Dukanova dieta pomůže k vysněné váze

29. listopad 2010 | Top diety | Diety na hubnutí | Dukan | komentáře: 38785
salat


Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.

Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.


Fáze Dukanovy diety

Útočná fáze

V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během několika dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. Ovesné otruby koupíte ve zdravé výživě, DM drogerii, v Kauflandě,...
První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.

Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),
libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,
max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,
koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.
Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více než 4 žloutky týdně, máslo

Proplouvací fáze

V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomeňte na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den snězte 2 lžíce ovesných otrub.
Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.
Nepovolené potraviny: brambory, těstoviny, kukuřice, luštěniny, rýže, pečivo.

Upevňující fáze

Bílkoviny i zeleninu můžete jíst kdykoliv. Dále můžete jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chleba, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,
dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,
jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,
nezapomeňte na dvě lžíce ovesných otrub každý den.
Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.


Stabilizační fáze

Tato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.
Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.
Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.
Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.
Dostatečně pijte.
Jídelníček dodržujte podobný, jako je ve třetí fázi.

Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.

Podívejte se na jídelníček, na recepty a na recepty na Dukanovy placky.

Kupte si knihu Dukanova dieta zde a knihy s recepty zde a zde.

Držíte ji nebo ji plánujete držet? Napište svůj názor do diskuze.


 

Diskuze k článku (celkem 38785):


starší komentáře

Mavekr,ještě jednou gratulka k obdrženému řidičáku a je super,že si to hned vzala i prakticky a určitě to bude pořád lepší.Určitě jezdíš opatrně a dáváš pozor na sebe i ostatní :-).
S tou váhou teda z tebe už tak velkou radost nemám,aby ses nám neztratila.Asi máš hodně pohybu a jíš málo,tak si opravdu něco dopřej.
Bouřka u nás také byla,ale nebylo to tak hrozné,jako u vás.To je mi opravdu líto,že vám to tak zplundrovalo zahradu.
Zítra přeji malému šťastnou cestu do školky a ať se mu tam líbí :-).
Užijte si grilovačku,stejně už se nám to léto krátí,tak je třeba využít hezkého počasí.
Na psaní bude čas přes zimu.
Za pozvání dík a ani by mě nebylo třeba moc přemlouvat-kdybys byla víc po ruce.Já jsem dneska trochu indisponovaná.Byla jsem na tetanovce a protože jsem alergik,tak budu mít zase pár dní o zábavu postaráno.Na štěstí jsem tentokrát hned dostala injekci na zbrždění al. reakce,tak to není taková hrůza,jako posledně.

Jitko,tak ať je zítra všechno v pořádku a šetři se.........i když chápu,že pro některé jsou následky z dlouhodobé nečinnosti horší,než kdybychom ležely :-D.

Rybko,také jsem dneska zbytek dne praktikovala jako ovocný(dostala jsem celý meloun a vzhledem k tomu,že to u nás nikdo jiný nejí,tak to přece nevyhodím-no ni :-D).

Krásný večer všem :-).

mona 31. srpen 2016 20:30

Ahojte holky

Tak se tu zas objevují váha 62,4kg a stojím na menstruace co nadelam chutě opravdu neuvěřitelné pekla jsem dvoubarevnou buchtu se švestkami a musela jsem kousek sníst byl hrozně dobrý ty chutě jsou u nás žen hrozné těším se až mi to skončí. Zítra jdu na krev kvůli klíštěti tak si rovnou nechám zkontrolovat krevní obraz zda je všechno v pohodě nasoukala jsem do sebe dneska i řízek takže zítra se budu držet opravdu zkrátka. Dcera mi jde poprvé do školky a já to hrozně prožívám :-) snad nám nebude plakát a bude se jí tam líbit.

Mono. Tu zmrzlinu si opravdu zasloužíš já si ji také dávám

Honzulko to je fajn že pracuješ ve školce alespoň mi třeba poradis když nebudu vědět co a jak.

Jitko. Tobě přejí ať se uzdravis!!!

Mavekr. Prosím tě ty už nehubni mám strach o tvé zdraví

Rybko. Ovocny den? Nemáš po tom hlad?

Tak krásný večer holky

Anežka 1. září 2016 00:03

Ahoj holky,
tak tady dnes opět chladno, ale slunečno. Bude krásný den - babí léto. J8 dnes váha opět vyšší 90,5,včera 90,1, tak jsem myslela, že to poskočí a ono to sice poskočilo, ale na špatnou stranu. Dnes máme novoluní, ale do půstu dnes opravdu nejdu. Dnes celý den a ještě ten začátek bez maminek.

Anežko,
neboj dítko si všimne, ale pozor, pozná že je maminka nervozní a pak má strach co se tam vlastně v te školce bude dít, když se bojí i maminka. Hodně štěstí na učitelky. Klidně se ptej, pokud budu umět poradit, ráda poradím.

Mavekr,
malému taky šťěstíčko do další velké životní etapy. Hodně štěstíčka .

Mamky vám, hodně sil a pevné nervy.

Mono,
tak jak po tetanovce? Naposledy jak jsem byla já, tak mně bolel celý člověk.

Rybko,
moc děkuji. Dětičky jsou super. Je to pro ně hrozný stres - bez rodičů, nové prostředí, kamarádi atd. Všichni jsme tím prošli a já si vždy vzpomenu na sebe a snažím se, aby jím tam bylo dobře a na školičku rádi vzpomínali,neboť je to ten první a nejdůležitější krok v životě, který má velký vliv na budoucnost. S cvičením jsi BOREC.

Jitko,
hodně štěstíčka. Snad nedopadneš jako já, když mi chtěli stehy vytáhnout, tak jsem to ještě neměla přirostlé a šilo se na novo. A to jsem jim říkala, že mi to musí nechat déle.Šla jsem až po 10 dnech a i tak to bylo málo. Jak je?


Zatím pa a krásný den.

Honzulka 1. září 2016 06:59

Ahojky...Honzii ja to myslim srostle mam,zacina to byt lepsi uz to tolik neboli a muzu uz i lezet naboku predtim to neslo moc to bolelo...jsem pry unikat hrozne brzo po operacich je mi dobre a chci vzdy z nem.domu:-)))...doufam,ze histolka bude dobra....na vsechny dnes myslim kdo jdou prvne do skoly nebo skolky uzijte si to a at se ditkam libi:-)))paaa

jitka 1. září 2016 08:27

Ahoj holky,

tak z prvního dne ve školce jsem tak trochu zmatená.. Malý jak viděl hračky, tak se tam vrhl a ahoj mami a nezájem, že jdu pryč.. Jak jsem si pro něj přišla (byl tam jen od 8 do 10hodin, zítra také tak), tak dělal divadlo, že domů nechce, že on tam zůstane :-D nakonec jsem ho přesvědčila, že jdeme ještě na hřiště, tak šel. No ale, jak jsme šli, tak hned na mě, že má hlad, že chce papat. To mě udivilo, protože nejen že měl ráno velkou snídani, ale máme zaplacené stravné na celý den! Tak jsem se vyptávala a tvrdil, že nic nedostal, že tam žádné papání neměli. Tak jsem volala do školky a paní na druhé straně mi tvrdila, že mám zaplacenou jen svačinku a tu určitě dostal. No, zajímavé, že tedy svačinka stojí stejně, jako jídlo na celý den??!!?? Ale spíše se zítra tedy poptám, jak to s těma svačinkama je (čert vem těch 33kč za dnešek..), ale aby mi vraceli dítko hladové? To se na to tedy podívám. :-(

Holky, Anežko,
já už nehubnu, jím téměř vše. Jen se mi nějak zrychlilo trávení nebo co, už od mala jsem měla problémy s chozením na wc, chodila tak jednou za 3 až 4 dny a teď naopak chodím tak 3x za den.. Tak asi proto si udržuji tu váhu, ikdyž si zdlábnu např. řízek s hranolkama a smažený sýr v housce. A zákusek čokoládka.. A ty kalhoty jsou mi záhada, protože jsem je měla akorát, jak jsem měla 52kg a že by to jedno kilo udělalo tolik, že mi teď spadly, to se mi nezdá..
K řidičáku, asi budu trošku nervák :-( :-) Jezdím pomalu, opatrně, ale.. jak jsem se otáčela u baráku (křižovatka ve tvaru T), tak jsem už couvala, že se otočím a přijelo auto a stálo. Tak jsem na něj mávala a řvala, ať jede a ten ťulpas pořád stál a zrovna tam, kam jsem chtěla jet, no málem jsem vyletěla jak čertík z krabičky, jak on odjel a já si uvědomila, že to byla moje chyba, páč jsem neměla blinkr a on nemohl tušit, co tam provádím :-) ale tak, už mám jistotu, že příště ten blinkr nezapomenu :-)

Honzulko, přeji mnoho sil s novými dítky a hlavně samé hodné prďolky, co budou dělat jen radost :-)

Anežko, jak já se málem rozbrečela, jak jsem nechala Kryštůfka ve školce a on se za mnou ani neotočil, že jdu pryč.. Jsem tam pořád tak okolkovala, až mě paní učitelka nenásilně vyhodila, že se nemám o nic starat, že to zvládnou.. No, to je hold úděl milující matky :-) Jinak se nám hned první den podařilo si počůrat kalhoty :-( Jakože byl na wc, ale asi si je málo stáhl nebo tak něco.. Tak mě na to upozornily obě učitelky a já s hrůzou čekala, že řeknou, že ho tam nechtějí.. Naštěstí nic.

Mono, jak se vede po tetanovce? Já ji loni dostala ještě do zadečku.. a malý na to koukal a křičel za mě - auuu auuuu auuuu :-D Jsem to prošvihla, tak musela jít třikrát :-( A jak v nové práci? Nebo jsi nástup posunula kvůli injekci?

Holky, všem přeji krásný den a spoustu shozených kil :-)
Jdu si dát chlazený Ibiškový čaj (sypaný), co jsme si koupili v Egyptě údajně za levný peníz, ale jak jsem pak doma koukala na net, tak běžná cena :-)

mavekr 1. září 2016 13:47

Ahoj holky.
Dostala jsem se sem až teď a mám toho tak akorát.
Hned ráno k doktorce na další injekci na utlumení alergické reakce,začala jsem otékat,tak jsem raději nečekala.Už je to lepší,ale bolí :-(,ještě štěstí,že to už bylo do ruky.

Anežko,jak se líbilo dcerce ve školce a co maminka,ta to přežila ve zdraví :-) ?
Jo chutě,to jsou potvory.Jak si začnu dávat něco,co bych neměla,honí mě mlsná každý den.Chtěla jsem se dneska srovnat půstem,ale asi bych to nedala,tak jsem neodolala a mám v sobě opět zmrzlinu.Jsem zvědavá,co na to řekne zítra váha.

Mavekr,buď ráda,že se mu ve školce líbí-ten opačný extrém je na psychiku horší :-).Aspoň budeš moct v klidu pracovat.Jenom s tím jídlem je to teda divné,tak to bych se na to teda také podívala,aby tam chudinka nebyl hladem.
Při řízení se snaž udržet v klidu,ať máš čistou hlavu :-).
S prací se to trošku komplikuje,nestihli mi do prvního udělat vstupní prohlídku,byla jsem objednaná až na dneska a když mě viděla ta jejich doktorka,měla jsem obavy,že pofrčím rovnou do nemocnice :-D......na štěstí jsem jí vysvětlila,že jsem po tetanovce.Na víc mi přijede zítra syn s rodinou(dostal konečně dovolenou),tak jsem se domluvila až od dalšího týdne-že se dám do kupy-tak mi to i celkem bodlo.

Jitko,to jsem ráda,že se lepšíš a i výsledky přeji,aby byly dobré.Jak dopadly dnešní stehy?

Honzulko,to skákání váhy směrem nahoru asi naštve,ale ty se určitě nedáš a ono se to zase hne tím správným směrem :-).
A jak bylo dneska ve školce?Přeji jenom samé hodné a poslušné děti.
U mě tetanovka tak,jak se dalo čekat,ale už je lépe a rukou jde i trochu hýbat.

Tak se držte a hezký zbytek dne.

mona 1. září 2016 18:24

Ahojte holky školka dopadla dobře a já to přežila bez újmy a slz:-) malá to zvládla a jako jediné dítě nechtělo domů :-) celý den nás prosí ať ji odvedeme do školky podařilo se jí upadnout tak je trochu odřená a papat moc nechtěla dostala svačinu i oběd včetně polévky a hlavního jídla školku budeme platit až příští týden byla tam od 8 do 12 tak to zítra prodloužíme do 14 h jinak váhu jsem dnes měla vyšší asi ten řízek a buchta a možná nebude 63,5kg takže dnes se hlidam a doufám že zítra to budu mít dole to je skoro kg nahoře že mi to za to stálo

Mavekr
Chyby jsme za volantem dělali všichni :-) i já a to už mám 9 rok řidičák a za volantem nadavam pořad :-)

Holky jdu koupat tak papa

Anežka 1. září 2016 19:51

Dobré ráno hlky,
u nás zatím zataženo a 10 stupňu. Po včerejšku opět nárust, už mně z toho fakt asi mrskne. Váha dnes ukázala 91 což je velký skok z 90,1kg. Možná to bude tím, že jsem nedržela půst a to co jsem snědla se zdvojnásobilo. Takže dnes znechucení. Jinak v práci to byly sirény, jeden vedle druhého. Když se mi povedlo jedno dítko ztišit, druhé začalo a pořád tak dokola. Dokonce jich tam většina už rovnou byla i na spaní.

Mavekr a Anežko,
tak to je super, že máte dětičky, kterým se školička líbí a umí se odpoutat od dospěláka. Kolik jim je?

Mono,
snad je už lépe a bez otečení. Ty tetanovky jsou hnusné. Vždy jsem po tetanovce litovala dětičky, kterým se dává jedno očkování za druhým.

Dnešní meny:

S - voda, káva s mlékem, pudink
s - voda, ovoce
O - voda, káva s mlékem, guláš s dukan plackou
V - káva s mlékem bez kof, voda a dál podle toho jak bude hlad.

Všem krásný den a klidný víkend.

Honzulka 2. září 2016 06:36

Ahoj holky,

Honzulko,
já měla také nárust. Jenže v zrcadle to vidět nejde a tak si říkám, že mám plné střeva, protože přece není možné jen tak za pár hodin tolik přibrat na váze.. Drž se, ono to určitě zase půjde dolů :-) Kryštůfek bude mít 2.října 3 ročky, ale je zvyklý, že jsme ho občas dali babičce či nějaké tetě na víkend nebo na pár hodin i jedne holčině - hlídačce. Tím, že je zvyklý na hodně lidí kolem sebe (manžel má moc kamarádů :-)) a že jsem mu i vysvětlila, že já budu muset chodit do práce,ať máme penízky, tak to zvládá lépe než já :-) Dnes mi dokonce ani ahoj neřekl, bůůůůů :-( Jen se zeptal, jestli si může jít hrát a byl pryč :-)

Anežko,
to je fajn, že se vám ve školce také líbí :-) Jen se tak podivuji, že jsem si asi vybrala špatnou školku, tam první týden chtějí mrňata jen od 7.30h do max 10h. Jak to okolo sebe řeknu, tak se všichni podivují, že i okolní školky mají normálně klidně až do 16hod a záleží na domluvě.. No, dnešní jízda do školky stála za to, vyparkovávala jsem až snad na po čtvrté a asi 5minut. Naštěstí nikdo nikde nejel, jen jedna babka okouněla, tak jsem zůstala v klidu a podařilo se. Ale první zaječí úmysly byly, že tam auto nechám a půjdu domů raději pěšky :-D

Mono,
tak to je fajn, že je Ti v rámci možností lépe :-) A s tou prací - však ona neuteče a alespoň si užiješ rodinky :-) Určitě se na ně už těšíš..

Jo a ptala jsem se teda na to jídlo a obě učitelky mě ujišťovaly, že včera svačinku dostali, že by je hlady netrápili. A nakonec se ta jedna na mě otočila a řekla, že jsem se Kikina špatně zeptala, že se ho musím ptát, jestli měl rohlík nebo chleba a ne jestli papal.. No, v tu chvíli jsem si připadala jako blbec, přece vím, jak s ním mluvit, ale ona to nemyslela zle a je možné, že dítka měli svačinku, ale Kikin nechtěl jíst, protože se ráno nacpal dvěma jogurty..

Holky, jdu si užít na chvilku vanu - konečně sama a v klidu :-D a za hodinku zas fičím pro Kryštůfka..

Hezký den všem, u nás ještě chladno, ale už se sluníčko dere a bude teploučko :-)

PS - děti mají dnes na sváču pomazánku jménem rozhuda. Jelikož to slovo neznám, tak jsem zkoumala na netu a ono je to dukan pomazánka, tak kdyžtak koukněte :-) Dokonce tam někdo psal, že se to dává i s vařenými brambory, tak by to možná šlo i k masu místo majonézy ;-)

mavekr 2. září 2016 08:25

Ahoj holky.
U nás po ránu chladno,ale teď už je 20,tak bude určitě zase hezky.
Jen ať to ještě aspoň týden vydrží,ať můžeme být hodně venku(a neděláme binec doma :-D).

Ranní váha +80,ale ani se nedivím,neměla jsem moc chuť na jídlo,tak jsem to flákala,pak dala zmrzliny a večer to zajedla švestkami(a ani jsem se nepo.....tak to bude ono).

Honzulko,aby sis z toho nic nedělala ti psát nebudu,protože chápu,že to naštve,ale drž se a nezoufej a ono se to zase hne tam,kam má.Máš to teď určitě hektické,sirény na pohodě také nepřidají,stačí trochu zadržené vody k tomu a je to hned!
Jenom si vzpomeň jak zírali a chválili tě na oslavě a hned ti bude lépe na duši :-).

Už jsem splaskla,jenom ruku mám trochu nateklou,ale připadám si jako po koťatech-ono to bude ale i těmi tlumícími léky.No ještě že to je alespoň na tolik let.
Od rána vařím a peču(ať si děcka pochutnají),tak mi to jde,jako psovi pastva :-D.

Mavekr,buď ráda,že se mu tam líbí a nepláče,to je mnohem horší.I když věřím,že je to líto,když se ani nerozloučí.
Že tam chtějí děti celý týden jenom do desáté je divné,ale asi s tím nenaděláš nic.Nedivila bych se u dětí,které to snášejí špatně,ale Kryštůfek se chová jako mazák,tak by tam mohl být aspoň do oběda,ať nelítáš tam a zpátky.
Ty si užij tu chvilku klidu,relax určitě potřebuješ :-).
S tím parkováním si hlavu nedělej,prostě to chce praxi.Já jsem musela jednou dokonce poprosit kolemjdoucího pána,jestli by mi nevyjel,protože jsem se tam mordovala půl hodiny a ne a ne se trefit do mezírky :-D.
S tím názvem pomazánky už jsem se kdysi setkala,ale nevybavilo se mi,co to je,tak také kouknu na net.

Krásný den,jdu kuchtit :-).

mona 2. září 2016 09:28

Tak jsem si to přečetla a i jsem se zasmála tomu vysvětlení :-D.


Slovník spisovného jazyka českého rozhudu definuje jako tvarohovou pomazánku kořeněnou paprikou apod. Stejně tak Etymologický slovník jazyka českého. Zajímavější definice je pak od Josefa Jungmana, který používá také termín hudlanina od slova hudlati, tj žvanit. A tady se dostáváme ještě dál. Jihočeské rozhudnouti se – posaditi se ze široka, rozplesknouti se a jsme u toho – hudlanina = tlustá žena.
A hned máme jasno v tom, co jíme :-D !

ROZHUDA

Příprava je velmi jednoduchá. Prostě jen smícháte dohromady tvaroh s trochou mléka a přidáte pažitku (ta prostě nesmí chybět), klidně i jarní cibulku, jednu kyselou okurku, červenou papriku koření a polovinu červené papriky – rostliny. Promícháte, osolíte a je to!
A hned máme jasno v tom, co jíme!

mona 2. září 2016 09:35

Holky, tak jsme ze školky zpět. A jsem zcela zmatená. Po školce jdeme ještě na hřiště a tam nás došla paní, co má holčičku ve školce s Kryštůfkem. No a ona má mít Natálku v pondělí už do oběda! A že prý ji to učitelka řekla sama, protože ona (maminka) počítala s tím, že si pro malou zas v 10h přijde.. No, tak mi to nedalo, byla jsem se ještě učitelky zeptat, jestli Kryštof zlobí a ona to tak nějak zakecala jako no není to nejhorší nebo něco takového.. Honzulko, když Tě nějaké dítko zlobí a třeba neposlouchá a rodič se zeptá, řekneš pravdu nebo jen také tak mlžíš? Jsem nabyla dojem, že mi to jen učitelka nechtěla říct, protože jak jsem si ho vyzvedla, normálně si lehl v rožku pod lavici na zem a začal řvát, že on tam chce zůstat a nechce nikam jít. Vůbec ho nepoznávám :-( A jak včera i dnes dorazíme domů, řekne, že jde odpočívat a hned usne. Tak ho zkusím dát dříve spinkat, třeba je protivný, že je nevyspalý. Nebo fakt nevím :-( Kikin nechce ze školky a školka tam zas nechce Kikinka :-( Ještě, že jdu do práce až od října, nevím, jak bych to teď řešila..

mavekr 2. září 2016 12:04

Holky a ještě taková perlička - jak jsem si Kikiho vyzvedávala, tak se učitelka na mě otočila s telefonem v ruce a že si Kikina vyfotila při svačince, abych se uklidnila, že opravdu dostávají najíst.. Takový trapas..

mavekr 2. září 2016 13:04

Ahojky...tak stehy venku bolelo to jak cert a jeden naspodu bude asi problematicky,to misto boli a asi se bude hur hojit..ale neva to uz zvladnu...histolka v poradku takze jsem zdravaaaa jupiii:-))))....opravdu to bylo vse zanetliva zapouzdrena loziska hnisu...lepsim se,ale jeste moc nevydrzim,varila jsem brambory a rizky a pak jsem si musela lehnout.....jak si vas tu holciny ctu s temi detmi a skolkami tak u toho vzpominam jake jsme to meli my pred 30lety..a usmivam se,doba jina ale deticky stejny:-)))ja je tahala oba dva ve dvou a trech letech holku do jesli kluka do skolky brzo rano uz v pul sedmy to bylo fakt sileny...vstavat nechteli oblekat se nechteli no nervy...ale libilo se jim tam hned od zacatku...mavekr to se podda,uvidis,zajedete system a bude dobre...mejte se paaa

jitka 2. září 2016 13:19

Ahoj holky,
tak dnes to bylo fakt peklo a v pondělí to bude ještě horší, to už ví do čeho jdou a nebudou chtít jít a tak se bude brečet a brečet.

Mavekr,
vedení si nepřeje, aby se rodičům říkalo, že jejich díto zlobí a tak se mlží. Já jsem však jiného názoru a vžy, ale šetrně řeknu co se mi ten den líbilo a nelíbilo, aby se dítko nepletlo tím, že já ho pokárám a mamince chválím. To není fér jak vůči dítku, tak rodičům. A pokud je rodič normální, tak ví jak se jeho dítko chová doma, mezi dětmi, dospělými atd. a dokáže vyhodnotit situaci či si radu či doporučení vzít k srdci, aby to klapalo na obou stranách. Musí se však hodnotit, zda to byl jen úlet, vyprovokování někým jiným, obrana atd. A pokud se už tak na začátku učitelka chová jako Kráva, tak bacha, to bude nějaká potvora, která tu práci dělá asi z donucení. Kolik má asi let? Jinak u nás ti boci už i spali a to hned prví den.

Jitko,
jsem moc ráda, že výsledky dopadly dobře. Tak odpočívej, hoj se a uzdravuj.

Mono,
si piš, že to naštve, ale asi to fakt může být i tím stresem co teď v práci je. Jsem ráda, že už si splaskla. Rodince závidím, ty mňamky co pro ně chystáš. Taky bych si dala něco dobrého.

Krásný večer a pohodový víkend.

Honzulka 2. září 2016 19:15

Ahoj holky,
my tady dnes máme teplo, slunečno a asi bude horko. Dnes jdeme se známýma na akci, tak se moc těším.

Taky si užíjte super den.

Honzulka 3. září 2016 10:03

Ahoj holky,

Honzulko, tak to vypadá, že se nám to tady opět nějak vylidnilo..
No, paní učitelku odhaduki tak na 35 - 40let, durhá má 50 (spolužačka kamaráda, tak to vím určitě), ale s rodiči jedná ta mladší. No, mě to zarazilo, když jsem se přímo zeptala, tak jsem čekala jasnou odpověď, protože kdybych věděla, co tam třeba provádí, tak bych si na to dala doma pozor nebo bych se snažila Kiškimu vysvětlit, že se to nesmí. Takhle, když nevím nic, tak taky neudělám nic a jen nás to oba mrzí.. Už s manželem jednáme o přeložení na jinou školku. Je sice dál, ale jak budu jezdit do práce, tak to mám po cestě a můžu ho tam dávat až kolem desáté, jak do té práce pojedu, takže bych ho nemusela budit a kdyby byl problém, tak bych to z práce měla k nim blíže.. Jenže si nemyslím, že by to až tak bylo taky správné, že by děti už tam byli a Kiškin by přišel až v půli dne.. Jinak jsem si dnes všimla, že jak jsme byli u kamarádky s holčičkou, tak ji začal postrkovat a tahat se o hračky, to mi normálně nedělal, až teď ty poslední dva dny co byl ve školce :-( A to jsem se bála, že bude ten, co bude odstrkován a bit a ono to vypadá naopak.. Tak nevím no.
Honzulko, užij si akci jak jen nejlépe to půjde :-)

mavekr 3. září 2016 18:40

Ahoj holky,jenom v rychlosti,abyste věděly,že s vámi pořád držím :-).
Mám tady syna s rodinou a vnučka(bude mít 2,5 roku) nás zaměstnává všechny.Má doma podle mého moc volný režim(nerežim),tak spát chodí o půlnoci a já jsem po dvou dnech celkem hotová.......i když nechci,aby to vypadalo,že nejsem ráda,že je tady mám.
A když volá babi,babikó,jsem z toho vedle :-D.

S dukanem to asi ten týden bude bídné,ale vzhledem k pohybu,který mám to snad nebude tak hrozné.

Mavekr,to mě mrzí,že začínáte mít se školkou trable,ale třeba se to ještě srovná.Těžko říct,když na rovinu neřeknou,kde je problém.

Honzulko,ty si užij akci,počasí vám k tomu vyšlo ideální,tak to bude určitě fajn :-).

Krásný večer :-).

mona 3. září 2016 22:21

Ahojky...mono celkem te chapu,bydlim v dome s dcerou a vnouckem ten ma 15mes.a rezim taky zadny,vse se ridi podle nej a kdyz se neudrzim(coz bych mela):-))tak to nechce slyset...my jsme to s detmi delaly asi jinak,nejpozdeji v osm byli v posteli a vecer jsme meli klid pro sebe..ale ja ho slysim jeste po desaty a to by teda pro me nebylo...ikdyz je clovek miluje uz chce svuj klid......ja se snazim jist delene ikdyz obcas to porusim....porad se necitim ve sve kuzi,jsem unavena rychleji a musim si lehnout....vzdy jsem vsechny operace zvladala,rychle byla v poho,ale tohle tak nepujde....mejte se paaa

jitka 4. září 2016 07:46

Ahoj holky,
tady dnes krásně slunečno. Včerejší akce se vydařila, nehřešila jsem a váha 90,7 kg.

Mavekr,
vůbec si z toho nic nedělej. Je to období kolem 3 let, kdy se děti prosazují a je úplně normální bránit si hračku. Jen se jim tomusi vysvětlit, že pokud něco chtějí, musí si o to říct - poprosit a domluvit se. Příchody do školky kolem 10 h. moc neschvaluji, dítko nemá čas si pohrát s hračkami. Jak přijde de se ven, pak oběd, spinkání, svačina a odchod domů.Pokud by zůstal ve školce do 16 h. tak si pohraje s čím chce jen hodinku, většinou se půl hoďky předkoncem hraje u stolečku. Kvůlí uklízení.

Mono,
dneska v rodinách není žádný řád a razí se volná výchova, což je kalamita. Dítě může vše, rodiče se podřizují, ale jak bude mít dítě období vzdoru, tak se z toho hroutí a neví si rady, jak přinutit dítko, aby šlo spát, uklízelo atd. atd. Ve školce tyto děti nejsou schopné sedět v komunitním kruhu, vyslechnout si výklad učitelky, sedět při pohádce v kině či divadle, na vycházce utíkají, nenechají dospěláky si promluvit a pak ty scény, když rodič potřebuje mluvit s učitelkou a dítě není zvyklé, že není středem vesmíru, no opravdu KALAMITA. Pak je vidět jak je rodičům trapně, když nejsou schopni zkrotit jedno 3 leté dítě a lituji pak učitelky v 1.třídě.

Jitko,
ta únava je normální a všichni co prodělali tuto operaci se shodují, že i dojití na wc je hrozně unavovalo. Ale neboj bude zase vše ok. Drž se a nezatěžuj teď tělo dietou.

Krásný den vám všem

Honzulka 4. září 2016 11:10

Ahoj holky
Dnes posledni den me uzasne dovolene a zitra vzhuru do prace. Verte ze se docela tesim ,protoze konecne budu mit zase nejaky rad a ne jak ty vase vnoucatka. Cele tri tydny to bylo bez nejakych planu spontanni akce, tak se tesim na nejaky rad.
Dokazete si predstavit jak to vypadalo i s dietou? Trochu jsem zhresila, ale nedelam si z toho hlavu ted se do toho zase pustim a pujde to.
Jitko po operaci je clovek vzdycky unaveny je to velky zasah do organismu, zvlast pokud tam byl i zanet tak kdo vi jak dlouho to telo s nim bojovalo, potrebuje regeneraci a proto je dulezity odpocinek hlavne ze to neni nic horsiho. Moc se drz.

Mavekr mrzi me jak to ma maly ve skolce, ale zkus se zeptat primo ucitelky jestli je nejaky problem. Vsechno je vetsinou o lidech a komunikaci. Musim rict ze i ja jsem mela problem se synem ve skolce a i ve skole, ale vzdycky se objevili normalni lidi a vyresilo se to.

Devcata mejte se moc krasne ani jsem to nestihla vsechno poradne precist. Jinak se cvicenim jsem nezacala nejak se mi nechtelo kdyz bylo a porad je tak krasne.

Zitra se zvazim to mne asi ten humor prejde. Jsem rada ze vas mam.
Krasny vecer.

Market 4. září 2016 19:25

Dobré ráno,holky.

Tady ještě všechno spí,tak mám chvilku na net.

Ranní váha -30(tak že aktuálně 63kg).Sice jsem chtěla původně pod 60,ale pořád se v tom plácám,tak už to asi nechám tak a budu jenom udržovat a pokud se to nebude zvedat,tak budu spokojená.
Jím v podstatě to,co ostatní(opravdu při tom frmolu nestíhám chystat ještě něco zvlášť pro sebe),ale tím,že se nijak nepřejídám,nejím s nimi večer.........pohybu mám až ,až,tak to nahoru neleze :-).

Jitko,tak to mě potěšilo(teda ne že by mě těšil ten fakt,že to je takhle i u vás),ale že to tak dneska prostě je a je potřeba se s tím smířit........ale jde mi to teda těžko :-(.
To ti věřím,že se máš co držet a nezasahovat.Myslím,že kdybych bydlela s nimi,tak bych se asi neudržela několikrát za den.

Že pořád nejsi ve své kůži se nedivím a ty buď trpělivá,v klidu a ono se to bude lepšit.Po takových zánětech v tělě a velké operaci to asi jinak nejde.Buď ráda,že výsledky jsou OK a dej tomu čas :-).

Honzulko,ty to máš s těmi dětičkami z první ruky,tak dokážeš pochopit nás,babičky,které to měly s tou výchovou opravdu jinak.Vážně tomu nerozumím,kdyby to bylo v něčem a pro někoho lepší,že si dítě dělá co chce a ostatní se mu podřizují,tak neřeknu.Já ale vidím nervózní,nevyspané rodiče,věčně rozeřvanou malou,protože si něco vynucuje a do noci kravál(u jídla ani nemluvit).
Nejlepší ti je,když je vždycky vyšlu někam pryč a během hodinky je to úplně jiné dítko.Moc často s ní sice nejsem,ale od malinka má nastavené,co se mnou může a co ne a když nemá za zadkem rodiče,je to zlatíčko.
Jinak držím palečky,aby už to spadlo pod tu devítku definitivně.I když teda jsi šikulka i tak,protože při tolika oslavách a akcích nepřibírat chce určitě pevnou vůli.

Market,to je super,že sis dovolenou užila(však sis ji také zasloužila) a jsem zvědavá,co ti na to řekne váha :-).
Ale věřím,že ať tam bude cokoliv,tebe to nepoloží a pojedeš dál :-D.

U nás od rána prší,ale i tak přeji hezký den :-).

mona 5. září 2016 08:24

Ahoj holky,

tak dnes školka opět jen do 10hodin, ale nedalo mi to a ráno jsem se slušně zeptala, že jsem se chtěla zeptat, jestli by zítra už mohl být Kryštůfek déle. Tak máme zítra zkušební do oběda :-) Uvidíme, jak to dopadne, snad dobře. Ráno jsem malému domlouvala, že musí být hodný a o hračku co bude chtít, že musí poprosit, všechno mi odkýval, že maminko ano, já jsem přece hodný :-D

Dnešní meny:
S - melta s mlékem, OO kaše se skořicí
O - zapečený květák se šunkou a sýrem
V - květáková polévka

Na svačinku jestli bude hlad, tak jablíčko a jogurt. Jinak váhu si držím na skvělých 51-52kg, dnes ráno 51,4kg a to už občas dám i půl obyč. rohlíku či kousek čokolády nebo jiné mňamky. Bála jsem se, že budu ve čtyřce opět přibírat, první měsíc mi váha tedy pěkně lítala, ale teď už se ustálila, ale s tím, že tedy občas pečivo - většinou celozrnné, ale brambory a rýži jen po troškách. Ale poslední týden ujíždím na tatarce, prostě si ji musím skoro ke všemu dát :-(

Market, jo, kdybys viděla mě na dovolené, také jsem byla ráda, že konečně po dovči zase zpět do pevného rodinného řádu. No, teď si zvykáme na nový, ale zatím zvádáme :-) Dnes dokonce Kryštůfek vstal ještě před budíkem a na budík - písničku Sladké mámení - jsme si spolu zatancovali :-D Jsem zvědavá na Tvou váhu, ale určitě to nebude taková katastrofa, jak si myslíš. Na dovči je jiný režim i pohyb a jestli něco nabereš, tak to jde i rychleji dolů (alespoň u mě i jiných holek, co to tady psaly..)

Honzulko, děkuji :-) No, jak jsem si četla, cos psala Moně, o tom řádu - neřádu v dnešních rodinách, tak jsem se musela trochu červenat. Ono něco z toho je bohužel i u nás. Malého jsem naučila si dávat spát, až si sám řekne (přes den) a večer, až kolem půl desáté nebo když si řekl dříve, že chce jít spinkat..Teď bojujeme, protože při vstávání v 6h je nevysinkaný a brzy i protivný a dřívější spinkání je boj.. Ale snažíme se a nevzdáme to :-) A jak Ty ve školce, máš to dost náročné, že? Od kamarádky malá celý čtvrtek i pátek proplakala a tak ji učitelky celý den nosily na rukách a utišovaly ji, ale i přesto ji nabídli, že tam malou klidně může nechávat až do těch 16hodin, jestli potřebuje.. Ale tam mají smíšené třídy, od nejmenších po předškoláky, tak je to asi jiné než my, kdy jsou tam jen samí tříletí.. Jsi šikulka, určitě to zvládáš :-) Přeji mnoho sil a dítka jen hodné :-)

Jituš, snad se zdárně uzdravuješ a pak bude už jen dobře, uvidíš :-) Myslím, že po operaci po Tobě nikdo nemůže chtít žádné špičkové výkony, hlavně v klidu a pohodě a žádný stres :-)

Mono, snad je vnučka zvladatelná a hlavně, že si ji užiješ :-) Ikdyž s krušnými chvilkami..Hold, tchýni - snachu - rodiče - si nikdo nevybírá a je třeba se s tím nějak porvat..

Holky, mám slíbený recept na cuketovou pizzu, podle toho, co jsem slyšela, tak to vypadá, že by mohla být i dukan, tak jak mi recept přistane v emailu, tak se s ním hned podělím :-)
Hezký den přeji všem, u nás prší..

mavekr 5. září 2016 08:49

Ahojte holky

Tak já se léčila celý víkend byla jsem v pátek na slavnostech kde jsem s tchýni vypila 4x 14 piva jeje mě bylo špatně dostala jsem neuvěřitelný průjem tak holky za mě pivo fakt už ne žádný alkohol. Váha mě samozřejmě narostla tak jsem měla co schazovat nějak poslední dobou dost často hresim takže si teď budu dávat velký pozor
Aktuálně tedy 62,5kg takhle by to dál nešlo :-)

Honzulko
Malé jsou 3,5 roku dnes jsem volala do školky malá je nemocná prostě asi nemá imunitu tak ji budu muset něco koupit chudince ve školce koukali že je nemocná takhle brzo.jinak co se týče školky malá za ty dva dny udelala neuvěřitelné pokroky prospívá ji to .dokonce jsem ji zapsala na angličtinu kterou ve školce 2x do týdne vyučují


Mavekr
S tím časem ve školce je to prý kvůli tomu aby si dítě zvyklo malá chodí prozatím od 8 do 12h

Mono
Prosím tě co by si mi doporučila pro malou na obranyschopnost vůči nemocem pro malou? Nechci aby byla pořád takhle nemocná


Holky dnes menu

Voda
Káva
Dukanove chleba s flórou light plátek šunky plátek sýra
Voda
Káva
Žampiony se šunkou tvarohem a sýrem zapečené v troubě a celerove hranolky

Anežka 5. září 2016 11:06

Ahoj Anežko,
já vím, že aby si zvykl.. No, ještě, že jsem se na zítřek domlouvala už ráno a bude zítra až do oběda. protože kdybych se měla domlouvat až v 10h, jak jsem ho vyzvedávala, tak by to neprošlo. Malý se dnes zvládl i poprat :-( Prý ho zlý chlapeček začal bít, tak se nedal a bouchl ho taky a ostatní děcka se mu smáli, že se nechá bít.. :-( No, snad se to nějak urovná.. Ach jo.

mavekr 5. září 2016 13:43

Mavekr

Pro nás matky je tohle opravdu těžké :-( malá mi poslední den také Brecela nevím kdo ji co udělal. Snad se děti umoudri a budou na sebe hodný malou poslů asi ve čtvrtek do školky je jí mnohem lépe a rýma ustupuje nerada bych nakazila jiné děti tak jsem ji raději nechala doma.
Máme to stejné :-)

Anežka 5. září 2016 14:55

Ahoj holky,
vy jste se rozepsaly.U nás dnes střídavě oblačno a když prší, tak tak silně, že až hrůza. Já dnešní váha 90,8. Stále se mně ta 90 tka drží a to i bez hřešení.

Dnešní a zítřejší meny:
S - voda, káva s mlékem, jogurt se skořicí
s - jablko
O - kuřecí přírodní řízek s cuketovou plackou
V - obložený talíř - sýr, šunka, vejce

Market,
tak jak jsi dala první pracovní den po dovolené?

Mono,
dětičky se vždy chovají jinak bez rodičů, jsou hodnější a poslušnější. Kolikrát nechápu, jak se tak rychle při návratu rodičů z andílka stane čertík.

Mavekr,
je taková doba a je moc dobře, že jsis to připustila a napravuješ chyby. Pak by jsi už s prckem nehla. Nechápu, že máte jen do 10 hod a zítra na zkoušku do oběda. Tak ty děcka úplně pletou, chápu, že na zvyknutí, ale tolik dnů?

Anežko,
pro dítko je taková změna veliký stres a ten oslabuje imunitu. Jinak se malé vůbec nic ve školce nemusí dít, jen jak se říká všude dobře doma nejlépe a u maminky, jak by smet. Některé dítko si myslí, že se ve školce hraje celý den, ale najednou jsou tam určité povinosti, které musí plnit a ty zas až tak příjemné nejsou.

Holky všem krásný zbytek dne.

Honzulka 5. září 2016 17:48

Ahoj děvčata

tak já opět první pracovní den a musela jsem ho zahájit v obou pracích, takže teď mám zase noční.
Jinak váha děs běs dnes ráno 85kg to jsou 2kg nahoru a v sobotu svatba, budu svědek nevěsty nevím co si obleču, protože na velryby nic nemají. Ale můžu si za to sama hřešila jsem a tady to mám.

moje menu dnes
jogurt + chia semínka
losos s chilli omáčkou
tvaroh

prostě potřebuji režim, navíc jsem byla u zubaře , naštěstí mne nic nedělal. Ve středu jdu na dentální hygienu odpoledne tak to potom žádné jídlo. A na svatbě to uvidíme doufám, že oběd bude svíčková??? to ještě zjistím a hlavně se musím držet.
Ale jinak si zase říkám, že do příštího léta mám čas a stihnu to, abych vážila těch mých vysněných 67kg. Bude to velká práce, ale to musím dát.

krásný večer všem
mějte se moc báječně

Markét 5. září 2016 21:39

Markét,
když mají šaty na mně, tak na tebe určitě a určitě krásné. 2 kg to ještě není pohroma a do soboty určitě něco dáš ještě dolů. Uvidíš. Hodně štěstí, nedělej si z toho hlavu a svatbu si parádně užij.

Krásný večer.

Honzulka 5. září 2016 21:53

Ahoj holky,

dnes musím jen na rychlovku, než mi vypnou proud - něco tady spravují, tak teď co třetí den budeme celý den bez elektřiny :-(
Holky, dnešní ranní váha 51kg, takže trochu úbytek, a to jsem včera neodolala a dala si i smažený květák s chlapama :-)

Holky, já mám dnes takový divný až blbý pocit. Že se něco stalo nebo mi něco chybí nebo jsem na něco zapoměla.. Do toho školka, ta mi rve srdce. Ráno celou cestu do školky malý povídal, jak ho ten zlý chlapeček pořád bije a jak jsem ho tam dávala, tak jsem ješzě mluvila s učitelkou v kolik hodin si pro něj mám přijít a ohledně focení (mazec, budou se fotit a chtějí za to 400kč!! to je fakt síla) no a celou dobu jsem koukala na Kryštůfka a on od té chvilky, co jsme tam přišli, tak jen stál u stolu co mají na papání, ani se nehl a jen pozoroval děti, jak si hrají. Jako by se bál :-( A to první den zmizel na hračky jak pára nad hrncem a v pátek se zeptal, jestli si může jít hrát a byl také hned fuč.. No a že mi ho včera vrátili špinavého od svačiny, tak to jsem ani neřešila, ikdyž měl pomazánku opravdu všude, skoro až za ušima a sváča je v 9h a já pro něj přišla v 10h. To tam tak asi celou dobu běhal a nikdo si nevšiml.. Ach jo, si připadám jak nějaký nespokojený rodič, co musí do všeho rýpat, přitom si myslím, že jsem dost tolerantní a snažím se s každým vyjít po dobrém..

Markét, užij si svatbu a nezoufej. Já měla po dovči také dvě kila nahoru, ale jak jsem se vrátila do svého režimu, tak to šlo hezky samo zas dolů. Tak to určitě bude i u Tebe .-)

Honzulko, mě se ptej, že to mají tak nastavené. Kdybych se sama nevnutila, že ho tam chci dnes nechat do oběda, tak bych pro něj zas šla už v 10h. Nechápu to, protože jiných rodičů se každé ráno ptají, kdy si dítko vyzvednou a rodiče si sami říkají jestli po obědě nebo až po spaní, jen nám je to dané..Tak nevím no, možná tím, že se tam tedy s tím druhým klučinou perou nebo já nevím..

Mono, určitě se musíme nějak domluvit na setkání, jen ještě nevím jak :-)

Jinak holky, dnes tím, že nám za chvilku vypnou proud, tak mám nachystané jablíčka a budu dělat přesnídávku (naštěstí máme sporák na plyn) a pak chci ještě zkusit cuketové zelí nakládané. Tak uvidíme, co z toho vznikne :-) Honem dělám ještě zásoby než půjdu do práce, ať to pak jen ťapnu ze sklepa a mám na půl uvařeno :-D

Hezký den všem, u nás od včerejška stále prší a je zima :-(

mavekr 6. září 2016 08:58

Ahojte holky

Tak dnešní váha 61.8kg tělo se umoudřilo rozhodla jsem se pro pevný cíl a to 56 kg víc už ne poté skocim do fáze 3 holky jak je to ve 3 fázi? Hubne se v ní nebo už nehubnete?

Anežka 6. září 2016 13:13

Ahoj Anežko,

já jsem do třetí fáze skočila s váhou 53,4kg dne 2.5., dne 7.6. jsem měla váhu 50,8kg a 21.6. dokonce jen 50kg. Během pátého a šestého měsíce mi váha ale hodně skákala mezi váhou 50-52kg, no a takhle mi to zůstalo a ustálilo se, že se teď držím mezi 51-52kg, ale není to skákání váhy tak výrazné jako na začátku. Teď jsem již ve čtyřce a dávám si i čokoládu, smažené jídla a podobně, ale převažují celozrnné pečivo před obyč a zeleninové a masové jídlo s malou porcí příloh, nikoli velké porce jako předtím.. a váha se mi drží :-) Tuším, že Rybka také psala, že kdo může, tak honem už do trojky, protože při ní se také ještě pár kil dá dolů. Tak hlavně se toho nebát a začít přidávat pomalu ne najednou vše.. No a začínala jsem 19.3. na váze 60,2kg s cílem 54kg :-)

mavekr 6. září 2016 18:48

Ahoj Anežko,

já jsem do třetí fáze skočila s váhou 53,4kg dne 2.5., dne 7.6. jsem měla váhu 50,8kg a 21.6. dokonce jen 50kg. Během pátého a šestého měsíce mi váha ale hodně skákala mezi váhou 50-52kg, no a takhle mi to zůstalo a ustálilo se, že se teď držím mezi 51-52kg, ale není to skákání váhy tak výrazné jako na začátku. Teď jsem již ve čtyřce a dávám si i čokoládu, smažené jídla a podobně, ale převažují celozrnné pečivo před obyč a zeleninové a masové jídlo s malou porcí příloh, nikoli velké porce jako předtím.. a váha se mi drží :-) Tuším, že Rybka také psala, že kdo může, tak honem už do trojky, protože při ní se také ještě pár kil dá dolů. Tak hlavně se toho nebát a začít přidávat pomalu ne najednou vše.. No a začínala jsem 19.3. na váze 60,2kg s cílem 54kg :-)

mavekr 6. září 2016 18:48

Ahoj holky,
tak u nás celý den pršelo a bylo chladno.

Meny na dva dny:
S - voda, káva s mlékem, dukan placka, šunka
S - voda, hruška
O - voda,hovězí na zelenině
V - voda, káva s mlékem bez kof., tuňák

Mavekr,
já jsem fakt v šoku z te vaší školky. Chápu, že si dítě zašpiní oblečení při jídle, ale když se hodně kipe, tak dáváme bryndák a po jídle se jdou děti vždy umýt a pokud se to nepovede, posíláme znovu a pokud to nezvládne jdeme s dítkem my a pomůžeme. Někdy je problém s dětmi, které jsou tvrdohlavé a stěmi nehnem i kdyby jsme se na hlavu stavěli.

Anežko,
jsi šikulka. Držím pěsti k dosažení cíle.

Holky krásný večer.

Honzulka 6. září 2016 20:10

Ahoj Honzulko, no, copak já vím, co tam ten malý vyvádí? Možná se nechtěl jít umývat nebo nevím.. Dneska bohužel opět i cestou domů mi vykládal, že ho zlý chlapeček zase bije a on ho za to žduchá. No, tak možná je pak vzpurný a odmlouvá i na doma běžné věci.. Ale jak jsem si ho vyzvedávala, tak se mladší paní učitelka sama od sebe ptala, jestli ho tam budu nechávat i na spaní a že během tohoto týdne bychom se domluvily od kdy, protože si berou každý den na zkoušku jen jedno či dvě děti, kdyby nechtěli spát nebo plakali, tak aby si každá vzala jedno a nějak je ukočírovaly a nebudili spící dítka.. Tak alespoň jedna pozitivní zpráva :-) Dnes jsme domů dokonce vyfasovali i svačinku.. A to mě přivádí možná na blbou otázku, ale zeptám se.. Jak velké porce máte svačinky? Překvapilo mě, že dostávají pouze půl krajíčku chleba. Tak už se pak nemusím divit, že když Kryštůfka beru, že má hlad, doma sní jeden a někdy i dva rohlíky.. A jak to jde, už se děti uklidnili nebo jsou to pořád ďábli? A co váha, jde dolů nebo se mrška stále brání?

Hezký večer všem holky

mavekr 6. září 2016 20:26

Mavekr,
děti se už celkem uklidnili i když chvílemi to je blázinec. U nás se počítá jeden rohlík a jeden menší krajíc chleba na dítě s možností přidání a k tomu ovoce nebo zelenina. Jinak to teda mají náhodou klídek, když berou po 1 - 2 nových dětech na spaní. Má zkušenost je, že děti se vždy po obědě uklidní a spinkají a odpoledne jsou už velmi šikovní.Váha se pořád drží, ale aspoň nejde nahoru, ale mrzí mně, že nejde ani dolů. Dnes mně začal bolet žaludek, to asi po těch stresech. Tak uvidíme co z toho bude. Už mně dlouho nebolel.

Pa a dobrou noc.

Honzulka 6. září 2016 22:04

Ahoj holky,zdravím a nestíhám to ani přečíst :-).

Mladí odjeli na dva dny ke kamarádovi a babička poprvé sama hlídá.Malá je bez rodičů úplně jiná,ale rozlítaná je pořád.Ten můj už se mě ptal,jestli někde nemá čudlík na vypnutí :-D.

Jinak se snažím moc nemlsat,ale jím všechno,tak jsem zvědavá,na páteční vážení.
Jídelníček raději ani nenapíšu :-).

Jinak se holky držte,myslím na vás :-).

mona 7. září 2016 09:49

Ahoj holky,
tak koukám, že nejsem sama, která nestíhá. Dnešní váha ráno 90,6 kg. V práci se to sklidňuje, ale pracuji ještě i po práci - to jsou papíry,které musim v práci vyplnit na každé dítě. Do toho přípravy, třídní schůzky v práci i u děcek ve škole. Tak se omlouvám.

Mono,
jídelníček bych vůbec při tvé váze neřešila a do toho máš lítání kolem dítka. Tak vše spálíš.

Všem krásný večer a dobrou noc.

Honzulka 7. září 2016 22:06

Ahojte holky

Tak jsme celá rodina nemocný malá nás nakazila že školky :-)
Dnešní váha 61.3kg k dnešnímu dni tedy - 16,7kg dle rozpočtu by na mě mohla ta 5 vykouknout 16.9 což je příští týden


Dnešní menu

Káva
Voda
Dukanove chléb s máslem flórou light se šunkou a sýrem + tavení syr
Káva
Voda
4ks žampionů plněné mletým se sýrem a chlebem s maslem


Na cm už dolů moc nejdou max po 1 cm ale váha mi jde dolů

Mavekr
Já do 3 skocim těsně před vysněnou vahou myslím že se budu plavat ještě měsíc ve 2 fázi a pak skocim od října do 3 chci mít rezervu v kg nejméně co jsem kdy vážila bylo 54kg za cíl jsem si dala 57 kg což si myslím na výšku 160 cm bude snad stačit:-)


Honzulko. Jaké máš zkušenosti s dětmi a jejich nemocemi po nástupu do školy!ky? Je to zvláštní že malá už mi po dvouch dnech narodí

Mějte se krásně

Anežka 8. září 2016 11:11

Ahoj holky,

tak jsem tady taky na skok, alespoň pozdravit a napsat to nejzajímavější :-)

Tak holky, včera jsme měli premiéru - cuketové zelí. Hm, hned první recept co jsem zkusila z netu a opravdu moc dobrý. Chlapům jsem ho pak ještě zahustila, ale včera bylo na oběd kuře pečené na cuketovým zelí a chlapi knedlík.. A dnes další novinka - dostali jsme dýni hokaido, tak dnes byla polévka. Opravdu také výborná, ale ta se s dukanem už spojovat nedá.. :-) Jinak váha se mi drží na 51kg a po tom, co poslední dny spořádám každé ráno lezu na váhu a pak žasnu, že nárust žádný,.. Ale začala jsem jíst maximálně v 18hodin a pak si dávám už jen čajík, většinou zelený.. No a mám poslední dny šílené chutě na snad na vše a nejlépe dohromady :-(
Ve školce se máme fajn, už mám i kamarádky z řad maminek, kdy po školce chodíme všichni ještě i na hřiště a kecáme :-) A malý kromě toho jednoho chlapečka, co se spolu pořád perou, tak je ze školky nadšený a každé ráno vstává s úsměvem :-)

Anežko, včera se mimnky také podivovaly, že jejich synáčci jsou vráceny se snoplem u nosu. Že ráno je dávali zdravé a je 12hodin je dostávají nachcípané.. Jinak hubnutí Ti jde super, jen tak dál až k vysněné váze :-)

Honzulko, tak snad už se Ti to v práci uklidní a bude fajn :-) Hlavně, ať Ti dítka nejí Tvou svačinku :-) A ty - váho od Honzulky - hudry hudry hudry, mazej pěkně dolů. ať už tam je ta 8ka :-D

Hezký den děvčátka, zítra nám zas nepůjde proud, tak snad večer nebo přes víkend..

mavekr 8. září 2016 18:03

Ahoj holky,
nějaknestihám. Váha stejná.
Meny na dva dny:
S - dukan placka, vejce na tvrdo
s - ovoce
O - kuře
V - obložený talíř, dukan placka
+ voda, káva s mlékem, čaj

Anežko,
velká gratulace jsi fakt šikulka a jen bledě závidím. U dětiček které nastoupí do kolektivu, je normální, že první rok bude skoro pořád nemocne. Pro dospěláky je mnohem horší dětský bacil, než bacil od dospěláka. Tak to budete doma chytat navzájem. My jsme to taky dnes řešili ve školce. Jsem na nervy, když tam rodiče dávají děti s kašlem a hustou rýmou. Dnes jsem jim řekla, že je do kolektivu nebudu poštět, aby to zase nechytli děti vyléčené. Naštěstí vedení stojí v tomto za mnou. Držím pěstičky, aby to bylo conejdříve dobré a nachytali jste imunitu.

Mavekr,
jsi zlatíčko. Dětičky se postupně uklidňují a u oběda byly všechny moc šikovné a jak spinkali, no zlatíčkak umazlení. Jsou to moje sluníčka. Váhu máš skvělou. Jinak o tom, že ráno bylo dítko zdravé a odpol se snoplem, je normální i dospělák to tak má. Pokud je rýma průhledná, není nakažlivá, ale pokud je zelená, a rodiče dítku dají ráno kapky do nosu, a odpol mu ty hnisy tečou, tak to už je rýma pokročilá a kecají matky.

Všem krásný večer.

Honzulka 8. září 2016 22:03

OMLOUVÁM SE ZA CHYBY A ZA MEZERNÍK.:-) PSALA JSEM VE SPĚCHU

Honzulka 8. září 2016 22:08

Ahoj holky.
Koukám,že jste všechny do toho září skočily nějak na plno :-(.

U nás už je dneska klid-malá usnula po 19.h,za to včera tady skákala ještě o půlnoci(odpoledne spala 3 hodiny,tak ji nedostali do postele).No nějak té dnešní výchově opravdu nerozumím.Když to ale nevadí jim,já to týden vydržím.Už jsem ale dneska hezky ospalá.

Ranní váha -1kg,tak jsem spokojená.Jedla jsem v podstatě všechno,co ostatní,akorát jsem se opravdu naučila jíst tak do polosyta a ono to funguje.Na víc,když k tomu bylo celkem dost pohybu.

Hezký večer všem a od zítřka už bude zase trochu více času,tak si vás pořádně pročtu :-).

mona 9. září 2016 21:26

Ahoj holky,
tak tady krásně, teplo a slunečno. Dnešní ranní váha 90,4 kg.

Meny na víkend:
S - velký hrnek kávy s mlékem, voda, kukuř. chlebíček se sýrem
O - tortila s kuřecím masem a zeleninou, voda, káva s mlékem
V - asi jen tuňák, voda a káva s mlékem bez kof.

Mono,
velká gratulace k úbytku. Nedivím se ti, že se těšíš až mladí odjedou. Ta dnešní výchova je opravdu nanic.

Všem krásný víkend.

Honzulka 10. září 2016 09:36

Dobré ráno holky :-).

Konečně jsem se dospala,včera jsem odpadla po 19.h a spala jako šípková Růženka :-D.
Venku zatím necelých 15,ale už vylízá sluníčko,tak bude asi hezky.
Dneska budu mít opět pohybu dost-musím dát do pořádku barák,vyprat několik praček........
My dneska dojídáme to,co tady zbylo(a že toho není málo),tak jídelníček nenapíšu.
Ale už se opravdu těším,až zase najedu na své stravování.
Honzulko,dík a tobě ty palečky pořád držím,ať už tam ta další meta zůstane.Obdivuji tvoji výdrž, když ti to jde tak pomalu :-).

Mavekr,to je super,že jste se ve školce už zaběhli a snad si to nějak sedne i se zlobivým chlapečkem.Užívej si krásných dní,než nastoupíš do práce.Váhu máš super,tak se určitě cítíš dobře :-).
Cuketové zelí jsem dělala asi 2x,kdysi-ale nějak jsem mu na chuť nepřišla,tak písni svůj recept,třeba tam bude nějaká ingredience,se kterou bude lepší.
Dýňovou polévku dělá a ta chutná všem,ale jak píšeš,ta moc dukanovská není(je tam smetana a ještě tam dávám brambor).

Anežko,gratulace ke krásné váze a pevnou vůli k tomu poslednímu krůčku k vysněné váze.Já jsem šla do trojky(a to ještě nemůžu dodržovat úplně přesně) také dříve a váha sice pomalu,ale jistě pořád o něco klesá.

Že máš malou nemocnou hned po nástupu do školky mě mrzí,ale není to nic neobvyklého.Asi má tu imunitu nedostatečnou a je to hned.
Imunita se samozřejmě zvyšovat dá,ale je to běh na delší trať.Zkuste čaje z různých bylinek,výborné je otužování vodou,nebo přes zimu sauna-na tu nedám dopustit i pro dospělé.Do pokoje,kde dítě spí dát namočenou plenku nebo ručník v odvaru z máty nebo majoránky.Pro éterické olejíčky moc nejsem,většina z nich obsahuje i jiné látky,které hlavně dětem moc neprospívají a těch opravdu čistých je jenom pár a jsou hodně drahé.
Výborný je i výluh z nakrájené cibule,zalité medem.


Bylinky na posílení imunity.

Aloe vera náš organismus čistí a posiluje. Čistí tělo od toxinů a tím ho zbavuje zátěže.
Česnek, cibule a křen jsou jednak zdrojem vitamínů a minerálů, ale také jde o přírodní antibiotika.
Echinacea je svou schopností posilovat imunitu proslulá. Dokonce se někdy používá i jako podpůrný prostředek v boji s rakovinou.Bylinky na posílení imunity
Eleuterokok ostnatý zvyšuje obranyschopnost našeho organismu zejména před stresem.
Jinan dvoulaločný má posilující vliv na imunitu a funguje také jako antioxidant a stimulant krevního oběhu.
Kopřiva je součástí čistících čajů a doporučuje se pro detoxikační kůry.
Kustovnice čínská je detoxikační a antioxidační bomba, která posiluje obranyschopnost organismu.
Lapacho odstraňuje z těla těžké kovy, normalizuje činnost orgánů a pomáhá likvidovat nežádoucí mikroorganismy.
Lichořeřišnice je zdrojem vitamínů a minerálů, ale také má antibiotické účinky. Funguje dobře jako léčba mnoha nemocí, ale také jako prevence.
Šalvěj, tymián, meduňka a máta jsou bylinky na posílení imunity a velmi šetrná přírodní antibiotika. Čaj z nich pomáhá léčit angínu nebo chřipku, ale slouží i jako prevence.
Šípek je zdrojem vitamínu C, který je pro imunitu zcela nezbytný. Zároveň jde i o antioxidant, který zpomaluje stárnutí buněk.
Rakytník řešetlákový je skvělým stimulantem imunity. Jeho plody jsou plné vitamínu C a antioxidantů.
Ženšen má účinky na obranyschopnost organismu, které jsou dokázány studiemi.

Určitě tam najdeš i takové,co jsou lehce dostupné všude kolem nás :-).

Krásnou neděli-jdu pracovat :-).

mona 11. září 2016 07:51

Ahoj holky,
tady je taky krásně a bude příjemné teplíčko.

Mono,
ani nemluv s tim mým pomalým hubnutím, to je fakt už na nervy. Tak málo stačí k - 15 a pak ke 20 tce, ale prostě to nejde a nejde i kdybych se na hlavu stavěla. Snad až nebudu brát ty hormony nebo nevím. Jsem však ráda, že to neleze nahoru. Dnešní váha 90,2, tak zase malinko nižší.

Holky krásnou neděli.

Honzulka 11. září 2016 09:05

Honzulko,věřím,že to štve,ale ty hormony na tom určitě mají svůj podíl.Ale držíš se a nepřibíráš a to je důležité.Myslím-je to teda můj názor-že je teď hrozně důležité jíst pravidelně a hlavně nehladovět(i když to při tvé práci určitě někdy není jednoduché).Tělo si zvykne na váhu,které jsi dosáhla,zjistí,že nehladoví a potom zase něco pustí,uvidíš :-).Jenom vytrvej,když už máš za sebou takový kus práce.

mona 11. září 2016 09:43

Ahojte holky

Mono moc děkuji vše jsem si zapsala a zkusim postupně aby malá měla imunitu
Zítra jde po nemoci do školky tak snad to bude bez problémů :-)

Mavekr

Malá jde zítra po celém týdnů do školky tak jsem zvědavá kdy zas něco přinese domů. Jinak jsou třídní schůzky a focení kolik kc jste platily?

Honzulko

Moc děkuji za pochvalu s váhou ale ještě jsem daleko :-)


Jinak holky ve spěchu dnes. Váha dnešní 60,8kg

Přejí krásný večer

Anežka 11. září 2016 22:54

Ahoj holky,,
u nás stup. sluníčko vykukuje, tak bude krásně, ale i kdyby pršelo, tak mně je super. Dnešní váha ukázala 89,7 kg. Tak snad se už tentokrát udrží a budou ubývat jednotky.

Meny na dva dny:
S - vitamín 0,5 l - něco na mně leze, káva s mléke, jogurt se skořicí
s - jablko, voda
O - vaječná omeleta, dukan placka, kys. okurka, káva s mlékem, voda
v - voda, káva bez kof. s mlékem, vejce na tvrdo, sýr, šunka, dukan placka

Holky držte se a hubnutí zdar. Krásný den

Honzulka 12. září 2016 06:53

U nás 15 stupňů, nějak se mi to tam nenapsalo.
Pa

Honzulka 12. září 2016 06:55

Ahoj holky.
U nás také 15 stupňů,ale sluníčko už vylízá,tak bude určitě teplo.

Honzulko,oóóóbrovitánská gratulace.Tomu říkám po ránu dobrá zpráva.Tak teď už jenom aby se tam udržela a pokračovalo to směrem dolů :-).

Anežko,k dosažené váze také gratuluji.
S malou to bude na dýl,ale pokud na tom trochu zapracuješ,imunita se určitě zlepší.

Já vyrážím na prohlídku,tak snad projdu a uvidím,co bude :-).

Krásný den všem :-).

mona 12. září 2016 07:30

Ahoj holky,

opět jen na rychlovku, než poběžím pro malého do školky. Dnes poslední den, co ho beru po obědě, od zítřa najíždíme i na spaní, tak jsem zvědavá..

Honzulko, moc velká gratulace k té osmdesátce. Věřím, že už tam zůstane a mrška nahoru už nepoleze. Určitě máš velkou radost, já ji mám i za Tebe :-)

Anežko, třídní schůzky u nás asi neznají.. Fotit se budeme ve čtvrtek, ale jak jsem se ptala učitelky, tak říkala, že cela 350-400kč. No, málem mě omylo, jak jsem to slyšela.. V pátek dám vědět, jak budu vědět přesně :-) Vy už jste se fotili? U nás je to takové divné - vyfotí dítko, vyvolají fotky a pak je nacpou rodičům. No a když se jim fotka nelíbí, třeba že se dítko neusmívá nebo tak, tak nevadí, fotky si vezmou a vyhodí je. Nějak to nechápu a oni to neřeší, však za ty prachy ty vyhozené fotky zaplatí ti, kteří si je vezmou.. Jsem říkala, že kdyby dali náhled a pak si každý řekl, tak by to bylo i levnější a víc rodičů by si ty fotky určitě vzalo, než takhle. Takové šílené plýtvání.. No, hnus.

Mono, zlatíčko, pořád na Tebe myslím, ale teď už se ani k PC skoro nedostanu :-( A to teprve budu nastupovat do práce. Nějak si to nedovedu představit, jak to všechno budu dělat pak, když už teď nestíhám.. :-( Do dýňové polévky jsem dala jen dyní, mrkev a zakysanou smetanu, sůl, pepř.
A cuketové zelí - dělala jsem kuře na cuket. zelí (pečené) a pak jsem přelila do hrnce a chlapům ještě zahustila a bylo dobré :-)

Recept na to zelí - snad se objeví, jak ho píšu, minule se mi řádky úplně přeházely :-(

Cuketa 4 kg
Cibule 6
Ocet 1/2 l
Cukr 500 g
Sůl 50 g
Kmín 2 lžíce


Cuketu vyčistíme od jader a hrubě postrouháme. Přidáme pokrájenou cibuli na kostičky a promícháme vše s cukrem, solí, kmínem a octem. Necháme asi 1/2 hod odležet a pak naplníme do sklenic a sterilujeme 30 minut při 85 °C.
V zimě jen podusíme na troše sádla a můžeme hodovat.

mavekr 12. září 2016 11:29

Ahoj děvčata,
píši po delší době,nějak není čas.A když je,tak jdeme běhat nebo plavat.dokud to ještě jde.

Jinak váhu si pořád držím,jím skoro vše,kromě bílého pečiva a minimum smaženého.
Hodně sportuji,což se projevilo hodně na metabolismu,jím víc bez nějakých výčitek a nabírání.Na těloe už je to taky trochu znát,začínám se zpevňovat.

Krokoměr jsem odložila,pořídila jsem si fitnes náramek,vyhodnocuje denní aktivitu a motivuje...super věc

Honzulko velká gratulace k osmičce,nevzdala jsi to :-D

Mono,držíš se taky skvěle :-)

Mavekr,ty máš teď asi napilno,ale ono se to ustálí a vše bude v pohodě...

Anežko,doporučuji na pročištění a imunitu tibetskou houbu,používám od června a super..

Tento týden bude úplněk,kdo se přidá???

Moc Vás všechny zdravím

Rybka 12. září 2016 14:33

Ahoj všichni,
hlásím se po delší době.Všechno nestihnu dočíst,jsem pořád v práci.
Koukám,že řešíte děti ve školce.Dcera dávala vnoučka do školky cca od 2,3/4 roku.Nabídli jí to u nich na dědině,že mají málo dětí a že jí ho pohlídají když bude potřebovat.Má ještě teď 9 ti měsíční holčičku.Po několika návštěvách školky nám došlo proč mají málo dětí. Ven chodili jen občas (moc horko,moc zima) Zlobíš? Ve sklepě jsou čerti! (slyšela jsem na vlastní uši) Tak už neřvi,jsi přece velký kluk to zvládneš! a odtáhla ječící dítě pryč bez rozloučení s maminkou....(naštěstí to nebyl ten náš) Žádný pití,dokud si neuklidíš hračky!! Vrchol byl ,když jsem šla pro malýho odpoledne. čekala jsem 10 minut a učitelka nikde! děti byli samotné v herně.Dalších pár minut jsem malýho oblíkala,pak jsem ho posadila do auta před školku a vrátila se ,učitelka pořád nikde.Přišla další maminka a udělala to samé.Hlídala pak děti v autě a já děti v herně.Učitelka byla pryč cca 25 minut celu tu dobu by byly děti bez dozoru!!
Obědy? Guláš a na pití Coca cola,ale prý byla light!! No děs a hrůza....Od září chodí malej do jiné školky.Sice ho 20 minut vozí autem,ale zatím jsou nadšení oba.je tam úplně jiný přístup k dětem : Pláčeš,já vím,že je ti asi smutno,copak by ti pomohlo? Kdybych tě vzala za ruku? nebo pochovala? Dětem neříkají,že tam musí po obědě spát,ale že můžou zůstat na pohádku.A buď usnou nebo ne.Smí si donést i svůj polštářek.Vaří tam zdravě a moc dobře,jídelníček mají na svých webstránkách.+ nejoblíbenější recepty.ven chodí za každého počasí... Jo a děti hned druhý den měli na nástěnce fotky Můj první den ve školce fotí je skoro denně při různých aktivitách,fotky ukládají na rajče a rodiče se přes heslo mohou podívat a fotky zadarmo stáhnout.Malej tam spal od druhého dne a nechce se mu odpoledne jít domů. Říkala dcera ,že tam ještě neslyšela žádné dítě plakat.Jsou tam fajn učitelky a k dětem mají bezva respektující přístup.Mají dvě třídy po 24 dětech.
Jinak s panem Dukanem okolo sebe chodíme a nějak se vyhýbáme :-),ale váha jde i tak pomalu dolů nebo stojí.Vyřadila jsem cukr,mouku a špatný tuk a zatím mi to stačí. Mám 73 kg na výšku 178 cm.
Všem přeji hodně hubnoucích úspěchů ,pěkný nastávající podzim.
Všera jsem dělala bezinkový likér z 8 kilo bezinek.
A jěště tu někdo psal něco na imunitu,dobrá je bazalka posvátná Tulsi
Tak zatím se mějte hezky at se daří dětem ve školce,zase se ozvu.Lenča 12. září 2016 16:03

Holky moc děkuji za gratulaci. Jste moje zlatíčka.

Mono,
tak jak jsi dopadla na prohlídce?

Mavekr,
nezlob se na mně, ale ta vaše školka je nějaká divná. A jak dnes prcek?

Rybko,
jsi šikulka. No běhat by mně nikdo nedonutil. Já bych běžela jedině kdyby mně někdo honil a to ještě kdo ví.:-(

Lenčo,
no já koukám jako blázen. Co to máte v okolí za školku? V dnešní době nechat děti bez dohledu? Já trnu vždy když mám jít někomu utřít zadeček, aby se náhodou něco nepřihodilo a to není ani minutka.

Holky ještě jednou díky, bez vás bych to nedala.

Krásný večer.

Honzulka 12. září 2016 19:25

Ještě k té školce - na pití mají děti stále k dispozici buď vodu nebo sirup slazený stevií.To je moc fajn.Napít se můžou kdykoliv a učitelky hlídají pitný režim.
A já jdu pomalu balit - jedeme z chalupy do civilizace.

Vezu si poslední cukety,jednak už mají plíseň a jednak mi dnes část zničil bagr co nám tu dnes bagroval část terasy.Udělám si lečo s cuketou. Mějte se hezky

Lenča 12. září 2016 19:27

Honzulko,školka je na obecním úřadě a letos ji asi zruší,nemají děti a i holčička místostarostky začala raděj chodit jinam.
Stížností bylo už asi moc.

Lenča 12. září 2016 19:32

Ahoj Lenčo a odkud jsi prosím? Hned jsem to za tepla četla i manželovi a on říkal, proč hned zavírat školky, přece by stačilo vyměnit ředitelku.. Ale to asi tak jednoduché jako zavřít není :-)

Honzulko, moc se omlouvám že špytně podané informace - odpoledne jak jsem šla pro Kikiho, tak byl na nástěnce papír, že je ve čtvrtek třídní schůzka a účast povinná :-D takže asi zapracovalo mé trpké zvolání, že u nás nic takového není :-D Jinak uvidíme zítra co a jak, když tam bude Kikinek poprvé spát a pak se rozhodneme, jestli ho tam necháme nebo dáme jinam..Škoda, že Ty jsi tak daleko, byla bys vhodná adeptka :-D

Holky, hezký večer všem. Dnes skoro bílkoviny akorát večer jsem si místo jogurtu dala termix..

S - melta s mlékem, sladidlo
SV - OO kaše se skořicí
O - tvarohový koktejl (tvaroh, skořice, sladidlo, mléko - umixovat)
SV - vařené vejce (chlapi měli fazolky na smetaně s vejcem a mě se nechtělo nic jiného kuchtit..)
V - termix

dnes jsem se trochu ošulila s teplým jídlem, ale když jsou takové vedra, tak stejně není chuť.. :-)

mavekr 12. září 2016 21:06

Dobré ránko holky,

tak po včerejším BD váha 50,8kg :-) Takže mínus 0,8kg.

Holky, přeji vám všem hezký den, my běžíme na bus. Auto mám na STK.. :-)

mavekr 13. září 2016 07:00

Ahoj holky.

My jsme byli od včerejšího odpoledne do teď bez elektřiny-byla nějaká veliká závada na vysokém napětí.Zapli to před chvílí a je hrozné,jak jsme na té elektřině závislí.Stát se to v zimě,tak ani netopíme,i když máme kotel na plyn-ale bez elektřiny se nerozjede.

Včerejší jídelníček byl vzorný,tak snad hned to kilo nenaberu zpět.

ovesná kaše s goji a skořicí
káva s mlékem
vývar s kuřetem a zeleninou
tvaroh s bylinkami,celozrnný chléb

dnešní menu:
míchaná vejce s bylinkami,melta
zeleninový salát se sýrem a tuňákem
večeři ještě nevím(podle toho,na co bude chuť)

Mavekr,také na tebe myslím a snad nám to ještě vyjde,než nastoupíš do práce.
Doufám,že se malému bude ve školce líbit i na spinkání a že to bude pořád lepší i s učitelkami,ať ho nemusíte zvykat jinde.
A už,prosím tě,nehubni,nebo se za chvíli ztratíš :-).

Rybko,je super,že si váhu držíš a užíváš si pohybu.Už se nám ta zima blíží,tak je potřeba toho pěkného počasí ještě využít.

Lenčo,na tvou výšku máš tu váhu super,tak se drž a trochu si i užívej-ne se jenom pořád dřít v práci :-).

Honzulko,prohlídka dopadla tak na půl.Je to u nás fakt hrozné,že na jednu stranu ti dají tolik omezení,že tě nikde nechtějí a na druhou stranu pořád snižují stupeň ID.Dnes mám schůzku kvůli práci na poloviční úvazek,tak jsem zvědavá.Chtějí ale člověka se sníženou prac. schopností,tak snad to klapne.

mona 13. září 2016 08:37

Ahoj holky,
u nás bylo opět krásně a teplo. Nějak nestihám a zítra mám opět celý den, tak se ozvu opět až večer. Váha stále stejná, uf. Zatím se mrcha drží na té počáteční osmičce.

Meny na dva dny:
S - voda, káva s mlékem, kukuř.suchar, šunka sýr, vejce
s - švestky
O - voda, káva s mlékem, dukan tortila s tvarohem
V - voda, čaj - zázvorový s pomerančem, makrela

Mono,
to máš pravdu,je toopravdu děs. Když mají dát peníze, tak je člověk zdravý a když mají dát práci tak nevyhovuje kvůlí hendikepu. Držím pěstičky.

Mavekr,
šikulka, ale ta nízká váha - NEHUBNI UŽ!!!

Lenčo,
odvolat ředitelku,je dnes těžší, než si vůbec dovedeš představit. Je to síla.

Všem krásný večer.

Honzulka 13. září 2016 19:14

Dobré ráno holky,
dnes jsem vstávala dříve. Nějak špatně se mi usínalo a spalo. Vypadá to, že bude hezky, i když je ještě trošku tma. Venku teploměr ukazuje 14 stup. tak nevím jestli není pokažený. Váha stále stejná a stále se tam drží počáteční osmička. Vpátek je úplněk, tak zkusím držet půst. V sobotu a neděli máme opět akci. Se mi poslední dobou zdá, že jdu z akce do akce, ale asi to bude tím, že mám konečně čas na přátelé. Je to super mít kolem sebe lidi se kterými je super.

Za chvíli vyrážím na celý den do práce.

Všem krásný úspěšný den.

Honzulka 14. září 2016 06:04

Ahoj holky.

Venku je sice chladněji,ale sluníčko vylízá,tak to vypadá,že bude opět hezky.

Honzulko,také jsem dneska špatně spala.Měla jsem k tomu ale důvod.
Myslela jsem,že tentokrát proběhla návštěva v rámci možností celkem dobře a ono ne........
Na půst se také chystám,tak snad to dám-už jenom kvůli pročištění těla(a třeba i hlavy).
Je super,že se tě osmička drží,tak snad už se tam usadila a jede se dál :-).
S povoleným určitě nebude problém ani akce a dobrá zábava a setkání s přáteli jenom prospěje.

Krásný den všem :-).

mona 14. září 2016 08:28

Ahoj holky :-)

Tak jen na rychlovku, než přijdou první spolugrilovníci :-D

Holky, hubnout už nehudbnu, jak já si dopřávám, to by jste mi opravdu mohly závidět :-D

Tak už jsou tady, tak ještě večer :-)

mavekr 14. září 2016 17:13

Dobré ráno holky.

Vykulila jsem se teprve před chvílí.Mám za sebou první pracovní den(teda spíš půl den) a doufám,že to půjde.

Ranní váha stejná a to to stravování nebylo zrovna ukázkové.Nevzala jsem si svačinu a tak jsem snědla perník.Po takové době ale byl i ten darovaný perník mňamka :-).

dnešní menu:
míchaná vejce s pažitkou,dukan placka
jablko
tvarohové nočky s tuňákem a zeleninou
tvaroh se skořicí,káva

Mavekr,grilování jste si určitě užili a doufám,že sis dala pořádně do nosu :-D.

Zítra jdu do půstu a pokud bych měla velký problém,mám nachystanou zeleninu a ovoce,co si rozmixuji na smoothie :-).

Honzulko,doufám,že se tě ta osmička pořád drží-jinak bych musela přijet vytahat za uši tu tvoji váhu :-D.

Krásný den všem :-).

mona 15. září 2016 08:24

Ahoj děvčata,
Mono,tak doufám,že to v práci zvládáš a zvládneš.První dny jsou nejhorší,než si vše sedne :-)

Do půstu jdu zítra taky,tak uvidíme...

Mavekr,jen si užívej,pokud můžeš.Včerejší grilování ti závidím,mě čekají dnes 2 hod angliny,první lekce.Tak jsem zvědavá...

Honzulko,ty se určitě s půstem taky přidáš,i když nevím s tím zápřahem co máš v práci !

Krásné odpoledne všem

Rybka 15. září 2016 16:06

Hezký večer holky,

hlásím, že se k zítřejšímu půstu přidávám také :-) Dnešní ranní váha 52kg, ale nechci půst kvůli hubnutí, ale trpím z ničehonic najednou zácpou, tak snad mi půst pomůže se pročistit.. Jestli nezvládnu, tak to taky vadit nebude, budu chlapům dělat kuřecí vývar, tak kdyžtak si dám čistý vývar nebo mléko.. Jinak pojedu na čajích :-)

Holky, všem vám držím palečky a přeji mnoho sil do půstu a kdo nezvládne nebo nechce držet, tak i tak přeji samé shozené kilogramy :-)

PS: ve školce bojujeme, dnes vyzvedával poprvé manžel a učitelka na Kryštůfka pěla samou chválu, že se i sám převlíkal a všechno a že zvládá věci co ani starší dítka ještě neumí.. Asi se ji můj manžel líbil :-D

mavekr 15. září 2016 20:14

Ahoj holky,
tak u nás dnes bylo hezky i když trošku chladněji oproti včerejšímu dni. Váha se mrcha naštěstí drží.

Dnešní meny:
S -voda, káva s mlékem, vaječina
s - voda, hruška
O - voda, káva s mlékem, mleté maso s omeletou
V - voda, čaj, jogurt

Zítra Půst.

Meny na dva dny (sobota a neděle):
S - voda, káva s mlékem, pudink
S - nektarinka
O - voda, káva s mlékem, pečené kuřátko
V - voda, káva s mlékem, dukan placka vajičkový salátek

Mono,
neboj váha se drží a stále tam je 89,7 kg.

Rybko,
do půstu jdu určitě.

Všem co budeme zítra hladovět, hodně síly. Stojí to zato. Holky vydržat.

Krásný večer.

Honzulka 15. září 2016 20:27

Mavekr,
Kryštůfek je určitě velká šikulka a ze začátku ve školce to bylo určitě jen nedorozumění a už buded určitě vše ok a jen dobré.
Pa

Honzulka 15. září 2016 20:30

Dobré ráno holky :-).

Zabíhám se v práci a zatím to jde,tak uvidím,co na to záda.

Dnešní menu je jasné-voda,čaj,voda,čaj.........a pokud budu do odpoledne,než půjdu do práce trpět,tak si udělám s sebou zeleninové a ovocné smoothie,abych někde nepadla :-D.

Zítra jsem zvědavá na vaše úbytky(a i na ten svůj).

Tak se holky držte a vydržte :-).

Hezký den,i když už vypadá trošku zamračeně.

mona 16. září 2016 06:59

Ahoj holky,
píšu z práce. Zatím tady nejsou žádné děti, ale ony dojdou a všechny najednou. Musela jsem si dnes vzít noťas s sebou, tak vám píšu.
Dnešní váha vyšší ukázala 89,9, ale stále tam je ta osmička na začátku.

Mono,
taky jsem zvědavá na úbytek. Chtěla bych aspoň kilo, i když to u mně nehrozí.

Holky hodně síly a pevné vůle.

Krásný den

Honzulka 16. září 2016 07:19

Krásné dobré ráno holky :-)

Tak já ráno 52,2kg a na snídani melta. Bez té mi to prostě nějak ráno už nejede a v autě se nesoustředím pořádně na jízdu. Ikdyž je to zvláštní, že to nemá kofein a stejně účinky na mě má :-) Teď už piju ten spůj pročišťující čajík a uvidíme jak dál.

Holky, hlavně pevnou vůli a neozývající se žaludek :-D Moc vám všem držím pěstičky, ať je zítřejší váha co nejnižší.

Honzulko, dnes jsme ve školce také byli mezi prvními a to jsme dorazili kolem půl 8. Jindy býváme skoro poslední. Asi tím, že je pátek :-D Malý mi už dva nebo tři dny fňuká, že do školky nechce, tak nevím. Zato ve školce je prý pak šikulka a hlavně od nikoho nechce pomáhat, on přece všechno umí sám! :-D No jinak to bude paní učitelkou, dnes tam je ta starší a ráno jsem si vyslechla kázání, že proč jsme si jako včera paní ředitelce stěžovali atd. Včera byly třídní schůzky a jak všichni odešli, tak se byl manžel jen poptat, na jak dlouho to teda je, že má Kryštůfek chodit jen do půl třetí, že jak nastoupím do práce, tak to prostě dřív jak o půl čtvrté nestihne.. Paní ředitelka v tom neviděla žádný problém, proč by tam nemohl zůstávat. No, jenže asi něco říkala učitelkám a já ráno dostala sprda, že jsme si na ni stěžovali..
Hele, po Ostravě se teď ve školkách dějí věci, že člověk nestačí zírat. Že si děti už po obědě nečistí zoubky (údajně že se o chrup svých dětí mají starat rodiče a dvakrát denně čištění stačí), že si učitelky s dětmi už nebudou kreslit nebo hrát společenské hry, protože dítě se má vyvíjet samo podle svých možností a do bitky dětí můžou učitelky zasahovat až když se jedná o možné ublížení na zdraví. Že to jsou prý teď nějaké nové normy a stanovy pro školky a už minimálně třetina školek v Ostravě se tak podle toho řídí. Kamarádka maminka je z toho nešťastná, protože ona má bohužel dítko, kde to takhle vedou. Jsem říkala, že to ale je přece nějaká blbost a dítě dávám do školky, aby se naučilo nějaký řád a povinosti ne?

Mono, hlavně, ať se Ti v práci líbí a není to moc velká zátěž, abys tam mohla vydržet :-)

Rybko, co angličtina? Také jsem uvažovala o nějakém kurzu, ale zatím jsem se k tomu nedostala,abych vůbec pohledala, co se v Ostravě nabízí :-) Chtěla jsem se zeptat, když jedeš napůl RAW, děláš si kaši ze lněných semínek? Máš nějaký vyzkoušený recept? Jak jsem byli na Mohelničáku, tak jsem od jedné kamarádky (také stánkařky) dostala ochutnat kaši a byla výborná. Tentokráte tam byl i jeden stánek, kde vyráběli jen raw jídla, měli tam i raw čokoládu, nanuky, dortíky, kaše.. tak si tam koupila na snídani tu kaši a byla opravdu výborná. Prý lněné semínko rozmixované ve vodě, jablíčka, brusinky, nějaké klíčky. A víc nám výrobkyně neřekla. Hledala jsem na netu, ale nic takového jsem nenašla a ráda bych vyzkoušela. Co jsem našla recepty, tak skoro všude je banán, který nejím :-( Takže kdybys měla receptík na nějakou kaši (sladkou i slanou), tak budu mocinky ráda :-)

Holky, přeji hezký den a mnoho shozených kilogramů :-)

mavekr 16. září 2016 09:42

Ahoj děvčata,
tak zatím asi 1 l čaje,teď si dávám kávu.

Mavekr na těch kaších není nic složitého.Semínka většinou namočíš přes noc do trošky vody,můžeš přidat pár oříšků/nesolených/.Ráno rozmixuješ s jednou porcí ovoce a kaši osladíš javor.sirupem nebo medem.Ozdobíš jakýmkoliv ovocem.
Můžeš dávat semínka lněná,ovesné vločky chia semínka atd...mně chutnají právě s rozmixovaným banánem...nebo ochucené karobem taky super.
Jinak se prodávají ve zdr.výživě již připravené různé kaše..


Angličtina masakr,jsou hodně pokročilí,ale stále tam učí moje oblíbená učitelka a o tom to je :-D

Mono,držím palce jak v práci,tak s půstem.Smoothie jsou bezva,alespoň nepadneš hlady :-)

Honzulko,neboj,ona se váha zase posune směrem dolů.Ta osmička je skvělá,
a už tam zůstane,dokud ji nevystřídá 7 :-D

Krásný den všem

Rybka 16. září 2016 12:02

holky,tak jsem ráda,že je pátek :-).
Z toho zaběhávání jsem trošku zadýchaná :-D..........a ten můj půst tak úplně nedopadl.Držela jsem se až do chvíle,než jsem čekala na autobus z práce a protože se mi už nechtělo nikde chodit,sedla jsem si na lavičku na zastávce.Co čert nechtěl-přímo na proti je stánek s výbornou zmrzlinou,točenou i spoustou druhů kopečkových a já měla ještě půl hodiny čas.Tentokrát jsem ale chtěla jeden a opravdu jsem jeden řekla,ne jako minule,když jsem chtěla jeden a vylezlo ze mě,ani nevím jak,dva :-D.
Tak jsem zvědavá na zítřejší vážení a i na vás ostatní,jak se vám dařilo.

Krásný víkend všem :-).

mona 16. září 2016 20:53

Ahoj holky,
tak já taky tak nějak porušila a dala si 4 kávy s mlékem a okurku. Tak to se váha nehne.To bude ukládat. Ale dám vědět zítra.

Mavekr,
to co jsi slyšela je opravdu pravda. Bohužel, ale čištění zoubků a ty ostatní věci co jsi psala se mění. A to hlavně kvůli vysokému počtů dětí a čímdál nižšího věků dětí ve školkách. Tak to ta naše vláda domršila, že to za chvíli bude jako v cizině. Děti se nebudou převlékat a to ani když budou špinavé a mokré, kde budou chtít spát, tak tam si lehnou a podobně, ale doufám, že až tam to nedojde. Kdyby jen dnešní maminky věděly jak to funguje v polsku, norsku, švédsku, německu atd. Tak by viděly, jak tady se učitelky ohánějí, aby děti byly najezené, vysmrkané, v suchém, nepočůraném atd. Tady mají dvě učitelky 28 dětí a v cizině 15 na tři dospělé osoby. To se pak pracuje jinak.

Rybko,
jak ses dnes držela ty?

Mono,
to zase taková pohroma není.

Všem dobrou noc a na zítřejší vážení hodně štěstí.

Honzulka 16. září 2016 21:39

Ahoj holky,
tak jsem pěkně zklamaná. Už večer když jsem se zvážila, tak jsem měla 0,8 nahoře - což jsem byla v šoku z čeho. A dnešní váha ani o kousek méně. Úplně stejná. Tak už půst asi držet nebudu. Bez kávy s mlékem nevydržím - od rána do večera v jednom zápřahu, to bych se vybulila. Tak snad vy jste na tom mnohem lépe.

Všem krásný víkend.

Honzulka 17. září 2016 07:26

Tak jsem se byla znovu zvážit a ukázalo to o 0,2 méně, takže váha 89,7. Tak aspoň něco.

pa

Honzulka 17. září 2016 08:46

Ahoj holky, nestíhám ani přečíst a už mě manžel uhání, že jedeme.. Jen hlásím, že ráné váha 51,2kg, takže za včerejšek mínus 1kg, ikdyž mi bylo večer zle a znědla jsem jeden zelník (kynuté těsto plněné párkem a zelím - domácí :-) )

mavekr 17. září 2016 08:58

Dobré ráno holky.

U nás déšť a chystáme se na nákup,tak se mi vůbec nikam nechce.Leda že bychom měli půst celý týden :-D.

Honzulko,to mě mrzí,že ti ta váha tohle dělá,ale i tak držím palečky,ať vydržíš.Zkus to tedy bez půstu a uvidíš,jak to bude.Trápit se opravdu nemá cenu.
Já jsem byla také překvapená,protože ráno bylo na váze -60,a to jsem ještě večer ke kávě snědla kousek rybízové buchty.Ten můj poklad si ji upekl sám,když to prý poslední dobou tak odbývám.U nás se peklo totiž 2x týdně,ale také jsem podle toho vypadala.
Bude to ale určitě tím,že mám více(a jiného pohybu),než jsem byla zvyklá a také moc není čas nic sníst,tak piju jenom čistou vodu.

Že už nemám školkové ani školní děti jsem moc ráda.Jak to tak všude vidím,abychom se opravdu začínali bát,co z většiny dětí vyroste.
Určitě se najdou i vyjímky,že Mavekr :-),tak aspoň že tak.

Odpoledne jsme se chystali na zavírání pramenů,tak doufám,že se to vyprší.

Hezký den.

mona 17. září 2016 09:09

Honzulko, jejda, co Ti to ta váha provádí? :-( To je moc velká škoda, že se tak snažíš a pak takový výsledek :-( Je mi to moc líto. No, v naší školce na třídních schůzkách o něčem takovém nepadala ani řeč, takže jen doufám, že by takové věci konzultují s rodiči než se uvedou do praxe.. Manžel tvrdil, že to je nějaká blbost, že to zas jen jedna paní povídala...No, tak jsi mi potvrdila, že není :-(

Mono, super úbytek :-) A snad se nám to počasí vyprší alespoň do zítřka, dnes to tak nevypadá :-( Manžel je šikulka, že si poradil i sám, když na něj s pečením prdíš :-D

Jinak holky, celý víkend oslavujeme narozeniny, takže včerejší shozené kilo bude určitě hned zítra zase zpět .-)

Hezký den všem přeji

mavekr 17. září 2016 14:47

Ahoj holky

omlouvám se, že jsem se neozvala dříve, ale fakt jsem nestíhala, ale průběžně jsem aspoň nějaké info přečetla.
jinak už mám za sebou všechny oslavy a tu svatbu a můžu se začít intenzivně věnovat dietě. včera jsem dala půst a zvládla jsem to jen jsem se nestihla zvážit tak příště. Jinak já jsem opět v práci a už najíždím do toho pracovního tempa. Další volno v nedohlednu.
Mějte se moc krásně a hubněte dále

přeji krásnou dobrou noc

Markét 18. září 2016 00:33

Ahoj holky,
tak nějak si tělo dělá co chce. Dnešní váha 89,3 kg. Tak jsem šťastná, že se to hlo směrem dolů.

Všem krásnou neděli.

Honzulka 18. září 2016 09:08

Ahoj děvčata,
na půst jsem trošku zahřešila,dala jsem si v poledne ovesnou kaši :-(
Druhý den jsem měla -1,3 kg.

Honzulko tak to je fajn,že jde váha zase trochu dolů.Já už taky kolikrát nevím,
váha mi vyskočí a vůbec nevím z čeho,a pak jde zase sama dolů :-)
Tak to nechávám být.Mám jen hranici nad kterou nechci jít a tu držím.

Mono,když ty zmrzliny jsou tak dobré :-)
Ale důležité je,že váha šla zase o kousek dolů.Pohybu mám taky docela dost,tak si občas dopřeji něco dobrého....
A v práci jsi spokojená?

Mavekr,snad jsi všechny oslavy přežila :-D

Krásný den všem

Rybka 19. září 2016 13:58

Ahoj holky,
tak u nás dnes celý den prší. Není chladno, tak je to dobré. V práci se nám vrací hodně dětí po nemoci a už pláče sem tam nějaký bobek a to jen chvíli.Už si pěkně hrají,zapojují a jsou to prostě moje zlatíčka. Není hezčí odměna, než šťastné dítě s úsměvem. Jinak váha se naštěstí drží. Sice tam už ráno nebylo 89,3, ale 89,5 kg, ale to se dá.

Dnešní a zítřejší meny:
S - voda, káva s mlékem, jogurt se skořicí
s - ovoce - jablko, zítra hrozny
O - voda, káva s mlékem, kuřecí roláda plněná špenátem a vejcem
V - tuňák, čaj, melta

Rybko,
ani nemluv, já se už přes 90 - tku nesmím dostat, jinak se asi picnu.

Holky krásný den.

Honzulka 19. září 2016 14:17

Ahoj holky :-)

Jojo, oslavy jsem přežila - v sobotu moje narozeniny, v neděli Kryštůfek svátek, tak jsme to vzali jedním vrzem a slavili clý víkend :-) A dnešní ranní váha 51,2kg, takže žádná hrůza :-)
Dnes poprvé Kryštůfek až do půl 4h, tak jsem zvědavá, co paní učitelka :-) Jen malý ráno nebyl k probuzení a celé ráno bylo takové zmatené, že jsem zapoměla i normálně běžné věci.. Ale dnes jsem se poprvé odvážila a jela autem až ke školce. No, žádná hrůza se neděla a protože prší, tak jsem ráda. Jinak jsme vždy parkovali na větším parkovišti pod hřbitovem a do školky kolem hřbitova do pořádného kopečka asi 7minut chůze.. Celý den tady prší a je chladno :-( Už se nám to počasí kazí. Snad se vybere alespoň na víkend, ať si ho všichni ještě užijeme - my jedeme na Pálavu :-)

Honzulko skvělé, že váha klesá. Gratuluji a jen tak dál! :-)Je super, že už jsou mrňousci fajn, alespoň si to v práci můžeš užívat a né se stresovat..

Rybko, oslavy jsem přežila ve zdraví, jen o pár deka těžší a o rok starší :-D Na raw kaši jsem se ještě nedostala, vždycky si večer zapomenu namočit semínka :-( Ale pak jak začnu chodit do práce, tak si je určitě dělat budu :-)

Dnešní menu

Melta s mlékem
OO kaše se skořicí a sladidlo
kuřecí vývar s masem
vaječná omeleta s vařeným kuřecím masem

večer uvidím, jen koktejl nebo jogurt..

Holky, všem přeji úbyvající váhu a pokud možno co nejhezčí den :-)

mavekr 19. září 2016 14:43

Ahoj holky.
Nějak mi dneska stávkoval počítač,tak až před chvílí na to ten můj kouknul a rozjel ho :-).

Jinak je u nás deštivo a celkem zima,tak mě bolí i to,co nemám :-D.Snad se to ještě aspoň na chvíli vybere.Tohle podzimní deštivé počasí nemám ráda-ale to asi málo kdo.

V práci to zatím jde,i když teda aby to po třech dnech už nešlo,by bylo smutné.

Mavekr,váha super a Kryštůfek je moc šikovný,tak snad to bude dneska bez problémů........a ne jenom dneska.

Honzulko,ty se drž a na tu tvoji váhu opravdu vletím-kdyby chtěla ukazovat nějaká špatná čísla :-).

Rybko,to jo,ty zmrzliny teda jsou pro mě obrovským lákadlem a ještě když na ně koukám od zastávky.Na štěstí dneska,v té zimě a dešti,mě to lákat nebude.
Váha se ale tak +- drží,tak jsem spokojená.

Markét,tobě držím pěsti,ať zase najedeš na dietku a kila jdou dolů :-).

Všem krásný den.

mona 19. září 2016 15:06

Ahoj holky.
V rychlosti zdravím.
U nás zataženo,ale už aspoň neprčí.

Doufám,že i když moc nepíšete,tak se držíte a váha jde dolů :-).
Já mám dneska vyřizování a odpoledne do práce,tak toho času také moc nebude.
Jinak se držím a váha jde pomaličku dolů.

Krásný den všem :-).

mona 20. září 2016 08:30

Ahoj holky,
u nás dnes kosa, zataženo a ještě do toho fouká. Od včerajšího večera mám pořád strašnou žízeň a pořád piju, připadám si už jak velbloud. Břicho mám jak těhule, tak nevím jestli na mně něco leze, nebo co to zase je. Váha ráno stále stejná, ale zítra to asi bude mazec. Tak raději na váhu před prací projistotu nevlezu, abych neměla hned po náladě.

Mavekr,
tak jak to dal prcek už tak dlouho ve školičce? Jinak jsi šikulka a hlavně jezdi, aby ses pak nebála. Známa přestala po řidičáku jezdit a už se k řízení nevrátila.

Mono,
ty to máš teda rozlítane. Tak hlavně dávej na sebe pozor. A jak se teď cítíš po zdravotní stránce, když chodíš do práce?

Rybko,
ty jsi prostě úžasná s půstovými úbytky. ZÁVIDÍM - jedním slovem super.

Holky všem krásný den.

Ps: Markét, Anežko, Jitko - kde jste?

Honzulka 20. září 2016 14:32

Ahojky...tak si vas porad ctu a jste vsechny super:-)))....ja se celkem dobre hojim,jizva uz v poho a vnitrek taky jenze.... Jak se zda vyresilo to pul problemu...bricho v urovni jater boli porad tzn.ze tam jeste nejaky utvar zustal...zatim mam kapky tak kdyz boli tak si vezmu,ale asi me ceka jeste dalsi lecba....jinak vaha v poho,moc nejim nejak neni chut jen kdyz mam hlad...na op.jsem sla 71.2.ted mam 68.7.kg...........vy jste uzasne jak to s temi detickami zvladate,rada si vas ctu......drzte se a at jste vsichni zdravi:-)))...paaa

jitka 20. září 2016 16:47

Jitko,
tak to mně moc mrzí, že to ještě není na 100% OK, ale chce to čas a bude zase vše dobré. Váhu máš suprovou, šikulka. Uzdravuj a hlavně, ať tě už nic nebolí a jsi v pohodě. Drž se a zase se nám tady ozvi.
Pa

Honzulka 20. září 2016 17:09

Dobré ráno holky.

Venku se nám dělá zima-u nás 10 stupňů,ale aspoň neprší.
Dneska se chystáme zajet pro dýni,tak budu mít na víkend o práci postaráno.

Honzulko,snad se nám z tebe ten velbloud opravdu nestal a dneska už to bude s pitím v normě.Také se mi to občas stane,že se nemůžu dopít a zabere jedině bublinková voda.Piji ji fakt výjimečně,ale na tenhle případ u mě zabírá.
Rozlítané to teda mám a upřímně řečeno se to zádům moc nelíbí,tak budu muset někde trošku ubrat.V práci bych ráda nějakou chvíli vydržela,ale uvidím,jak to půjde.Ještě že se ledviny umoudřily a výsledky jsou sice na hraně,ale jde to.S bílkovinami to ale přehánět nesmím.

Jitko,mrzí mě,že to pořád není úplně v pořádku a asi to bude ještě chvíli trvat,než tě dají do kupy.Snad už to nebude dlouho trvat a budeš v pořádku.Tak se opatruj,váhu máš pěknou,tak se nestresuj a buď pokud možno v pohodě :-).

Dnešní menu jsem začala kefírem(od Mavekr jsem dostala houbičku-tak ještě jednou díky),je vážně výborný a s koupeným se to nedá srovnat.Není tak kyselý,tak mi nevadí ani po ránu.Jenom jsem zvědavá,co to udělá po ránu s mým zažíváním.
No,při nejhorším budu o půl kila lehčí :-D.

Všem krásný den :-).

mona 21. září 2016 08:03

Ahoj holky,
tak konečně popíjím v klidu doma kafíčko. Už mám pro dnešek odpracováno,tak jsem ráda, že budu mít chvíli pro sebe a v klidu si sednu. V práci je to sice den odedne lepší a děti jsou stále šikovnější, ale kafíčko doma v klidu musí prostě být.

Mono,
dnes je to s popíjením mnohem lepší a řekla bych, že je to v normě. Sice mně dnes celý den bolí břicho a střeva, tak doufám, že se na mně nežene nějaká pohroma. Ty se opatruj a nepřeháněj to, aby se zase tělíčko nerozlobilo a nevrátilo ti to i s úroky.

Meny na dva dny:

S- voda, káva s mlékem, kukuř. suchar, sýr, vejce, šunka
s - banán, čaj
o - česneková polévka
V - vaječná omeleta s kuřecími kousky, voda, melta

Všem krásný den.

Honzulka 21. září 2016 13:52

Ahoj děvčata,
Mono,taky mi chutná kefír z houbiček,už piju asi 4 měsíce a super :-)
Dokonce se mi začal dělat opar na které jsem trpěla docela dost a nic.Prostě se
druhý den zahojil....Asi s tou imunitou to bude pravda :-D
Hlavně ať jsi v pohodě s ledvinami,záda už asi lepší nebudou..

Honzulko není co závidět,myslím si,že se vždy jen odvodním :-(
Ale důležité je,že váhu držíme,že?Ty jsi daleko větší bojovník,smekám.

Jitko,hlavně se brzy uzdrav a jez zdravě,žádné diety :-)

Krásný den všem

Rybka 21. září 2016 15:58

Ahoj holky,

číst si vás čtu skoro každý den, ale nějak nezvládám psát.. Malý je teď se mnou doma do konce týdne, ve školce se přehnala nějaká viróza a polovina dětí během dopoledne to chytla, horečky, kašel, snopíky.. No, tak paní učitelky obvolávaly maminky, ať si pro své dítka přijdou.. My byli mezi nimi. Naštěstí jsme to chytli bez těch horeček, jen kašleme a snoplíme, doma ale zůstáváme.. No a to máme jet zítra na Pálavu. Poslední letošní výlet s karavanem.. Máme elektrické topení i to topení na plynovou bombu a velký pevný předstan, který se dá celý uzavřít, takže se tam zavíráme a zatopíme, tak bývá vedro jak v Egyptě :-D S váhou nevím, vybila se mi před pár dny baterka a nejsem schopná si ji koupit, vždycky na ni zapomenu.. Ale dle zrcadla zatím vypadá, že OK :-)

Jituš, přeji hlavně brzké uzdravení a už žádné bolesti :-)

Rybko, tak to je s tou houbičkou super. Uvažovala jsem, že si ji také pořídím, jen musím počkat, až sestře zase doroste :-) Ale narozdíl od Mony máme výhodu, že máme poblíž mlékomat. Ale jak naschvál jak jsem vezla Moně houbičku, byl mimo provoz :-( Jo, zákon schválnosti :-) Sestra říkala, že z houbičky zkoušela i zakysanou smetanu (dát houbičku do kupované smetany, co se prodává v krabičce jako mléko) a že byla skvělá. A také dělá jogurt a pak z něj i tvaroh nebo pomazánku alá Lučina.. No, ta houbička je prostě malý zázrak :-)

Honzulko, ve školce už je to celkem fajn :-) Paní učitelka říkala, že je šikovný a jak tam byl déle, tak že nebyl vůbec žádný problém. Tak jsem ráda :-) Držím pěsti, ať Ti jde váha zase dolů. Vážíš se každý den?

Mono, není zač děkovat, hlavně, že houbička chutná :-) Jak zažívání, prohnala Tě? :-)

Holky, hezký den všem přeji, já jdu balit a chystat karavan, péct s sebou záviny sladké i slané, smažit řízky.. Jó, klasická česká rodinka, co jede na dovolenou, jak se to v některých filmech vidí a dělají si z toho legraci :-D Alespoň, že začalo svítit sluníčko, ikdyž kosa je pořádná :-(

mavekr 22. září 2016 09:19

Ahoj holky.

U nás sice chladno,ale svítí sluníčko,tak hned je to veselejší.
Já si dneska připadám,jako vyoraná myš.Práce se začíná projevovat,jedna chybí,tak děláme i za ni,na víc mi nejede dobře bus a musela jsem čekat 40minut na zastávce,tak dneska žádná sláva.Uvidím,jak to půjde.

Kefír je opravdu dobrý a už mám dneska nachystaný další.Měla jsem minule obavy,co to se mnou po ránu udělá a ono se nedělo nic.

Honzulko,doufám,že se ani u tebe žádná pohroma neděje a vše je už OK :-).

Rybko,také jsem hodně trpěla na opary a zabraly mi pšeničné sušené klíčky.Po půl roce pravidelného pojídání se přestaly objevovat a od té doby je už asi 2 roky klid,i když je už jím občas.

Dnešní menu

kefír z houbiček
káva
kuřecí maso se zeleninou v tortille
pudink s tvarohem a goji
hruška

Hezký den :-)

mona 22. září 2016 09:35

Ahoj děvčata,

Mono,kefír z houbiček dělám z normálního polotučného mléka v krabici.Z automatu mi moc nechutnal,byl hodně nasládlý.Tak ať ti slouží,tak jako mně.S dopravou je to bída všude.
Snad ti bude zítra líp :-) Já vždy v nové práci měla hrozné nervy a hrozně zhubla.Teď už jsem skoro 20 let u jedné firmy, a snad to tak i zůstane :-)

Mavekr,užij si dovolenou,ať nezmrznete.Ale má být krásně.
Z houbiček taky dělám co jde..Posledně jsem pekla kefírovku,super :-D
Já je mám momentálně přemnožené,takže rozdávám na všechny strany.

Honzulko,není nad kávičku doma a v klidu.Hlavně ty děti ať tě moc nezlobí.
Já děti miluju,vždycky si s nimi hraji,když nějaké přivede kamarádka,nebo kamarádi.Ale plno dětí ve školce nevím jak bych zvládala :-)
Krásný den všem

Rybka 22. září 2016 14:31

Ahoj holky,
tak u nás dnes chladnoikdyž svítí sluníčko. Jinak už vím co se semnou dělo, že jsem měla takovou žízeň. Byly to zásoby. Celou noc jsem proseděla na wc. Tak mám volno a ležím a spím a chodím na wc. Takjsem zvědavá jak to bude a doufám, že v pondělí to bude už ok.

Mavekr,
jsem ráda, že se malému ve školce líbí a že se vše uklidnilo. Jinak přeji prckovi brzké uzdravení.

Mono,
pohroma byla večer, teď je mi naštěstí lépe, ale břicho bolí a mám pocit, že jsem spolkla mamuta, jak mi je těžko.

Rybko,
domácí kafíčko je super siesta, teď si na kafíčko musím počkat až mi bude ok. Zatím na něho nemám chuť a ani náladu.

Všem krásný den

Honzulka 22. září 2016 16:33

Ahoj holky,
tak dnes lépe po medicínách. Už neběhám, ale břicho mám jak balon a bolí mně břicho a střeva, tak snad už zítra bude ok. Dnes jsem jedla banány, hořkou čokoládu, coca colu.

Všem krásný večer, dobrou noc a krásný víkend.

Honzulka 23. září 2016 21:10

Ahoj holky.

Honzulko,tak snad už dneska budeš OK a břicho se umoudří.
Se začínajícím podzimem toho bude ve vzduchu létat,že se budeme mít co bránit.

My máme smutný víkend,umřel nám v pátek pejsek...........
Byla úplně v pořádku,ve středu jsme byli na pravidelném očkování,večer už nějak polehávala,ve čtvrtek už nemohla vstát,tak jsme ji museli do auta naložit(měla 45 kilo,tak nám to dalo celkem zabrat),dostala několik injekcí,ale nic nepomohlo.

mona 25. září 2016 09:12

Ahoj holky,
tak u nás krásně svítí sluníčko. Já už dnes normálně funguji. Váha 89,3 kg. No myslela jsem, že to ukáže méně. Ještě dnes banány a suchary - pro jistotu.

Všem krásný den

Honzulka 25. září 2016 09:14
starší komentáře

Přidat nový komentář:

Jméno:
 
.