logo

Lze zhubnout hladovkou?

Tipy Rady Články Mýty
hladovka

Zhubněte s unikátními produkty:


Někteří se snaží zhubnout pomocí hladovky. Přes den sní pár jablek nebo rohlíků a přitom si myslí, že zhubnout. Ale to je omyl. Během hladovění se organismus vysiluje a pálí svaly. Samozřejmě, že budete ztrácet i nějaké kilogramy, ale je to velmi nebezpečné. Hrozí různé zdravotní komplikace a hladovění může přerůst v anorexii.

Mentální anorexie je porucha, kdy jedinec chce snížit svou váhu a odmítá jídlo. Nemocný neustále hubne, k tomu má další potíže jako jsou chudokrevnost, nedostatek živin, zácpa, nevolnosti, osteoporózu, nespavost, ale pořád si myslí, že je tlustý. Tento stav je nutné řešit s lékařem, jinak hrozí až smrt. Anorexie je velmi oblíbená u mladých dívek, které chtějí být hubené za každou cenu.

Pokud chcete zhubnout, nikdy to neřešte hladověním, ale zkuste zhubnout zdravě. Pokud chcete zařadit půst (například jeden den až čtyřikrát měsíčně), tak to není problém. Hladovka, kdy se budete snažit zhubnout, se vám může jednou pomstít, proto s ní ani nezačínejte.

Přece jen je lepší hubnout pomalu a účinně, aniž byste byli ohroženi na životě. Nastudujte si několik základních pravidel o hubnutí a při dodržování hubnutí půjde snadno.
Diskuze k článku


Nemuhu, než se nepodělit o svou zkušenost. Já jsem hladovou zhubla - a to úspěšně, držím stejnou váhu již přes půl roku. Krátkodobý půst v délce 1-3 dny jsem používala již dříve pro očištění zažívacího traktu. První delší půst vyplynul z toho, že jsem chtěla vyzkoušet, jak dlouho mi to bude příjemné, bez dalšího záměru, bez předem dané délky hladovění a pod. Čtrnáctý den jsem pocítila slabost při delší procházce, tak jsem hladovění přerušila a pečlivě následujicí dva týdny opět postupně přecházela na běžnou stravu. Po třech týdnech od ukončení prvního jsem půst ve stejné délce zopakovala s tím, že jsem v průběhu třikrát podstoupila hydrokolon. Po týdnu návratové diety jsem začala cvičit - spinning, nejprve dvakrát týdně, pak po dobu jednoho měsíce i čtyřikrát týdně. Díky hladovce a následné návratové dietě jsem objevila mnoho chutí, které při běžném konzumu člověk vůbec nevnímá...jednotlivou zeleninu například...i takovou, co jsem dříve vůbec nepozřela, jako třeba celer nebo růžičkovou kapustu...To co je v článku popsáno, jako, že nefunguje, je přeci problém všech diet...skončím, najedu na stejné a jo-jo samozřejmě naskočí. Ve věku 31 let byla má váha 76kg při výšce 175, nyní 65kg a cítím se velmi dobře! Při prvním půstu ztráta 10kg/ návrat 5 kg, při druhém 11kg/návrat 5kg. Určitě to není pro každého, není to žádný zázrak, ale pro mě bylo mnohem snazší nejíst nic než se trvale omezovat, omezování v pokračovací dietě mi totiž pak připadalo jako nekonečné labůžo...;)
Edita, 20. 1. 2012 10:08
Ahoj já mám problém s jídlem Sním třeba 2. Lupínky ledového salátů a du zvracet Ma výška je153 a vazim 21 kilo je mi 17 let a problém mám dva roky Zmeho okolí to nikdo Něvy ani tety z řeckého domova tak bych to vrátila zpět Ale nemohu Radim nezahravej te si s dietou z pozdravem darka..
darka, 31. 5. 2014 16:40
Ahoj chci se zeptat , když nebudu jíst týden tak zhubnu viditelné nebo když nebudu jíst měsíc jen malinko? Děkuji za odpověď !
Simona, 19. 6. 2015 14:48
Když nebudeš jíst měsíc, skončíš v nemocnici, když týden, tak pravděpodobně ne. A v obou případech něco zhubneš, ale k čemu to bude, že.
Jitka, 20. 6. 2015 9:04
Nový komentář do diskuze: