logo

Co je překyselení organismu a jak na něj?

Zdraví Zdravý styl
jidlo prekyseleni

Zhubněte s unikátními produkty:


Nevhodná strava, málo pohybu, hodně stresu a znečistěné prostředí se může projevit mnoha potížemi, ale příčinou těchto problémů je často překyselení organismu, při němž dochází k acidobazické nerovnováze. Zjistěte, jak se tento problém projevuje a co jeho příčinou.

Mnoho lidí i doktorů bere překyselený organismus jako mýtus a nesmysl, který někdo vytvořil na základě nereálných údajů. Ovšem i někteří lékaři jej vnímají pozitivně a mají za to, že opravdu se tělo nezdravým stylem překyseluje. Pokud bude pH krve mít jiné rozmezí než 7,36 - 7,44, je to pro tělo stav škodlivý až smrtelný. Zda-li máte pH v normě, jde zjistit podle pH moči pomocí papírků, jejíž hodnota by měla mít přes den nad 7 a po ránu lehce pod 7.

Nejčastější příčiny překyselení

Překyselení organismu způsobuje mnoho aspektů. Důležité je, že dochází k nerovnováze mezi zásadami a kyselinami a to díky stravování a stylu života.

Kyselinotvorné potraviny - současná strava je hojná na potraviny, které jsou kyselinotvorné. Mezi ně nepatří pouze tučné, smažené a sladké pokrmy, ale i bílá mouka (a výrobky z ní), cukr, maso, uzeniny, ryby, mléko a mléčné výrobky, luštěniny, obiloviny, oříšky, některé ovoce, sůl, sladké nápoje, alkohol a káva. Kromě toho některé výrobky obsahují přídatné látky, také zvířata žijící ve stresu ve velkochovech jsou krmena průmyslově vyrobenou krmnou směsí a ta zvířata následně sníme. K tomu je nutné přidat i způsob konzumace - jedení ve spěchu bez pořádného kousání bez produkce dostatku slin pomáhá též k překyselování.

Psychika - častý stres nebo permanentní stres, strach a obecně negativní myšlení podporuje okyselování organismu. Z tohoto důvodu je nutné přestat se stresovat.

Životní prostředí - znečištěné životní prostředí má také negativní vliv na kyselost organismus. Dále je nutné připočíst nedostatek pohybu na čistém vzduchu, kde by se dalo správně dýchat.

Nedostatek pohybu - v dnešní době mají lidé mnohem méně pohybu, než tomu bylo např. před 100 lety. Všude se jezdí autem, vlakem nebo hromadnou dopravou, k tomu se připočítá sedavé zaměstnaní a trávení volného času vsedě. Vymizela chůze a jakýkoliv pohyb, který je pro organismus velmi důležitý. Dvě hodiny týdně v posilovně nebo párminutová chůze denně pohyb prostě nenahradí a nedostatek pohybu má vliv na překyselení těla.

bolesti bricha

Jak se projevuje překyselení?

Některé příznaky a projevy, které jsou typické pro překyselený organismus, mnozí berou jako projev dané nemoci nebo obecně jako nějaké menší problémy.
Mezi tyto příznaky mohou patřit následující:

 • dlouhodobá únava,
 • nedostatek energie,
 • oslabená imunita,
 • bolesti hlavy, migrény,
 • časté průjmy, zácpa,
 • plynatost, nadýmání,
 • časté pálení žáhy,
 • různé zažívací obtíže (vředy, záněty),
 • bolesti břicha, svalů
 • zhoršené hojení ran,
 • ekzémy, vyrážky,
 • studené nohy,
 • paradontóza,
 • plísňová onemocnění,
 • časté infekce.

Následky acidobazické nerovnováhy

Pokud bude organismus dlouhodobě v nerovnováze, to znamená, že bude překyselené, může se to postupně projevit různými nemocemi. Díky tomu může vzniknout osteoporóza, kardiovaskulární nemoci, diabetes, autoimunitní onemocnění, rakovina, celiakie, alergie atd. Tělo je dlouhodobě v nerovnováze a je velmi oslabeno, což se projeví u každého různými potížemi.

Co pomáhá při překyselení organismu?

Pokud se chcete zbavit překyseleného organismu, je nutné jej odkyselit:
Potřebujete omezit konzumaci kyselinotvorných potravin a jíst dostatek zásadotvorných potravin, hodně pít (bylinné čaje, zelený čaj, voda), jíst hodně čerstvé sezónní zeleniny, jíst libové maso, celozrnné potraviny atd.
K tomu je nutné jíst pravidelně a střídmě, není vhodné jíst chvíli před spaním. Vyhýbejte se také pití alkoholu, kávy a sladkých nápojů.
Nestresujte se.
Vyhledávejte prostředí s čistým ovzduším.
Více se hýbejte.

Další informace o tom, jak odkyselit organismus, najdete v dalším článku.
Nový komentář do diskuze: