logo

Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

Top diety Diety na hubnutí Dukan
salat

Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V první dvě fáze jsou na jídelníček velmi přísné. Podívejte se na další informace.

Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandu atd.
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže), libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši, max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko, koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.

Povolené jsou rovněž unikátní konjakové těstoviny. Koupíte je v tomto e-shopu.

Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo a samozřejmě sacharidy.

Získejte jídelníček pro Dukanovu dietu
Na 1 týdenZobrazit cenu
Na 2 týdnyZobrazit cenu
Na 4 týdnyZobrazit cenu
Na 8 týdnůZobrazit cenu

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub. Můžete i těstoviny z konjaku.

Povolená zelenina: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chleba, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje, k tomu se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně, jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den, nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.

Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně. Měla by se rovněž dodržovat následující pravidla:

  • Každý čtvrtek se jedí pouze bílkoviny.
  • Každý den se jedí tři lžičky ovesných otrub.
  • Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
  • Dostatečně pijte.
  • Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dietu. Podle jejího tvůrce prý u ní není jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Byla vydána kniha Dukanova dieta s různými informacemi a recepty, ale nyní se bohužel neprodává.

Držíte ji nebo ji plánujete držet? Napište svůj názor do diskuze.Diskuze k článku


Můžou se pšeničné otruby?
Jana, 13. 4. 2020 19:58
Může tuto dietu držet i diabetik? A starší člověk.
Jana, 12. 3. 2021 12:38
Nový komentář do diskuze: