logo

Jste to, co jíte: Bratři Aleš a David Hradečtí

Jste to, co jíte
aleš a david hradečtí

Zhubněte s unikátními produkty:


V pořadu Jste to, co jíte, který se odvysílal 27.3.2017, hubli dva bratři - Aleš Hradecký a David Hradecký. Nedokáží vypnout a relaxovat, mezi sebou neustále soutěží a jídlo je pro ně požitkem. Obezita ale s sebou přináší i různé komplikace, proto se rozhodli se svou váhou něco dělat.

Oba žijí v Praze a podnikají. David má 37 let, měří 190 cm a váží 222 kg. Má přítelkyni a osmiletou dceru. Problémy s nadváhou se mu objevily už v dětství, rovněž hrál závodně americký fotbal, ale poté začal neustále jíst až se vyjedl na současnou váhu.

Aleš má 43 let, měří 177 cm a váží 150 kg. Je ženatý a má dospělou dceru. Trpí diabetem 2. typu a každý den si píchá vysoké dávky inzulinu. Ve firmě je neustále ve stresu, což se projevilo i na jeho váze. Chtěl by to změnit, protože nechce skončit špatně.

Bratři mají špatné stravovací návyky. David má období, kdy jí málo a období, kdy zase jí hodně a pořád, přitom jeho váha je monstrózní. Je si toho ale vědom. Aleš zlehčuje svou cukrovku a další zdravotní problémy, které ho trápí. Chtěl by se ale změnit.

Do pořadu se přihlásili, protože chtějí se sebou něco dělat a Aleš si myslí, že jeho mladší brácha to s váhou již nezvládá. Má problémy s přibíráním i pohybem. Mezi sebou neustále soutěží, popichují se a slovně napadají, to ale dělají celý život.

Co musí z lednice a ze špízu pryč?

Lednice Davida je ukázková a nemá tam nic špatného. Špatně se stravuje venku, kde si špatně vybírá a objednává si velké porce. Chodí často do fastfoodu nebo restaurací, kde se přejí.

Alešovy zásoby jsou horší, nachází se v nich smetanové jogurty, tučné sýry, masox, dochucovadla, polotovary, sladkosti, sladké limonády atd.

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Ve zdravém jídelníčku se nacházejí celozrnné potraviny, zelenina a ovoce, libové maso, ryby, šunky, luštěniny, bílé jogurty, obiloviny, méně tučné sýry, vejce, ořechy, oleje atd.

Jak bratři pokračují?

Aleš a David se začali pravidelně hýbat, pohyb je ale složitější pro Davida, kterému Hanka Kynychová doporučila chůzi. David má problém i s psychikou, protože se cítí na dně. Přítelkyně mu pravidelně připravuje jídlo a podporuje ho v hubnutí.

Aleš chodí s holemi a posiluje, chce zhubnout i zpevnit tělo. Alešovi se daří a má větší odhodlání. Na to reaguje David tím, že se cítí méněcenný, protože starší bratr je zase lepší. Alešovi pomáhá s psychikou i psycholožka Laura Janáčková, měl by si srovnat myšlenky a přijít na to, že musí hubnout pomalu a zdravě. A neměl by se pořád na něco vymlouvat. Jeho psychika je na tom ale pořád špatně.

A jak dopadly výsledky?

Po čtyřech měsících Aleš zhubl 10 kg (ze 150 kg na 140 kg) a přes břicho 11 cm (ze 139 cm na 128 cm). Zlepšila se mu cukrovka a potřebuje poloviční dávky inzulinu.
David zhubl 7 kg (z 222,5 kg na 214,8 kg) a přes břicho 3 cm (ze 165 cm na 162 cm). Původně zhubl o půl kilogramu více, ale pak trošku přibral.

Po dvou měsících je tým Jste to, co jíte přijel zkontrolovat. David už nezhubl ani kilo, stále pracuje a nic nestíhá. Aleš nemohl cvičit, protože byl tři týdny nemocný. Žádný další kilogram už také nezhubl.

Foto: play.iprima.cz
Nový komentář do diskuze: