logo

Margit Slimáková: Velmi osobní kniha o zdraví

Kniha Zajímavosti Zdravý styl
Margit Slimáková: Velmi osobní kniha o zdraví - recenze

Nová kniha Margit Slimákové se jmenuje Velmi osobní kniha o zdraví s podtitulem Jak zvládat jídlo, kariéru rodinu, péči o sebe, kritiku, věk a chuť na čokoládu. Česká expertka přináší plno rad a informací z oblasti zdravého životního stylu. Knihu levně získáte v tomto e-shopu.

Co v knize najdete?

V knize najdete několik okruhů, kterým se Margit Slimáková věnuje. Podkládá je výzkumy, přidává fakta a přikládá i své dlouholeté zkušenosti. Věnuje se osmi kapitolám, které prokládá podstatnými výzkumy a svými zkušenostmi. Přidává k tomu také povídání o svém životě (o dětství, studiích, cestování, porodech, rodině atd.), která se týkají daného tématu.

kniha margit slimáková

Knihu levně koupíte v tomto e-shopu

Jídlo - tato obsáhlá kapitola se věnuje nejen různým výživovým směrům, ale i potravinám, mýtům a doporučením, co jíst a co nejíst. Další oblast je o nápojích, co a kolik byste měli pít. Nechybí ani důležitá oblast, kterou je pohyb, kde Margit rozebírá, jak se můžete více hýbat, co všechno pohyb dokáže, dále povídá o přirozeném pohybu i zvýšení motivace.

Dalším oblastem, kterým se věnuje, jsou naše prostředí, práce, terapie, prevence, krása. Na konci nechybějí ani rozhovory s Margit a dalšími odborníky.

V této knize najdete informace o zdravém stravování, výživě, hubnutí, cvičení, stresu, nemocech i prevenci. Každý si jistě vybere důležité a zajímavé údaje, které využije pro svůj životní styl. Najdete tam plno odpovědí a to i na kontroverzní otázky.

Kniha je doplněna rovněž krásnými ilustracemi a je vydané v pevné vazbě, abyste se k ní mohli neustále vracet. Má 336 stran, což je velmi výživné čtení nejen o výživě. Kniha není nudná, ale naopak velmi čtivá a psaná stylem, kterému každý porozumí. Nemusíte souhlasit se všemi názory Margit, s tím také autorka počítá, proto je nikomu nevnucuje.

Zjistěte odpovědi na otázky, zda jsou vejce zdravá, co snídat, jaké vybírat potraviny, kolik pít tekutin, které jíst tuky, jak cvičit, kde sehnat motivaci, jak bojovat s nemocemi a mnoho dalšího.

Kdo je Margit Slimáková?

Margit Slimáková se narodila v roce 1969 v Kyjově a v současnosti je považována za nejvlivnější českou propagátorku zdravé výživy. Studovala na Karlově univerzitě, v Bratislavě a USA. Věnuje se zdravému stravování, zdravému životnímu stylu, prevenci a dalším obdobným tématům. Propaguje Zdravý talíř, účastní se mnoho projektů, televizních debat a konferencí týkajících se zdravého stravování a zdraví.Nový komentář do diskuze: