logo

Jste to, co jíte 15.3.2012

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


Kamila má pouhých 22 let, váží 115 kg a měří 188 cm. Je studentkou a nemá čas na pravidelné jídlo. Na druhou stranu má ráda sladké a smažené. Její oblíbené jídlo je smažák a hranolky. Ráda navštěvuje fastfoody. K tomu ještě pije hodně vína.

I doma jí dávají smažené jídlo a hranolky. Celá rodina má kvůli špatnému stravování problémy s nadváhou. Vůbec necvičí a pořád jí. Málo pije. A navíc vůbec neumí vařit. Kamila má také vysoký cholesterol.

Podaří se Kamile zhubnout? Zapomene na drastické diety? Přestane se stresovat? Začne sportovat? Přestane se vymlouvat?

V dalším díle pořadu Jste to, co jíte, který se vysílal 15.3.2012 na TV Prima family, jsme viděli slečnu Kamilu Šustrovou. Kamila se přihlásila do pořadu Jste to, co jíte, protože chce konečně zhubnout.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

Smažené jídlo, polotovary, chipsy, pizza, hranolky, uzeniny, slanina, salámy, nekvalitní mražené výrobky (ryby obsahující mnoho vody a éček), limonády, sirupy, tatarka, sladkosti, čokolády, sušenky, sladké cereálie, alkohol,…

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Celozrnné pečivo a chléb, celozrnnou rýži, celozrnné těstoviny, libové maso, ryby, libovou šunku, ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, vločky, luštěniny, olivový olej, vodu,…

Jak Kamila postupuje?

Kamila se snaží pravidelně jíst a cvičit podle toho, jak ji radil trenér Martin. Doporučuje jí také cvičit na trampolíně a často chodit.
Učí se vařit a také konečně vstává dříve než předtím.

Recept zdravá svíčková s celozrnným knedlíkem

Potřebujeme: hovězí svíčková, mrkev, celer, petržel, cibuli, slaninu, sůl, nové koření, celý pepř, bobkový list, bílé víno, olej, hnědý cukr, bílý jogurt s 3 % tuku.
Maso prošpikujeme slaninou a osmažíme. Zeleninu oloupeme a nakrájíme na kostky. Osmažíme ji pánvi i s kořením. K tomu přilijeme víno a chvíli vaříme.
Poté přidáme zeleninu k masu, výpeček a trošku vody. Po zchladnutí vložíme maso se zeleninou na noc do lednice.
Na druhý den pečeme v troubě 2 hodiny při teplotě 80°C. Rozmixujeme zeleninu poté, co vyndáme maso. Přidáme do máčky bílý jogurt a lžičku cukru.
Na knedlíky potřebujeme: 6 celozrnných rohlíků, 2 vejce, petrželku, muškátový ořech, 50 ml plnotučného mléka, 12 g rezistentního škrobu, sůl
Nakrájíme rohlíky, které zalijeme mlékem a dále přidáme škrob, žloutky, nakrájenou petrželku, sůl, nastrouhaný oříšek a sníh z bílků. Vše smícháme a vytvoříme koule.
Knedlíky vaříme v páře okolo deseti minut.
Svíčkovou podáváme s omáčkou a knedlíky.

Výsledky

Kamila se za tři měsíce naučila správně stravovat a také sportovat. Změnila svůj životní styl. Kamila také spočítala, že zdravá strava je levnější.
Kamila zhubla 14 kg a z toho 12 kg tuku, přes boky 8 cm a přes břicho 16 cm. K tomu se jí zlepšil cholesterol.
Diskuze k článku


Abych se přiznala, postrádám u těch receptů množství ingrediencí.
Martina, 7. 4. 2012 14:20
Nový komentář do diskuze: