logo

Neslaná dieta pomůže snížit krevní tlak

Diety Zdravotní diety Diety na hubnutí
dietka bez soli

Zhubněte s unikátními produkty:


Jak už název napovídá, jedná se o dietu bez soli. Je zakázáno používat potraviny, které obsahují sůl. Naopak se musí do jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny. Neslaná dieta se dodržuje, pokud tělo zadržuje mnoho vody, při onemocnění cév a srdce nebo při vysokém tlaku. Obecně lidi moc solí, proto nikomu neuškodí sůl omezit.

Doporučené množství soli na den je pouhých 5 gramů, toto množství je však překračováno až třikrát. Pak se lidé nemohou divit, že mají různá onemocnění, na jejichž vzniku má právě sůl velký vliv. Přitom stačí přestat zbytečně solit, nekupovat přesolené pokrmy a raději si sůl doma omezovat.

V dnešní populaci se neuvěřitelně moc solí. Sůl je snad všude a navíc člověk je zvyklý na velké množství soli v potravinách, na pokrmech i ve sladkostech. Přitom tolik soli není vůbec potřeba. Sůl zbytečně zadržuje vodu v těle a může způsobovat různá onemocnění. Neslaná dieta tak vůbec nikomu neuškodí.

Výběru potravin byste měli věnovat velmi velký důraz, protože některé potraviny jsou povolené a jiné zase ne, protože obsahují sůl. Ostatně, kolik obsahují soli, najdete na obalu potravin.

Znáte bezsacharidové těstoviny Slim Pasta? Nejsou moc slané a připravíte je za okamžik.

Povolené potraviny:
ovoce a zelenina
libové maso (hovězí, kuřecí, vepřové), sladkovodní ryby,
jogurty, tvaroh, mléčné výrobky mimo slaných sýrů
2 vejce za týden, rostlinné oleje
cukr, med, koření (bylinky)
pečivo (nejlépe doma dělané s malým množstvím soli)
brambory, těstoviny, rýže (vařené ve vodě s malým množstvím soli nebo kompletně bez soli)

Nepovolené potraviny:
sůl,
nakládaná zelenina a ovoce,
uzené ryby, vnitřnosti, skopové a jehněčí maso, uzeniny,
tavené sýry, sýry typu hermelín, uzený eidam a další slané sýry,
solené máslo, sojová omáčka
chipsy, tyčinky,
pečivo posypané solí,
dochucovadla,
polotovary, instantní pokrmy, jídla z rychlého občerstvení.

Ze začátku vám pravděpodobně nebude příliš chutnat jídlo, protože mu bude něco (sůl) chybět, ale brzy si na neslanou dietu zvyknete. Po čase vám vůbec nepřijde fakt, že jste vařili brambory v neosolené vodě nebo že řízek máte jen opepřený. Chuť daných potravin si vychutnáte mnohem více než předtím.
Nový komentář do diskuze: