logo

Jste to, co jíte: Jak hubla Marcela Murasová?

Jste to, co jíte
Jste to, co jíte: Marcela Murasová

Zhubněte s unikátními produkty:


Další díl pořadu Jste to, co jíte byl vysílán 20.3.2017 na TV Prima. Hubla v něm Marcela Murasová z Ostravy. Před pár lety ji zradil manžel a ona se projedla do stavu, který už ohrožuje její zdraví, o něž se začaly bát i její dcery.

Marcela má 41 let, je rozvedená a má dvě dcery. Měří 174 cm, váží 133 kg a pracuje jako prodavačka. Kdysi bývala štíhlá a společenská, ale poté, co jí zradil manžel a podvedl s její nejlepší kamarádkou, se začala trápit a přejídat. Na to, že ji manžel podvádí, přišla náhodou nejstarší dcera, když jela nečekaně na chatu. Poté se rozvedli. Doteď se s tím nesmířila a neví, proč to udělali.

Marcela smutek zaháněla jídlem, hlavně sladkostmi a tučným jídlem. Přestala chodit do společnosti, přestala věřit lidem a z práce vždy spěchala domů, kde se jen přejídala a sledovala televizi.

Její dcery o ni měly strach, je obézní, straní se společnosti a projevují se u ní různé zdravotní problémy. Přihlásily ji proto do pořadu, aby se sebou začala něco dělat a byla zase taková jako předtím.

Marcela začíná nový den instantní kávou s cukrem a mlékem, většinou nesnídá a jídlo si dá až ve čtyři odpoledne. Jídlo je nezdravé a je ho hodně, protože má po celodenním hladovění hlad. Zapíjí ho Coca-Colou. Poté následuje večeře ve stejném stylu. Vždy si říká, že s tím přestane, ale přestat nedokáže.

Vysoká váha s sebou přináší zdravotní problémy (vysoký krevní tlak, otékání nohou, vysoký cholesterol, zažívací potíže, zvýšená hladina kyseliny močové atd.). Také fyzická kondice Marcely je velmi podprůměrná. A to vše by měla změnit.

Co musí z ledničky a ze špízu pryč?

Čokolády, zmrzliny, dezerty, uzeniny, fastfood, polotovary, sladké pečivo, bílé pečivo, popcorn, chipsy, energetické nápoje, limonády atd.

Co by měl obsahovat zdravý jídelníček?

Ve zdravém jídelníčku by se mělo nacházet libové maso, ryby, ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné pečivo a chléb, mléčné výrobky, semínka, ořechy, libová šunka, vejce atd.

Marcela by měla při vaření preferovat čerstvé potraviny, kvůli vyšším hladinám kyseliny močové jí doporučují jíst maso z dospělých zvířat, kuřata by měla jíst omezeně.

Jak Marcela pokračuje?

Marcela začala pravidelně chodit na procházky a posilovat doma, jak jí doporučila Hanka Kynychová. Rovněž vyměnila původní styl stravování za zdravý. Její psychický stav s ní řešila psycholožka Laura Janáčková, protože bylo nutné, aby se zbavila špatných emocí, které se týkaly bývalé kamarádky a manžela.

Po celou dobu se Marcela snažit dodržovat doporučení, která dostala od Petra Havlíčka. Vařila zdravě a na pamlsky a tučné pokrmy již neměla ani pomyšlení. Též přepadovka dopadla dobře a Havlíček doma žádné nezdravé potraviny nenašel.

Jak dopadly výsledky?

Po čtyřech měsících Marcela zhubla 33 kg (ze 133 kg na 100 kg), přes pas 31 cm (ze 141 cm na 110 cm) a přes boky 24 cm (ze 144 cm na 120 cm). Také se jí zlepšily výsledky krevních testů a celkově zlepšil zdravotní stav.

Výsledek Marcely byl nejlepší za celou dobu vysílání pořadu. Nutno vzít v potaz, že v předchozích letech trvalo hubnutí s odborníky pouze dva měsíce a ne čtyři jako nyní.

Po skončení natáčení Marcela u zdravého stravování a cvičení zůstala, s váhou se dostala až na 81 kg. Dohromady zhubla 52 kg.

Foto: play.iprima.cz
Nový komentář do diskuze: