logo

Vejce na snídani při dietě

Tipy Recepty Snídaně
vejce

Zhubněte s unikátními produkty:


Oblíbenou snídaní jsou míchaná vejce se slaninou, smažená vejce nebo vejce natvrdo. Není pochyb o tom, že se jedná o oblíbenou snídani nejen v Česku, ale i různě ve světě.
Co když ale držíme dietu? Co s tím? Odepřít si tuto oblíbenou snídani nebo ji přesto jíst a počítat s tím, že budeme méně hubnout?

Snídaně je základ celého dne, proto není vůbec doporučováno ji vynechávat. Tělo získá novou energii po noci a také dostane energii do nového dne. Snídaně je proto velmi důležitá, protože se jedná o první jídlo dne a vy tu energii potřebujete do práce, do školy, k myšlení, tak ji schválně nevynechávejte.

Pokud držíte dietu, můžete si dát na dietní snídani vločkovou kaši, müsli, celozrnný chléb se sýrem či šunkou a nebo také vejce. V případě, že si vyberete na snídani vajíčka, tak vězte, že byste je neměli jíst každý den. Například dvakrát nebo třikrát týdně je snídaně s vejci optimální.

Jak vypadá dietnější snídaně s vejci?

V první řadě nepoužívejte olej, pokud už musíte, tak dejte na pánev max. 1 polévkovou lžíci. Na něm můžete smažit vejce. Pokud používáte teflonovou pánev, tak olej vůbec nepotřebujete.
Pokud chcete dělat míchaná vejce se slaninou, tak rozškvařte 2 - 4 plátky anglické slaniny na pánvi (bez oleje), poté přidejte nakrájenou cibuli a po chvíli 2 vejce, sůl a pepř.
Pokud děláte vejce natvrdo či naměkko, nepotřebujete žádný olej ani slaninu, k nim si dejte jako přílohu celozrnný chléb.

Vejce jsou zdravá, obsahují bílkoviny, vitamíny skupiny B včetně B12, vitamín C, E a minerály draslík a železo.
V posledních výzkumech se navíc prokázalo, že vejce nezvyšují cholesterol.

Sice žloutek obsahuje tuk, ale ten spálíte během dne. Ovšem nesmíte to přehánět s množstvím vajec na den a týden.


Diskuze k článku


jim 60 vajec tydne uz 25 let
Pelo, 9. 6. 2017 3:30
Nový komentář do diskuze: