logo

Jak urychlit hubnutí? Rady a tipy pro vás

Články PR články
hubnuti

Zhubněte s unikátními produkty:


Chodíte do posilovny, na zumbu, aerobik, spinning, nebo hrajete nějaký sport, ale přesto se Vám nedaří efektivně spalovat tuky? Máte stravu v pořádku, ale přesto se výsledky nehodlají dostavit? Je několik možností, jak si při hubnutí dopomoci a nejsou to předražené přípravky z lékáren.

Sportovní výživa v současné době nabízí přípravky s daleko vyšším obsahem účinných látek, jak přípravky dostupné v lékárnách za nehorázné cifry.
V dnešním článku, který bude rozdělen na dvě části, si představíme doplňky sportovní výživy, které jsou vhodné k zařazení do období diety. Samozřejmě, že nutností je jak kvalitní intenzivní trénink a nižší kalorický příjem, tak výdej. Na druhou stranu dnešní efektivní sportovní výživa vám může pomoci dodržovat a co víc, zlepšit se v obojím.

CO JSOU TO SPALOVAČE TUKŮ?

Spalovače tuků jsou látky - substance podporující využívání tělesného tuku, jako zdroje energie pro svalovou práci příp. pro udržení teplotní rovnováhy vnitřního prostředí. Na trhu máme na výběr z mnoha látek. Ty můžeme v základu rozdělit na látky s termogenním účinkem a látky bez termogenního účinku. Thermogenní látky působí na chladové receptory organismu a zvyšují energetickou potřebu organismu (metabolismus). Zvýšené množství energie se zpracovává právě pro výrobu tepla, jako energetický zdroj se využívají tukové zásoby.

Netermogenní spalovače můžeme nazvat také jako lipotropní, jenž působí na různých mechanismech. Jejich hlavní úloha však zůstává stejná. Snížit vstřebávání tuku ze stravy příp. zvýšit využití tuku jako zdroje energie pro svalovou práci.

Mezi hlavní účinné látky ke spalování tuků patří: kofein, synefrin, l karnitin, extrakt z černého pepře, extrakt z bílé břízy, guggulsterony a mnoho dalších. Veškeré tyto látky najdete v našem sortimentu jak zvlášť, tak ve speciálních poměrech uvnitř komplexních spalovačů tuků.

Proč používat proteinové přípravky při hubnutí?

V období, kdy se snažíte zhubnout, tedy spálit nějaký ten přebytečný tuk na místech, kde vás obtěžuje nejvíce, což jsou zpravidla klasické partie jako oblasti břicha, stehen, boků, je nutné adekvátně navýšit příjem bílkovin. Vaše tělo je ve fázi hubnutí - spalování tuků, ve stádiu negativní energetické bilance, přičemž bílkoviny přijaté ve stravě, chrání tělesné bílkoviny před nadměrným rozpadem, který vede k úbytku svalové tkáně a následnému snížení obranyschopnosti vašeho organismu.

Bílkoviny obsažené v proteinových přípravcích jsou hlavním substrátem pro tvorbu i regeneraci svalových buněk. Proteinové přípravky poskytují vysoké množství bílkovin. Přijaté bílkoviny dále poskytují aminokyseliny, které jsou pro tvorbu nové svalové hmoty nezbytné.

Proteinové přípravky můžeme rozdělit na tři kategorie. V první jsou potréninkové - rychle stravitelné proteiny. Nejrychleji stravitelnou bílkovinou je právě bílkovina syrovátková, proto i my doporučujeme využívat po tréninku výhradně protein založený na této bílkovině. Zpracování se liší, můžeme však tvrdit, že v současné době nejvyspělejším zpracováním bílkoviny je hydrolýzou, finální produkt se tedy nazývá syrovátkový hydrolyzát. Poté následuje izolát a nakonec syrovátkový koncentrát. Syrovátkové proteiny využívejte v době po tréninku, a to s odstupem 45-75 min, přičemž hydro můžete dávat ihned po tréningu.

Druhou kategorií proteinových přípravků, jsou vícesložkové proteiny. Ty jsou, stejně jako výše uvedené, vhodné do období budování svalové hmoty i spalování tuku. Vícesložkové proteiny jsou většinou složeny z různých zdrojů bílkovin, jako je syrovátkový protein, vaječný protein, kasein a sójový protein. Tyto proteinové přípravky se vyznačují delší dobou vstřebávání. Jsou tak vhodné spíše jako zdroj bílkovin mezi jídly a při delší době lačnění.
Poslední kategorií proteinových přípravků jsou proteiny určené k zásobování těla bílkovinami přes noc. Poskytují dostatek kvalitních bílkovin, které se vstřebávají déle a poskytují tak tělu potřebné aminokyseliny až po dobu 7 hodin.

Přečtěte si další díl: Jak urychlit hubnutí 2. část.
Nový komentář do diskuze: