logo

Jste to, co jíte 12.5.2011

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V novém díle seriálu Jste to, co jíte, který bude odvysílán 12.5.2011, uvidíte paní Dagmar.

Paní Dagmar váží 93 kg, měří 170 cm a má těsně před důchodem. Pracuje jako zdravotní sestra v nemocnici. Dagmar neustále držela diety, které ji často přivodily jo-jo efekt. Dále se nezdravě stravovala a výsledkem je velká nadváha (prý z hormonálních injekcí).

Přestane se Dagmar neustále vymlouvat, že to nejde, neumí atp.?
Miluje smažená jídla (langoše, řízky, kalamáry, hranolky), po obědě v kantýně si obvykle koupí sušenky a koláče, po večeři zase mlsá dietní sušené ovoce nebo oříšky.
Zeleninu téměř nejí a pohyb má minimální.

Co vše musí jít z lednice a spížky pryč?
salámy, uzeniny, marmelády, staré potraviny, ořechy, kterých tam mělo několik kilo, tavené sýry, krokety, hranolky, mražené obalované ryby, bílý chleba, vánočka, káva atd.
Zdravý jídelníček by se měl skládat z:
celozrnného pečiva, knäckerbrotů, zeleniny, ovoce, libového masa, ryb, luštěnin, celozrnných těstovin a rýže, mléčných výrobků, olivového oleje atd.

Dáša má v těle přes 40 kg tuku a pohyb minimální. Dostává jídelníček a pokyny. Cajthamlová ani Havlíček jí moc nevěří, protože je velmi líná.

Dáša jí pravidelně pětkrát denně. Ale občas jí sladká jídla jako polenta s javorovým sirupem a ovocem. A dále jí málo bílkovin.
Po šesti týden došlo k přeměření a převážení a navíc Dáša dostala dárek.

S Havlíčkem budou vařit kuře s jablky, chilli a rýží.
kuře naporcujeme, cibuli nakrájíme, jablka nakrájíme na osminky,
na rozpáleném oleji v pánvi osmažíme maso, cibuli, jablka. Vše okořeníme lehce solí, pepřem chilli a petržel, po chvíli podlijeme a dusíme asi 20 minut. Rýži uvaříme.

Další přepadovka, kdy přišla Cajthamlová, dopadlo velmi dobře.
Byla odměňěna novým účesem.
Po třech měsících je úbytek tuku z 43,1 kg na 36,5 kg tuku, tedy 6,5 kg na 86 kg.

Dostává dárky a splní si sen, že se může projet na koni.
Diskuze k článku


Jsem činorodý člověk po všech stránkách. Moje profese spadá do filozofických oblastí. Jsem manažerka v oblasti personalistiky, zdravotnictví a veřejné správy.

Miluji své děti, přírodu a svou zahradu a náš dům.
Zpočátku jsem to vše jen pasivně obdivovala. Teď ve všechny tyto hodnoty věřím a žiju jimi.

Prodělala jsem dlouhodobou a velmi náročnou léčbu.Společně s mými lékaři jsme přišli na to, že jsem čelila žloutence typu C. Při podrobné anamnéze zdravotníci dospěli k poznání, že jsem byla infikována při transfuzi po porodu druhého dítěte. Vzhledem ke skutečnosti, že inkubační doba tohoto onemocnění je 15 - 20 let, vše zapadá do doby, kdy jsem podruhé rodila.
Jsem velmi šťastná z toho, že moji lékaři v mé krvi protilátky týkající se hepatitidy C objevili, a že jsem se mohla začít léčit tak, jak to bylo možné.
Do té doby jsem tuto nemoc neznala. Díky lékařům FN Olomouc a Městské nemocnice Valašské Meziříčí jsem dostala potřebnou pomoc. Léčba byla téměř roční a velmi náročná s výraznými doprovodnými účinky. Aby byly velmi negativní. Vše jsem vydržela, protože se mi chtělo žít. Po roce se mi velmi ulevilo. Rekonvalescence však byla velmi náročná.

Pomalu jsem se učila nabírat vlastní aktivní tempo všech činností, na které jsem byla zvyklá. "Už po třech letech" jsem byla schopná rychlé chůze, tak jako dřív....

Před nemocí jsem svému tělu poroučela, teď tělo poroučí mě. Rekonvalescence po léčbě trvala minimálně 3 roky. Po tuto dobu jsem se učila znovu žít tak, jak jsem byla zvyklá.

Všechno samozřejmě vrátit nelze. S tím jsem smířená. Moje fyzička se však po ukončení léčby zásadně zhoršila a já se pořád snažím s tím něco udělat. Dokážu velmi tvrdě manuálně pracovat (na to jsem byla zvyklá - třeba 2 hodiny -závisí na požadavcích práce), ale potřebuji častěji odpočívat. Motivace k této práci je pořád skvělá. Ale........

Dřív jsem poroučela tělu, teď ono poroučí mě. Samozřejmě jsem se s tím srovnala. Tvrdě bojuji za dřívější ohebnost, pracovní výdrž, atd. Duševní tempo a potřeba získání nejen základních cílů - to je samozřejmost.

Bohužel se nemoc promítla do mé fyzičky. Jsem omezená v činnostech, zvláště v těch velmi fyzicky vyčerpávajících, které miluji..........a musím být opatrná......ale přibrala jsem.....a to mě strašně štve.
Když jsem se poprala s nemocí (a zdá se, že úspěšně), chci se poprat i s nadváhou. A proto bych ráda byla zařazena do vašeho pořadu.........
Takového klienta jste ještě neměli.....můžeme společně dát příklad dalším nemocným, kteří se chtějí zotavit, a přitom se u nich mohou projevit nežádoucí účinky léčby.

Zdravím z Valašska

Marie, 3. 6. 2011 15:10
Nový komentář do diskuze: