Petr Havlíček a jeho jídelníček

25. duben 2011 | Články | Jídelníčky | Havlíček | komentáře: 72
diet


Petr Havlíček je výživový poradce, kterého určitě znáte z pořadu Jste to, co jíte.
Výživě se Havlíček věnuje více než 15 let. Začínal s výživou sportovců a teď jsou jeho klienty lidé, kteří chtějí zhubnout.
Aby mohl člověk zhubnout, nestačí jen držet dietu a sportovat určitou dobu, ale měl by změnit celý svůj životní styl.


Právě vyšla nová kniha Superjídelníček od Petra Havlíčka a Petry Lamschové. Koupit si ji můžete tady jen za 280 Kč.

Nejen jídelníček od p. Havlíčka by měl být založen na vyváženém poměru sacharidů, bílkovin a tuků. Jídlo by se mělo konzumovat pravidelně a v žádném případě by člověk neměl hladovět nebo mít poslední jídlo velmi brzo a šel spát například o půlnoci.
Také je důležité používat zdravý rozum, tzn. klidně si občas dejte něco, co není zdravé.


Chcete se přihlásit do pořadu Jste to, co jíte? Podívejte se na informace o castingu a jídelníček. Na letošní rok jsou uchazeči již vybráni.
Také můžete pana Havlíčka kontaktovat a domluvit se na individuálním hubnutí.

Kupte si knihu Jídlo jako životní styl od Petra Havlíčka od 247 Kč:
1. díl, 2. díl a 3. díl.


 

Diskuze k článku (celkem 72):
Dobrý den. Ráda bych poprosila o radu jak zhubnout a byt zdravější,nebýt stále utahaná a ospalá. je mi 40let mám 3letého chlapečka,pohybu mám až až ale nehubnu.Vím že je to i skladbou mého hrozného stravovacího návyku. Jím málo ale nezdravě. Chteli bychom s manželem ještě jedno dítě,jenže při pohledu na mou postavu se obávám pozdějších zdravotních komplikací,hlavně co se týče váhy. děkuji.

Pavla 29. duben 2011 05:37

Dobry den. Mam podobny problem.Je mi 29let. Diety už držim od 15 let. hlavně nejedeni nemam pocit hladu stači mi jedno max dvě jidla denně, ale mam problém ujiždim na sladkem čokolada,bombony,sušenky buchty.atd. Važila jsem před rokem po dvou dětech 107 kg pak jsem začala pravidelněji jist a dostala jsem se na vahu 92kg pak se to zastavilo na par mesicu tak jsem zkusila tu pytlikovou dietu. Zhubla jsem 3.5kg a zas se to zastavilo ted mam 88.5 kg na 165cm vyšky a nechce se to hnout přitom 10let mam dost fyzicky naročnou praci.

olina 29. duben 2011 15:15

Dobrý den je mi 50 let a potřebuji sestavit jídelníček neumím si ho sestavit potřebuji zhubnout tak 5 kg ale asi se potřebuji nastartovat nevim co jíst a kdy moc děkuji

Hana 29. duben 2011 18:20

Dobrý večer, ráda bych zhubla asi 10kg. Měřím 168cm a vážím 80kg. Našla jsem Váš 60 ti denní jídelníček. Zkusím to. Ale problém je v tom, že dělám na směny, denní a noční. Jak to mám přizpůsobit? Děkuji za odpověď. Ev

Eva 30. duben 2011 19:31

Dobrý večer,je mi 49 let,jsem zdravotní sestra a pracuji na směny,denní a noční.Měřím 155cm a vážím 85kg.Ráda bych zhubla,jen nevím, jak SPRÁVNĚ na to.Děkuji. Jana

Jana Síčová 3. květen 2011 19:38

Dobrý den,je mi 49 let,pracuji v potravinářské výrobě a mám docela fyzicky náročnou práci.Po práci ještě chodím na procházky se psem,tak hodinku.Od porodu druhého dítěte držím různé diety a bojuji s nadváhou.Měřím 158cm a vážím 73kg.Snažím se jíst po 3 hodinách malé množství jídla,ale oběd mám až v 14h.Naposledy jím v 17h.Sladké se snažím nejíst,ale někdy,hlavně o víkendu to poruším.Potřebovala bych poradit jak mám nastartovat správně tělo,abych zhubla.Děkuji Hanka

Hana 6. květen 2011 18:08

Dobrý den,prosím o radu jak zhubnout.Je mi 40let a mám fyzicky náročnou práci,jsem sklepník z provozní dohromady,pracuji ve vinařství.Má nadváha mi dost vadí- únava po práci je značná a cítím se velmi podrážděně a nevrle.Potřebuji zhubnout aspoň 8kg.Sladké nejím,mé stravovací návyky jsou napováženou,jím 1-2x deně a to jen studená strava,na víc není čas,doma již nemám ani chuť něco sníst.Vstávám v 5 hod a spát jdu o půlnoci.Prosím poraďte mi co stím.Moc Vám děkuji Mirka

Miroslava Svobodová 7. květen 2011 21:42

dobrý den,je mi 26 let a vážím 96 kg mám dvě děti a potřebuju zhubnout. Jsem už unavená z mé postavy potřebuju poradit s jídelníčkem a na sport nemám čas možná že to palvání a rotoped doma. Jím nepravidelně a hlavně nezdravě. vždycky jsem byla hubená a po dětech katastrofa!!! Mám nitroděložní tělísko je možné že přibírám i po tom? Děkuji Růžena.

Růžena 9. květen 2011 07:43

Dobrý den,brzy mi bude 27 let,mám dvě děti,jsem 2 měsíce po porodu druhého dítěte a vážím 97kg při výšce 171cm.Plně kojím a ráda bych v tom chtěla pokračovat,mohl byste i mě poradit,jak shodit kila,problém je,že mam šestiletého syna po kterém dojídám co nechá na stole.Taky jsem nikdy nebyla na sladké,ale po posledním porodu,je pro mě sladké,jak droga,čím to je?

Andrea 12. květen 2011 20:36

Dobrý den,je mi 38 let,měřím 170cm,vážím 92kg,chtěla bych poradit s jídelníčkem.Pracuji ve výrobně uzenin,což znamená že uzeniny mám skoro každý den,ale doma si je nedám.Práci mám dost fyzicky náročnou,doma velká zahrada,takže v létě chodíme domu až za tmy a potom teprve baštíme,protože přes den není čas,a taky mám ráda sladké.Moc prosím o radu ohledně jídelníčku.Zeleninu mám velice ráda a je na denním jídelníčku.Děkuji IRENA

irena 14. květen 2011 14:41

Dobrý den.Jsem diabetička /PAD +inzulín 3x denně.Je mi 54 let.Potřebuji zhubnout,hlavně břicho- bohužel se mi to nedaří.Jím 5x denně-málo.Pitný režim dodržuji.Jsem často unavená/spím 4 h denně. Prosím poraďte mi skladbu jídelníčku.Pohyb mám přiměřený -s pejskem a pětiletým vnoučkem.

Božena Sochorová 14. květen 2011 15:52

Dobrý den mužu vás poprosit o radu s jídelníčkem je mi 35let měřím 154cm a vážím hrozných 80kg chodím i cvičit 2-3týdně jsem už bezradná předem moc děkuji Pavla.

Pavla Marešová 20. květen 2011 19:48

Dobrý den. potřebovala bych poradit. Před 2roky se mi podařilo zhubnout 18kg.Pak jsem měla úraz prasklý meniskus a natrhlý vaz kolení. V září mě odoperovali ale od té doby jsem přibrala skoro 10kg.Pohyb ted takový nemám.Stále při větší zátěži noha oteče nebo bolí. Tak že pouze pomalá chúze cvičení na míči a práce na zahrádce. Vše se mi usazuje v pase je to hrůza. Prosím o radu a předem moc dekuji Marie.

Marie Ostapowyczová 23. květen 2011 15:37

Dobrý den , potřeboval bych poradit a popřípadě navrhnout jídelníček . Je mi 43L , práce kancelářská občas nějaká manuální . Myslím že mě váha zatím nikterak neomezuje v pohybu nedělá mi problém pohyb spíše potřebuji nabrat kondici , brusle , kolo , plavání ,posilovna , běhat nebudu to mě nebaví .Děkuji za radu R

Radomír 26. květen 2011 21:06

Dobrý den,bude mi 44.let.Mám skoro dvouletého syna.A další 3 již dospělé děti.Do cca 38.let jsem byla hubená až vychrtlá.Po IVF jsem začala přibýrat.Nyní vážím 84kg.měřím 172 cm.Tuk se mi ukládá nejvíce do břicha.Jsem pořád unavená,nemám vůbec žádnou kondici.Nejsem schopná jezdit na kole,protože ujedu jen kousek a začnu se strašně potit a nemohu.Mívám nezvladatelné chutě hlavně na slané.Rozhodla jsem se něco s tím udělat.Zakoupila jsem si crossový trenažér,ale potřebuji poradit jak vlastně cvičit a pod.Děkuji Jarka.

Jaroslava 27. květen 2011 09:02

všichni,kdo potřebujete zhubnout,najděte si na internetu ve vyhledávači jídelníček od Havlíčka, je na 60 dní.je třeba to brát vážně,nakoupit si předem a hlavně chtít. já jsem se zhrozila svojí váhy,protože jsem se dlouho nevážila a okamžitě jsem vše přehodnotila.nyní 2 týdny jím podle tohoto jídelníčku,ne jak to jde za sebou,ale dodržuji gramáže a jídla míchám a mám dole 3kg.cvičím pilates a šlapu na rotopedu 25 min denně.na to si čas každý najde.když to takhle půjde dál, budu mít v létě o 10 kg míň,je to můj cíl. a hlavně,člověk netrpí hladem, jim v 8, 10.30, 13, 16 a 18:30 a jim určitě víc než dřív,tak nemam pak chutě a čas přemýšlet nad nezdravýma a tučnýma jídlama. jděte do toho.

Marika 27. květen 2011 10:10

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Jsem astmatik a beru kortikoidy. Bojuji s váhou a nedaří se mi zhubnout. Jak moc to kortikoidy ovlivňují??Jak Zhubnout? Děkuji

Miroslava 27. květen 2011 18:02

Dobrý den, mám 2děti a potřebovala bych zhubnout na svou původní váhu 50kg, ale nedaří se mi to. Často se dívám na jste to co jíte, ale mám problém, nejím maso, tak nevím, čím ho nahradit a sojové mi nechutná. Děkuji za radu Lucie

lucie 28. květen 2011 09:24

Dobrý den,je mi 53 let, celý život se zaobírám dietami,které v průběhu 40 let doznaly značných rozdílů,různých názorů ..Od batolete mám problém s váhou, v 15ti letech jsem vážila ,to co teď,nasadila jsem hladovku a shodila 20 kg během půl roku.Během dalších 30 let šla ručička váhy+ -.Hodně jsem cvičila-až 4x týdně aerobic,ráno jsem vstávala ve 4 hod. a celý den až do večera v jednom kole, 2 zaměstnání, zahrada, sama na 2 děti,neměla jsem moc času na jídlo.Otec mi zemřel brzy na infarkt a od té doby jsem se změnila ve skladbě stravy-jeden čas jsem zkoušela i vegetariánství.Mnoho let nejím sladkosti,tučné,používám pouze olivový olej,nevím, co je knedlík,těstovina, jím pouze trošku rýže,popř.kuskus, nevím co je bílé pečivo, jím pouze celozrnné-a to jen ráno,vyjímečně sním smažené jídlo, jím obrovské množství zeleniny.Tak, prosím a teď mi poraďte ,proč jsem tlustá??????

Nechápu, jak mohou být někteří lisdé tak zabednění a neznají zdravou výživu, to pak je snadné jim poradit a zhubnout, ale poraďte mě prosím -to je oříšek?!!!

Jarmila 28. květen 2011 10:52

Dobrý den je mi 25 let a mám jedno dítě,mám trošku bříško vážím 64 kg a chtěla bych zhubnout,alespon 8 kilo.Taky jsem přes den pořád ospalá a unavená prosím poradte mi jak na to?Děkuji.

Pavlína 31. květen 2011 12:20

Dobrý den,

jelikož pracuji jako zdravotní sestra v nepravidelném režimu, potřebovala bych poradit, jak se stravovat, když mám noční službu.Po snězení večeře a večeře 2(ovoce, zelenina) mne čeká služba až do rána, kdy se dostaví hlad ....předem děkuji za odpověď Lenka

Lenka 31. květen 2011 18:20

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jaký by měl být energetický příjem potravin pro 18tiletou dívku. Děkuji za odpověĎ

Tereza Straková 7. červen 2011 07:29

Dobrý den, chtěla bych poprosit, zda je možné sestavit jídelníček pro "čerstvého celiaka". Je mi 37 let, po porodu před rokem mi zjistili celiakii. Po nasazení bezlepkové stravy jsem přibrala z 55kg na 71kg při výšce 163 cm. S jídelníčkem velice bojuji, myslím, že veškerá strava se ve mě ukládá a proto neustále tloustnu. Děkuji moc za odborné rady.

Martina M. 9. červen 2011 22:05

Dobrý den,, chtěla bych poprosit o radu ohledně sestavení jídelníčku. Myslím si, že to bude u mě ten hlavní důvod. Pracuji jako vedoucí skladu, jsem spíše na nohou, pohybu mám docela dost, jsem za to samozřejmě ráda. Je pravda, že jím dost nepravidelně. Už jsem zkoušela hodně diet za posledních 10 let, vždycky se mi podařilo nějaký to kilečko shodit, ale za chvíli bylo zpátky. Je mi 27 let, měřím 172 cm a váha je 100 kg.Ráda bych věděla, čemu dávat v jídelníčku větší důraz. Děkuji moc za vaše odborné rady. S pozdravem Martina

Martina 10. červen 2011 12:07

Dobry vecer,

potrebuji se zbavit zavislosti na sladkem. Jsem uplne nemocna kdyz nemam denne neco sladkeho, nejhorsi je, ze muj 6 lety syn to podedila a take ji pouze sladkosti. Da se toho nejak zbavit? dekuji za radu

Martina 13. červen 2011 22:10

dobrý den,mám vysoký cholesterol a nevím si rady jaké potraviny by jsem si měla kupovat,vždy když jdu nakopit tak stojím dlouho u regálu a nevim co bych měla koupit.Tlustá nejsem,ale špatně se stravuji.

Františka 18. červen 2011 09:35

Dobrý den, prosim vás byla by možnost sestavení individuálního jídelníčku?? alespoň na 3 týdny?? Jezdím s kamionem a na pohyb mi nezbývá čas, PROSÍM O RADU.Děkuji

Eva 22. červen 2011 18:10

Dobrý den,jsem zdrav.sestra,instrumentářka na op.sále,paracuji na směny a mám stejný problém jako Zdeňka.O nočních službách trpím velkým hladem a poté únavou.Shodila jsem sama několik kg. a chci si je udržet,ale nevím co mohu v noci jíst.Mé tělo zničené dietami a 100% jojo efektem,okamžitě reaguje na potravu ve večerních nebo nočních hodinách.Proto nejím nic,což vím že je špatně,ale KDO MI PORADÍ?

Moc děkuji za jakoukoli radu

Jitka 26. červen 2011 17:20

Dobrý den, mám stejný problém jako všichni tady. Od mládí mám problém s váhou, vyzkoušela jsem všechny možné diety, něco jsem zhubla a pak daleko více nabrala a tak jsem se v 56 letech dostala na váhu 110 kg při výšce 168 cm. No hrůza. Snažím se moc nejíst nebo spíše už se bojím jíst. Ráno jím bílý jogurt s oves. vločkami, dopoledne ovoce, v poledne chleba nebo trochu těstovin, odpoledne se snažím jíst opět ovoce a večer někdy jen ovoce, nebo chleba s něčím. Celý den jsem v práci a mám sedavé zaměstnání. Prosím o radu. Děkuji

Eva 30. červen 2011 15:25

Evo dívala jste se někdy na jste co jíte? Kde máte bílkoviny? Masoooo? Po chlebu a těstovinách se přece tloustne! Ha ha, to se mi to radí, při mej nadváze. Teorii bych měla zvládnutou, jen se přinutit k praxi.

Lucka 30. červen 2011 23:25

Dobrý den, měla jsem a ještě stále mám stejný problém jako většina čtenářek tady. Měřím 172 cm a moje váha na konci května dosáhla 90 kg. Dala jsem se tedy do boje, protože jsem po infarkech a mám 4 stenty v srdci. Takže obezita opravdu není zrovna mému tělu moc prospěšná. Nejdříve jsem si vyčistila tělo přirodním detoxem. A začala jsem pít 2 = 3 litry vody denně. Taky jsem začala pravidelně jíst 5x za den v malých dávkách. Jím hodně ovoce a zeleniny, ryby a všechno maso kromě vepřového. Mléko jsem vyměnila za sojové a také sojové jogurty. Dále jen celozrné pečivo, tmavou rýži a těstoviny a také luštěniny. Ráno jsem se naučila vypít teplou vodu se štávou z jednoho citronu. Pravidelně každý den beru multivitamin, calcium s magneziem a vapníkem a vitamin C, který beru 1/2 hodiny před cvičením. Cvičím střídavě Zumbu a P90 aby to nebylo jednotvarné. Dnes je začatek července a moje váha je nyní 78 kg, ještě stále dost, ale zabírá to. V pase mám o 15cm méně, přes boky o 8 méně a přes stehna 6 cm. Myslím si, že to chce jen začít a opravdu vydržet. A tentokrát moje rozhodnutí zhubnout bylo kvůli mé osobě. Ne pro nikoho jiného. Takže milé dámy, chce to jen pevné rozhodnutí a vytrvat. Hodně inspirace můžete načerpat ze seriálu Jste to, co jíte. Přeji vám všem hodně štěstí.

Jana 2. červenec 2011 18:58

Káťo, když máš noční a vzbudíš se např. ve 13 hodin, dej si oběd, ne snídani. Tělo ví, že je čas oběda a je mu jedno, že jsi právě vstávala.

Zdeňka 11. červenec 2011 12:13

Dobrý den.Prosím o vysvětlení-přírodní detox.Děkují.Marie

Marie 12. červenec 2011 13:24

dnes jsem se rozhodla že musím zhubnout. Diet jsem držela hodně a tak vím že to půjde špatně ale když to jde v televizi všem tak to musí jít i mě. Držte mi palce a budu průběžně informovat.Měřím 162cm. a vážím 94,3kg je mi 58let. dnešní jídelníček sn. 40g vícezrnný chléb svač.200ml zákys ,oběd květák a 1brambor střední 2rajčata,od.sv. 200g melouna , več.2rajčata,mozzarella,bazalka,oliv.olej. v 11,30hod. káva s mlekem. pohyb dopoledne 2hod. na malinách odp. po napsání jídelníčku zavařování .

marie 12. červenec 2011 13:35

zkuste jídelníček pana Havlíčka na 60dní ,stačí zadat do vyhledávače,je to perfektní ,necvičím,jím přesně podle něj,všechno co píše je velice dobré a naprosto normálně dostupné ,mám za měsíc 5kg dole ,jak se donutím cvičit určitě to bude lepší !!!!mám co dohánět já vím ,ale....

evelína 14. červenec 2011 14:57

Dobry den chtel sem se vas zeptat už si nevim rady vazím 110kg anevim jak z hubnout aspon o 10kg ted jim jen rýži dočetl sem se o rýžoví dietě tak to skouším ale mám hlad.mužete mi poradit jak zhubnout nebo mi napsat jidelníček na meil dekuji moc .ješte zamestnani mám žedelam zednika dekuji džurban ješte mám vysoký tlak velký obsah tuku v krvi.

vlastimil 14. červenec 2011 18:10

dobrý den potrebuji poradit mam spatny navik ke stravovani a taky posle toho zacinam vypadat a take se moc casto nepohybuji ale jezdim na kole a chodim na prochazky (nekdy).ale potrebovala bych poradit s jidelnickem

Zuzana 8. srpen 2011 21:56

Dobrý den, chtěla bych zhubnout o cca. 8-10 kg. Je mi 26 let a jím poměrně hodně zeleniny. Maso totiž moc nemusím. Bohužel mám sedavou práci a když přijdu večer domu, tak už jsem hodně uvanená, že se mi už nic nechce. Prosím, poraďte.

Šárka 17. srpen 2011 13:00

dobrý den potřrbovala bych poradit jak upravit jídelníček manželovi když pracuje v noci cca od 20.00 do 8.00 potom spí vstává mezi 12.00 a 14.00 nevíme kdy a jaká jídla by měl mít a ještě jak postupovat v neděli když skončí v práci v neděli ráno a jde do práce až v pondělí večer . děkuji moc za radu

Pavlína Kešnerová 17. srpen 2011 16:08

Dobrý den, prosím Vás o radu, je mi 42 let, měřím 156cm.Do svých 39 jsem měla váhu celkem v pohodě cca 57kg. Ale nyní, ať dělám, co dělám, jím, nejím, my vyskočila váha na 63 a nemůžu s tím hnout.Děkuji za radu

Jiřina 13. září 2011 11:19

Dobrý den,je mi 54 let,celý život jsem držela nějakou dietu a teď mám málo bílkovin v krvi a žádné tuky jím málo masa a neumím si poradit s jídelníčkem, tak abych měla vyváženou stravu. Prošla jsem spoustu nepříjemných vyšetření a nic závažného lékaři nenašli.Děkuji za radu

Helena 26. září 2011 20:54

Dobrý den,odpověděl vám někdo někdy na ty dotazy co tam píšete? Díky za odpověď.

Ivana 4. říjen 2011 13:54

Dobrý den

Potřebuji poradit se svým jídelníčkem a jak schodit nabraná kila. Už cca 13 let bojuji s mentální anorexií, z které se stala bulimie. Je to půl roku co jsem řekla dost´zvracení a od té doby jsem přibrala 6 kg. Vubec se necítím dobře, je mi špatně, potím se a sama sebe se nemám ráda- fujj.Ikdyž třeba celý den nejím, tak stále přibírám. Jsem už zoufalá.

Prosím o radu jak se stravovat, nebo na koho se ve svém regionu obrátit.

Jituška 24. říjen 2011 07:26

AHOJ,mám problém s váhou,před 10-ti lety jsem byla v

pohodě 172 cm a 60 kilo a 2 děti 14 a 12 a najednou průser děti na fetu, katastrofa nevím ,jak dál,půjčky,chodím k psychiatrovi,už je to trošičku lepší ,ale připadá mi,že čím starší, tím,horší ale věřím,že to bude lepší Páni posílám pusinky číslu 58 a 58a 58 Marco měj se krásně kluku zlatá papapa

Inka 26. říjen 2011 04:52

dobry den.mam opacny problem,potrebuji stloustnout a nikde zadny rady.je mi23let,merim160cm,mam tri deti a vazim pouhych42kg...jsem z toho moc zoufala,prosim poradte jak nabrat nejake ty kila.nebo nejsou nejake prasky,po kterych se da stloustnout??jim docela dost a nemuzu pribrat.moc vas tedy prosim o vasi radu.predem vam moc dekuji za vasi odpoved.s pozravem Lucie.

Lucie 8. listopad 2011 14:12

ANNA

Dobrý den ,alergii na mléko a výrobky z mléka,kasein. zhubla jsem ze 130kg na 90kg,ale pak se objevila alergie a víc zhubnout se mě nedaří.Váhu si udržuji už7let, takže se opravdu snažím, abych nepřibrala, ale jak dál, poradíte mě?DĚKUJI

ANNA 22. listopad 2011 19:24

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak zhubnou alespoň 10kg.Nemám pevnou vůli chodit každý den cvičit a v jídle se také neomezuju, navíc miluji sladké, bez něho bych to asi nevydržela. Děkuji moc za radu.

Lucie 15. prosinec 2011 11:13

Dobrý den, cca 11let trpím bulimií s přestávkama. Moje váha se věčinou pohybovala kolem 73kg, párkrát jsem zhubla, nejvíc na 47kg, pak přibrala a stále dokola. Poslední rok se mi váha vyšplhala na 90kg(bulimie je stále aktuální), kromě přejezení a násled. zvracení toho za den sním málo, hýbu se, ale váha je stále stejná, spíš mám pocit, že jde nahoru.Nechápu to, mám tak zpomalený metabolismus?Jak jej zrychlit? Dá se můj metabolismus dát ještě do pořádku po tolika letech sebeničení?K psych chodím od 15let, Je mi 27let.Jaký máte názor na sibutramin a pod? Jsem z toho zoufalá.Děkuji

Tea 19. leden 2012 11:15

Díky přehnanému konzumování zeleniny vypěstovala jsem si silnou alergii na veškerou zeleninu.K tomu propukla alergie na mléčné výrobky jak mám teď dodržovat zdravé stravování.

Lída Benkovičová 30. leden 2012 15:26

Dobrý den ,potřebovala bych poradit ,mám syna ted je v lázních Poděbrady (hubnutí) potřebovala bych pro něj sestavit jídelníček ,at vím co mu vařit ,až se mi vrátí

Kamil 13. únor 2012 00:03

Dobrý den, prosím o radu jaký nejvhodnějším sladidlem nahradit cukr v případě občasného slazení kávy nebo čaje.Snažím se o redukci váhy u mentálně postižené dcery -během 18 měsíců se dostala ze 119kg na 84kg.Používala jsem dosud aspartam, ale nevím jestli i v malých dávkách neškodí a nebylo by lepší používat něco jiného dietního ale zdravějšího. Děkuji.

Milada 15. únor 2012 13:25

Dobrý den,ráda bych zhubla 7kg ale pokud se nechci vrhat do nesmyslných diet mám zřejmě smůlu.

Všechny redukční jídelníčky sestavené odborníky obsahují maso a ryby. Já jsem vegetarián z přesvědčení a opravdu nejsem schopna pozřít maso a ryby. Máte pro mne prosím nějakou radu?

Děkuji za odpověď.

Efrozina 22. únor 2012 17:54

Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o sestavení jídelníčku. Chtěla bych zhubnout asi 15 kg.Děkuji R.

Radka 10. březen 2012 19:03

Dobrý den, před cca pěti lety jsem po těhotenství a následném onkologickém onemocnění a s ním spojené léčbě přišla o svoji .ideální váhu. a od té doby, ačkoliv se snažím jíst zdravě a podle zdravotních možností se věnuji pohybu (sport jsem měla dva roky úplně zakázaný a nebyla na něj ani síla), bohužel stále přibírám (podle mě i vlivem hormonálních léků, což lékařka popírá). Myslíte si, že pro mě existuje nějaké uspokojivé řešení? Mnohokrát děkuji za radu a pomoc. M*

Monika 16. březen 2012 17:40

Dobry den,je mi 35 let,merim 165 cm a vazim 70 kg.Pred tremi lety mi zjistili alergii na lepek-celiakii- a ja pribrala behem pul roku 15 kg,kterych se nedokazu zbavit.Je mozne sestavit jidelnicek pro celiaka? Dekuju.Petra

Petra 22. březen 2012 23:03

Nemyslím si, že by právě tady na otázky odpovídal nějaký výživový poradce. Prostě tady každá tlusťoška blábolí aniž by viděla,že nikdo fundovaný nereague.

Kája 1. duben 2012 14:43

Dobrý den,mám troubu,kterou máte i v pořadu,jen skoro nikde nejsou recepty a hlavně časy vaření,pečení... Má to spoustu funkcí,jen nevím,jak je využít... Poradíte?

Petra 20. duben 2012 14:16

Dobrý den,je mi 50,měřím 168cm a vážím 81 kg.Ráda bych shodila aspon10kg. Mám velké problémy s páteří,jsem unavená.Rozhodla jsem se proto o nějakou rozumnou dietu. Poradí mi někdo a doporučí opravdu dobrou dietu. Děkují. Jana

JANA 21. duben 2012 13:12

Dobrý den,prosím o radu,chtěla bych zhubnout,ale pracuji na tři směny takže mám i noční a máme v práci povoleno jíst pouze o přestávce tak vůbec nevím jak bych si to měla upravit aby to mému tělu vyhovovalo a hlavně abych zhubla.Měřím 162cm a vážím 80kg.Dškuji moc za odpověd.S pozdrave Pavla

Pavla 28. duben 2012 21:47

Dobry den, casto sa tu v jedalnicku pana Havlicka opakuje slovo .Smakoun. - neviem co to je za jedlo, a preto by som Vas chcela poziadat o vysvetlenie:Co je to Šmakoun ?Dakujem za skore vysvetlenie.

So srdecnym pozdravom

Elena.

ElenaCh. 18. květen 2012 12:26

Eleno, šmakoun je náhražka masa, která je vyrobena z bílků. Mají to v Tescu, Bille... možná i na Slovensku. ;)

Jana 18. květen 2012 17:40

Dakujem Janka, skusim to pohladat.

ElenaCh. 21. květen 2012 23:01

Dobrý den. Jsem nemocná štítnou žlázou a projevuje se to zvyšováním váhy, i když se snažím nepřejídat a jíst celkem zdravě. Je mi 64 let a přes to nechci být nepohyblivá a líbit se. Poraďte, jak na to. V současnosti chodím do nutriční poradny, ale z finančních důvodů si to dlouhodobě nemohu dovolit. Děkuji.

Milena 31. květen 2012 15:20

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli ta gramáž masa uvedená v jídelníčku je před úpravou masa nebo po usmažení.To samé si nejsem jistá u Šmakouna.Děkuji za radu.

Míša 11. červen 2012 19:08

Vždycky to bývá u jídelníčků před úpravou, jako myslím u všech těch potravin

Betka 11. červen 2012 19:58

Většina z Vašich příspěvků poukazuje na to, že se slepě držíte nějakých rad. Krátkodobě. Tudíž předpokládám i krátkodobé výsledky, nebo žádné.- je možné vytvořit jídelníčky pro Celiaky, při intoleranci laktózy i mléka. I v případě alergie na zeleninu, ačkoliv by to mělo být blíže specifikováno.- práce na směny je také řešitelný problém, akorát půjde váhový úbytek pomaleji- v případě vegetariánství se člověk úmyslně připravuje o poměrně důležité složky z potravin. Mimo jiné aminokyseliny (regenerace svalové hmoty). Každý člověk je dělaný jako .všežravec. a proto naprostá absence masa není zcela vhodná. Většina vegetariánů konzumuje ryby! V opačném případě je nezbytná suplementace.- pokud si nevíte rady, nevím proč se zabýváte všeobecnými radami, které Vám nikdy trvale nepomohou. Každá dieta je počítaná na nějakého člověka o nějaké hmotnosti, o nějaké pohybové aktivitě a podle Vašich příspěvků jste každý úplně jiný, proto Vám všem fungovat nemůže a to ani nemluvím o tom jo-jo efektu.- obraťte se na odbornou pomoc, protože si zahráváte se svým zdravím a to máte jenom jedno.Většina lidí si přeje k narozeninám, k svátku atd. zdraví, ale Vaše zdraví je převážnou většinou ve Vašich rukách, dietami ubližujete pouze sami sobě.

escape6 21. červen 2012 01:25

mám otázku v jídelníčku je plátek moskvy co to je

jana 24. červen 2012 22:34

Moskva je (nepocitam-li hlavni mesto Ruska) chleba.

Rus 29. červen 2012 14:00

Dobrý den.

měřím 171 cm a neskutečně jsem ztloustla na 90 kg a nejde mi to zhodit dolu. Vzdy kdyz se podivam do zrdcadla, je mi do place. Chci být zdrava a i hezky vypadat. Jednou jsem mela 88 kg poté jsem zhubla na 74 a loni jsem mela touto dobou 80 kg ted jsem se dostala na tu nejvyssi vahu, kterou jsem kdy mela a nevim co dal s tim delat. Poradte mi prosim. Děkuji

Ilona 1. červenec 2012 18:44

Dobry den,chtela bych se zeptat dala sem se na redukcni dietu ale mam hrozne rada ovoce vseho druhu napr.banany,melon apod.Rada bych se dozvedela jak bych mohla to ovoce konzumovat pocas ty diety.Za skore vyrizeni mockrat dekuju,Vecerova

Lili 10. červenec 2012 07:43

Dobrý den asi před rokem jsem začala upravovat stravu podle časopisu zdravé hubnutí.Podařilo se mi zhubnout 23kg.Jenže teď i když nadále dodržuji dietní režim se hubnutí zastavilo a já nejsem ještě se svou váhou spokojená.Potřebovala bych poradit jak mám pokračovat.Myslím že důležitou informací je také to že mám cukrovku,ale jsem jenom na tabletkách.

Ajka 1. březen 2013 18:32

Dobrý den chtěla bych poradit jak zhubnout. Měřím 156cm a vážím 64kg. Chtěla bych se dostat na váhu 55kg. Ted posledn tři týdny každý den cvičím cca 30 minut. Takže ted už mi zbývá jen zdravě jíst at jdou ty kila pořádně dolů. Prosím poraďte :-)

Barbora 11. červen 2013 13:27

Přidat nový komentář:

Jméno:
 
.