logo

Stravování v restauraci při hubnutí

Rady Články
Stravování v restauraci při hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Restauraci se nevyhnete ani v době, kdy si dáváte pozor na to, co jíte nebo držíte dietu. Obecně platí to, že byste neměli nikde roztrubovat, že držíte dietu a ptát se na jídla číšníka, zda jsou tučná, obsahují to nebo tamto (samozřejmě v případě bezlepkové dietě je to jiná věc). Okolí by se vám akorát mohlo smát, že držíte (zase?) dietu, proto je lepší o tom mlčet. Vyberte si dietnější pokrmy, nevybírejte smažené a tučné pokrmy či přílohy.

Restaurace jednou za čas

Pokud chodíte do restaurace jednou za čas (jednou za měsíc, dvakrát za měsíc nepravidelně, jednou za tři měsíce, jednou za rok,...), tak vůbec neřešte, co si dáte. Objednejte si to, na co máte chuť, klidně i dezert po jídle. Nic se nestane a to právě z důvodu, že si takový pokrm nedáváte každý den.

Oběd v restauraci každý pracovní den

V případě, že chodíte na oběd do restaurace každý den, tak byste se měli zamýšlet nad tím, co jíte. Vybírejte si jídla jednodušší a dietnější. Není důvod si dát vepřo, knedlo, zelo, svíčkovou se šesti, pečené koleno,..., ale vyberte si raději těstovinový salát, steak, kuřecí řízek, kuřecí čínu. Jako přílohu zvolte rýži, brambory či kuskus. Nevhodné jsou hranolky, krokety či bramboráčky.

Znáte dietu KetoMix? Víte, jak funguje?

Pracovní oběd nebo večeře

Nikdy v případě obchodní schůzky neříkejte něco o tom, že držíte dietu a proto si nevezmete to a tamto. Vyberte si něco sami bez zbytečného povyku. Vhodné jsou dietnější pokrmy, které neobsahují mnoho tuku a smetany. Určitě víte, co se jak vaří, proto není na místě se ptát číšníka, které jídlo je jak tučné...

A co k pití?

Jak bylo už řečeno, pokud chodíte do restaurací občas, tak neřešte ani to, co si dáte k pití. Klidně si dejte pivo, colu, ovocný džus,... V případě, že tam chodíte velmi často, vybírejte si neochucenou vodu, čaj nebo když už musíte, tak zvolte bílé víno.

Vždy mějte na paměti, že důležité je hubnout s rozumem. Opravdu se nic nestane, pokud si dáte jednou za čas kalorickou bombu.


Diskuze k článku


tady se to jednoduše říká, ale co třeba závodní jídelna, kde je na výběr mezi jedním horším a ještě horším jídlem???
Marťa, 7. 7. 2012 8:37
Když stojí závodní jídelna za houby, nezbývá než si připravovat obědy doma a nosit si je do práce.
Jana, 13. 8. 2014 18:21
Nový komentář do diskuze: