logo

Nebezpečná tasemnicová dieta na hubnutí

Diety na hubnutí Zajímavosti
bolest břicha

Zhubněte s unikátními produkty:


Člověk by neuvěřil, co jsou někteří schopni udělat pro to, aby zhubli. Místo toho, aby jedli střídmě, jedí tasemnice!

Pro většinu asi budou tasemnice něco ohavného, ale prý se používají k hubnutí již dlouhou dobu. V Mexiku je začali ve velkém používat právě ke snižování váhy na začátku roku 1900. Jak tasemnicová dieta vypadá a je toto šílené hubnutí vůbec bezpečné?

Princip diety

Princip diety je takový, že se sní vajíčko tasemnice, které pak v tenkém střevě vyroste. Živí se tím, co dotyčný sní a ještě si vybírá (vitamíny, minerály a další důležité živiny).

Člověk začíná hubnout a tasemnice roste. Může dorůst ve střevě až do deseti metrů a žít několik let v lidském těle.

V Mexiku tenkrát měli řešení, že až člověk zhubne na vysněnou váhu, vezme si antiparazitární tabletu a tasemnici tak zabije. Pak je ale nutné ji vyloučit, což často znamená komplikace.

Nevýhody tasemnicové diety

V první řadě tato dieta je nebezpečná. Pokud se sní vajíčko, tento parazit v těle dál roste. Mezi hlavní příznaky patří bolest břicha, zvracení, průjmy, hubnutí, snížená chuť na jídlo, bolesti hlavy, křeče, svědění atd. Může způsobit i další onemocnění, která mohou skončit až smrtí. K tomu navíc tělo nemá žádné živiny, protože o ty se postará tasemnice. Horší variantou je, když se tasemnice dostane mimo trávicí soustavu (například do mozku) a způsobí vážná onemocnění.

Jako způsob hubnutí je tasemnicová dieta absolutně nevhodná, protože si člověk více uškodí, než pomůže. Navíc při pocitu, že byste měli něco takového v sobě, se vám asi udělá nevolno.

Co je tasemnice?

tasemnice

Tasemnice je ploštěnec, který žije jako parazit. Existuje několik tisíc druhů, přičemž většina nachází útočiště ve střevech, některé i mozku nebo orgánech. Má malou špendlíkovou hlavičku a dlouhé článkovité a bezobratlé tělo. Neustále vylučuje vajíčka, která se nacházejí na konci těla a ta odcházejí ven z těla stolicí.

Kromě toho, že někdo sní dobrovolně vajíčko tohoto parazita, se může dostat do těla i konzumací syrového masa nebo kvůli špatné hygieně.

Dieta s tasemnicí se pravidelně umísťuje v žebříčcích jako nejšílenější, nejbláznivější či nejhloupější dieta, což, když se na ni člověk podívá, je pravda.


Nový komentář do diskuze: