logo

Jste to, co jíte 26.5.2011

Jste to, co jíte
pic

Zhubněte s unikátními produkty:


V dalším dílu pořadu Jste to, co jíte, který bude odvysílán 26.5.2011, uvidíme pana Jakuba z Brna.

Jakub chce zhubnout, ale na druhou stranu má velmi rád pivo. Což, jak jistě víte, nejde dohromady. Každý den chodí do hospody, k tomu nezapomíná ani cigarety a inhalátor, protože je astmatik. K tomu pije pivo i doma.
Kromě astma ho trápí dna a alergie.

Dále Jakub nesnídá, ale pije kávu, za týden sní i kilo kečupu a každý den pije 2 litry (někdy až 4 litry) slazených minerálek. Ještě před dvěma lety závodil na kole, nyní má však pohyb minimální. Mezi jeho večerní neřesti patří hamburger, párek v rohlíku a další jídla z rychlého občerstvení.

Bude se Jakub snažit zhubnout nebo se na to vykašle?

Jakub měří 179 cm a váží 113 kg, což je úctyhodná váha ve 20 letech.

Kuba pořád vtipkuje, ale uvidíme, jestli ho ty vtípky přejdou, až bude muset dodržovat "přísný režim".

Co všechno musí jít z lednice a ze špížky pryč?
kečup, sladké jogurty, nekvalitní šunka, ztužené tuky, tavené a tučné sýry, sirupy, chipsy, cigarety, pivo, alkohol, ...
Jak by měl vypadat správný jídelníček?
Měl by se skládat z:
celozrnných potravin (rýže, těstovin, chlebu), ovoce a zeleniny, libového masa a ryb, pohanky, jáhel, ovesných vloček, mléčných výrobků, vody, ...

Matka ani sestra nevěří, že to dokáže. To stejné si myslí i Kateřina a Petr.
Kuba prý ale všechno dokáže, vzdá se piva a začne pít vodu. Dokonce je rád, že ušetří za návštěvy v hospodě a nakupování piva. Dokonce se vsadil, ale zatím pořád kouří.

Při kontrole Jakub vaří pohanku se sójovým masem. Samozřejmě si jídlo vůbec neodvážil, protože prý to není nutné. Zároveň se zjistí, že nedodržuje jídelníček tak, jak má. Neměl snídani, protože se mu nechtělo dříve vstávat.

Po měsíci se zjišťuje, že vše fláká. Jídlo jí, jak se mu zamane. Prý neměl čas vše si pořádně prostudovat, tak to fláká. Přitom na internet má čas 6 hodin.
Jezdí na trenažéru při větší tepové frekvenci, než má. V posilovně cvičí dle rad jednoho kulturisty, který toho prý ví více než Havlíček.

V posilovně Jakub cvičí s trenérem a jde vidět, že ho to baví. Ale moc dlouho mu to nevydrží.
Havlíček nemá chuť s ním dál spolupracovat, ale dává mu šanci.

Společně s kuchařem vaří kuskus se zeleninou a pražmou královskou.
Připravíme si kuskus dle návodu na obalu. Dále nakrájíme papriky, oblíbenou zeleninu a olivy. Vše promícháme. Filety z pražmy jen osolíme a upečeme.

Další návštěvy odmítá a nahrává jen domácí video s různými vtípky.
Z hospody se Havlíček dozví, že pořád chodil na pivo a trenér zjistí, že Jakub vůbec necvičil.
Na konci se přiznává, že pořád lhal a že je moc rád, že už končí.

Za tři měsíce Jakub zhubl 11 kg (z toho 9 kg tuku), ale by to jen tím, že pil méně piva. Prý byl spokojený s tím, kolik zhubl. Ale Petr s Kateřinou ne, dělal si z nich celou dobu jen srandu a byl sprostý.




Diskuze k článku


Dobrý den, když jsme se s manželem včera díváli na díl s Jakubem, říkali jsme si, že tento člověk se chce jen zviditelnit. Už jednou se stalo, že vaše klientka nebyla ukázněná a prostě nedodržovala, co měla, ale včerejší díl nás zvedl ze židle. Pan Jakub je jen sprostý fracek, kterému by bylo nejlepší dát na zadek a nechat ho zaplatit celý díl, celé vysílání a hlavně čas vás všech zainteresovaných, aby si uvědomil, že nic není zadarmo. Jeho chování bylo nanejvýš arogantní a pobuřující. Sama mám silnou obezitu a manžel mě stále přemlouvá, abych se do vašeho pořadu přihlásila. Ale na to já se moc stydím, takže to naposledy zkusím s tím, co jsem si teď zjistila na těchto stránkách a na stránkách paní doktorky Cajthamlové. Jestli se mi podaří zhubnout 30 kg, které jsem nabrala hlavně po 3 těhotenstvích, tak se s váma tak za rok podělím. Snad...
Katka, 27. 5. 2011 6:27
Až jsem se divila, že paní doktorka a pan Havlíček tohoto dotyčného do pořadu vůbec vzali. Museli přeci poznat již ze základní komunikace s ním, že je to jednoduchý primitiv podporovaný nesoudnou matkou, u něhož nelze žádný pozitivní výsledek očekávat. Zbytečně zabíral místo jinému zájemci, který by si odborné pomoci vážil a nesabotoval ji, navíc takto drzým, trapným a nehorázným způsobem jako tento 20-letý nevychovaný fracek.
Pavča, 5. 6. 2011 11:58
Nový komentář do diskuze: