je vážit se jednou týdně. Vážit se víckrát týdně nebo denně je nesmyslné, protože váha se mění během dne i týdne kvůli stravování a příjmu potravin. Stanovte si jeden den v týdnu a ráno se zvažte před snídaní a po vykonání potřeby.

Nezapomeňte na měření!

Jak už jsme řekli, tak váha není směrodatná. Můžete vážit málo, ale to proto, že máte vyšší podíl tuku v těle a méně svalstva. Tuk váží méně než svaly, proto je důležité se měřit. Pravidelně se měřte. Změřte obvod pasu nebo břicha, boků, stehna a klidně můžete změřit i další místa (obvod krku, paže, prsou). Měřte se na stejném místě jednou za týden nebo za dva týdny.

Jak byste se měli vážit?

Důležité je vážit se vždy za stejných podmínek. To znamená, važte se ráno vždy před snídani ve stejném oblečení (spodní prádlo, pyžamo, bez oblečení) a na stejné váze. Váhu mějte vždy na stejném místě. Také je vhodné se vážit po toaletě a před snídaní a pitím. Možná jste si všimli, že vaše váha váží trošku jinak (některé digitální to dělají), když na ni stoupnete levou nebo pravou nohou a pak se nějak nahnete. Stoupněte na ni vždy stejnou nohou a stůjte vzpřímeně.

Váhy s měřením obsahu tuku, vody a svalstva

V obchodech se prodávají i váhy, které umí měřit poměr tuku, vody a svalstva v těle. Tyto údaje je však nutné brát jen pro orientaci, protože se nejedná o úplně přesné údaje. Spíše měří tento poměr v dolní polovině těla.

Jak často se vážíte vy?


Diskuze k článku


☺☺☺ tak to je hustý ☻☻☻
Míša, 3. 8. 2012 6:43
dobry den jak zaručeně zhubnu do 1 měsíce břicho,hýždě a stehna.děkui za odpověd
Marsi, 6. 8. 2012 16:50
Dobry den ja se vazim kazdy den neda mi to se nezvazit,tak nevim co mam delat
paja, 1. 4. 2014 17:59
Kolik vážím je mi celkem fuk. Záleží jestli se vejdu do sukně. Když mi v pase nesedí, tak začnu okamžitě s dietou. Nebudu si přece kvůli tlouštce kupovat novou sukni.
Oli Ori, 14. 11. 2020 23:16
Nový komentář do diskuze: