logo

Oblíbený Orlistat pomáhá zhubnout

Doplňky stravy Zajímavosti
orlistat

Orlistat je léčivý přípravek, jenž je volně prodejný a slouží ke snížení hmotnosti. Jedná se o oblíbený přípravek na hubnutí, který nyní vyrábějí dvě společnosti a to Teva Pharmaceuticals a Sandoz. Původně ho vyráběla jen Teva, ale po vypršení patentové ochrany jej začala vyrábět i firma Sandoz. Pomáhá hubnout více než samotná dieta. Chcete vědět, jak funguje?

⏩ Získejte Orlistat Teva v akci
DrMax.czZobrazit cenu

Přípravek Orlistat 60 mg je antiobezitikum a je určen pro osoby starší 18 let a s BMI vyšším než 28, tj. s nadváhou a obezitou. S přípravkem je nutné kombinovat nízkokalorickou dietu a omezit příjem tuků, jinak se objeví průjem nebo bolesti břicha.

Jak Orlistat funguje?

👍 Orlistat zabraňuje vstřebávání tuků a to asi 25 % ze stravy. Tím, že sníte ve výsledku méně jídla, snadněji zhubnete. Tyto tuky jsou z těla vyloučeny stolicí.

orlistat teva 60mg


Přípravek ale funguje pouze v případě, že jíte stravu s tuky. Pokud budete jíst zrovna jídlo bez tuků, Orlistat v tomto případě moc nefunguje. Pokud sníte něco s tuky nebo se sníženým obsahem tuků, tak funguje a tuky se zcela nevstřebají.

Pokud zhubnete dietou 2 kg, Orlistat vám přidá další 1 kg. Ve výsledku s ním zhubnete 3 kg. Tak to funguje na každé zhubnuté kilogramy.

Zkušenosti s přípravkem od Tevy

recenze
⏩ Získejte Orlistat Teva levně
DrMax.czZobrazit cenu


Pro koho je a není tento přípravek vhodný?

Tento přípravek je vhodný pouze pro osoby starší 18 let a pro ty, jejichž BMI je 28 a více.
Naopak není vhodný pro ty, jejichž BMI je nižší než 28. Také není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Osoby, které trpí nějakým onemocnění, by se měly poradit, zda smí užívat tento přípravek, se svým lékařem.

Jak se lék užívá?

Pokud chcete Orlistat užívat, tak je nutné držet dietu se sníženým obsahem tuků (do 30 %) a taktéž je vhodné začít cvičit. Nejlépe s dietou začněte již pár dní před užíváním přípravku, abyste si osvojili nové stravovací návyky a druhý den s dietou nepřestali.

Tobolka se užívá třikrát denně před, během nebo hned po jídle. Orlistat by se neměl užívat déle než šest měsíců. Pokud neznamenáte účinky do tří měsíců, je na řadě konzultace s lékařem.

K přípravku je vhodné pravidelně užívat multivitamíny. Poté, co přestanete hubnout s tímto práškem, je příhodné nadále dodržovat nízkokalorickou dietu.

orlistat sandoz 60mg

Kdy se nesmí Orlistat užívat?

Orlistat není vhodný pro těhotné ženy, při kojení, při cholestáze, chronickém malabsorpčním syndromu, máte-li alergii na některou ze složek přípravku a při léčbě cyklosporinem, warfarinem a antikoagulancii. Taktéž přípravek není vhodný pro osoby, které mají nižší BMI než 28. Smí se užívat po dohodě s lékařem, pokud máte cukrovku, onemocnění ledvin, epilepsii, nemocnou štítnou žlázu, problémy se srdcem a různá chronická onemocnění.

⏩ Získejte Orlistat v akci
Benu.czZobrazit cenu
DrMax.czZobrazit cenu

Jaké mohou být nežádoucí účinky?

Mezi nežádoucí účinky patří plynatost, průjem, častější stolice - to hlavně v případech, když konzumujete stravu bohatou na tuky.
Dále se mohou objevit bolesti břicha, alergické reakce, krvácení, zánět atd. Vždy si přečtěte příbalový leták daného přípravku.

Zkušenosti s přípravkem?

Uživatelé mají vesměs pozitivní zkušenosti jak s přípravkem od firmy Teva, tak i Sandoz. Pokud se dodržuje dieta, tak se nevyskytují nepříjemné průjmy a skutečně se hubne. Avšak uživatelé, kteří jedí stále tučnou stravu, si na průjmy a zažívací potíže stěžují.

Zkušenosti s přípravkem od Sandoz

zkušenosti recenze
⏩ Získejte Orlistat Sandoz levně
Benu.czZobrazit cenu
DrMax.czZobrazit cenu


Kde ho můžete koupit a kolik je cena?

Orlistat Teva i Sandoz můžete koupit jak v lékárně, tak rovněž v internetové lékárně, kde je mnohem levnější a nabízejí akce. Jedno balení obsahuje 84 tablet a vystačí na měsíc. Přípravek je volně prodejný, tudíž nepotřebujete předpis.

Máte s Orlistatem zkušenosti? Pomohl vám zhubnout? Napište sem své recenze.Diskuze k článku


Zaujalo mě to a chci to zkusit :) už pár měsíců se trápím se svojí postavou a štve mě to cvičím,v práci jsem celý den na nohou málo jíma stále nic.
Adriana, 4. 11. 2014 15:49
Dnes mam Orlistat druhy den a nemuzu si stezovat, zadne vedlejsi ucinky a to ikdyz se snazim jist zdrave tak zrovna dietni porcicky to nejsou, ano semtam mi zakruci v brise ale to je vse. Potrebuju shodit tak nejak do 10kg a pani v lekarne mi rekla ze ze vsech pripravku se da zarucit vysledek jen s timhle tak uvydime. (+ cvicim 4x tydne v posilovne)
Maruska, 29. 7. 2015 9:39
Objednáno,doufám že pomůžou,je tu někdo kdo užívál a napíše vysledky????
Alena 007, 4. 5. 2016 18:18
Ahoj holky,Orlistat jsem před asi čtyřmi lety užívala zhruba 2 měsíce,tenkráte to bylo Alli,ale ted je to to samé,jen od jiné firmy a levnější,Alli tenkráte vyšlo na 1200Kč a to v akci.Pak Alli zakázali,přišel na trh Sandoz a teva,moc jsem jim nevěřila,ale za mě určitě sandoz,nevím proč,ale přišlo mi,že funguje lépe.S tevou mi to moc nešlo.Jak už jsem psala,užívala jsem ho necelé dva měsíce a dala dolů bez cvičení tehdá 10 kg.a co mě překvapilo,že jsme měli před dovolenou a pak na 14 dní odletěli do Řecka,tak jsem se cpala co hrdlo ráčí a přijela domů,s hrůzou vlezla na váhu a nic.Pořád stala,nepřibrala jsem nic.Dále hubnout s Orůlistatem jsem začla před mou svatbou a opět dala dolů docela hodně.Ted po letech jsem se opět rozhodla hubnout s Orlistatem,mám za sebou zatím druhý den.Nemám hlad,jako u jiných diet,na které jsem se už dávno vykašlala.S Orlistatem to jde,i přesto že jíte 5x denně,nehladovíte,jen je třeba hlídat tuky,občasné zahřešení vůbec nevadí.Takže za mě Orlistat určitě ano.
Zdenka, 23. 5. 2016 18:50
Ted končím 2 balení tedy 2 měsíce . Bez cvičení a málo pohybu jsem shodil 9 kg. Doufám že při ukončení to bude můj plán 10 kg. Mám menší chuť k jídlu. Nejlepší byla Meridia , Adipex Retard neberte je to psychicky náročné
Radko, 16. 7. 2022 8:30
Nový komentář do diskuze: