logo

Ketonová dieta - účinná a rychlá varianta

Diety na hubnutí Diety Top diety Hubnu Keto
dieta

Ketonová dieta, která je známá také jako ketogenní nebo proteinová dieta, se dostává poslední dobou na výsluní jako rychlá a účinná dieta. Během diety se jedí hlavně bílkoviny a omezuje se konzumace sacharidů. Vytvořit si speciální jídelníček může být někdy velmi obtížné, naštěstí existují firmy, které nabízejí balíčky obsahující vše, co potřebuje vaše tělo. A my se podíváme na některé z nich.

KetoMix

Unikátní produkty KetoMix můžete získat již několik let. Jídla, která byla speciálně vyvinuta, obsahují vyvážené nutriční hodnoty. Tato dieta pro ženy i pro muže byla vytvořena odborníky v České republice. S balíčkem získáte manuál s jídelníčkem a radami k hubnutí. Více informací najdete na této stránce.

recenze ketomix

Proč si vybrat KetoMix?

 • KetoMix je česká značka
 • Hubnete velmi rychle
 • Nemusíte tvořit složité jídelníčky
 • Jíte 5x denně
 • Hubnete bez hladovění
 • Nemusíte sportovat
 • Stačí si vybrat z několika dietních plánů
 • Podívejte se na příběhy a zkušenosti zde.
KetoDiet

KetoDiet nabízí na českém trhu více než 8 let proteinovou dietu, která umí zatočit s nadváhou. Jejich jídla mají snížený obsah sacharidů a zvýšený obsah proteinů a tuků. Dále obsahují vitamíny a minerály, které jsou důležité pro tělo. Více informací naleznete na této stránce.

recenze ketodiet

Proč si vybrat KetoDiet?

 • KetoDiet je česká značka
 • Výsledky na sobě uvidíte velmi brzy
 • Nepočítáte kalorie
 • Jíte pravidelně
 • Nehladovíte
 • Při hubnutí nejste nervózní
 • Můžete si vybrat z mnoha programů
 • Mají velmi zajímavé reference - více zde.

Pokud si troufnete na ketonovou dietu sami, pořádně u tvorby jídelníčku přemýšlejte, ať vám v něm nechybějí důležité látky. V tom jsou instantní diety lepší, protože obsahují řadu vitamínů a minerálů. Stejně tak porce jsou přiměřené a uvaříte je za pár minut. Můžete si rovněž vybrat program na týden nebo 4 týdny, záleží jen na vás.

Když se na ketonovou dietu pořádně podíváte, tak si možná vzpomenete na velmi podobnou Atkinsovu dietu, ze které ketonová dieta vychází. Rovněž se při ní jedí hlavně bílkoviny a omezují se sacharidy. Díky této změně hubnete rychlým způsobem, obvyklá strava totiž obsahuje více sacharidů a celkem málo bílkovin.

Tato dieta je založena na konzumaci bílkovin a tuků, a na omezení konzumace sacharidů. Pro malé připomenutí, mezi bílkoviny patří maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, tofu a naopak mezi sacharidy se řadí těstoviny, pečivo, rýže, vločky, mouka nebo obiloviny.

jidlo

Při ketonové dietě sestavujete jídelníček pouze z bílkovin a tuků, je povolené velmi malé množství sacharidů. Tělo se dostává do ketózy (organismus si nebere energii ze sacharidů, neboť je nepřijímáte, ale z tukové tkáně) a vy hubnete rychleji. Za den se nesmí přijmout více než 40 g sacharidů, aby byl organismus stále v ketóze.

Při větším množství sacharidů se organismus dostává do normálního režimu. Po přechodu na ketonovou dietu trvá zhruba 2 - 3 dny, než se vyčerpají zásoby glykogenu a pak se se zdrojem energie stávají ketony, které vzniknou při spalování tuků. Zdrojem energie tak již nebudou sacharidy, ale uložené tuky.

Stav ketózy je sice bezpečný, ale i tak se musí tato dieta držet s rozumem. Vhodnou volbou jsou instantní verze na několik týdnů, které získáte například zde, zde nebo zde. Zajímavostí je, že občas se ketonová dieta používá při různých onemocněních, jako je epilepsie a různá autoimunitní onemocnění.

Jak zjistit, že je tělo v ketóze?

Jednoduchým testem pomocí diagnostických proužků zjistíte, zda je tělo v ketóze. Testy (např. Diaphan) můžete koupit v lékárně bez receptu a ráno udělat test. Diaphan koupíte za cca 130 Kč. Dalším znakem ketózy je trošku zapáchající dech a menší chuť k jídlu.

proužky ketóza

Co se smí jíst?

Podívejme se tedy podrobněji, co se smí jíst při ketonové dietě. Některé potraviny jsou povolené a některé zase nepovolené, ať zůstáváte v ketóze.

Povolené potraviny

 • Maso, uzeniny
 • Ryby - mořské i sladkovodní
 • Mléčné výrobky - sýry, máslo, jogurty, mléko atd.
 • Vejce
 • Proteinové nápoje
 • Instantní bílkovinná strava
 • Zelenina (kromě sladkých druhů)
 • Některé ovoce - avokádo, citron
 • Ořechy, semínka
 • Panenské oleje
 • Kvalitní čokoláda s alespoň 60 % kakaa - kousek jednou za čas

Co je naopak nutné vyřadit?

Při ketonové dietě jsou zakázány následující potraviny, díky kterým byste nebyli v ketóze a princip diety by nefungoval. Vůbec byste nehubli a bylo by ji zbytečné držet

Nepovolené potraviny

 • Mouka i výrobky z ní (včetně celozrnných)
 • Obiloviny - pohanka, rýže, jáhly atd.
 • Sladká zelenina - mrkev, červená řepa, kukuřice, hrášek atd.
 • Brambory
 • Některé luštěniny
 • Ovoce
 • Sladkosti - cukr, čokolády, sušenky, oplatky, bonbony atd.
 • Pochutiny - chipsy, slané tyčinky atd.
 • Káva s cukrem, alkohol

Jídelníček pro inspiraci

Inspirujte se, co byste si mohli dát, pokud budete držet tuto stravu. Ketonová dieta nemá vůbec přísná pravidla, tak jak je tomu u ostatních. Jen je někdy složité najít, co byste měli jíst a jak si vytvořit jídelníček. Zjednodušit by vám to mohla instantní verze, která je sestavena právě pro ty, kteří tápají, co a kolik toho sníst. Cena je velmi příznivá a recenze zákazníků vypadají dobře.

Množství není vůbec omezeno, takže jezte tak, aby vám to vyhovovalo a byli jste nasyceni. Nejezte ale velké množství bílkovin, raději se zaměřte na tuky, které by měly být spíše zdravé. Hlavně nezapomeňte, že nesmíte jíst sacharidy. Recepty vytvářejte převážně z povolených potravin.

Snídaně: smažená vajíčka se slaninou
Svačina: avokádo s citronovou šťávou
Oběd: hovězí steak, salát z ledového salátu zakápnutý olivovým olejem
Svačina: sýr nebo proteinový nápoj
Večeře: losos na másle, nastrouhaná okurka s citronovou šťávou

Jak se vrátit k normálnímu stravování

Abyste předešli jo-jo efektu, je nutné vrátit se k normální stravě velmi pomalu. Po několik dní navyšte počet sacharidů o 10 g, poté zase o 10 g a tak dále, až se dostanete do normálního režimu. Návrat tedy může trvat i dva měsíce. Nesmíte nic uspěchat, ať se vám shozené kilogramy nevrátí zpět. Až se vrátíte k normální stravě, tak byste neměli jíst jako předtím, ale je mnohem vhodnější stravovat se zdravě a vzdát se nezdravých položek z jídelníčku.

Rovněž u instantních programů musíte dodržovat určitá pravidla, ať zhubnuté kilogramy nenaberete zpět.

S ketonovou dietou byste měli zacházet velmi opatrně. Při nesprávně zvolené stravě se vám mohou objevit nějaké potíže, rizika nebo po čase nebudete chtít maso ani vidět, ale na druhou stranu můžete celkem pěkně a rychle zhubnout.

Pokud s ní máte zkušenosti, tak je tady diskuze na vaše hodnocení a recenze na pochlubení.

Kde můžete ketonovou dietu koupit?

Ketonová dieta v instantní verzi se dá koupit v oficiálních e-shopech, tedy na www.ketodiet.cz a www.ketomix.cz. K vybraným produktům získáte pozornost zdarma nebo je doprava nad určitou částku zdarma. Nezapomínají na pravidelné akce, slevy a levně pořídíte obecně balíčky, na které je sleva.

Tip: Vyzkoušejte instantní ketonovou dietu, kterou je možné koupit za zvýhodněnou cenu zde. Má výhodu v tom, že se nemusíte o jídlo starat a jen si jej jednoduše připravíte podle návodu.Diskuze k článku


Máš můj obdiv....já se docela děsím přechodu mezi fázemi, až budu muset začít o jídle přemýšlet, aby se to nevrátilo.... Majonézu naštěstí nejím ani normálně :-) .... k masu i zelenině si dělám jogurtové dipy. Jako základ bílý jogurt, sůl, citron, česnek a pak k tomu přidávám různě varianty chilli, avokádo, cibule, rajčata, nebo ten dýňový olej...ale i ta základní varianta sama o sobě je dobrá...
Veronika, 20. 10. 2016 7:37
Nebooj, je to naopak supr, já papam hezký na co mám chuť a kila jdou hezký dolů. A ty centaky, krásné obleču džíny do kterých jsem se v září nevešla :-)
Hela, 21. 10. 2016 17:27
Ahojda, jak pokračujete, daří se? :-D Já po měsíci další 2 kila dole (celkově 8), moc o ketoze nepřemýšlím ani ji neměřím, dietu strikně nedodržuju, ale ani zásadně neporušuju :-) Už jsem to nemohla vydržet bez sladkého, které miluju, tak si ho s mírou dávám: občas trochu marmelády do jogurtu, 1 bonbon nebo oříškovou tyčinku MaxiNuta, i přílohy si dávám hrstičku. Mám osvědčené kaše fi.Prodietix a Ketoaktiv na snídani (do tý bez příchutě právě maličko tý marmelády), občas keto omeletu (do tý přidávám např.špenát, houby, cibuli,blokoldu,angl.slaninu) nebo keto tyčinku odpoledne na svačinu, ale zbytek vše normální jídla, jen si hlídám max 40g sacharidů denně a hodně pít. Tuky neřeším, ale snažím se moc nejíst vepřové, spíš kuře, králík, hovězí (např.hamburger bez housky nebo v papiňáku dušené), ryby. Objevila jsem Babišovy nízkosacharidové chleby v Albertu (názvy Ranní a Večerní), takže s pomazánkou a zeleninou ke svačině, Vejdu se do džínů, které mi byly před 4 lety (menší už jsem vyházela, tak teď nemám do čeho hubnout ,-)). Ještě bych chtěla 2 kila, ale vánoce se blíží, musím vymyslet, jak přežiju bez cukroví, které miluju.
Mili, 10. 11. 2016 9:08
ahoj...přispěji taky něčím do diskuze. při své výšce 167 cm a váze 127 kg sem si řekla dost. Začala sem s keto dietou minulý týden ve čtvrtek,byla sem mile překvapená chutí,není to nic na co by si člověk nemohl zvyknout.A teď to podstatné, mám 3 kg dole nehladovým,není mi špatně,dost piji.Tady sem se dočetla o proužkách,jdu si je obstarat. Doufám,že se naučím jinak stravovat a že budu spokojená,diskuze mi byla přínosem...holky dík a přeji hodně kil v nenávratnu
Janek, 14. 11. 2016 14:02
Další 2 kila dole, mám Ketomix.....teď si ještě ohlídat, aby to neskočilo zpět :-D
Dara, 16. 12. 2016 13:50
Ahoj, přidávám se mezi vás (u mě teda v rámci novoročního předsevzetí). S Keto dietou jsem začala včera, všechno co sním si píšu do jídelníčku na kaloricke tabulky. Jako závislák na cukru (mám 167cm, 83kg a 20 roků) byly tyto dva dny naprostý horor. Nejde ani tak o to, že bych měla chuť na sladké, upřímně už spíš nemám chuť vůbec na nic, ale bolí mě hlava, furt se mi chce spát, není mi dobře od žaludku. Přijde mi to spíše jako sacharidový absťák, než že bych jedla špatně. Ale problém je, že nevím kolik gramů čeho přijmout. Včera jsem měla sacharidů 51g, tuků 126g a bílkovin 117g (celkem 7500KJ) což mi přijde hodně šílené. Dnes zatím ještě bez večeře 31g sacharidů, 62g bílkovin a 130g tuku, což už vypadá dle toho co jsem si načetla lépe, ale za to je mi nehorázně zle. Nevíte někdo prosím, kde je chyba? Co udělat, aby mi zle nebylo? Piju dostatečně...
Vendy, 3. 1. 2017 17:26
Tak jdu do toho taky. Je mi 33. Merim 163cm a vaha mi pomalinku stále stoupá i když jim hodně stridme a zdravé. Tak uvidíme.
monika, 7. 1. 2017 7:23
Vendy, největší motorem je zjištění, že z oblečení nepřetékáš, ba naopak, je ti volné :-D Uvidíš, že tě to psychicky zvedne a bude dobře. Marie, máme skoro stejné dispozice, já 46 let, 173 cm, koncem srpna 85 kg, před vánoci 75 kg, nyní 77 kg (bohuže jsem se 14 dní vůbec nehlídala, cukroví, čokoláda, přejídání, alkohol...ale mohlo bejt i hůř, na ty kvanta, co jsem snědla). Moniko, Prodietix je dobrá volba, mám vyzkoušeno, kaše, omelety, polévky výborné, jen ty sladké tyčinky nerada, raději Ketoaktiv (ale každý má jiné chutě). Holky, držím pěsti ,-)
Mili, 8. 1. 2017 21:44
Mili, já jsem úplně spokojená. Můj nový rok začal úplně skvěle, na nový rok jsem někoho poznala, takže jsem tak nějak zamilovaná (ani nevím jak se to stalo), už dlouho jsem nejedla tolik dobrot a kdo říká, že je to hrozně monotonní dieta se asi zbláznil. Každý den jím úplně jinak a jídlo mi chutná :) Dokonce mi ho lidi i závidí. Navíc jsem se už v tom díky kalorickým tabulkám naučila chodit a zjistila jsem, že dvě decky vína mě z ketózy nevyhodí... Hlídám cukr a jsem v pohodě. Dokonce nemám ani tu nekontrolovatelnou mlsnu, která mě vždycky trápila :) Moniko, držím palečky, ale je vidět, že už to máš docela zmáknuté a bude to v pohodě :)
Vendy, 8. 1. 2017 22:03
Ahoj ketozáci.Tak v tom lítám od úterý taky.Zatím pohoda,až na to,že bych večer vyžral lednici a tak jdu a zakrojím 5cm okurky a myslím na to, jakej jsem borec.Moc to nepomáhá,ale držím se.Je mi 55 mám 175cm a vážím 106kg.Teda už jen 103 a o 3cm v pase méně.Slíbil jsem své lásce,že do léta spadnu až na 90kg a až půjdu na malou ,že ho uvidím ne jen v zrcadle naproti nebo v předklonu.Tak mi držte palce.Ahoj a průběžně dám vědět,jak válčím.
Jarda, 8. 1. 2017 22:05
Dobry den, přemýšlím o keto. Co jsem přečetla diet, tahle se mi zda účinná a nejspolehlivější.. Uz jen po většině Vašich zkušenosti, které jste tu psali. Co se tyče počítání bílkovin, tuku a nevím čeho jeste všeho - jsem totální amatér ! Můj jídelníček do ted byl Sezer vše, nejlépe vecer... Jde mi o sundani par kg a hlavně o start lepší životosprávy.. Je tu prosím někdo, kdo by mi třeba přes e-mail pomohl a zasvětil me prosím? Přidávám svůj e-mail, kdyby tu byl někdo hodný a moc trpělivý. Dekuji Barca
Barca, 16. 1. 2017 20:40
Dobrý den, mohu poprosit o radu? Trochu Plavu v principech keto. Tedy max. 40 gr sacharidů, tuky a bílkoviny zbytek, 3 l vody, 5x denně jíst a to po dobu max. 10 dní. Pak pomalu na běžnou stravu....ale jak? Uvádí se, že navyšovat sacharidy o 10 gr. Na pár dní a znovu. Ale do jako max. Výše sacharidů nebo až dojdu na běžnou stravu před keto? Jak dlouho by měla být udržovací fáze? Pečivo nejim ani tak, ale přílohy - brambory, rýží, ovoce musím mít a sladkost občas tez a mliko denně. Před keto.... Tak postupně přidávat např. Jablko a za tři dny k jablku kávu s mlikem, za další tři dny, muesli, pak třeba kasi, pak přílohy k jídlu až se dostanu k jídlu jak jsem jedla před keto? Jedná se mi o shození 8 kilo po porodu. a obávám se,abych pak neskončila s 16 kg navíc po keto. Děkuji.
marie, 18. 1. 2017 10:31
Ahoj všem, po hodně dlouhém studování ketodiety jsem se rozhodla do toho jít. Nejprve jsem myslela, že si objednám produkty od firmy ale přišlo mi to dost peněz. Takže jsem na normálním jídle a můžu říct, že jsem moc spokojená. Dneska jsem druhý den na dietě a jednak mám 2kg dole (jasně, nejspíše voda) ale hlavně co je pozitivní, je to, že už dneska jsem v ketoze :-) A cítím se celkem dobře :-)
Miuška, 20. 1. 2017 16:33
Ahoj, a jak pak návrat do běžné stravy? Píšou pomalu... Ale nedokážu si představit. Budu muset denně počítat sacharidy? Bez sacharidů se nedá dlouho být, max těch 10 dní.
zuzka, 23. 1. 2017 8:34
Zuzi, já jsem dneska 5tý den v ketoze a je mi fajn :-) Návrat na běžnou ale zdravou stravu je pomalý, po nějaké době, budu muset přidávat po malých dávkách sacharidy aby nenastal jojo efekt. Nyní jsem na cca 15-20g sacharidů za den a opravdu mi nechybí :-)
Miuška, 24. 1. 2017 7:38
Marie, mléko můžeš konzumovat, to je bílkovina, káva je též povolená, přílohy či sladké přidávat postupně a po troškách,a to v řádu spíše týdnů než dnů. Přílohy jsem dávala hodně dlouho jen vrchovatou lžíci a snažím sei nyní jíst stále méně než před. Nebo zkus styl: buď přílohu, nebo ovoce...A u toho přemýšlet, že už to nebude nikdy úplně jako před, pokud chceš váhu udržet :-) Zuzko, jak jsem psala Marii, fáze jsou spíše v řádu tydnů, a pozor, sacharidy můžeš hned, ale jen trochu, v pozdějších fázích přiměřeně, a v udržovací fázi stále méně než před dietou:-) Já fáze dodržovala zhruba takto: první.-2 týdny, druhá-4 týdny, třetí-6 týdnů a ani dnes nejím vše, co dříve (jím toho hlavně méně, častěji a sladké jen za odměnu ,-) Jde o změnu našich stravovacích návyků do budoucnosti. Miuško, kupované produkty sice stojí peníze, ale zas nekupuješ téměř nic v krámě, tak se to kompenzuje, a taky jsou dobré mít je po ruce v těch případech, kdy nestíhám připravit si svoje jídlo, ale potřebujeme se najíst. Nemusíš jíst celý den jen pytlíky, ale jednou denně třeba tyčinku nebo polévku nebo kaši nebo kokteil a zbytek svoje, a pak ti kupované déle vydrží. Osvědčilo se mi to hlavně v pracovních dnech, pomáhá to k dodržení podmínky pravidelné stravy. Držím palce, já už shodila vánoční dvě kila a doufám, žeto půjde už bez prohřešků ještě níž :-) Hlava je nejdůležitější element, jak vůle povolí, tak je zle ,-)
Mili, 24. 1. 2017 9:39
Zdravím všechny keto dietářky, já jsem tento způsob stravování poprvé zahájila vloni v listopadu (velmi špatné načasování před vánocemi) a do vánoc jsem měla dole 5 kg! Přes vánoce hrozný, jedla jsem všechno včetně cukroví...něco jsem nabrala zpět, ale ne všechno a v neděli jsem zahájila keto podruhé:) Abych byla co nejrychleji v ketóze, začínám konzumací kokosového oleje, první dva dny co cca 3 hod lžičku, úplně jsem vyloučila sacharidy (pečivo,všechny přílohy a prasečinky ). Ketozu mám již druhý den večer, měřím indikačním papírkem. Jím hromady zeleniny i té tzv. zakázané (př.červená paprika) i přihodím např. mandarinku a stále jsem v ketoze, + masíčko na jakýkoliv způsob, mléčné výrobky,ryby, vejce ...atd. Vyhýbám se uzeninám, hlavně salámům. Miluji ranní kávu se šlehačkou :)) Při vaření (pro sebe) jsem vyloučila rafinované tuky a oleje, používám máslo a sádlo. Je mi 62 a jde to :)) Všem vám přeji úspěšné hubnutí bez pocitu hladu Dnes jsem v ketoze asi čtvrtý den a už podle oblečení pociťuji zmenšení objemu. Trochu cvičím svoji ranni sestavičku :))
Eva, 25. 1. 2017 5:42
Dobrý den, potřebuji shodit 15 kg po porodu... všude kam se na ketodiet podívám, propagují jakési nápoje, kaše apod. ve velmi drahých balíčcích :-( prosím, existuje někde přesný výpis dostupných potravin, který se smí/nesmí? a od kdy co přidávat? Nějak se v tom ztrácím.. :-/ popř. nepomohl by mi někdo? :-) děkuji mnohokrát.
Ivana, 28. 1. 2017 19:27
Ivano, možná s tím co napíšu někteří nebudou souhlasit, ale zatím mi to přijde jako nejschůdnější a nejrozumnější cesta. Dobré je zjistit si orientační výši svého bazálního metabolismu, na internetu najdeš kalkulačku i informace co to je, proto se o tom nebudu rozepisovat. Důležité je vědět, že je dobré dodržovat denní příjem kcal v této výši, aby tělo nehladovělo a po skončení diety ti to nevrátilo. Začněme denním příjmem sacharidů. Někdo říká max. 20g jiný, že do 50g gramů denně. Zkus začít horní hranicí, zjistíš kolik sacharidů potraviny obsahují a pak můžeš přizpůsobovat. Samozřejmě bude platit méně sacharidů - silnější ketóza. Jeden gram sacharidů = 4 kalorie. Pokud bych si na začátek zvolila do 50g sacharidů denně. Pak v sacharidech můžu přijmout 200 kcal. Výše mého bazálního metabolismu je 1600 kcal a proto v tucích a bílkovinách můžu přijmout ještě 1400 kcal. Jeden gram bílkovin = 4 kcal, ale jeden gram tuku = 9 kcal. Co se týká bílkovin, při hubnutí se doporučuje, aby tvořili zhruba 30% (spíše 25-30%) denního příjmu energie. Opět, můj BM je 1600*30/100=480 kcal - 480/4 = 120g. Na tuky mi tedy zbývá 1600kcal - 200Kcal (sach.) - 480 kcal (bílk.) = 920 kcal. Jak jsem výše uvedla 1g tuku = 9kcal, takže v tucích bych měla přijmout 100g. Teď jsi se možná zděsila, naprosto tě chápu. Avšak k tomu se váže jedna hezká věta: Tuků se nepřecpeš. - to neznamená, že ti nepřestanou chutnat, jde pouze o to, že pokud se tvoje strava skládá ze sacharidů, je velmi jednoduché překročit denní příjem energie. U tuků se dříve dostaví pocit plnosti a víc už se do tebe nevejde. Vždy je dobré pamatovat na to, že každý jsme jiný. Proto jsem jako příklad uvedla svoje hodnoty a ne hodnoty pro tebe. Sama po čase uvidíš jestli ti bude vyhovovat spíše více tuků a méně bílkovin nebo naopak. Ps: velkým pomocníkem mi byly kaloricke tabulky, kde jsem si hodnoty zadala a lépe se mi to hlídalo. Přeji ti hodně štěstí.
Vendy, 29. 1. 2017 13:30
Co se týká potravin, základní je vyvarovat se těch zakázaných. Mezi povolené potraviny patří především mléčné výrobky, maso, ryby, některé druhy zeleniny :) Brzy zjistíte, že toho můžete opravdu mnoho
Vendy, 30. 1. 2017 17:37
Ahoj, zdravím všechny na dietě. Minulý rok jsem po třiceti letech kouření s touto mojí oblíbenou činností sekla. Jak mi to tak hezky šlo, tak jsem si ani nevšimla, kde jsem po cestě přidala svému tělu deset kilo. No a během Vánoc jsem si nadělila ještě tři. Takže při výšce 163 cm jsem na 76 kilech jateční váhy. Dnes je to začátek pátého dne na keto diet. Koupila jsem basic za tři tisíce, první krok. První den peklo, druhý taktéž. Jím jejich potraviny a zelené lupení. Musím říct na druhou stranu, že taková salátová okurka nikdy nebyla chutnější. Třetí den jsem začala čurat na papírky a dodneška nic. Takže je něco špatně soudruzi, nebo jsem jenom nějaká zpomalená s nástupem ketózy??
Iva, 1. 2. 2017 7:53
Zdravím Ivo, aby se tělo dostalo do ketozy, je třeba vyloučit sacharidy (povoleno je do max.40g denně) a zaměřit se na tzv. zdravé tuky. Předpokládám, že koupené produkty jsou takto nastavené a měly by tě do ketozy dostat. Pokud to ani po pěti dnech nefunguje, zkus ketozu nastartovat kokosovým olejem, první den cca co 3 hodiny 1-2 lžičky, pak v rámci možností během dne. Takto jsem vždy v ketoze už druhý den večer, když načůrám na indikační pásek, růžovím :D
Eva, 3. 2. 2017 6:28
Zdravím všechny, Vendy, ráda bych Vás poprosila o radu. Vidím, že se v tom vyznáte hlouběji. Ráda bych tuto dietu zkusila, zakoupila jsem si pro jistotu jen některé výrobky z Ketodiet (hlavně kvůli vitamínům a minerálům). Na etiketě jsem zjistila, že jedna porce, tam to nemají rozdíl snídaně, svačina,večeře, má pouhých 405 Kj, což je denně při pěti porcích jen lehce přes 2000 Kj. Při mém BM kolem 6000 Kj (1500 Kcal) je to tedy třetinová dávka energie? Potom musí být po návratu k normální racionální stravě efekt zaručeně jasnej? Nebo někde něco přehlížím? A ještě jeden dotaz k bílkovinám. Dle Vašeho výpočtu mi vychází sníst denně 95 g Bílkovin. Na několika místech jsem se ale dočetla, že by se s nima mělo hodně opatrně, max 0,85-0,9 g na kg hmotnosti, ale ne hmotmosti současné, ale ideální. Tam mě to vychází jen na 58g Bílkovin, což se mi zdá relativně málo. To je cca 100g lososa k obědu, trochu sýra k snídani a 100g šunky. Asi divnej dotaz, ale jak to doženu na Kj, tukama? Kdyžtak jakýma? Ořechy mají i sacharidy, snad trochu toho kokosového oleje - ten se dost doporučuje. Děkuji moc a všem hodně sil v dietě :-)
Anett, 7. 2. 2017 9:12
Milá Anett, všechny moje rady vychází z pozorování na sobě. Nepoužívám žádné dostupné výrobky, a proto mě vaše informace o výrobcích ketodiet docela zarazily. Na druhou stranu začínám chápat, proč má ketodiet 3 fáze. Jedna vás vyhladoví, druhá trochu zasytí (ale nesmíme zapomínat na pohyb) a od třetí fáze vesele cvičte 3x týdně jinak to máte zpátky :D. Ano, bílkoviny jsou docela problémová část diety. Zamyslete se nad tím, že ve vyvážené stravě by měly cukry zastupovat asi 40-50% denního příjmu energie. V ketonové dietě zastupují 5-10%. Takže buď budete držet hladovku, nebo je potřeba něčeho přidat. V tomto okamžiku nejsou bílkoviny ani tuky zlo. Pokud uberete bílkoviny, budete mít problém dohnat tuky. Nechci vám doporučovat snížit příjem energie, protože to podle mého názoru nemá z dlouhodobého hlediska smysl. Ty tuky pak tedy snad jedině kokosovým nebo olivovým olejem pokud chcete snížit bílkovin a zachovat nízké sacharidy :) Všude se uvádí, že abyste zhubli musíte přijímat méně energie než vydáváte. Pokud chcete zhubnout rychle pak drasticky snížíte příjem energie (např. ketodiet). Já se nesnažím zhubnout rychle, snažím se si cestou vytvořit zdravé návyky, nepřejídat se, nestavět stravu na sladkostech, jíst více zeleniny, jíst pravidelně. Proto snižuji svůj příjem pouze do výše bazálního metabolismu, tak vím, že tělo má dost energie na základní fungování a energii na můj denní pohyb bere ze záložní energie (tuky). PS: Mě by jednom zajímalo, kolik ty produkty ketodiet obsahují sach/tuku/bilkov. na 100g?
Vendy, 7. 2. 2017 10:05
Vendy, děkuji za odpověď. Chtěla bych jít podobnou cestou jako vy, snažím se O tom premyslet a to složení kupované diety mě zarazilo. Vlastně už i to, že dávkování je stejně pro všechny, bez ohledu na to, jestli se hubne že 70 nebo 120 kg. Složení opisují z etikety: Na 100 g 66,3 bíl.,5,49 šach., 8 tuky. Jedna porce 27g- proteinový nápoj, energie 359kcal/1508 kJ. Sýrová omeleta ma podobné, tuku dokonce jen 3G. Čokoládová tyčka příchuť višeň má 100 g 1141 k a 18 sacharidů, má 36 g. Tož to mě trochu naštvalo, to můžu normálně nejíst a mám to zadarmo
Anett, 7. 2. 2017 20:40
Odeslala se mi jen půlka příspěvku. Tak znovu. Ještě jsem nad tím přemýšlela, že ten první krok v ketodiet je brutální snížení příjmu energie. Podstatný je tam potom ten druhý i třetí, ale i tak se podle mě přidáním jednoho až tří bílkovinných, převážně netučných jídel nedostaneme nad hranici 5000 kJ. Takže tam jojo efekt musí být. Ach jo, tak jsem si nemyslela, že něco takhle drahého bude vlastně podvod. Vendy, můžu se zeptat, jak dlouho držíte a jaké máte úspěchy? Držíte poprvé. A ještě by mě zajímala káva. Někdo říká rozhodně ne, že vyhazuje z ketozy, jinde naopak, že v ketoze napomáhá? Zatím díky
Anett, 8. 2. 2017 9:11
Anett, děkuji za výpis složení výrobků. Jak vidíte, ani v těchto výrobcích netvoří bílkoviny 30% denního příjmu a jinak prostě hladovka no :D je to skvělé na zpomalení metabolismu a naposledy zhubnout a už nikdy více :) Já dietu držím od začátku ledna. -Nemám váhu ani metr, ale z toho co vím, mám dole 4kg. -Co je, ale mnohem důležitější, když jsem byla při návštěvě rodiny nucena dietu přerušit, všimla jsem si, že jím mnohem menší porce než dříve, což je velmi pozitivní. -Dále, proto, že při držení diety je pečivo pasé jím k jednotlivým porcím více zeleniny než jsem snad snědla za celý život, takže za mě další +. -Začala jsem sladit sladidlem, takže i když zrovna mám pauzu od diety (rodinné návštěvy, někdy prostě zhřeším a vykopne mě to) tak stále sladím sladidlem a piju vodu nebo limonády bez cukru (vím nejsou zdravé, ale používám je jako placebo efekt toho, že přijímám cukr. Hodně mi u toho pomáhá čaj slazený sladidlem, kterého denně vypiju třeba 1,5 litru. Takže pořád vařím čaj). -Přestala jsem pít alkohol, kamarádky už si na to celkem zvykly, jen se na mě v hospodě dívají podivně, když si všechny objednávají víno a já dietní colu. -Další věc, která je skvělá, vzpomenu si na jídlo, až když je na něj čas, tedy co 3-4 hodiny, nemám žravky před spaním a nemám hlad. Jednoduše řečeno, i když kontroluju a plánuju co jím, jídlo už neřídí můj život. -Nejím sladké (mám koupenou 80% čokoládu, ale ta člověka neláká sněz mě na posezení) Co se týká kávy, piju. Jediná změna je, že jsem přesedlala na vídeňskou kávu.(smetana má na 100g méně sacharidů nežli mléko) Pokud pijete bez mléka pak si myslím, že v pohodě. Ale já to mám třeba místo odpolední svačiny :-)
Vendy, 8. 2. 2017 10:00
Ahojky...snazim se drzet neco jako keto,,,bilkoviny zelenina ovoce seminka orisky...ale merit si prouzkama nebudu,neberu to tak striktne,me staci,ze sleduju etikety,vybiram si co nejmin sacharidu treba u mlecnych vyrobku...zacala jsem v pondeli na 71.5....dnes 70.6.....takze dobry....pridala jsem pesky cestu do prace /2x denne cca2km/...jinak nesportuju,nechce se mi,uz taky nejsem nejmladsi..chodim se psem na prochazky,v praci porad na nohou takze chuze celkem dost....vsem preju co nejvic kilecek dolu...a kdyz by nevadilo obcas napisu:-)))ctu si vas pravidelne a obdivuji;-)))....pa a krasny den:-)))
jitka, 8. 2. 2017 11:36
Ahoj všem, Vendy díky za odpověď. Tak jsem se včera rozšoupla v Makru. Koupila jsem si ukrutně tučné (i drahé :-() sýry, čerstvou rybu, trochu ořechů. Nechala jsem tam snad půl výplaty. Já dnes jedu třetí den a myslím, že dolehla krize. Třesou se mi ruce, nemůžu se soustředit. Je pravda, že hlad ani chuť na sladké nijak zásadně nepociťuju. Ahoj Jitko, začínáme stejně, tak bychom se tu mohly podporovat :-). Já na sport momentálně taky nemám čas, dnes ani chuť, ale mám objednané večer cvičení, tak jsem na sebe zvědavá. Jo a kafe se šlehačkou, to je teda bomba. Odpoledne jdu na něj. Mějte se tu hezky
Anett, 9. 2. 2017 13:31
Ahoj holky,prosím,jaký kokosový olej si kupujete,kde a kolik stojí. Děkuji
Mišel, 9. 2. 2017 13:43
Ahoj..Anet..ja dnes 70.3..tak to pomalu po dkg leze dolu..chodim porad a budu..jinak si planuju na sobotu sacharidovy den.chybi mi to tak bych takhle jeden den v tydnu porušila a dala si jidla jako bramborak palacinky atd ovsem ve verzi delena strava bez lepku..nejak to vymyslim.nejaky recepty. ..jinak by ms z toho hrablo:-))) paa a zas napis jak to jde:-)))
jitka, 9. 2. 2017 15:34
Mišel, kupuju na ... litrový, cena se mění, ale je to obvykle kolem 160Kč osobní odběr Brno, Praha Já se momentálně přerušila už od pondělka, nechtěla jsem znovu najíždět kvůli práci (bych asi umřela). Vidím to teď na dva týdny trošku podobně jako Jitka, ne v ketóze, ale stále velmi málo sacharidů :-) uvidím až pojedu domů (nevím kdy) jak na tom budu s váhou :) Ale zatím mě to baví, vyhodila jsem zbytečné cukry a jedu dál :) Všem hodně štěstí a pevné vůle :)
Vendy, 11. 2. 2017 0:56
v 70a 80tých letech, byla otestovaná moč každé těhotné, asi ve 12.týdnu gravidity v poradnách, na ketony v moči. Kdo měl reakci pozitivní, ihned byl umístěn na lůžkové odd. Gyn. neboť hrozilo nebezpečí plodu i matce.Šlo o podvyživu a s ní hrozily velike komplikace. Na odd. dostala paní ihned infuzi, s vitaminy a doplňky, neboť trpěla podvyživou. Byly to ty těhotné, co zvracely.Potom jim byl proveden test, amniocenteza, z plodove vody bylo zjištěno, zda je plod OK. Matku pustili domů, až měla všechny hodnoty , jak mají být a normalně přijímala potravu.Tak hubnout je nutné, ale vše s mírou. Zuza.
Zuza., 11. 2. 2017 11:13
Ahoj, já mám zkušenost s Cambridge Weight plan, kterou jsem držela od listopadu 2016 a zhubla jsem za velmi krátkou dobu (cca 6 týdnů) 10 kg - ketózu jsem měla již od druhého dne, cítila jsem se najednou naprosto skvěle, bez únavy. Nicméně z psychologického hlediska pro mě bylo šílené jíst ze sáčků instantní stravu :-D. Pak přišly Vánoce a s tím jsem samozřejmě nějaká 3-4 kg nabrala zpět. Po novém roce jsem se tedy rozhodla, že kašlu na sáčky a budu jíst SKUTEČNÉ jídlo a stím, že si hlídám sacharidy cca 40 g/den a hle ono to funguje! :-) Přijímám podstatně více energeticky hodnotných jídel - ale vše s minimem cukru. Zlepšili se mi vlasy, pleť a mám i energii každý den běhat:-). Váha jde dolů. Držím všem palce!
Lenka, 9. 3. 2017 9:07
Jo a ještě srovnání, které jsem celá ohromená zjistila tím, že mám v telefonu kalorické tabulky: Cambidge Weight Plan: Příjem (3 sáčky denně) udělá: 2081 KJ + 40,4 g bílkovin + 53,52 g sacharidů + 11 g tuků + 10,61 g vlákniny. Pak se nedivme, že je JOJO efekt!
Lenka, 9. 3. 2017 12:55
Ano, opět geniální způsob jak vydělávat na tom, že nechají někoho hladovět tak, aby o tom ani nevěděl :D
Vendy, 13. 3. 2017 23:10
Jak se vám všem vůbec vede :) Nebojte se pochlubit se :)
Vendy, 15. 3. 2017 11:23
Ahoj..Já se placám všelijak.dnes opět začínám s keto.Doteď jsem to vždy porušila sladkým a pak už to jede špatně..Přibíram tak začínám znova..Dnes dvě nožky parku s vajíčka na pánvi ,rajče...Večer si dám tvaroh a na noční ještě nevím...Musím to dodržet.je mi ze sebe špatně jak jsem bez vůle...Podpora by se hodila..paa
Jitka, 15. 3. 2017 12:23
Ahojte, přidávám se k vaší diskusi... můj manžel drží Cambridge weigh plan a já si řekla, že zkusím na zkoušku jen 2 týdny, protože chci zhubnout jen pár kilo. Dnes držím třetí den a hladovím jak prase, takže i přes doporučení jím navíc šunku, cottage s min tuku a okurky, činské zelí... Nevím, moc se mi to nelíbí, člověk by přece neměl hladovět, ne? zítra si chci koupit papírky v lékárně, ať vím jak na tom jsem... ale mám pořád pocit strašně nafouklého břicha, sem jak těhotná, v břiše mi žblurá voda :-) a má hlad :-)
Katka, 22. 3. 2017 17:33
Zdravím všechny Ketoňáky :) chtěla bych se Vás poptat a případně poradit s pár věcmi. U nás v práci tahle dietka hrozně frčí a pár lidí zhublo fakt hodně, pár kteří to mají doplněk zdravější stravy o pár kileček taky a jelikož i já potřebuji pár kilek shodit tak jsem začala také ( 174 cm, cca 68/70 kg - holka krev a mlíko). A teď k tomu s čím bych se chtěla poradit = moje práce je na směny. Tedy pouze na noční směny, což znamená 5 dní noční a 9 dní volno. Můj nápad byl a zatím teda je, že při nočních směnách právě jím ketodietu a to znamená, že mám s sebou na sváču 2 tyčinky (jahodu a fíkovku), keto polívku, a ještě něco z domu a to je většinou kedlubna či pár jahod na mlsání, litrovku sodastreamu a v práci ještě chlemtám vodu či si dělám ketosirup s vodou. Zdá se to málo, ale po těch třech hodinách papání to akorát stačí a po práci ještě mažu ráno na snídani (což je pro mě večeře a to jsou buď vajíčka bez chleba a nebo polívka bez pečiva). Toť můj noční pracovní týden. No a ve svém volném jsem se rozhodla, že se budu řídit radami Břicháče Toma, takže pokud pečivo tak většinou žitné, měla jsem například pohankové palačinky, ale furt se snažím i k tomu dodržovat tu protejnovku/ což teda jím hodně kuřecího a fakt žádné prasárny si nedopřávám. No a chci se zeptat a ujistit, nedělám to špatně? Trošku mě zaráží, že vlastně mi ani nepřijde, že bych něco zhubla (pravda, já se nevážila ani předtím ani teď, spolíhám na to, že to bude vidět na šatech) držím to takhle 3 týdny (Keto, Břicháč, Keto) a zatím teda nějaké výsledky moc nepozoruju...Plus nějaké tipy jak to teda řešit při takovémhle zapeklitém pracovní procesu? Jinak ještě ve volným týdnu chodím ještě dvakrát do fitka a ani jedna kapka alkoholu. Moc díky za rady, tipy.
Papalka, 31. 3. 2017 16:40
Ahoj. Chci se zeptat, jake máte zkušenosti s ketodietou a behaním. Ja držím 4 dny a každý den běhám. V průmeru tak 10km denně. Ale jím jak kyselina, ryby, maso, sýry., tvarohy, vajička. Bilkoviny doplnuji proteinovyma napojema. Nohy při behu trochu vice trpi. Citim, že nemaji tolik energie jako se sacharidama. Tak jsem trochu zpomalil. Slysel jsem ze kdyz po nejakem case pred zavodama najedu na sacharidy tak nohy poleti jako strely. Mate nekdo zkusenosti s behem a ketodietou
Tomáš, 9. 4. 2017 22:14
Ahoj, tak jsem se dočetla až sem :- ) Čtu celé dopoledne.... Nicméně rozhodla jsem se, že i já zkusím proteinovou dietu. Manžel má nějaké připomínky k mé váze, mě už to štve a celkově mě situace vede k tomu, abych někde začala. Takže plán je asi takovýto: Mám na cestě proteinový koktejl z MyProtein, dnes by měl dorazit. Složení je podobné, jako u KetoDiet, ale cena rozhodně jiná. To mám v plánu prví měsíc nějak kombinovat se stravou chudou na bílkoviny. Dále jsem se vybavila 3kg pískovým diskem pro domácí cvičení a objevila web a tam našla spoustu videí a nápadů na domácí cvičení. Takže odvahu mám, koktejl dorazí, povolené potraviny jsou na vytištěném seznamu a tak teď ještě zveřejním váhu, abych se pak mohla chlubit (doufám..!) :- )) Nyní tedy při výšce 176 cm 86 kg, takže asi 10kg nadváha... Přeji všem úspěch a těším se na výsledky :- ) Sima
Sima, 18. 4. 2017 9:31
dobrý den všem,co se o něco pokoušejí,myslím tím hmotnost.Tak dovolte,abych Vás informoval-muž,62 let.189 cm, 115 kilo živé váhy. Bolí klouby a všichni,kam jsem vlez,tak prej hubnout a pohyb,jenže mně bolí celej člověk,asi jsem se zanedbal..Nikdy jsem se o diety nezajímal,ale včíl,co jsem v předčasném důchodu a během roku přibral 10 kilo jsem na něco z netukouknul.A je to tu,asi to pravé,ketˇoza,úžasný stav.Začal jsem před měsícem,tedy 27.3.a dnes 110 kilo,tedy 5 kilo pryč,jenže těch těch 110 mám už týden a žádná změna,asi jsem někde začal lumpačit.aj papírek na čurání je toho svědkem,ale začnu znovu,nevzdámto. Jo a nekupoval jsem žádnou dietu, jen jsem vynechal tu sacharózu,a ani gram cukru,alkoholu,jen káva je můj velký hřích.
Tom pohodář, 25. 4. 2017 15:19
Ahoj holky, myslíte, ze vadí, když si dam každé ráno do jogurtu vločky? A co kneckenbrot? Dekuji a držím palečky. Karolina
Karolina, 3. 5. 2017 20:28
Nevíte někdo, kde najít konkrétní jídelníček ke keto dietě? Časem člověku dojde fantazie. Kolik energie za den by mělo jídlo obsahovat? Jak řešíte vitamíny? Které a jak doplňujete?
Zuzka, 10. 5. 2017 13:00
Ahoj. Prosím radu. Jsem téměř tři týdny v ketóze (normální stravou, ne instantní) a nehubnu. Díky za Váš čas :)
Jane, 11. 5. 2017 20:10
Ahoj Jane, i v ketoze plati, ze nadbytek kalorii zabrani hubnuti. Zkuste zredukovat mnozstvi jidla nebo mit vice telesne aktivity. Pavel
Pavel, 14. 5. 2017 19:06
Ahoj Karolino, 50 gramu vlocek obsahuje temer 30 gramu sacharidu. To znamena, ze by jste temer vycerpala svoji denni povolenou davku. I jogurt ma sacharidy, 5g sacharidu na 100g jogurtu. Obdobne s kneckenbrotem. Pavel
Pavel, 14. 5. 2017 19:17
Měl bych drobný dotaz, vzhledem k povaze diety a nástupu ketozy, Pálim cukry/tuky na inlajnech.... v podstatě s omezením sacharidů by měla v tomhle případě nastoupit KETOZA téměř, okamžitě, či? V podstatě po dvou dnech mám dole 1,4KG, což mne trošku děsí. NIcméně to jde nejspíš na vrub odvodnění? A taky bych docela rád věděl. kolik kávy můžu vypít.... někde píšou, že nic, někde že přiměřené množství.....
Petr M, 31. 5. 2017 6:07
Tak konečně jsem to dočetla celé :-) Dnes jsem začala také s touhle dietou, potřebuji zhubnout jen tak 6 kg tuku si myslím, ale za 14 dní začíná moje 4 měsíční práce v plavkách a moje tělo na to opravdu připravené není, takže jdu do toho a doufám, že to zvládnu, protože jsem neskutečný jedlík sacharidů. Největší problém budu mít asi se snídaní, jsem zvyklá jíst sladké snídaně :-( Zítra koupím pásky a za 2 dny zkusím, jsem zvědavá a snad to zvládnu :-) Jsem ráda, že tu takhle všichni chodíte, podporujete se a dáváte si rady, snad to tak vydrží :-) Mějte se pěkně.
Jarča, 31. 5. 2017 12:10
Nový komentář do diskuze: