logo

Jak zhubnout 10 kg rychle a bez jojo efektu?

Zhubněte Rady Články
hubnutí

Zhubněte s unikátními produkty:


Kilogramy navíc se u nás neobjevují jen z důvodu, že člověk je líný cvičit, ale i proto, že má sedavou práci nebo se stravuje nezdravě. Plynou roky a postupně z normální váhy se objeví nadváha nebo časem i obezita. Pokud to chcete zvrátit, zjistěte, jak zhubnout 10 kg, 20 kg nebo jen 5 kg. Princip je vždy stejný, nutné je ale začít a to co nejdříve.

Zdravé a přesto rychlé hubnutí je založeno na pravidelném a vyváženém stravování a pohybu. Existuje několik doporučení, která by se měla dodržovat, pokud chcete zdravě zhubnout. I když to může vypadat nevěřícně, tak díky nim se můžete zbavit své nadváhy či dokonce obezity a vrátí se pomalu či rychle k vysněné váze. Chce to jen zjistit, jak na to máte jít.

Zjistěte, co vlastně chcete

Mnoho lidí tvrdí, že chtějí zhubnout, přitom ale to není vůbec potřeba. Mají normální váhu a buď to říkají pouze ze zvyku, nebo potřebují zpevnit tělo. Každý by se měl na sebe podívat a říct si, co vlastně chce a jak moc je tato představa reálná.
Žena ve 35 letech po dvou dětech těžko bude vypadat jako kostmi chrastící modelka, pokud to nemá v genech nebo žena v 50 se většinou nebude pyšnit vypracovanou a pevnou postavou atd. Samozřejmě, že vždy existují výjimky, ale není jich mnoho a brát celebrity jako vzor není zrovna tím pravým ořechovým.

Dejte si reálný cíl

Pokud si stanovíte nereálný cíl, bude se vám velmi těžko hubnout s představou, že ještě musíte zhubnout 33 kg z 35 nebo 18 kg z 20. Bude to velice stresující. Raději se dejte nejprve menší cíl, že chcete zhubnout 10 kg nebo 5 kg. Jakmile této mety dosáhnete, tak si dejte další cíl, který by měl opět menší. Budete mít lepší pocit a nebude chtít hned hubnutí vzdát. Samozřejmě si slibte i odměnu za každou metu, bude vás to více motivovat.

Naučte se správně stravovat

Stravování je základem celého hubnutí, protože díky správné skladbě jídla můžete nejen hubnout, ale také nebudete již více přibírat. Jídelníček se u některých lidí skládá z velkého množství sladkostí, chipsů, pečiva nebo příloh a pak se diví, že ani nehubnou ani jim váha nezůstane na místě. To je právě ten problém, u kterého je jídelníček nevhodný, protože se skládá z přemíry sacharidů nebo tuků. Nebo někteří jedí nepravidelně, přejídají se večer atd., což hubnout také nepomáhá. Všechno tady toto a i další neřesti je potřeba odstranit nebo napravit.

Pravidelné stravování je základem hubnutí

Pravidelná strava je velmi důležitá, protože tělo při pravidelnosti nemá pocit nedostatku, jak tomu je po půldenním hladovění nebo při nepravidelné stravě. Nejlepší je jíst co tři hodiny v přiměřených porcích. Ráno začněte snídaní, pak si dejte svačinu, oběd, další svačinu a večeři. Pokud jdete pozdě spát, tak klidně i druhou večeři.

Správná volba potravin není věda

Každý asi trošku tuší, které potraviny při hubnutí nejsou moc vhodné. Jedná se především o sladkosti, zákusky, sladké pečivo, polotovary, pochutiny, tučné uzeniny, smažená, tučná a sladká jídla.
Naopak jezte více zeleniny, masa (kuřecí, krůtí, hovězí atd.), ryb, celozrnných potravin, luštěnin, ovesných vloček, semínek, ořechů, kvalitních olejů a další vhodné potraviny.
Největší podíl by v potravě měly zaujímat sacharidy, poté bílkoviny a tuky. Není vhodné se žádné složce vyhýbat, protože pro chod organismu jsou všechny potřebné.
I když chcete zhubnout, tak se nevyhýbejte tukům, které jsou pro organismus potřebné.

Dostatečně pijte

Každý den byste měli vypít nejméně 2 litry tekutin, v létě dokonce více. Mezi vhodné tekutiny se řadí voda, pramenitá voda, neslazený čaj, voda s citronem. Nevhodné jsou sladké nápoje, nápoje light a voda se šťávou.

Nepospíchejte s hubnutím

Zdravým způsobem není možné zhubnout ani 5 kg ani 3 kg za týden. Když totiž budete hubnout rychle, můžete čekat, že se vám brzy ztracené kilogramy vrátí. Zdravým způsobem zhubnete jen do 1 kg za týden, ale udržíte si je, pokud se zase nezačnete přejídat. Možná se vám to zdá málo, ale vzpomeňte si, jak dlouho jste všechny kilogramy nabírali.

Mějte dostatek pohybu

Pokud chcete opravdu zhubnout, nezapomeňte, že je nutné také cvičit a mít obecně více pohybu. Do práce choďte nebo alespoň vystupte o zastávku dřív, vydávejte se na dlouhé procházky a nepoužívejte výtah.
K tomu je nutné i cvičit. Alespoň dvakrát po jedné hodině se věnujte aerobnímu cvičení, které pomáhá spalovat tuky (běh, rychlá chůze, aerobic, jízda na elliptickém nebo veslovacím trenažéru, tanec, zumba atd.) a dvakrát týdně nejméně půl hodiny posilujte. Posilovat můžete nejen v posilovně, ale také doma.

Další články pro lepší hubnutí:
Zjistěte, jak na efektivní hubnutí
Jak konečně zhubnout - postup pro začátečníky
Dietní jídelníček na týden zdarma

Se správnou motivací a zažitými se vám bude hubnout dobře, tak do toho běžte. Zhubněte nejen 10 kg, ale přesně tolik, kolik chcete.
Nový komentář do diskuze: