logo

Nakupování bez obalu: Nakupujte levně a online

Potravina Zajímavosti
bezobalové nakupování online

Dnešní doba si žádá přemýšlení nad ekologií a minimalizováním používání zbytečných plastových obalů. Toho můžeme snadno docílit chytrým nakupováním. Upřednostňování papírových obalů místo plastových a omezení plýtvání. Jen tak můžeme být šetrní k přírodě.

Jednou z možností, jak toho všeho docílit, je nakupování bez obalu (resp. v papírovém obalu). Bezobalové nakupování se stalo hitem poslední doby. Zboží nakupujete v šetrných obalech nebo dokonce do vlastních nádob. Nyní nemusíte nikam chodit, stačí jen nakoupit v klidu domova a to online.

Nakupovat bez obalu online? Žádný problém

Asi by si nikdo nepředstavil, že můžete kupovat potraviny bez obalu v e-shopu přesně podle toho, kolik té které potraviny potřebujete. Nejedná se o to, že by potraviny vůbec nebyly zabaleny, jsou zabaleny v papírovém obalu. Pro přírodu je tato varianta přirozenější (rozkládání plastových obalů je záležitostí několika desítek let) a pro vaši peněženku úspornější.

V e-shopu www.nutiva.cz nabízejí sekci s bezobalovými potravinami, u nichž si jednoduše naklikáte hmotnost (po 100 gramech), kolik zrovna budete požadovat. Nemusíte přemýšlet nad tím, co uděláte se zbytkem, který běžně zůstává a určitě i vás štve, že jste spotřebovali pouze polovinu balení koupeného v klasickém obchodě a musíte někam schovat tu zbývající.

nakupování bez obalu nutiva

V e-shopu www.nutiva.cz najdete tradiční i netradiční potraviny na váhu zabalené v papírovém obalu

K tomu najdete v jejich nabídce výhodná balení, která váží 5 kg nebo i 10 kg. Jedná se například o rýži, čočku, fazole, cizrnu atd. Najdete je přesně v shopu.

Jaký sortiment potravin bez obalu najdete v e-shopu?

V první řadě je potřeba říct, že v e-shopu nejsou jen potraviny bez obalu, ale také nejrůznější zdravé potraviny v různých obalech. Bezobalové potraviny jsou jejich novinkou, proto tento sortiment neustále rozšiřují.

Co tam najdete?

Luštěniny - cizrna, fazole adzuki, červená čočka
Obiloviny - rýže, pohanka
Dochucovadla - třtinový cukr, kokosový cukr, březový cukr, erythritol, kakaové boby
Sušené ovoce - rozinky, banánové plátky, fíky, meruňky, arónie, jablka, papája, aloe vera, mochyně, granátové jablko, mango, cantaloupe, višně, ananas
Ořechy - arašídy, kešu ořechy, vlašské ořechy, mandle, lískové ořechy, pekanové ořechy
Semínka - chia semínka
Ostatní - moringa, hrachový protein, rýžový protein, psyllium, sušená rajčata, mandlová mouka

Nabídka potravin bez obalu je opravdu bohatá a mnohé potraviny jsou nabízeny v BIO i nebio verzi. Ořechy mohou být ve více variantách (se solí, cukrem, uzené, pražené atd.). Každý si může vybrat svou pochoutku v množství, které mu vyhovuje. Chcete pouze 100 gramů nebo 700 gramů? To není vůbec žádný problém.

V čem jsou potraviny bez obalu zabalené?

Do e-shopu nezasíláte žádné nádoby k naplnění předem, jak by se mohlo na první pohled zdát. V e-shopu vám danou potravinu odváží do pevného papírového sáčku, jedná se o hnědý kraftový papír. Nedojde tudíž k jeho protržení při běžné manipulaci. Obal vypadá přesně jako na fotce níže.

nakupování v papírových obalech

Potraviny bez obalu rozhodně nejsou nasypány jen tak do krabice. Jsou v papírových obalech

Jak poznáte, co je v obalu?

Z jedné strany vypadají všechny balíčky s potravinami stejně, ale z druhé jsou uvedeny informace, které se na potravinách musejí uvádět. Najdete tam název, složení, údaje o skladování, možné alergeny, návod na přípravu nebo použití, hmotnost, původ, trvanlivost atd.

nakupování bez obalu složení nutiva

Najdete tam všechny důležité informace

Jaké má bezobalové nakupování výhody a nevýhody?

Bezobalové nakupování má řadu pozitiv i negativ. Na některé z nich jsme se podívali.

  • Nezatěžujete naši přírodu zbytečnými plasty
  • Koupíte přesně takovou hmotnost, jakou chcete
  • Ušetříte, tato varianta je levnější
  • Nebudete mít doma zbytky v různých nádobkách nebo původních obalech
  • Nakoupíte jednoduše a levně v eshopu
  • Zatím je nabízen menší sortiment

Jak je řešen koronavirus?

Tak jako v mnohých firmách, tak i v této řeší situaci, která se týká koronaviru. Před příchodem do skladu si musejí zaměstnanci vydezinfikovat ruce a nasadit ochranu dýchacích cest. K tomu navíc před každým balením potravin bez obalu si opět musejí umýt ruce a stejně jako po dokončení tohoto úkonu.

Firma se chová velice zodpovědně a chce, aby zákazníkům došly domů potraviny v pořádku. Stejně tak myslí na své zaměstnance, aby minimalizovali riziko šíření viru.

nákupy nez obalu v nutivě

Fazole adzuki po otevření papírového obalu

Jaká byla moje zkušenost?

V e-shopu jsem si vybrala několik potravin a to fazole adzuki, kokosový cukr, třtinový cukr, psyllium, rýžový protein, uzené mandle atd. Všechny tyto potraviny schválně s různou hmotností, kterou běžně neseženete. Asi za dva dny mi přišel balíček. Původně byl doručován kurýrem PPL, ale následně jsem ho přesměrovala na výdejnu, ať ho můžu vyzvednout kdykoliv, když budu moct.

nakupování bez obalu nutiva

Nákupy bez obalu - jen s papírovým obalem

Ve větším balíku byly naskládány menší dobře zabalené balíčky v papírovém obalu, ve kterých byly právě vybrané potraviny. Nedošlo k žádnému jejich poškození, krabice byla velká přesně na objednané zboží. Většina potravin byla na váhu, některé byly prodávané v klasických pytlících jako kokosové chipsy.

Líbilo se mi, že potraviny na váhu byly pečlivě zabalené v papírovém obalu. Nemusíte se bát, že by někdo zabalení odflákl. Papírové sáčky jsou dostatečně pevné, proto je zabalení tak spolehlivé.

Jaké jsou zkušenosti a recenze?

Uživatelé mají s tímto e-shopem velice pozitivní zkušenosti. Chválí kvalitu potravin, velký výběr a rychlost odeslání objednávky. Podívejte se na další zkušenosti.

Ceny jsou velice příjemné. Vyjde vás to levněji než jinde. Čekají tam na vás různé akce, akční nabídky a nebo se občas objeví nějaká sleva.

Kde je můžete koupit?

Potraviny bez obalu snadno koupíte online v e-shopu na adrese www.nutiva.cz. Prodávají je tam velice levně a jsou opravdu kvalitní. Stačí se jen podívat a vyklikat si něco dobrého.

Nový komentář do diskuze: