logo

Jak vypadá dánská dieta (NUPO dieta)?

Diety Diety na hubnutí
nupo dieta

Trápí vás nadváha, ale nechce se vám vymýšlet dietní pokrmy, počítat kalorie a hledat ty nejdietnější potraviny? Vyzkoušejte novou dietu, která k nám přišla až z Dánska. Jedná se o dánskou dietu - NUPO dieta.

Dánská dieta (NUPO dieta) se dostala do povědomí hlavně díky herečce Alici Bendové, která pomoci ní zhubla 7 kilogramů za sedm týdnů. Alice jedla šest dietních jídel denně a neměla při tom vůbec hlad. Podívejte se na více informací.

Co je ta NUPO dieta?

Dánská NUPO dieta je kompletní náhrada stravy, která obsahuje pro tělo všechny potřebné živiny (vitamíny, minerály, vlákninu, bílkoviny, sacharidy). Jedná se podle mnoha klinických studií o efektivní a bezpečnou metodu hubnutí.

Za den sníte 6 speciálních dietních jídel, která jsou nízkokalorická a přesto zasytí. Podívejte se na další podrobnosti.

Dietu sestavil již v roce 1981 dánský obezitolog Dr. Flemming Quaade pro své pacienty, kteří bojovali s nadváhou. V Dánsku se jedná o nejoblíbenější dietu již téměř 40 let.

Díky speciálním pokrmům se nastartuje úbytek tukových zásob. Přitom stačí jíst pouze jídla NUPO, která kompletně nahradí stravu a dodají tělu vše potřebné. Jídla obsahují málo kalorií a je vhodná pro ty, kteří chtějí zhubnout.

Balení na 2 týdny: Chci nosit menší velikost

nupo dieta na 2 týdny

Nízkokalorická dánská dieta NUPO nabízí výhodné balení na dva týdny, ve kterém najdete 7 balení jídel, šejkr a kapsle. Jídla můžete kombinovat dle libosti, důležité je, abyste snědli za den 6 jídel NUPO.

Program získáte levně v tomto e-shopu.

Jídla jsou sestavena tak, aby se jednalo o vyváženou stravu, která dodá tělu všechny potřebné živiny. Můžete si dát krémový koktejl nebo krémovou polévku.

Výrobce uvádí, že jejich zákazníci zhubli za 2 týdny několik kg. Ovšem záleží na tom, jakou máte na začátku hmotnost a jaká je vaše kondice. Vždy se totiž jedná o individuální záležitost.

V tomto balení na 2 týdny najdete 3 balení polévek á 12 porcí (zeleninová, tomatová, thajská pikantní), 4 balení šejků á 12 porcí (čokoláda, mango-vanilka, borůvka-malina, jahoda), šejkr a Slim Boost Fill My Tummy.

Doplněk stravy Slim Boost Fill My Tummy obsahuje vlákninu Glucomannan, která pochází z kořene konjaku, chrom a rakytník. Půl hodiny před snídaní, obědem a večeří užijte 2 kapsle, které zapijete jednou až dvěma sklenicemi vody. Pomáhá vytvořit pocit plného žaludku. Více informací k němu najdete zde.

Slim Boost Fill My Tummy

Doplněk stravy Slim Boost Fill My Tummy získáte v tomto e-shopu

Otázky a odpovědi

Kde ji výhodně získám?

Širokou nabídku za nízké ceny najdete v tomto e-shopu, kde koupíte nejen výhodné balíčky, ale i jednotlivé produkty.

Jedná se o keto dietu?

NUPO dieta není stejná jako keto dieta. Je to všestranná nízkokalorická dieta, která obsahuje vyvážená jídla včetně sacharidů.

Musím pořádně pít?

Každý den byste měli vypít 2 - 3 litry vody denně. Vhodná je neslazená voda. K tomu můžete pít i neslazenou kávu (může být s mlékem) a neslazený čaj.

Můžu cvičit?

Při dietě smíte rekreačně cvičit. Profesionální a výkonnostní sportovci smí cvičit pouze po konzultaci se svým poradcem.

Jak dlouho smíte držet NUPO dietu?

Dietu NUPO smíte držet maximálně 4 týdny vkuse, pak si udělejte přestávku 1 - 2 týdny, během které budete jíst běžnou zdravou stravu. Měli byste ale dbát na kalorický příjem. Podívejte se na další podrobnosti.

Ženy by měly přijmout denně kolem 1 600 kcal (6 720 kJ) a muži denně kolem 1 800 kcal (7 560 kJ). Po této přestávce můžete pokračovat s NUPO dietou, dokud nezhubnete přesně, kolik jste chtěli. Po čtyřech týdnech dejte si vždy pauzu.

jahodový shake nupa dánská dieta

Jahodový shake se hodí na snídani, svačinu i večeři. Získáte ho v tomto e-shopu

Jak vypadá jídelníček?

Jídelníček není přesně daný, důležité je, abyste za den snědli 6 porcí NUPO pokrmů. Je jen na vás, jak si ho nakombinujete.

Snídaně: Kaše se skořicí
Svačina: Koktejl + hrst malin
Oběd: Zeleninová polévka s nasekanou petrželkou
Svačina: Koktejl
Večeře: Polévka + 1/3 salátové okurky
Druhá večeře: Drink

Co můžete ještě jíst k tomu?

Během programu byste měli jíst převážně NUPO jídla. Nesmíte jíst k nim žádné pečivo, brambory, zmrzliny, fastfood, rýži nebo jiné pokrmy.

Smíte pít kávu s mlékem (bez cukru) a čaj bez cukru, dopoledne trošku ovoce (zhruba 100 g), které obsahuje málo kalorií (maliny, borůvky) a odpoledne zeleninu (zhruba 100 g). Polévky můžete dochutit bylinkami nebo limetkou.

Obsahuje tato strava alergeny?

V některých pokrmech NUPO se nacházejí alergeny jako sója, vejce, lepek nebo laktóza.

Hrozí u diety jojo-efekt?

Jestliže budete jíst stejným způsobem po dietě jako před dietou NUPO, mohou se vám shozené kilogramy vrátit. Dánská dieta slouží k nastartování hubnutí. Je nutné jíst v pravidelných intervalech, vyvarovat se špatných stravovacích návyků, které zpravidla mohly za vyšší váhu. Energetický výdej by měl být vyšší než příjem a strava by měla obsahovat spíše zdravé potraviny.

rajčatová polévka nupa dánská dieta

NUPO rajčatová polévka. Získáte ji v tomto e-shopu

Budete mít hlad?

Dánská dieta slibuje, že nebudete mít při jejím držení hlad. Ze začátku ale můžete mít hlad, než si tělo na tuto stravu zvykne.

Jak připravit jídla?

V balíčku NUPO diety najdete polévky a šejky, u kterých je vždy návod na přípravu. Jejich příprava je velmi jednoduchá. Stačí obsah sáčku smíchat s vodou nebo mlékem, pořádně promíchat a vypít. Polévku ale po promíchání ohřejte a následně snězte.

Může se držet během těhotenství nebo kojení?

Během těhotenství a kojení by se neměla držet žádná dieta, proto není vhodná ani NUPO dieta.

čokoládový koktejl dánská dieta

Čokoládový koktejl (shake) připravíte za chviličku. Získáte ho v tomto e-shopu

Jaká jídla můžete koupit?

  • Výhodný balíček na týdny
  • Lívance
  • Kaše
  • Shake - čokoláda, jahoda, borůvka a malina, káva, mango a vanilka
  • Polévka - zeleninová, tomatová, thajská
  • Tyčinka - čokoláda, křupavý karamel, brownie, kokos, citron
  • Hotový nápoj - jahoda, čokoláda, káva, vanilka s banánem
  • One Meal

Podívejte se zde na další produkty.

Zkušenosti s NUPO dietou

Vzhledem k tomu, že tato dánská dieta je u nás poměrně nová, moc zkušeností s ní zatím není. Své recenze na tuto dietu uvedly zatím tyto uživatelky:

✅ Herečka Alice Bendová zhubla za sedm týdnů 7 kg, youtuberka Tereza Beranová zhubla za dva týdny 2 kg a influencerka Nikol Flídrová zhubla za první týden 3 kg. To jsou moc pěkná čísla. Pokud i vy s ní máte zkušenosti, napište své recenze do diskuze.

Kde můžete tento dietní program koupit?

Dietu NUPO levně koupíte v tomto e-shopu. Nyní je ještě skladem.

Foto: drmax.cz

Diskuze k článku


Dotaz- mám diabetes II. typu,mohu tuto dietu ke snížení hmotnosti použít?Jsem muž 64 let.Děkuji.
Vladimír, 26. 8. 2020 1:51
Funguje to? Má s tím někdo zkušenost?
Jiřina, 29. 8. 2020 12:59
zrovna to zkouším, chutná mi a nemám tolik hlad.
markeet, 23. 10. 2020 13:57
Dm 1. Typu, 37 let - mohu držet dietu?
Jana, 10. 12. 2020 4:39
Zatím zkouším 4 den. Jablečná kaše se skořicí - nenadchne, ale snist se dá - nepřidala bych si. Nápoje všechny příchutě super. Polévka thajská sníst se dala ,ale kvalitně mě prohnala. Hlad vyloženě nemám, spíše mě honí mlsná hlavně večer u telky.
Renata, 7. 8. 2021 18:00
Držím už dva týdny. Tyčinky, nápoje, shaky jsou špica, zase si je objednám, polívky se dají, ale ty si asi už nekoupím. Jídla zasytí, nemám po nich vůbec hlad.
Ilona Z, 3. 4. 2022 21:12
Npo je super, držím 3 měsíce a mám 15 kg dole I přes můj věk 60+. Vřele doporučuji.
Pavla, 23. 4. 2022 15:16
Nový komentář do diskuze: