logo

Nebezpečná tasemnicová dieta na hubnutí

Diety na hubnutí Zajímavosti
bolest břicha


Člověk by neuvěřil, co jsou někteří schopni udělat pro to, aby zhubli. Místo toho, aby jedli střídmě, jedí tasemnice!

Pro většinu asi budou tasemnice něco ohavného, ale prý se používají k hubnutí již dlouhou dobu. V Mexiku je začali ve velkém používat právě ke snižování váhy na začátku roku 1900. Jak tasemnicová dieta vypadá a je toto šílené hubnutí vůbec bezpečné?

Princip diety

Princip diety je takový, že se sní vajíčko tasemnice, které pak v tenkém střevě vyroste. Živí se tím, co dotyčný sní a ještě si vybírá (vitamíny, minerály a další důležité živiny).

Člověk začíná hubnout a tasemnice roste. Může dorůst ve střevě až do deseti metrů a žít několik let v lidském těle.


V Mexiku tenkrát měli řešení, že až člověk zhubne na vysněnou váhu, vezme si antiparazitární tabletu a tasemnici tak zabije. Pak je ale nutné ji vyloučit, což často znamená komplikace.

Nevýhody tasemnicové diety

V první řadě tato dieta je nebezpečná. Pokud se sní vajíčko, tento parazit v těle dál roste. Mezi hlavní příznaky patří bolest břicha, zvracení, průjmy, hubnutí, snížená chuť na jídlo, bolesti hlavy, křeče, svědění atd. Může způsobit i další onemocnění, která mohou skončit až smrtí. K tomu navíc tělo nemá žádné živiny, protože o ty se postará tasemnice. Horší variantou je, když se tasemnice dostane mimo trávicí soustavu (například do mozku) a způsobí vážná onemocnění.

Jako způsob hubnutí je tasemnicová dieta absolutně nevhodná, protože si člověk více uškodí, než pomůže. Navíc při pocitu, že byste měli něco takového v sobě, se vám asi udělá nevolno.

Co je tasemnice?

tasemnice

Tasemnice je ploštěnec, který žije jako parazit. Existuje několik tisíc druhů, přičemž většina nachází útočiště ve střevech, některé i mozku nebo orgánech. Má malou špendlíkovou hlavičku a dlouhé článkovité a bezobratlé tělo. Neustále vylučuje vajíčka, která se nacházejí na konci těla a ta odcházejí ven z těla stolicí.

Kromě toho, že někdo sní dobrovolně vajíčko tohoto parazita, se může dostat do těla i konzumací syrového masa nebo kvůli špatné hygieně.

Dieta s tasemnicí se pravidelně umísťuje v žebříčcích jako nejšílenější, nejbláznivější či nejhloupější dieta, což, když se na ni člověk podívá, je pravda.


Nový komentář do diskuze: