logo

Jak rychle a účinně zhubnout vánoční kila

Vánoce Tipy Jak na to
žena jí cukroví

Zhubněte s unikátními produkty:


Vánoční svátky jsou už za námi, přesto zásoby cukroví jsou pořád velké a doslova nutí k neustálému mlsání. K tomu, když si vzpomenete na vánoční někdy doslova přejídání - jednou to byl smažený kapr, vánočka, jindy zas cukroví nebo chlebíčky, tak vás možná až zabolí břicho přejedením. A toto u někoho větší, u někoho menší přejídání se projeví na váze. Vyhnout se tomu dá pouze omezením mlsání a pravidelným pohybem. Ale kdo by odolal těm dobrůtkám? Asi nikdo, proto každý spoléhá na hubnutí po Vánocích či Novém roce.

Zhubnout vánoční kila nemusí být vůbec těžké, protože málokdo přibere přes Vánoce víc než 5 kg. Mnohem horší je fakt, že většinou k těm kilogramům se připočítají i další, které se objevily během roku, což už je mnohem větší sousto. A k prvnímu lednu si jako předsevzetí mnoho lidí dá právě hubnutí, které může, ale také nemusí, být úspěšné.

Mnohem lepší je začít s hubnutím postupně, tedy už teď a ne až za týden. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že není možné rychle zhubnout zdravým způsobem. Pusťte se do hubnutí s rozmyslem a pevnou vůlí.

Jak na úspěšné hubnutí?

Hubnutí je obecně založeno na vyšším energetickém výdaji než přijmu. Je proto nutné příjem stravy o trošku snížit, přidat pravidelný a dostatečný pohyb, dále byste neměli zapomenout na pití vody a pravidelnou stravu. Na snižování váhy má taktéž vliv i stres, pokud se budete neustále stresovat kvůli tomu, že nemůžete zhubnout nebo kvůli jiným věcem, může se hubnutí zpomalit nebo zastavit. Taktéž nepomáhají krátkodobé diety slibující zhubnutí např. 5 kg za týden.

Lidé se často domnívají, že mohou zhubnout tím, že nebudou vůbec nebo velmi málo jíst. Občas určitě slyšíte, že nejlepší je nežrat. Toho se pak mnozí chytnou, nejedí a pak je nemožné zhubnout kvůli zpomalení metabolismu. Toto slůvko ale bývá míněno, že se člověk nemá prostě jen přejídat.

Pravidelná a vyvážená strava je velmi důležitá

O Vánocích je běžné, že se člověk doslova přejídá. Jednou se sní cukroví, chlebíčky, vánočku, koňak, jednou smaženou rybu nebo nebo klobásky... což je pro hubnutí velmi špatné, za prvé se pořád něco jí a zadruhé sní se toho velmi hodně. Pokud chcete shodit zdravým způsobem, měli byste to dělat přesně naopak.

zdravá strava

Jíst byste měli pravidelně a v přiměřených porcích, není vhodné se nejen přejídat, ale i hladovět. Nezapomínejte jíst pravidelně každý den v pěti až šesti porcích, které se budou skládat převážně ze zdravějších a vhodnějších potravin. Mezi vhodné potraviny patří zelenina, libové maso, ryby, mléčné výrobky, luštěniny, celozrnné výrobky, obiloviny, semínka, libové šunky, olej,... Nevhodné jsou pak tučné uzeniny, tučná masa, smažené a tučné pokrmy, pochutiny, sladkosti, zákusky a další. Tohoto pravidla byste měli držet trvale.

Bez pohybu nezhubnete

K hubnutí je nutné mít pravidelný pohyb, díky kterému se spalují tuky a formuje postava. Na spalování tuků je vhodná aktivita, při které metabolické procesy probíhají za přítomnosti kyslíku. Tuky se začínají spalovat po půlhodině pohybové aktivity, též je cvičení vhodné při kardiovaskulárních nemocech. Do této skupiny cvičení patří běh, cyklistika, bruslení, aerobic, spinning, rychlá chůze či plavání. Dále je nutné i posilovat celé tělo, aby se zpevnilo. Nejlepší je cvičit třikrát týdně, přinejhorším jen dvakrát. Aktivity je vhodné střídat, aerobní aktivita by měla trvat hodinu a při posilování byste se neměli zaměřovat pouze na jednu partii.

zdravá strava

Nutná je i silná vůle

Dalším nutným pomocníkem je silná vůle, bez které se vám nikdy nepodaří dosáhnout svého cíle. Všude na vás budou čekat různé nástrahy - v obchodech, u kamarádek nebo v práci a vy budete muset čelit velkému pokušení nezhřešit. Jednou za čas nevadí, když si něco sladkého nebo méně vhodného vezmete, důležité je ale nepřestat s pravidelnou a vyváženou stravou a samozřejmě pohybem.

Jakmile budete často hřešit, budete mít menší odhodlání vydržet. Návrat k přísným pravidlům bude stále těžší a vám se nebude chtít. Často se tak stává při pohledu na váhu, na které po pár dnech hubnutí neuvidíte žádnou změnu. Tu ale můžete uvidět až po delší době, protože při zdravém hubnutí lze shodit 0,5 - 1 kg za týden. Rychlejší hubnutí je často již nezdravé.

Mějte se dobrou náladu

S dobrou náladou jde všechno mnohem lépe a to stejné platí i při hubnutí. Nesžírejte se tím, že kvůli hubnutí nemůžete to a to, najděte na tom výhody a hlavně se zaměřte na dobrý pocit z blížícího se výsledku. Zapomeňte na stres z toho, že nejde hubnout, že se vám to nedaří nebo že někdo je úspěšnější. Nemyslete na to , že se vám to nepodaří, ale naopak si věřte. Budete-li dodržovat základní pravidla, zajisté se vám zhubnout podaří.

Pouštíte se do hubnutí po Vánocích?


Nový komentář do diskuze: