logo

Detoxikace a očista organismu

Tipy Zdravý styl Detox
detoxikace

S jarem obvykle přichází detoxikace a očista organismu. Často je doopravdy potřeba, protože organismus je zanesený různými toxiny. Škodlivé látky se do těla dostávají chemickými látkami, nevyváženou stravou, alkoholem, kouřením, špatným ovzduším, léky, stresem, nedostatečným pohybem a obecně špatným životním stylem.

Zanesený organismus se může projevit těmito příznaky: únavou, problémy s trávením, problémy s pokožkou a nehty nebo bolestmi hlavy. Dále se mohou projevit některé nemoci nebo i nadváha.

Je proto nutné čas od času provést detoxikaci. Návodů na detoxikaci a očistu organismu je několik, těžko říct, který je ten správný.

-

Často se doporučuje půst, který by měl trvat několik dní (3, 7, 10) nebo alespoň jeden den nebo jen změnit jídelníček, který by měl být lehčí.
Půst může být:
vodový (pije se jen voda a bylinkové čaje)
zeleninový (pijí se jen zeleninové šťávy a voda)
ovocný (pijí se jen ovocné šťávy a voda)
K tomu je vhodné pít nějaký očistný (detoxikační) čaj, který si můžete připravit doma nebo ho koupit.
Dále je možné pořídit nějaké přípravky, které slibují očistu těla.


Z bylinkových čajů se doporučuje pít kopřivový čaj, čaj z ostropestřce mariánského nebo čajové směsi.

Pokud držíte půst několik dnů, měli byste po jeho skončení začít jíst menší porce a vyhýbat se několik dní průmyslově vyráběným potravinám, masu a mléčným výrobkům, aby byla vaše detoxikace a očista těla účinná. Nejlepší je změna životosprávy, kterou vaše tělo uvítá.
V případě, že vás dlouhodobý půst vysiluje, ihned s ním přestaňte.

Půst není vhodný ke snižování váhy, ale jen k očistě těla!
Diskuze k článku


Potřebuji poradit jak schodit 8kg Děkuji
Eva, 13. 3. 2012 14:09
skus Margitovu dietu - v sekcii Oblubene diety, :-)
mne pomohla vlani v auguste,
i wanna, 5. 4. 2012 12:28
Dobrý den, můj problém je, že hlídám děti, musím být doma skoro nepřetržitě po-pá, o víkendu se dostanu ven a tak nějak jíst ani nemusím, protože se zabavím, ale doma s dětmi jen žeru a žeru. Když si řkenu, že pojedu podle nějakého zdravého jídelníčku nejde to. Když se o to pokusím dopoledne, po obědě se ze mě stane zvíře a nacpu do sebe všechno, co najdu a pak bohužel i zvracím. Nemáte radu ? Je to i o psychice a já už jsem opravdu zoufalá a pochybuji, že vydržím i nějakou detoxikační dietu bez jídla.
Tesa, 13. 1. 2014 19:59
mám velmi dobré skušenosti s dr lenkou Náměstkovou Z Nymburka.Napíše jídelníček co ráda jíte jen se musí vážit to jídlo .Hlad není jí se6 krát denně
jana, 26. 4. 2014 7:52
Skoncila jsem tydeni detox schodila jsem dve kg a citim se skvele
Marcela, 29. 3. 2015 8:28